MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fyzik. 31. 10. 2009 12:46

jami píše:fyzik, jo druhy box dosiel vsetko slape ako ma, maximalna spokojnost s tvojou pomocou. Ten dialkovy by som uvital na kiss, ak sa ti da posli mi ho na tu istu adresu.

Inak jeden napad do buducnosti, bolo by super keby sa dali nahravky ktore mam na hlavnom boxe pozerat aj na druhom boxe ktory nema disk, nemal by to byt problem kedze vsetko je poprepajane sietovym kablom a tym padom rychlost by bola dostatocna.

Toto sa riesi, ak sa nic nepokazi, pokial viem, v niektorom z nasledujucich firmware sa rata s touto moznostou, ze na druhom STB sa budu dat pozerat nahravky z prveho
fyzik.
Junior

Odeslat příspěvekod fyzik. 31. 10. 2009 12:54

zelmar píše:Pre Fyzika.
Teraz som si dal novú viazanosť. Objednal som si jeden box navyše. Tým pádom,starý box Kiss by mi mal ostať a druhý by mi mali spojazdniť. To znamená, že by som mal sledovať dve Tv. Samozrejme, že za aktiváciu mágio boxu navyše je poplatok a aj za prenájom. To znamená, že by som prenájom platil iba za jeden box? Mám doma uplne novú motorolu a chcel by som ju vymeniť za Kiss z prechadzajúcej viazanosti. Spravili by mi to v T-Come, keby som ich o to požiadal? Ved o nič by neprišli aj tak by som platil prenájom len za jeden box. Len mi ide o to, že motorola má raz taký hard disk.

Ak tomu dobre rozumiem, mas doma 2 Boxy jeden KISS aktivny a je tvoj, neplatis zan najom a jednu Motorolu neaktivnu. Chcel by si priradit druhy box.... Ako druhy box sa da priradit aj ta Motorola co mas doma neaktivnu a naplatil by si zan najom, ked je tvoja po nejakej zrusenej sluzbe... Nemusis si este objednavat 3. box bez HDD

Ak mi das do sukromnej spravy seriove cisla tych STB a Magio identifikator, pozriem co s tym viam urobit ako to dat doporiadku. Myslim, ze Ti viem urobit aj to, aby si mal nahravaci box tu Motorolu. Platil by si len poplatok za aktivaciu 20€ S velou pravdepodobnostou sa to da. Len si myslim, ze na predajnom mieste by to mohli vediet urobit tiez, no ako kde a ako kto.. :-) Toto je uz vysia matematika a bezny predajca to nezvladne aj ked cest ich praci
fyzik.
Junior

Odeslat příspěvekod fyzik. 31. 10. 2009 12:59

jami píše:presne ako pise ziwa, kedysi si si box kupil a teraz ked ti nieco na nom nejde tak ti ho sikovne vymenia ale uz platis zan mesacny najom

Nie, ked je box v zaruke, vymenia hom nie je podmienena vymena platenim najmu. Ak mas box v najme, vyhoda je, ze mas neobmedzenu zaruku, platis najom a T-Com sa stara o chod STB

Ale ked mas na boxe poruchu a pride Ti technik vymenit, myslim si, ze neskuma ci je na box zaruka alebo nie, ci uz ho mas 2 roky alebo nie, jednoducho vymeni ci uz ho mas v najme alebo nie. Toto technik ani nevie ci je box prenajaty a myslim, ze to ani neskuma
fyzik.
Junior

Odeslat příspěvekod fyzik. 31. 10. 2009 13:01

ziwa píše:ak je BOX v prenajme, tak ho mozes reklamovat a vymenia ho bez problemov, ale ja mam MAGIO zriadene este v case, ked som si BOX musela kupit, a teraz sa z toho T-com vyzul :-S

Ak ho mas viac ako 2 roky, pada zaruka... Ale ked si nahlasis poruchu cez 0800123777 pride tecnik a vymeni, myslim si.... Kde si hlasil poruchu boxu?
fyzik.
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas82 31. 10. 2009 14:35

Ak pozeram neaky film s HBO kina plati sa za to, alebo je to zadarmo?
Thomas82
Junior

Odeslat příspěvekod Flymaster 31. 10. 2009 15:22

Thomas82 píše:Ak pozeram neaky film s HBO kina plati sa za to, alebo je to zadarmo?

Pokial mas predplateny HBO Balik, tak HBO Kino je v cene, cize mozes pozerat HBO Kino kolko len chces.. plati sa len za klasicku videopozicovnu ;-]
PC: GIGABYTE P55-UD3, INTEL Core i5-750 2.66GHz, 2x2GB DDR3 1333MHz Corsair,GIGABYTE N250ZL-1GI, 1GB DDR3 - NVIDIA GeForce GTS250, DELL WFP2208
TV+NET: T-Com Magio Komplet + HBO, Cinemax, HD, Internet 2MB
Mobil: T-Mobile, Sony Ericsson T715
Flymaster
Junior

Odeslat příspěvekod f.s. 31. 10. 2009 16:09

zdravim, chcel by som sa spytat ci ma niekto skusenosti s prepojenim routra a magio boxa inac ako kablom. ide mi o to aby som nemusel tahat kabel cez cely byt. router je wifi.
f.s.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 31. 10. 2009 22:24

fyzik. píše:Aspon jeden... Dobre. Problemy postretnu vzdy len urcite percento zakaznikov a ti najviac kricia co sa im stalo. Ti bezproblemovi su vacsinou ticho a preto tu nadobudeme pocit, ze vsetko je na p... Nie vsetko, nieco sa nemusi zadarit, priznavam su aj take stavy, no daju sa riesit ak sa vie ako a je snaha

Ja sa pridávam. Momentálne mám Magio mesiac a pol, ale som spokojný, nemám žiadne problémy. Keďže som na metalike, mal som obavy zo zasekávania a rozpadávania obrazu, ale nič, všetko beží hladko.

Dnes som sa pár hodín hral u kamaráta s UPC Digital a bol som prekvapený, že prepnutie medzi kanálmi trvá 2-3 sekundy, pri Magiu do 1s. A rozpadávanie obrazu každú chvíľu.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod jami 31. 10. 2009 22:38

presne ako pise pietro, s magiom spokojnost a clovek zisti co ma az vtedy ked skusi slabsie alternativy a zisti akymi nedostatkami trpi, mne jedine chyba uz len optika aby sa mi mohlo nahravat viac programov naviac :)
www.imagehosteronline.com - miesto pre vase obrazky
jami
Junior

Odeslat příspěvekod voyo 31. 10. 2009 23:11

no magio :)
dnes som mohol u bracha pozerat magio na philips LCD 42PFL7404
noo nic moc, ani hbo HD :(
trosku som sklamany, na mojom 13 rocnom 51cm CRT to vsetko vyzera 100% lepsie a to chytam terestrialne (teda len STV1/2, Markiza, JOJ :) )
voyo
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 31. 10. 2009 23:28

voyo:Ty ale porovnavas hrusky s jablkami...LCD TV a CRT je oborvsky rozdiel..na CRT je aj DigiTV genialne,ale ked to mas na plazme,alebo LCD tak je to jedna obrovska mazanica...momentalne na LCD alebo plazme je kvalitou vysielania podla mna najlepsi Skylink,ale takisto aj rakuske DVBT je vo velmi slusnej kvalite ponukane...kedze nase DVBT je len v testovacej prevadzke nemozem moc hodnotit,uvidime ked prejdeme na komercnu prevadzku...
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas82 1. 11. 2009 05:45

Ja mam magio treti den a som absolutne spokojny. Zatial som nepostrehol ziadne zamrzanie ani nic podobne o com sa tu diskutovalo. Predtym som mal kablovu TV od UPC, ked bolo trocha horsie pocasie tak vypadli stanice Discovery, Spektrum, Reality, Romantica, Film+, Paprika, Deko a pod.

voyo píše:no magio :)
trosku som sklamany, na mojom 13 rocnom 51cm CRT to vsetko vyzera 100% lepsie a to chytam terestrialne (teda len STV1/2, Markiza, JOJ :) )

U mna na LCD Panasonic TX-32LE60P 80cm je na HBO HD skvely obraz.
Thomas82
Junior

Odeslat příspěvekod Geniusss 1. 11. 2009 09:51

Neporovnal by som CRT s 51cm uhloprieckou a LCD so 107cm uhloprieckou...tam vsetko co nie je HD vyzera ako humus.. skus si aj ty kupit LCD s takou uhloprieckou napoj na nho Magio a porovnaj vtedy HBO HD a tvoj terestrial a potom nam napis tvoje skusenosti... na CRT vyzerali DVD napr. krasne lebo tie detaily obrazu sa tam zliali dokopy.. ale skus DVD pustit na 107cm LCD a uz to take pekne nebude..vyssie rozlisenie takze asi tak..
Nevravim , ze Magio ma super obraz , asi Orange resp. Skylink ma lepsi obraz , ale zas nemaju sluzby...no a zas Magio plati dan aj pre pouzivatelov co su na metalike.. mozno ak by oddelovali metalicku cast, od optickej a na optike davali vacsi datovy tok ,tak by to bolo porovnatelne s Orangom alebo skylinkom...uvidime ako to bude na ich satelite c i to bude to iste alebo kvalitnejsi obraz , ak by bol kvalitnejsi mohli by to supnut aj na optiku ak by sa to dalo technicky realizovat..
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod mitoo 1. 11. 2009 11:11

Ahojte.
Mam magio box MOTOROLA.Uz ju nepouzivam,lebo som presiel ku konkurencii.Chce ho z vas niekto kupit za povedzme 30eciek?Lokalita Zilina
8-D
mitoo
Junior

Odeslat příspěvekod jaco 1. 11. 2009 12:38

Geniusss píše:...Nevravim , ze Magio ma super obraz , asi Orange resp. Skylink ma lepsi obraz , ale zas nemaju sluzby...no a zas Magio plati dan aj pre pouzivatelov co su na metalike.. mozno ak by oddelovali metalicku cast, od optickej a na optike davali vacsi datovy tok ,tak by to bolo porovnatelne s Orangom alebo skylinkom...

Ja mám Magio (metalika) aj Skylink SD a teda môžem porovnávať - a z porovnania SD kanálov vychádza jednoznačne oveľa lepšie Magio! (mám Samsung LCD Full HD 102 cm - porovnávať samozrejme treba na rovnakých kanáloch, nemôže sa porovnávať na Magiu Filmbox a inde ČT2). Možno je to tým, že Magio niektoré SDkanály upscaluje, neviem.

noo nic moc...

Z toho, čo som napísal vyššie, tipujem, buď že ten tvoj brácho si nevie nastaviť na Magiu rozlíšenie 1080, alebo si nevie nastaviť poriadne obraz na LCD TV - nastaviť to naozaj dobre, to je celkom umenie.
jaco
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka