MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TomazyHD 23. 2. 2010 03:15

zeby aj nove hd kanaly ? FilmBox Action HD, FilmBox Classic HD, Fight Box HD a Lady Box HD

http://medialne.etrend.sk/televizia-spr ... u-spi.html
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior

Odeslat příspěvekod kiske 23. 2. 2010 07:16

pre T-comaka:
Od vcera (vraj 8:00 - info z predajneho miesta) nefunguje Magio - lokalita SURANY. Vraj niekde pri Nitre dakto presekol kable... Vies mi povedat, ako pokracuju prace na odstraneni poruchy. Vdaka za odpoved.
kiske
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ajven50 23. 2. 2010 07:38

Na kabli sa pracuje nepretrzite, snad uz coskoro
Ajven50
Junior

Odeslat příspěvekod Flymaster 23. 2. 2010 08:23

TomazyHD píše:zeby aj nove hd kanaly ? FilmBox Action HD, FilmBox Classic HD, Fight Box HD a Lady Box HD

http://medialne.etrend.sk/televizia-spr ... u-spi.html

no neviem, ci je to nejaka extra vyhra pri tej kniznici, ktorou SPI disponuje.. ved uz teraz chodi na Filmbox HD dookola asi 10 filmov... ;-]
PC: GIGABYTE P55-UD3, INTEL Core i5-750 2.66GHz, 2x2GB DDR3 1333MHz Corsair,GIGABYTE N250ZL-1GI, 1GB DDR3 - NVIDIA GeForce GTS250, DELL WFP2208
TV+NET: T-Com Magio Komplet + HBO, Cinemax, HD, Internet 2MB
Mobil: T-Mobile, Sony Ericsson T715
Flymaster
Junior

Odeslat příspěvekod thomas7273 23. 2. 2010 21:59

Neviem či to tu už bolo ale v magiu už ostáva uložený pomer obrazu aj po vypnutí zo siete.A však je tu jeden nedostatok pri pomere 16:9 sú v mozaike ružové políčka menšie ako TV stanice a tiež sa nenachádzajú presne pod zobrazením TV. !!! Je to zdeformované !!!
thomas7273
Junior

Odeslat příspěvekod Geniusss 24. 2. 2010 09:19

thomas7273 píše:Neviem či to tu už bolo ale v magiu už ostáva uložený pomer obrazu aj po vypnutí zo siete.A však je tu jeden nedostatok pri pomere 16:9 sú v mozaike ružové políčka menšie ako TV stanice a tiež sa nenachádzajú presne pod zobrazením TV. !!! Je to zdeformované !!!

No mne neostava po vypnuti zo siete pomer obrazu, vcera som ho mal vytiahnuty zo zasuvky dnes som zapol a musel som nastavit.... to zobrazenie v mozaike islo zle aj pri nastaveni 720p resp. 1080i ale po poslednom update softvéru to uz opravili a ide to dobre.. pri 16:9 som to neskusal lebo nepouzivam toto nastavenie, kedze asi kazda telka 16:9 je vacsinou HD ready tak to nastavenie tam nema ani velky vyznam lebo asi kazdy zvoli 720P.
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod Snekyno 24. 2. 2010 09:26

Mne sa ta mozaika pri 720p zobrazuje zle aj po update.
Snekyno
Junior

Odeslat příspěvekod PaliL 24. 2. 2010 11:20

Tu je moja skúsenosť s T-com-om. V decembri mi kočila viazanosť na Mágio, z Call centra ma bombardovali, nech si ju predĺžim. Keď som videl technikov, ako montujú nad moje dvere optiku, povedal som si, že podpíšem. Behom mesiaca spustili optiku a je nemôžem prestúpiť. Ani slovom sa nikto nezmienil, že to nebude možné, alebo aspoň spomenúť, budujeme optiku tak sa teraz musíte rozhodnuť či metalika alebo optika. Jediné čo im vkuse išlo z úst, že keď nepodíšem, budem platiť neakciovú cenu. Tak som sa teda zaviazal. Čo ty na to T-com-ák, toto je ten prozákaznícky prístup? Vedome neinformovať, zamlčovať? Ja nie som až tak technicky zdatný, ale takých oni asi potrebujú. Hlavne nech platíme, alebo ako písali v odpovedi na sťažnosť, môžem od zmluvy odstúpiť, ale s pokutou, alebo sa možem zaviazať na optiku zvlášť, teda budem mať aj optiku aj metaliku. Proste úžas!!!!!!! ]:-< ]:-< ]:-< ]:-< ]:-< :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
PaliL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zelmar 24. 2. 2010 11:58

Presne, toto sa aj mne stalo. Už som raz tu o tom písal. Jedna firma a prejst z metaliky na optiku sa nedá. Musím čakat kým mi skončí viazanost. Načo sú mi dva magio boxi, ked pri nahravaní nemôžem pozerat tretí program. A tie programy ako HBO a jemu podobné, čo máš tri mesiace za 1€, už sa nemôžem dočkat, kedy mi ich zablokuju. Ved na tie filmy sa nedá pozerat. Tie programy sú ako obohratá platna, stále dookola to isté a nevedia čo za to pýtat. Cez internetovu objednávku som si objednal Tatung, ale chcel som využit Maxi body, vôbec nebrali do úvahy. Taký je T-com. Len plať a na nič sa nestažuj a drž hubu.
zelmar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Geniusss 24. 2. 2010 12:50

zelmar píše:Presne, toto sa aj mne stalo. Už som raz tu o tom písal. Jedna firma a prejst z metaliky na optiku sa nedá. Musím čakat kým mi skončí viazanost. Načo sú mi dva magio boxi, ked pri nahravaní nemôžem pozerat tretí program. A tie programy ako HBO a jemu podobné, čo máš tri mesiace za 1€, už sa nemôžem dočkat, kedy mi ich zablokuju. Ved na tie filmy sa nedá pozerat. Tie programy sú ako obohratá platna, stále dookola to isté a nevedia čo za to pýtat. Cez internetovu objednávku som si objednal Tatung, ale chcel som využit Maxi body, vôbec nebrali do úvahy. Taký je T-com. Len plať a na nič sa nestažuj a drž hubu.

Programy HBO ti nezrusia sami, musis ich zrusit ty po skonceni akcie inak budes platit plnu sumu dalej...mas to v podmiekach...
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod stanko 25 24. 2. 2010 21:20

Odporučam všetkym ktory chcu prejst s metaliky na optiku neustale nahlasovat poruchy,reštartovat box a roter že V AM to mrzne,seka apod. Potom vam sami ponuknu optiku ,mne to poradil jeden pan od T-comu ,ale skor ako mi končila viazanost mi ponukli sami prejst na optiku.
stanko 25
Junior

Odeslat příspěvekod pedrom19 25. 2. 2010 09:36

Ako zapojim 4 boxy? Treba este daky switch? Dodaho T-com ci si ho mam kupit.?
pedrom19
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tibi Kimi 25. 2. 2010 13:39

Áno, musíš si dokúpiť switch, ak chceš využívať viac ako 2 magioboxy (max 4), lenže ten swich t-com nedodáva(kuriérom), ani pri inštalácií. Takže ťa čaká daľšia investícia cca 10-15 Eúr za 4 portový switch ( dostať kúpiť v krorejkoľvek väčšej elektor predajni, alebo v hocjakej pc predajni). Mňa to dosť naštvalo keď som si zapájal 3 box a zistil som, že to nejde, kedže ma nikto na to neupozornil, čo by malo byť zo strany T-comu samozrejmosť, kedže je to podmienka k využívaniu plného rozsahu objednanej služby. Podľa hotline linky, nie je totiž možné nakonfigurovať na optickom ONT zariadení daľšie porty pre magio, ako sa to dá na metalike ( dsl).
Tibi Kimi
Junior

Odeslat příspěvekod Jan_Pavol 25. 2. 2010 20:04

Ahojte. Neviem, či o tom viete, ale od 01. 02. 2010 existuje pre všetkých zákazníkov služby Magio Internet i Magio TV + internet možnosť zriadiť si zvýšenie upstreamu z 256 kbit/s na 512 kbit/s za jednorazový poplatok € 2,00. Služba je potom už aktivovaná navždy bez akéhokoľvek dodatočného poplatku za využívanie. Práve dnes som aj ja zadal telefonicky túto objednávku, tak čakám, kedy prejde... Len kdesi som čítal, že vraj potom zmenia prihlasovacie údaje do internetu, ale to neviem, hádam nie... Vie niekto, ako to presne funguje?
Jan_Pavol
Junior

Odeslat příspěvekod mironto 25. 2. 2010 20:18

A to si kde prosim ta nasiel?

Ja tam vidim len toto:
Kód: Vybrat vše
zvýšenie rýchlosti upstreamu do maximálnej rýchlosti 512 kbit/s (neplatí pre Turbo 4) za mesačný poplatok 3,95 € (119,00 Sk)

http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2791&section=home
mironto
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka