MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Smithsonnian 20. 7. 2009 22:11

ScorpionSX píše:
Spaceber111 píše:Ten zvuk na Discovery a AP je maximalne nekvalitny, ako keby ide v nizkom bitrate (ale vraj ide v normalnom).

A je možné, že to niekde nerobí (alebo na optike napr. že to ide lepšie)?? Lebo ja teda Discovery sledujem celkom často a nejak sa mi nezdá, že by bol zvuk horší ako inde. Animal Planet neviem, ten nepozerám. Jediné čo mi vadí na Discovery je ten dvojhlasný dabing - že ide anglický originál a na tom je "nalepený" český alebo slovenský dabing.

Ja to mam na optike a je to zle.
Smithsonnian
Junior

Odeslat příspěvekod thomas7273 20. 7. 2009 22:13

Discovery HD vitam mam optiku a obraz je neporovnatelne lepsi ako u ostatnych staniciach kiez by ich bolo viac.Dnes som skusil nastavit pomer obrazu v Magio boxe na 16:9 potom som dal options a tam som si nastavil na sirokouhly a rovnako aj na TV....obraz je perfektny pri vsetkych kanaloch HD a aj tie programy co su vysielane vo formate 16:9 su natiahnute na celu obrazovku a rovnako aj ostatne napr.TA3 alebo BBC pri ktorych mi vtady chybala cast loga(TA3) alebo tytulky(BBC).Ako mate nastaveny pomer obraz alebo kombinaciu na TV,Magioboxe popripade este pomocou tlacidla options.Jedina nevyhoda je ze pri mozaike ked chcem oznacit okno TV tak sa mi ten ruzovy ramcek zomrazi vzdy medzi oknami TV nie pod TV ako to bolo pri inych nastaveniach pomeru napr.4:3
thomas7273
Junior

Odeslat příspěvekod RDK3 21. 7. 2009 07:15

Spaceber111 píše:Ako poskytovatelia nemozu NOVU vysielat na uzemi SR ako je mozne toto:

Rozšíření nabídky UPC Direct se dočkali také uživatelé set top boxů operátora na Slovensku. Do nabídky byly nečekaně zařazeny dva české programy - nejsledovanější česká komerční TV Nova (programová pozice číslo 9) a filmový a seriálový kanál Nova Cinema (10. pozice v EPG).
http://www.parabola.cz/clanky/3583/upc- ... iza-a-ta3/

Napodobne je to aj v Skylinku/Czechlinku kde su dve Nova HD stanice jedna je v HD balicku Skylinku a druha na novom Czechlink transpondere ... na oplatku ma Czechlink JOJ test :)
RDK3
Junior

Odeslat příspěvekod karioll 21. 7. 2009 07:43

Smithsonnian píše:Znovu sa spytam: Kedy KONECNE bude mat Discovery a Animal Planet NORMALNY zvuk? Alebo sa radsej nepytam lebo sa tu niekto urazi, ze kritizujem Magio a nech idem radsej inde.

vtedy,kedy axn a filmbox extra
karioll
Junior

Odeslat příspěvekod sgi320 21. 7. 2009 13:16

ja len k tym formatom :O) rad by som to dal trosku na pravu mieru :O)

- kedze sa mi nechce vypisovat, tak prilozim len linky:

i = interlaced (http://en.wikipedia.org/wiki/Interlaced)
p = progressive (http://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_scan)
http://en.wikipedia.org/wiki/Deinterlacing

- to len, aby mali niektori predstavu, o com vlastne pisu, ide o "vyskladanie" konecneho obrazu

nie je pravdou, ze sa 1080p nepouziva pri TV vysielani (niekde v USA to tusim uz funguje), pravdou je, ze pre tolko "riadkov" je nevyhnutny skutocne vysoky datovy tok, co je na Slovensku zatial skor sranda :O)

dnes sa uz bezne pouziva format 1080i (vsetky bezne dostupne DVB-S2 prijimace ho podporuju), co sa tyka Digi TV - jej sledovanost je preto taka vysoka, pretoze este stale funguje EMU (lebo N2), cize za malo penazi (zadarmo) pomerne vela muziky (siroka ponuka kanalov), aj ked pri strasne mizernej kvalite ... co sa tyka ponuky Magia, ja som privital obidva HD programy, mam vsak vyhrady voci zvuku na HBO HD, ktoreho intenzita je asi tretinova oproti inym kanalom (na beznom CRT TV so stereo vystupom) ... ozaj, len pre zaujimavost - rozdiel medzi SD a HD rozlisenim je poznat aj na CRT obrazovke, v podstate jedine, co ma na Magiu rozculuje je len "user" access pre Vigor router (ono sa to sice da aj zmenit, ale pisem o sluzbe ako takej)
sgi320
Junior

Odeslat příspěvekod lkopca 21. 7. 2009 15:50

Čo sa deje s mágiom ? Služba je nedostupná.
lkopca
Junior

Odeslat příspěvekod Asta-killer 21. 7. 2009 16:00

Boha, pridem domov pred hodinkou, zapnem telku, zobudim STB zo Stand-by, kazdy druhy program nechce naskocit a z tych co naskocili, tak niekolkym z nich trha obraz. Nedali sa prehrat ani nahravky. Vrtalo mi v hlave, preco je to take posahane. Skusam vykonat restart systemu z menu...a nic. skusam dva krat, trik rat...nic. Siaham po tlacitku vzadu... a sakra!!! Disk stale chcrhle a ani po niekolkych minutach obraz nenabehne. Hned ma napada zla predtucha... ze by dalsi box nadobor posiel... Skusam este skocit k HAGu, nasleduje jeho tvrdy restart a NIC. V tej chvili uz riesim ,ako si urobit obraz disku a to tak ,aby technik nezistil zasah do pristroja, popripade rozmyslam, ako ho budem lamat v danej chvili, aby v jeho pritomnosti som ten disk mohol vynat a urobit si mirror (Aj tak by mi bol na dve veci s novym STB) Vsetko som premyslel, vytacam 0800123777 aby som oznamil poruchu boxu a pocujem, ako so mna padol velky kamen

:D :-D 8-D 8-) :hm
http://linkbun.ch/268h
Asta-killer
Junior

Odeslat příspěvekod bencop 21. 7. 2009 16:07

lokalita Sv. Jur - DSL
Problem aj u mna, niektore programi sekaju a po chvili uz neslo nic.

Na hotline oznamuju ze MAGIO je nedostupne a pracuju na tom
som zvedavy kolko to bude trvat
Naposledy upravil bencop dne 21. 7. 2009 16:13, celkově upraveno 1
bencop
Junior

Odeslat příspěvekod mdnr 21. 7. 2009 16:11

Asta-killer píše: kazdy druhy program nechce naskocit a z tych co naskocili, tak niekolkym z nich trha obraz. Nedali sa prehrat ani nahravky.

Rovnaky problem >:-(
mdnr
Junior

Odeslat příspěvekod lubo28 21. 7. 2009 16:26

Rovnaký problém mám aj ja.Levice
lubo28
Junior

Odeslat příspěvekod benďo 21. 7. 2009 16:28

Zvolen Sekier - to istéééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé
:-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/ :-/
benďo
Junior

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 21. 7. 2009 16:31

Trenčín, Juh - optika - ten istý problém :(
ScorpionSX
Core i5 3450 | 8GB DDR3 | HD7850 2GB | 120GB SSD | 2TB HDD | 24" LCD
DELL XPS™ M1330 | DELL OptiPlex™ 990 MT
APPLE iPhone 4S 16GB | APPLE iPad (2012) 16GB WiFi
ScorpionSX
Junior

Odeslat příspěvekod Smithsonnian 21. 7. 2009 16:35

karioll píše:
Smithsonnian píše:Znovu sa spytam: Kedy KONECNE bude mat Discovery a Animal Planet NORMALNY zvuk? Alebo sa radsej nepytam lebo sa tu niekto urazi, ze kritizujem Magio a nech idem radsej inde.

vtedy,kedy axn a filmbox extra

Porovnaj AXN a Discovery, Discovery ma aj oproti AXN vyrazne horsi zvuk.
Smithsonnian
Junior

Odeslat příspěvekod martincan 21. 7. 2009 16:41

martin- to isté.... a to som si dal dnes aktivovať premium 1+2 a tak som sa potešil, že asi bude stačiť reštart systému. :D
martincan
Junior

Odeslat příspěvekod Spaceber111 21. 7. 2009 16:45

Pocujte mam problem.

Mam MOTOROLU STB a od vcera odmieta reagovat na originalne dialkove ovladanie, ktore bolo dodane k nej.

Proste hoci co stlacim a nic. Baterky su dobre, pretoze ked prepnem na ovladanie "TV", tak telka ide normalne prepinat.

V com moze byt problem?
Spaceber111
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka