MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mmacoo 19. 7. 2009 12:46

camilo píše:prosim ta kolko ludi bude pocuvat zahranicne radia? skoda ze motorolla nema display aby clovek nemusel mat zapnutu tv ked pocuva radio. da sa prepojit box na nejaky zosik a pocuvat radio aj bez zapnutej tv? nemam to ako skusit, preto sa pytam.

100%ne sa to musi dat prepojit,ci uz optickym,koaxialnym,alebo len klasickym stereo vystupom..dokonca aj cez HDMI by to malo ist..
mmacoo
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 19. 7. 2009 12:47

camilo píše:aby clovek nemusel mat zapnutu tv ked pocuva radio. da sa prepojit box na nejaky zosik a pocuvat radio aj bez zapnutej tv? nemam to ako skusit, preto sa pytam.

samozrejme ze to tak ide, ajked mna osobne radia netrapia
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior

Odeslat příspěvekod thomas7273 19. 7. 2009 13:30

Mozno nie kazdy to bude pocuvat ja to pocuvam napr.ked si pozeram TV program....no ale ked uz magio ma aj radia tak nech aj tato sluzba je trochu na urovni a nie len nahadzat nam nieco len aby bolo......a este k mozaike preco v mozaike nie su vsetky TV stanice je v tom nejaky problem???ci opat je to len aby bolo a uz je jedno ze kolko a ake...
thomas7273
Junior

Odeslat příspěvekod camilo 19. 7. 2009 13:35

jj dik, myslel som si, snad sa podari odskusat a dam vediet. zatial discovery slape v poho, skoda ze nie su titulky aspon...
Asus ZenBook UX305CA / 8GB RAM / 256GB SSD / Dell 2209WA
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior

Odeslat příspěvekod Geniusss 19. 7. 2009 15:00

ScorpionSX píše:Popravde neviem čo všetci na tom HD máte. Áno, má to celkom dobrý obraz, to je fakt, ale keď sa dívam na film z kresla tak z dvoch metrov tak nejak moc nepostrehnem ten rozdiel medzi HD a SD (neviem, možno som slepý alebo čo, ale proste to tam nevidím), maximálne čo mi pripadá ako-tak využitelné je ten 5.1 zvuk, ktorý dodá aj SD filmu trochu iný rozmer a človek si pripadá "v centre diania".
Osobne som rád že sa konečne objavujú nejaké HD programy aj na Magiu, ale pokial to nebude všetko "natívne" 1080p (tj. bez upscalu či už na mojej TV alebo v T-Come), tak si myslím, že to zase neni až tak strašne "cool"...
Už len keď si vezmem ten rozdiel oproti SD rozlíšeniu, tak to 720p neni zas až tak moc "high".

Uff no toto som necakal ze niekto napise...uz ked nevidi niekto rozdiel medzi SD a 720p tak to neviem kde je chyba.. bud mas uhlopriecku 82cm co normalny clovek si na sledovanie HD nekupi nema zmysel.. alebo mas nejaku ocnu vadu do dialky ( nemyslim to zle)..ono to pri beznej praci nezaregistrujes ale pri takom sustredeni na dialku 2m az 3m to moze byt problem, lebo nevidis tie detaily... ja mam uhlopriecku 127cm a pri SD a HD je to obrovsky rodiel...skor by som povedal ze je velmi maly rozdiel medzi 720p a 1080p ak mas take male uhlopriecky.. do 127cm rozdiel nepostrehnes ako pises z 3 metrov.. ale HD by sa malo sledovat tak asi z 2,1m uhlopriecka 107cm aspon tak to uvadza stranka panasonic..
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.mrkva 19. 7. 2009 17:19

mmacoo píše:
camilo píše:prosim ta kolko ludi bude pocuvat zahranicne radia? skoda ze motorolla nema display aby clovek nemusel mat zapnutu tv ked pocuva radio. da sa prepojit box na nejaky zosik a pocuvat radio aj bez zapnutej tv? nemam to ako skusit, preto sa pytam.

100%ne sa to musi dat prepojit,ci uz optickym,koaxialnym,alebo len klasickym stereo vystupom..dokonca aj cez HDMI by to malo ist..

ja to mám oskúšané, TV mám prepojené cez HDMI a audio cez chinch výstup a ide to perfektne
Mr.mrkva
Junior

Odeslat příspěvekod Pekarius 19. 7. 2009 17:25

Ahojte, tak v rámci toho "národného prieskumu" by som sa veľmi prihováral aj za nejaký šikovný kanál v ruskom jazyku. To zanevrenie smerom na východ nie je veľmi oprávnené, Rusko má stále čo ponúknuť, je tam mnoho zaujímavých programov z každej oblasti. A mnoho ľudí tento jazyk stále ovláda a potešilo by sa jeho aktívnemu tréningu aspoň cez TV. A hlavne, bol by to aspoň nejaký príspevok k vyváženiu prevládajúcej západnej kultúry.

Ďakujem,
Nitra
Pekarius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod camilo 19. 7. 2009 17:29

pripajam sa... 8-)
Asus ZenBook UX305CA / 8GB RAM / 256GB SSD / Dell 2209WA
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior

Odeslat příspěvekod viena 19. 7. 2009 17:43

A co si takto spomenut aj na sever Slovenska, vela ludi tu rozumie polskemu jazyku, polske TV ludia sledovali stale a v rastri Magia nie je ani jeden. Neprotezujme len Madarov, Nemcov a zapadne krajiny ale fakt aj slovanske.
viena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Geniusss 19. 7. 2009 17:56

No neviem ci Magio sa bude orientovat na taketo jazykovo odlisne kanaly, ak maju napr. strach kto by sledoval TV paprika alebo MGM... no ale nikdy nehovor nikdy...
A este k HD fyzik. tu niekde pisal ze mu mame napisat zoznam HD kanalov , ktore by sme chceli ze to posunie niekomu v programovom oddeleni..

Tak tu je moj zoznam ( podla dolezitosli , co najviac chcem ):
1. Eurosport HD
2. Nova sport HD
3. CT1 HD ( od jesene maju zacat test vysielanie cez satelit , a na zaciatku roka vysielat v HD zimnu olympiadu ( len neviem ci nebude problem s autorskymi pravami) lebo neviem ci STV3 bude schopna vysielat olympiadu na Slovensku v HD ak ma taketo financne problemy)
4.Eurosport Bundesliga HD ( vraj od augusta)
5. History channel HD
6. Filmbox HD

Ak by sa podarilo aspon nieco z tych kanalov dat to HD balika myslim zeby to bol uz slusny pocet , samozrejme vsetky tie kanaly su v CZ resp. SK a ak by sa tam pridal aj Discovery HD tak ten balik by mohol mat aj 5-6 kanalov...Myslim si ,ze by si tieto kanaly svojich divakov nasli..
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod voyo 19. 7. 2009 18:15

HD kanaly?
Co tak aspon
ORF 1 HD

pripadne:
ARD HD
ZDF HD
Arte HD po nemecky
voyo
Junior

Odeslat příspěvekod Ryanism 19. 7. 2009 19:24

uvazujem nad objednanim sluzby magio, ziadam vas o odpoved ohladom kombinovania t-com sluzieb.

v sucasnosti vyuzivam od tcom sluzby:
- telefonna linka
- adsl turbo 3

v pripade objednania sluzby "magio komplet" budu moje existujece sluzby zachovane, alebo je ich nutne zrusit a objednat ich nanovo v ramci balika magio+telefonna linka+internet? totiz v cenniku sa neuvadza mesacny poplatok iba za holu sluzbu magio tv.
dalsia vec ktora sa mi nepozdava je, ze v cenniku magio vidim internet s rychlostou iba 2048/256, co by bol oproti mojmu sucastne pouzivanemu turbo 3 krok naspat.

vdaka.
Ryanism
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 19. 7. 2009 19:30

Geniusss píše:
ScorpionSX píše:Popravde neviem čo všetci na tom HD máte. Áno, má to celkom dobrý obraz, to je fakt, ale keď sa dívam na film z kresla tak z dvoch metrov tak nejak moc nepostrehnem ten rozdiel medzi HD a SD (neviem, možno som slepý alebo čo, ale proste to tam nevidím), maximálne čo mi pripadá ako-tak využitelné je ten 5.1 zvuk, ktorý dodá aj SD filmu trochu iný rozmer a človek si pripadá "v centre diania".
Osobne som rád že sa konečne objavujú nejaké HD programy aj na Magiu, ale pokial to nebude všetko "natívne" 1080p (tj. bez upscalu či už na mojej TV alebo v T-Come), tak si myslím, že to zase neni až tak strašne "cool"...
Už len keď si vezmem ten rozdiel oproti SD rozlíšeniu, tak to 720p neni zas až tak moc "high".

Uff no toto som necakal ze niekto napise...uz ked nevidi niekto rozdiel medzi SD a 720p tak to neviem kde je chyba.. bud mas uhlopriecku 82cm co normalny clovek si na sledovanie HD nekupi nema zmysel.. alebo mas nejaku ocnu vadu do dialky ( nemyslim to zle)..ono to pri beznej praci nezaregistrujes ale pri takom sustredeni na dialku 2m az 3m to moze byt problem, lebo nevidis tie detaily... ja mam uhlopriecku 127cm a pri SD a HD je to obrovsky rodiel...skor by som povedal ze je velmi maly rozdiel medzi 720p a 1080p ak mas take male uhlopriecky.. do 127cm rozdiel nepostrehnes ako pises z 3 metrov.. ale HD by sa malo sledovat tak asi z 2,1m uhlopriecka 107cm aspon tak to uvadza stranka panasonic..

No aby som to objasnil. Sledoval som HD film (1080p) na FullHD telke (myslím že to bola 42", neviem nebolo to doma) a potom ten istý film ako DVDRiP a rozdiel tam bol. ALE: ak som si pozrel DVDRiP a verziu 720p, tak som rozdiel nejak nezbadal (samozrejme farby sú trochu lepšie, celé je to akési "prirodzenejšie") a takisto keď som si porovnal kvalitu 720p a 1080p tak som až taký rozdiel nezbadal (tam bolo akurát vidieť že sa využíva plné rozlíšenie a nedeformuje sa obraz). Čiže pointa ku ktorej som tým príspevkom smeroval je tá, že najlepší posun by bol samozrejme z SD rovno na FullHD a že mnoho ludí si asi kvôli "obyčajnému" HD nebude kupovať novú TV (napr. ja mám v izbe ešte klasickú CRT telku, lebo načo HD?? Keď mám 99% programov v SD. Takisto v obývačke máme 32" HD Ready LCD, dokonca Magio box pripojený len cez SCART - kvôli komfortu, vtedy totiž hneď po zapnutí nabehne signál z Magio boxu, na HDMI to bolo treba asi 4x prepínať) a takisto asi väčšina ludí hneď nekúpi nejaké 46" monštrum, predsa len to ešte lezie trochu do peňazí. Teda je stále ešte dosť ludí čo si kúpi len menšiu HD Ready TV a v takom prípade podla mňa rozdiel nebude až tak viditelný (slepý nie som, ale proste ja tam ten rozdiel, za ktorý by som si mal eventuálne priplatiť proste nevidím).
Inak samozrejme súhlasím s tým, že čím väčšia uhlopriečka, tým lepšie, ale keď sa bavíme o širokom spektre používatelov, tak proste väčšina z nich nebude vymieňať telku každého pol roka aby mali čo najväčšiu uhlopriečku (napr. 300" ako Barney v HIMYM :) )
ScorpionSX
Core i5 3450 | 8GB DDR3 | HD7850 2GB | 120GB SSD | 2TB HDD | 24" LCD
DELL XPS™ M1330 | DELL OptiPlex™ 990 MT
APPLE iPhone 4S 16GB | APPLE iPad (2012) 16GB WiFi
ScorpionSX
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 19. 7. 2009 19:42

na jakeho frasa tolko sportovych ? dalej filmbox je onicom a naco ho v hd ked mame hbo hd
najlepsie bude ak bude z kazdeho rozku jeden kanal , teda jeden filmovy , jeden prirodopisny , jeden hudobny , jeden sportovy atd.

takze dalsie hd:

MTV hd alebo PalladiaHD
nova hd
national geographic hd alebo animal planet hd
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior

Odeslat příspěvekod voyo 19. 7. 2009 19:52

Ryanism píše:uvazujem nad objednanim sluzby magio, ziadam vas o odpoved ohladom kombinovania t-com sluzieb.

v sucasnosti vyuzivam od tcom sluzby:
- telefonna linka
- adsl turbo 3

v pripade objednania sluzby "magio komplet" budu moje existujece sluzby zachovane, alebo je ich nutne zrusit a objednat ich nanovo v ramci balika magio+telefonna linka+internet? totiz v cenniku sa neuvadza mesacny poplatok iba za holu sluzbu magio tv.
dalsia vec ktora sa mi nepozdava je, ze v cenniku magio vidim internet s rychlostou iba 2048/256, co by bol oproti mojmu sucastne pouzivanemu turbo 3 krok naspat.

vdaka.

ak si na metalike tak ti vsetko ostane, len ti narastie viazanost a internet budes mat ten isty = moja domnienka.

ak si na optike tak tel cislo sa neda zachovat, ale dostanes nove (ak teraz zoberies comfort internet, comfort magio , comfort volania, tak ako ja)
voyo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka