MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod majo668 13. 11. 2009 10:36

Ak vie niekto kody na ovladac Samsung aby fungoval na Motorolu NAPISTE
majo668
Junior

Odeslat příspěvekod majo668 13. 11. 2009 10:38

sgi320 píše:majo668 - ked to inak nepojde, tak potom ostava uz len uni-ovladac od Logitechu, Philipsu, pripadne iny (citaj moj prispevok vyssie), predtym by som gugloval o 106 ;)

Nevies kolko asi stoja? Moze byt v korunach alebo v eurach :-D
majo668
Junior

Odeslat příspěvekod sgi320 13. 11. 2009 10:43

zalezi od modelu, tie lepsie nie su zrovna najlacnejsie, napis do guglu Logitech harmony a hladaj ;)
sgi320
Junior

Odeslat příspěvekod Geniusss 13. 11. 2009 10:44

majo668 píše:NO TO BY ZAUJIMALO AJ MNA.ZAUJIMAVE NA TOM JE TO ZE NAPRIKLAD MINULY TYZDEN V UTOROK TO ISLO AKO PISE GENIUSS ALE STVRTKOVA CAST UZ BOLA NAHRATA NORMALNE 16:9.T-COMAK,FYZIK BY O TOM MOHLI NIECO VEDIET,CI TO JE PROBLEM MAGIA ALEBO VYSIELATELA.OSOBNE SI MYSLIM ZE VYSIELATELA TEDA JOJ LEBO U OSTATNYCH STANIC TO FUNGUJE NORMALNE- teda ked vysielaju16:9 ide to takto aj v Magiu.Neodpustim si malu poznamocku ku JOJ uz by tiez mohli viac programov vysielat tak ako Markiza 16:9,lebo na televiziu jej formatu vysielat 4:3 je uz nedôstojné :-[

No neviem ja som v utorok Odsudene nesledoval tak neviem, ale vcera to neslo..chyba TV JOJ to nebude lebo na DVB-T resp. analogovej UPC ktoru este mesiac subezne platim z Magiom to islo dobre cize format sa mi prepol do 16:9...takze bude to asi skor chyba Magia, ze TV JOJ je defaultne nastavene na 4:3... a este otazocka HBO , HBO2, HBO Comedy a Cinemaxy nevysilaju 16:9??? HBO HD ide 16:9 ale tie ostatne nie..myslel som ,ze platene kanaly si nechavaju zalezat na kvalite a budu vysielat 16:9
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod sgi320 13. 11. 2009 10:59

0035, 0048, 1376, 0476, 5000, 5001, 5003, 5007, 5054, 1003, 1092, 1173, 2001, 2021- skuste nieco z tohto, ak pojde, tak dajte vediet ;)
Naposledy upravil sgi320 dne 13. 11. 2009 11:04, celkově upraveno 2
sgi320
Junior

Odeslat příspěvekod jaco 13. 11. 2009 11:02

to sgi320: s tým ďalším káblom máš možno pravdu :) ale všetko som to zapájal pred dvomi rokmi a nie som si istý... keď prídem večer domov, mrknem na to...
jaco
Junior

Odeslat příspěvekod Ajven50 13. 11. 2009 11:04

majo668 píše:
sgi320 píše:majo668 - ked to inak nepojde, tak potom ostava uz len uni-ovladac od Logitechu, Philipsu, pripadne iny (citaj moj prispevok vyssie), predtym by som gugloval o 106 ;)

Nevies kolko asi stoja? Moze byt v korunach alebo v eurach :-D

Mam Logitech Hamony 525, cena okolo 40. Vsetko ide OK, len niekedy Motorola nereaguje spravne na povel on/off. Ale to mi robil aj original ovladac.
Super je jeho pamat odoslanych povelov:
1) chcem pozerat TV: ovladac jednym klikom zapne: receiver+TV+STB
2) vzapati poslem povel "pocuvat CD": zapne CD player, vypne TV a na receiveri prepne vstup z CD

a podobne scenare nie je problem naprogramovat.

Existuju a vyysie rady Logitech-u, ale aj cenovo su niekde inde
Ajven50
Junior

Odeslat příspěvekod majo668 13. 11. 2009 11:05

Geniuss co sa tyka tych kanalov co sa pytas neviem,lebo ich nemam.Discovery HD ked bolo,islo vsetko 16:9 a obraz bol super.Cakam na HD balik a podla toho co tam bude sa rozhodnem ci si ho zaplatim alebo nie.Ak by to malo byt tak ako to deklarovali s tym Premiovym balickom tak zaujem nebude.
majo668
Junior

Odeslat příspěvekod tcekys 13. 11. 2009 11:07

:-( Mám :Model Name : Vigor2900 HAG
Firmware Version : 3.1.1HAG RC5
Build Date/Time : Mar 27 2008 17:29:26
Keď sťahujem dáta vez WIFI tak obraz pixelizuje. Hag už bol vymenený. Menil som na Hagu aj
frekvencie. Požičal som si aj iný notebook, ale problém pretrváva.
tcekys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majo668 13. 11. 2009 11:07

sgi320 píše:0035, 0048, 1376, 0476, 5000, 5001, 5003, 5007, 5054, 1003, 1092, 1173, 2001, 2021- skuste nieco z tohto, ak pojde, tak dajte vediet ;)

Vdaka,ak pridem vecer domov vyskusam,potom dam vediet
majo668
Junior

Odeslat příspěvekod majo668 13. 11. 2009 11:13

Geniusss
Defaultne to nastavene nebude,lebo niekedy to ide niekedy nie.Napr.Keby bolo keby ide 16:9 bezproblemov.Uvidime co k tomu napise T-comak,alebo Fyzik
majo668
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 13. 11. 2009 12:04

sgi320 píše:ja mam po byte potahanu kabelaz (18x LAN), takze s tym nemam problem, ale pripojit 2xPC, 2x NTB, 1xLAN printer, 1x Pioneer REC, 1x Pioneer BD player, 1x TV (asi to bude Sony KDL-46Z5500, prip. 46X4500), 1x nejaky multimedia player(iamm), to uz je na vigor dost, a este co sa tyka kvality wifi vo Vigore, tak to je des, preto mam wifi z druheho routera, ktorym je d-link dir-855, btw. nema sa to preco bit, a riesenim by bolo aj zakupenie nejakeho 4(8)-portoveho switchu (mam doma aj 4-portovy switch, ale som to riesil uz predym zakupenym wifi routerom, prave kvoli wifi, kedze mam obidva routere zavrete vo vstavanej skrini, nuz a ten vigor ma signal na urovni takmer nic :D)

Neboj Vigor aj napriek tomu akej kvality je takuto siet zvladne. Ja mam 3xPC (2xPC+1xMac) + 3xNTB (HP, Lenovo a netbook Acer) v obyvacke 1xNMT (multimedia prehravac Dvico Tvix) 2x konzola (PS3, Xbox) na samostatnej vetve kabelaz pr Magiobox, v pracovni 1x Linux server (ITX format), 1x NAS (4x HDD), 1x Print server. Vsetko poprepajane pomocou nikeolkych switchov (5x a 8x portove switche 1Gbps Netgear) s vyuzitim interneho switchu Vigoru ktory je pre lan obmedzeny na 2 porty (zvysok je IGMP pre TV). Navyse mam do VOIP pripojeny fax a telefon.

Co sa tyka wifi staci upgrade anteny. Ta je celym problemom nekvalitneho signalu ktory Vigor poskytuje... Vigor vraj deklaruje vykon anteny na 3dBi ale pochybujem ze ma tato antena co i len tretinu tohto vykonu...Po vymene za Linksys high gain antenu so ziskom 7dBi mam signal aj tri poschodia nizsie na parkovisku... Pri staej antene som mal problem chytit signal v spalni dvojizboveho bytu
Bart wrote: I will use Google befor asking dumb questions.
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 13. 11. 2009 12:08

tcekys píše: Keď sťahujem dáta vez WIFI tak obraz pixelizuje.

Tak tomuto nerozumiem... Akoze ked trebars stahujes niaky subor z internetu (trebars torrenty alebo rapidshare) tak sa ti na LCD robia nejake artefakty? No to podla mna nema nic spolocne s wifi a vymwna routra to potvrdila. Skor to vyzera na problem s PC/NTB ale najskor s konkretnym nastavenim aplikacie. V inych wifi sietach ti to nerobi?
Bart wrote: I will use Google befor asking dumb questions.
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod sgi320 13. 11. 2009 12:24

puchino - ja sa nebojim :) zvladne, ale ja tie devices potrebujem pripojit by wire, ziadne wifi, a tam to uz nezvladne, lebo pocet portov :D
samozrejme, switch je riesenie, o tom som pisal vyssie, ja som to vyriesil dalsim routerom (a mam aj kvalitnejsi wifi signal aj 4 porty navyse), nebudem kupovat ziadnu antenu, to nema vyznam v mojom pripade, ked budem potrebovat viac portov, tak na to zavesim este switch SMC, co mam doma s dalsimi 4 portami ..
sgi320
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 13. 11. 2009 19:16

Podla stanoviska TV Barrandov ma Antik jej suhlas (na ine na slovensku zakazane ceske stanice suhlas nema a siri ich na hrane zakona v testovacom rezime).

Kód: Vybrat vše
TV Barrandov uzavřel smlouvy o simultánním a nezměněném šíření programu Televize Barrandov (kabelovém přenosu) s některými provozovateli retrasmisse ((kabelovými televizemi)ve Slovenské republice v souladu se Směrnicí Rady 93/83/EHS ze dne 27. 9.1993 o koordinaci některých pravidel z oboru práva autorského a práv příbuzných právu autorskému vztahujících se na satelitní vysílání a kabelový přenos.
Provozovatel kabelového systému ve Slovenské Republice je povinen šířit program TELEVIZE BARRANDOV v programové nabídce dostupné nejvyššímu počtu předplatitelů v síti provozovatele (základní programová nabídka). Provozovatel nesmí za umožnění příjmů programu Televize Barrandov vybírat žádný poplatek, Smlouva je uzavřena na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou. 

JUDr. Vladimír Kroupa
právní poradce
Barrandov Televizní Studio a.s.

Momentalne siri okrem Antiku TV Barrandov i IPTV poskytovatel RS NET http://www.rsnet.sk/Teatro-base

http://medialne.etrend.sk/televizia-spravy/kosicky-antik-ma-v-ponuke-tv-barrandov-tvrdi-ze-ma-povolenie.html
garpiak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka