MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod stanko 25 2. 3. 2010 17:10

DanculD píše:
thomas7273 píše:RE:sowiet ... DIK ........
Či že mohol by som to prepojiť aj týmto http://www.protovision-online.de/catalo ... jveklhs8g2 ???? Veľmi sa do toho nerozumiem??? Ani neviem kde čo a s čím mam po prepájať.

Nie, tymto urcite nie, to je S-Video -> Chinch.
Potrebujes jednoduchy chinch <-> chinch, ktory vyzera takto http://www.altronik.cz/mascom-mc-x2121012/d-71130/
Napr. v Datarte kupis za 2€ 3metrovy kabel.
Toto vsetko plati samozrejme za predpokladu, ze tvoja Hi-Fi suprava ma vstup chinch, ktory byva väcsinou ozneceny ako Line-In.

Ak maš receiver s optickym vstupom tak to prepoj snim,maš ovela kvalitnejši zvuk.
stanko 25
Junior

Odeslat příspěvekod thomas7273 2. 3. 2010 17:33

A ak nemám Line-In ??? čim to môžem prepojiť ???
thomas7273
Junior

Odeslat příspěvekod stanko 25 2. 3. 2010 18:13

thomas7273 píše:A ak nemám Line-In ??? čim to môžem prepojiť ???

Do čoho to chceš zapojit?
stanko 25
Junior

Odeslat příspěvekod krizo 2. 3. 2010 18:44

Mám prosbu. Používam magiobox Kiss. Doteraz som mal lcd philips 32pfl7403d prepojený hdmi káblom. Formát obrazu som mal nastavený na automatiku. Ak som sledoval napr. TV Joj a došlo počas vysielania k prepnutiu formátu zo 16:9 na 4:3 telka si ho hneď upravila, roztiahla na celú obrazovku. Dnes som si kúpil Panasonic TX 42X20E. Magiobox som k nemu pripojil cez hdmi, formát obrazu som nastavil na automaticky, rozlíšenie obrazu na 720p. Ak však zapnem program vo formáte 4:3 tak zostanú po okrajoch čierne pásy a ani po čase sa obraz neupraví a neroztiahne. Poraďte prosím, ako a čo nastaviť, aby formát obrazu sa upravoval automaticky.
krizo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garpiak 2. 3. 2010 20:31

krizo píše:Mám prosbu. Používam magiobox Kiss. Doteraz som mal lcd philips 32pfl7403d prepojený hdmi káblom. Formát obrazu som mal nastavený na automatiku. Ak som sledoval napr. TV Joj a došlo počas vysielania k prepnutiu formátu zo 16:9 na 4:3 telka si ho hneď upravila, roztiahla na celú obrazovku. Dnes som si kúpil Panasonic TX 42X20E. Magiobox som k nemu pripojil cez hdmi, formát obrazu som nastavil na automaticky, rozlíšenie obrazu na 720p. Ak však zapnem program vo formáte 4:3 tak zostanú po okrajoch čierne pásy a ani po čase sa obraz neupraví a neroztiahne. Poraďte prosím, ako a čo nastaviť, aby formát obrazu sa upravoval automaticky.

Na dialkovom ovladaci Magioboxu treba stlacit tlacidlo (enter) nachadzajuce sa pod tlacidlom 9.Nastvene tam treba mat ROZTIAHNUT (okrem toho je tam moznost zoom 1,2,3). Na TV musis mat nastaveny pomer obrazu na automaticky.
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod thomas7273 2. 3. 2010 21:00

Mám tam koncovky nejake Phone, Audio In, USB a ešte nejaké ale si nepamätám..... do týchto to je možné zapojiť? Fakt nerozumiem sa do toho.A ak by sa dali takto môcť normálne počúvať rádia tak to by bola pecka aspoň pre mňa :)
thomas7273
Junior

Odeslat příspěvekod sowiet 2. 3. 2010 21:21

thomas7273 píše:Mám tam koncovky nejake Phone, Audio In, USB a ešte nejaké ale si nepamätám..... do týchto to je možné zapojiť? Fakt nerozumiem sa do toho.A ak by sa dali takto môcť normálne počúvať rádia tak to by bola pecka aspoň pre mňa :)

pouzi audio in a pravdepodobne budes musiet prepnut vezu na aux
sowiet
Junior

Odeslat příspěvekod thomas7273 2. 3. 2010 22:43

RE: sowiet
Dik za rady malo by to fungovať ......
thomas7273
Junior

Odeslat příspěvekod karioll 3. 3. 2010 06:26

zapnem magiobox a po par sekundach zamrzne obraz.navzdy.prepnem na dalsi kanal a tam to urobi za asi 2 sekundy tiez.restartujem ho a bez efektu.robi to aj vam?technici su zaneprazdeni,vravi teta v telefone.zaujimalo by ma,ci je to systemova chyba alebo iba ja mam smolu
karioll
Junior

Odeslat příspěvekod wapman 3. 3. 2010 08:41

Karioll mate pravdepodobne vypadok siete, skus restartnut router. Mne to robilo ked som zresetoval Vigor a nemal som spravne zadane prihl.udaje.
wapman
wapman
Junior

Odeslat příspěvekod markus.22 3. 3. 2010 09:39

garpiak píše:
krizo píše:Mám prosbu. Používam magiobox Kiss. Doteraz som mal lcd philips 32pfl7403d prepojený hdmi káblom. Formát obrazu som mal nastavený na automatiku. Ak som sledoval napr. TV Joj a došlo počas vysielania k prepnutiu formátu zo 16:9 na 4:3 telka si ho hneď upravila, roztiahla na celú obrazovku. Dnes som si kúpil Panasonic TX 42X20E. Magiobox som k nemu pripojil cez hdmi, formát obrazu som nastavil na automaticky, rozlíšenie obrazu na 720p. Ak však zapnem program vo formáte 4:3 tak zostanú po okrajoch čierne pásy a ani po čase sa obraz neupraví a neroztiahne. Poraďte prosím, ako a čo nastaviť, aby formát obrazu sa upravoval automaticky.

Na dialkovom ovladaci Magioboxu treba stlacit tlacidlo (enter) nachadzajuce sa pod tlacidlom 9.Nastvene tam treba mat ROZTIAHNUT (okrem toho je tam moznost zoom 1,2,3). Na TV musis mat nastaveny pomer obrazu na automaticky.

Ale on riesi to,ze na Philipse ti to robi LCD automaticky.Mam to iste a nemusim nic stlacat a urobi to samo.Ale na tom Panasonicu mu to nerobi.....Asi sa mu nebude chciet prepinat to stalo :-P
markus.22
Junior

Odeslat příspěvekod lubo28 3. 3. 2010 11:03

Včera večer okolo 22:00 som náhodou prepol na Joj a akúrát tam dávali Life:Najbohatší policajt a musím skonštatovať,že taký kvalitný obraz som na žiadnej SD stanici nevidel.Obraz bol skutočne perfektní a vysielaní v 16:9. Už som si pomaly myslel,že Joj-ka začala vysielať v HD.
Kebyže každá stanica vysiela v takej kvalite obrazu ako spomínaní seriál na Joj(a to ani správy o 19:30 nedosahovali obrazovú kvalitu),tak by človek oželel aj HD vysielanie.
lubo28
Junior

Odeslat příspěvekod mimi 3. 3. 2010 11:24

no neprechvalte tu jojku az tak. Tak divne ako vysiela jOJ tak nevysiela hadam ziadna SK TV stanica. AK mate moznost sledovat aj vysielanie dvb-t tak v nom JOJ vysiela vsetky programy v 4:3. V magiu vsak vetko bezi korektne, bol by som zvedavy odkial t-com berie signal jojky
mimi
Junior

Odeslat příspěvekod markus.22 3. 3. 2010 11:36

Ja som sa vzdy cudoval jojke aj na DVB-T...kukas hocaky program a obraz divny,ale ked dali CSI tak obraz jak FullHD:)
A to iste je aj s Life-om....na MagioSate napr...zvlastne
markus.22
Junior

Odeslat příspěvekod stanko 25 3. 3. 2010 12:55

thomas7273 píše:Mám tam koncovky nejake Phone, Audio In, USB a ešte nejaké ale si nepamätám..... do týchto to je možné zapojiť? Fakt nerozumiem sa do toho.A ak by sa dali takto môcť normálne počúvať rádia tak to by bola pecka aspoň pre mňa :)

Tie nejake su ake ,optika in, koaxial in ,alebo ake definuj presne? Ja to mam prepojene optikov a je to parada.Napajaš to na receiver alebo na HIFI vežu?_
stanko 25
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka