MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zazou 14. 11. 2009 19:16

mk44 píše:ahoj
mam taku blbu amatérsku otázku: daju sa na druhom set top boxe bez HDD sledovať nahrávky z set top boxu s HDD (motorola). A ak na jednom STB sledujem program a zaroven nejaky druhy nahravam mozem sledovat na druhom STB nieco uplne ine ( bude to stihat?)
Dakujem :-[

ad1, z druhého STB nie je možné sledovanie nahrávok na prvom STB
ad2, optika to bude stíhať určite, na metalike :'( ,zrejme podľa miestnych podmienok, tri streamy by mali stíhať
zazou
Junior

Odeslat příspěvekod Geniusss 14. 11. 2009 21:53

Jojka aj vcera blbla..Prve oddelenie co ma ist 16:9 islo 4:3 leterbox ...nebude sa to riesit?
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod Marek89 15. 11. 2009 09:10

Daju sa prehodit nahravky z jedneho boxu na druhy ? Odisiel mi box a nerad by som prisiel o tie nahravky. Box mi nabehne do casti ako je logo T-com a dalej nic.
Marek89
Junior

Odeslat příspěvekod mitoo 15. 11. 2009 09:25

Ahojte...
Kedze uz nepouzivam MAGIO,ostal mi jeden box MOTOROLA...
Nechce ho niekto kupit povedzme sa 33€ ,teda okolo 1000Sk?Lokalita Zilina
mitoo
Junior

Odeslat příspěvekod legenda2 15. 11. 2009 09:43

mitoo píše:Ahojte...
Kedze uz nepouzivam MAGIO,ostal mi jeden box MOTOROLA...
Nechce ho niekto kupit povedzme sa 33€ ,teda okolo 1000Sk?Lokalita Zilina

Hm, len čo s ďalším boxom? Žeby stojan na vázy? Ono keby si zobral použitý STB a zapojil ho, nepôjde Ti. Nejak by ho museli v T-come aktivovať a kúpa + všetky tie vybavovačky nestoja za to, keď už má každý v držbe STB. Možno u tých, ktorí by chceli vymeniť Kiss za Motorolu a dali si ju aktivovať, no neviem, či sa to len tak ľahko dá vymeniť vzhľadom na viazanosť služby. Použité STB sú podľa mňa nepoužiteľné a nepredajné... :hm
legenda2
Junior

Odeslat příspěvekod legenda2 15. 11. 2009 09:48

Marek89 píše:Daju sa prehodit nahravky z jedneho boxu na druhy ? Odisiel mi box a nerad by som prisiel o tie nahravky. Box mi nabehne do casti ako je logo T-com a dalej nic.

áno, ale druhý STB musí mať taktiež HDD. Túto výmenu nahrávok však môže urobiť iba technik z T-comu. Nepoznám spôsob, akoby si to vedel zrealizovať užívateľ sám. Samozrejme prekopírovanie nahrávok sa dá zrealizovať len vtedy, ak nie je na pôvodnom STB poškodený HDD, príp. iný dôležitý komponent. 8-D
legenda2
Junior

Odeslat příspěvekod denatko 15. 11. 2009 09:51

Caute, mam maly problem. Na par dni bolo vypnute magio aj vsetky kabliky s nim suvisiace, vcera zapneme a magio nefacha. vsetko vyzera byt spravne pozapajane, ale pricinu stale nevieme najst. Zapnem box, cakam par minut, a zobrazi sa na nom hlaska "Zle spojenie". X krat sme box restartli, premenili porty na routri, ale stale to iste, ns obrazovke sa objavi 1 staticke koliesko, a po 10 min hlaska na boxe. >:-( Viete niekto poradit riesenie predtym ako zavolam na "helplinku"?
denatko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod legenda2 15. 11. 2009 10:01

denatko píše:Caute, mam maly problem. Na par dni bolo vypnute magio aj vsetky kabliky s nim suvisiace, vcera zapneme a magio nefacha. vsetko vyzera byt spravne pozapajane, ale pricinu stale nevieme najst. Zapnem box, cakam par minut, a zobrazi sa na nom hlaska "Zle spojenie". X krat sme box restartli, premenili porty na routri, ale stale to iste, ns obrazovke sa objavi 1 staticke koliesko, a po 10 min hlaska na boxe. >:-( Viete niekto poradit riesenie predtym ako zavolam na "helplinku"?

1. over si znovu zapojenie kabeláže. Internet Ti funguje?
2. mal si ho už predtým spustené - je služba aktivovaná?
3. neskončila Ti zmluva ?

Niekedy napíše, že má zlé spojenie aj mne, resp. bliká tlačitko "power" na STB, ale reštart, príp. dva reštarty to vyriešia.
Môže to byť chyba v STB alebo na ústredni, musíš zavolať helplink a to čo najskôr, pretože
ti vyúčtujú vo faktúre aj tie dni, kedy si magio nemohol sledovať...
legenda2
Junior

Odeslat příspěvekod majo668 15. 11. 2009 10:23

denatko píše:Caute, mam maly problem. Na par dni bolo vypnute magio aj vsetky kabliky s nim suvisiace, vcera zapneme a magio nefacha. vsetko vyzera byt spravne pozapajane, ale pricinu stale nevieme najst. Zapnem box, cakam par minut, a zobrazi sa na nom hlaska "Zle spojenie". X krat sme box restartli, premenili porty na routri, ale stale to iste, ns obrazovke sa objavi 1 staticke koliesko, a po 10 min hlaska na boxe. >:-( Viete niekto poradit riesenie predtym ako zavolam na "helplinku"?

Nic neprepajaj.restartni STB,normalne len vypni zo siete a zapni znova-to iste urob routrom vytiahni zo siete a znova zapoj.Malo by to byt v poriadku niekedy sa to stava.Restart trva niekedy aj 15 min.
majo668
Junior

Odeslat příspěvekod zazou 15. 11. 2009 10:47

Marek89 píše:Daju sa prehodit nahravky z jedneho boxu na druhy ? Odisiel mi box a nerad by som prisiel o tie nahravky. Box mi nabehne do casti ako je logo T-com a dalej nic.

Podobný problém nastal aj u mňa,so starým boxom čo mi zostal po skončení 24 mes. viazanasti. Dcéra na intráku,chcel som šetriť elektrinu tak som na Motorole odpojil adaptér zo siete 230 V. Po opätovnom zapnutí snaha o prihlásenie skončila na logu T-comu. Opakovane so ho resetoval (podržaním sietového vypínača - do menu sa nedalo dostať), až sa po veľmi dlhej dobe - oproti bežnému resetu prihlásil do systému. Trvalo to hádam aj 30 minút, aspoň mne sa to zdalo strašne dlho :-/ . Box je nadalej funkčný, len pre istotu ho už vypínam len dialk. ovládačom do stand-by modu.
zazou
Junior

Odeslat příspěvekod mitoo 15. 11. 2009 11:02

No podla toho,co viem od kamarata,co pracuje pre T.COM,tak sa da spojazdnit bez problemu druhy box,ak ho mas napriklad od niekoho kupeny.Dolezite je nahlasit vyrobne cislo a je to v cajku.Mam pocit,ze uz to tu niekto riesil a tiez mu to islo...
Tak neviem,kde vidis problem.Ja sa ho jednoducho potrebujem zbavit,lebo ho nevyuzijem.A podla mna je lepsie mat nieco svoje ako prenajate.
mitoo
Junior

Odeslat příspěvekod legenda2 15. 11. 2009 11:10

mitoo píše:No podla toho,co viem od kamarata,co pracuje pre T.COM,tak sa da spojazdnit bez problemu druhy box,ak ho mas napriklad od niekoho kupeny.Dolezite je nahlasit vyrobne cislo a je to v cajku.Mam pocit,ze uz to tu niekto riesil a tiez mu to islo...
Tak neviem,kde vidis problem.Ja sa ho jednoducho potrebujem zbavit,lebo ho nevyuzijem.A podla mna je lepsie mat nieco svoje ako prenajate.

Tak veľa sťastia pri jeho zbavovaní sa za 33€. :tleskani

A podla mna je lepsie mat nieco svoje ako prenajate.

To je vec názoru.
Naposledy upravil legenda2 dne 15. 11. 2009 11:43, celkově upraveno 2
legenda2
Junior

Odeslat příspěvekod zazou 15. 11. 2009 11:12

mitoo píše:No podla toho,co viem od kamarata,co pracuje pre T.COM,tak sa da spojazdnit bez problemu druhy box,ak ho mas napriklad od niekoho kupeny.Dolezite je nahlasit vyrobne cislo a je to v cajku.Mam pocit,ze uz to tu niekto riesil a tiez mu to islo...

Máš aj nemáš pravdu - tiež si myslím že prihlásiť by sa mal dať, no naopak, kedže ide pravdepodobne o STB po uplynutí 24 mesačnej záruky v prípade poruchy zostane kupcovi len kus "železa" kedže boxy nikto neopravuje.
zazou
Junior

Odeslat příspěvekod legenda2 15. 11. 2009 11:24

zazou píše: Máš aj nemáš pravdu - tiež si myslím že prihlásiť by sa mal dať, no naopak, kedže ide pravdepodobne o STB po uplynutí 24 mesačnej záruky v prípade poruchy zostane kupcovi len kus "železa" kedže boxy nikto neopravuje.

Ale načo by niekomu bol ďalší box s HDD? Jediný možný dôvod vidím u "fajnšmekrov" vymeniť kiss za motorolu s doplatkom 33 € - čo je dosť. Na metalike 2 STB s HDD nemajú význam.
Určite s aktiváciou použítích STB je problém. Ten STB Motorola je v T-come napísaný na majiteľa (jeho číslo a pod.), aby sa predišlo krádeži STB. Ak prihlasuje použitý STB nový majiteľ, musí nejako dokázať, že ho neukradol - logická úvaha
legenda2
Junior

Odeslat příspěvekod zazou 15. 11. 2009 11:32

legenda2 píše:
zazou píše: Máš aj nemáš pravdu - tiež si myslím že prihlásiť by sa mal dať, no naopak, kedže ide pravdepodobne o STB po uplynutí 24 mesačnej záruky v prípade poruchy zostane kupcovi len kus "železa" kedže boxy nikto neopravuje.

Ale načo by niekomu bol ďalší box s HDD? Jediný možný dôvod vidím u "fajnšmekrov" vymeniť kiss za motorolu s doplatkom 33 € - čo je dosť. Na metalike 2 STB s HDD nemajú význam.
Určite s aktiváciou použítích STB je problém. Ten STB Motorola je v T-come napísaný na majiteľa (jeho číslo a pod.), aby sa predišlo krádeži STB. Ak prihlasuje použitý STB nový majiteľ, musí nejako dokázať, že ho neukradol - logická úvaha

Nahrávanie na druhom boxe nefunguje ani na optike. Ja osobne mám dve Motoroly, starú z DSL akcie ako druhý box, novú ako box s nahrávaním z akcie migrácie na optiku. A využitie druhého boxu - kdekolvek v inej miestnosti na nezávislé sledovanie dvoch rôznych programov (detská izba napr.)
zazou
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka