MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pet52 31. 7. 2009 09:19

fyzik. píše:Skus nieco reklamovat v UPC alebo Digi TV :-) Alebo v Slovanete... Ak vies vobec kam by si sa mohol s reklamaciou obratit. Mozno na lamparen? :-)

V tomto s tebou úplne súhlasím. Po skúsenostiach s UPC radšej postavím kryštálku a nakúpim sluchátka celej rodine.
pet52
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 31. 7. 2009 09:43

vmm píše:Magio cez satelit, budu dostupne vsetky funkcie magia ? (ako npr. metalike resp. optike.), ci bude nejale obmedzenie ?

Technologicky je mozne aby sat magio malo: programoveho sprievodcu, funkciu timeshift (moznost program zastavit a znovu pozriet), nahrávanie.
Viac boxov pre sledovanie na viac tv - zrejme za urcity poplatok (za prenajom) to mozne bude.
PIP ?
Videopozicovna - bez internetu urcite nie, s beznou dsl linkov by to mozne bolo v SD kvalite, na stiahnutie HD by si musel zakaznik pockat kym sa mu film stiahne.
Ale ci to tak bude to neviem? Tcom este oficialne nepotvrdil ani to ci sat magio bude.
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod bencop 31. 7. 2009 10:18

Vie niekto nieco blizsie k technickemu rieseniu MAGIO cez satelit? Lebo mam MAGIO cez DSL a 2 STB ale druhy je u rodicov pomerne daleko od DSL a musel som natiahnut priamo UTP kabel az k rodicom, ale cez satelit to bude treba tahat iny kabel alebo budeme potrepovat paraboli ku kazdemu STB alebo bude potrebne tahat iny kabel k rodicom? /koaxialny z paraboly + nejaky datovy na prepojenie STB medzi sebou?
Len sa chcem dopredu informovat, aby som sa vedel pripadne dopredu pripravit na investicie, lebo teraz obcas nastavaju blbe situacie ked sa pozabudnem a pozeram HD kanal a rodicia volaju ze im to seka a kostickuje, alebo pozeram jeden kanal a nahravam druhy a rodicia volaju ze im zase nejde magio, tak budem musiet riesi nieco nove ...

A neviete ako je to s tym zdielanim nahravok medzi STB, pripadne bude vediet prehravat nahravku aj ten TATUNG STB ak to teda bude funkcne?
bencop
Junior

Odeslat příspěvekod Katmen 31. 7. 2009 10:28

mam magio internet bez tv, v poslednom case mam problem s dns servermi tcomu na ping server dns niekedy neodpoveda a na tracert taktiez, pouzivam dnska bez ficury chyba.sk, nemate nejake ine adresy dns s rozumnym casom pingu?
Katmen
Junior

Odeslat příspěvekod Katmen 31. 7. 2009 10:31

budes potrebovat parabolu, lnb, stb, a podla mna aj pristupovu kartu, ak tieto veci nedoda tcom, odporucam zaostarat si vacsiu kvalitnu parabolu, kvoli kvalitnejsiemu prijmu za zhorseneho pocasia

patri bencopovi
Katmen
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 31. 7. 2009 11:33

Ak sat magio bude, tak prioritou Tcomu bude aby sa presadzovalo tam kde nie je pokrytie DSL2+. Nemyslim ze bude mozna nejaka velka migracia z IPTV na SAT. Logicky by mala byt migracia mozna vtedy ked zakaznik po migracii zaplati vo svojej fakture vyrazne viac, cize napr. ak si k SAT TV zaviaze i Turbo 4, pripadane ak bude cena za prenajom dalsieho boxu(prijimaca) vyrazne vyssia ako u Iptv magia (na satmagiu v Madarsku je mozne mat prenajate az 3 boxy).
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod karioll 31. 7. 2009 12:55

fyzik. píše:
karioll píše:
Spaceber111 píše:Nechapem takych ludi ako ty.

Na vybavenie reklamacie ma firma 30 dni. Ak za tento cas ju nevybavia tak logicky hned utekam na SOIku, ktora im da pokutu. A nie ako somar cakat na vyhovorky T-comu a plakat na fore.

nevyplakavam na fore.t-com tvrdi,ze oni nie su viazani 30 dnovou lehotou,to je vsetko.nemam 20 rokov,aby som vyplakaval,iba som informoval o pristupe k zakaznikom

Reklamacka v T-Come funguje az nadmieru dobre. Vyreklamovavaju ludom veci, na ktore vobec nemaju narok. Reklamacka ma az privelmi prozakaznicky pristup, co je naskodu, lebo velmi rozmaznavaju ludi a ti potom spekuluju cim dalej tym viac.

Skus nieco reklamovat v UPC alebo Digi TV :-) Alebo v Slovanete... Ak vies vobec kam by si sa mohol s reklamaciou obratit. Mozno na lamparen? :-)

tak v tomto nemozem s tebou suhlasit,ja uz vyse 2 mesiace cakam na vymenu stb,stale nic,ked im napisem,alebo zavolam,ze mame 60 dni,ked im napisem,ze uz uplynulo 60 dni,tak mi napisu,ze mame 60 dni na odpoved
karioll
Junior

Odeslat příspěvekod zamecnikv 31. 7. 2009 15:53

Dobry den pani, zase mam problem, vcera som po dlhsej dobe zaregistroval zmeny.. pridali dalsi program.. i ked uplnu kravinu- magio tv alebo take nieco. To by mi ani nevadilo, ale daco posaholo HD programy- vobec nejde obraz, iba zvuk. Ked dam PIP a prepinam si- obraz vidim.. ale samozrejme iba mali....

Mam metal, som z Trencina, neviete kde moze byt chyba- doteraz isli HD v pohode..

Dakujem , Vlado Tn
zamecnikv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martincan 31. 7. 2009 16:22

Viete niečo o tom, že od 1.8 T-Com bude ponúkať druhý settobox na prenájom za 2€ mesačne? samozrejme že tie bez hdd... :-D
martincan
Junior

Odeslat příspěvekod piesok1 31. 7. 2009 16:28

zamecnikv píše:Dobry den pani, zase mam problem, vcera som po dlhsej dobe zaregistroval zmeny.. pridali dalsi program.. i ked uplnu kravinu- magio tv alebo take nieco. To by mi ani nevadilo, ale daco posaholo HD programy- vobec nejde obraz, iba zvuk. Ked dam PIP a prepinam si- obraz vidim.. ale samozrejme iba mali....

Mam metal, som z Trencina, neviete kde moze byt chyba- doteraz isli HD v pohode..

Dakujem , Vlado Tn

Ten problem s HD programom urobi, ked kukas ten infokanal a potom hned prepnes na HD program. Musis restartovat box a potom to uz ide v poriadku. Ked ale das infokanal znovu a patom prepnes na HD, tak sa to zopakuje. Ponaucenie -> Neprepinat z infokanalu na HD program
piesok1
Junior

Odeslat příspěvekod nike2 31. 7. 2009 16:34

Pre tych ktorych by zaujimala moznost nahravania na oboch boxoch (na optike).

Magio box od fyzika mi uz prisiel, no zatial to ruzovo nevyzera :)
Este pred tyzdnom (pred poslanim) skusal box fyzik u seba doma, ked uz bol prihlaseny na mna, a nahravanie fungovalo aj na nom, aj na boxe u mna doma.
Vcera vypadla elektrina no a prvy box sa zrestartoval. Odvtedy sa sprava ako keby boli na nom nahravky deaktivovane (predtym fungoval ok, dokonca aj ked bol restartovany, a bolo to uz po tom ako fyzik skusal novy box u seba doma).. Mozno si to niekto vsimol a "opravil" to, zrusil priznak nahravania z prveho boxu. Nahravanie na druhom boxe funguje OK. Zaujimave tiez je ze planovane nahravky sa preniesli z prveho boxu na ten novy, rovnako aj esprievodca uz zobrazuje nahravky z noveho STB.
No som kazdopadne zvedavy ci sa nam to podari nejako dotiahnut, aby bezalo nahravanie na oboch boxoch. Nevidim dovod preco by to nemalo fungovat, az na pomerne divny sposob esprievodcu ktory sa identifikuje na zaklade klienta, a nie pre kazdy STB zvlast (nuz neratali s tym ze sa bude nahravat na 2 boxoch), a na to ze niekto zrusil priznak nahravania na prvom boxe (teda ak je chyba v tom, ale nema v com inom byt). Kedze su na optike 4 streamy, malo by to znamenat ze sa da na obidovch boxoch sucastne pozerat ine kanaly, a okrem toho aj po jednom na kazdom nahravat.
nike2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepek55 31. 7. 2009 16:55

Nazdarek. Mam napad na zlepsovak :)
Uvital by som na magiu nejaky "samovypinaci casovac" aby si clovek zvolil za kolko sa ma box sam vypnut, aby box nevrcal celu noc a pod... Kazdy TV to ma, len na magiu mi to chyba...
pepek55
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod falco1969 31. 7. 2009 18:05

martincan píše:Viete niečo o tom, že od 1.8 T-Com bude ponúkať druhý settobox na prenájom za 2€ mesačne? samozrejme že tie bez hdd... :-D

Je to tak, len neviem ci nie iba novym zakaznikom, resp. pri predlzeni viazanosti.
falco1969
Junior

Odeslat příspěvekod Flymaster 31. 7. 2009 20:44

piesok1 píše:
zamecnikv píše:Dobry den pani, zase mam problem, vcera som po dlhsej dobe zaregistroval zmeny.. pridali dalsi program.. i ked uplnu kravinu- magio tv alebo take nieco. To by mi ani nevadilo, ale daco posaholo HD programy- vobec nejde obraz, iba zvuk. Ked dam PIP a prepinam si- obraz vidim.. ale samozrejme iba mali....

Dakujem , Vlado Tn

Ten problem s HD programom urobi, ked kukas ten infokanal a potom hned prepnes na HD program. Musis restartovat box a potom to uz ide v poriadku. Ked ale das infokanal znovu a patom prepnes na HD, tak sa to zopakuje. Ponaucenie -> Neprepinat z infokanalu na HD program

Mne to robi, ked prepnem z hociktoreho kanalu.. Aj medzi sebou, ked sa snazim prepinat HD.. proste obraz nejde, iba zvuk.. obraz je len v PIP.. :(
PC: GIGABYTE P55-UD3, INTEL Core i5-750 2.66GHz, 2x2GB DDR3 1333MHz Corsair,GIGABYTE N250ZL-1GI, 1GB DDR3 - NVIDIA GeForce GTS250, DELL WFP2208
TV+NET: T-Com Magio Komplet + HBO, Cinemax, HD, Internet 2MB
Mobil: T-Mobile, Sony Ericsson T715
Flymaster
Junior

Odeslat příspěvekod martincan 31. 7. 2009 20:46

Mne tvrdili v T-Com centre, že to nebude viazané... uvidíme zajtra... nechceli povedať nič bližšie.. :-/
martincan
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka