MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod karioll 3. 3. 2010 12:58

wapman píše:Karioll mate pravdepodobne vypadok siete, skus restartnut router. Mne to robilo ked som zresetoval Vigor a nemal som spravne zadane prihl.udaje.

uz to opravili,bol vypadok na ustredni.dik
karioll
Junior

Odeslat příspěvekod Jan_Pavol 3. 3. 2010 13:37

Dnes mi bol technik vymeniť Magio box, lebo s tým boli problémy pri štartovaní, takže asi už mal svoje dni pomaly spočítané... Zaujímavé je, že som mal KISS, no a teraz mi dal nový KISS. Ktosi tu písal, že T-Com už dáva len Motoroly, aj ja som sa tešil, no ako vidím, nie je to pravda. KISS majú stále v ponuke...
Jan_Pavol
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 3. 3. 2010 14:36

markus.22 píše:Ale on riesi to,ze na Philipse ti to robi LCD automaticky.Mam to iste a nemusim nic stlacat a urobi to samo.Ale na tom Panasonicu mu to nerobi.....Asi sa mu nebude chciet prepinat to stalo :-P

ked tam bude mat nastavene "roztiahnut" (na magioboxe) a automaticky (na TV), obraz pri 16:9 bude 16:9 a pri 4:3 bude roztiahnuty na celu obrazovku bez ciernych pasov, pricom nastavenie "roztiahnut" tam zostane, takze nic nemusi viac stlacat, staci to nastavit raz.
Jedine ked restartuje box a bude chciet zmenit obraz na 720p alebo 1080i tak to bude musiet nastavit znova. Inak ked sa resetne box obraz sa zmeni na 576, ale nastavenie roztiahnut tam zostane (16:9 bude 16:9, 4:3 sa roztiahne na celu obrazovku).
Ale nastavovat obraz po restarte musel aj na philipse, pri panasonicu musi zaroven urobit jeden ukon naviac(nastavit tam "roztiahnut", pretoze pri prepnuti z 576 na 720,1080 sa to prepne na "normalny"), co pokial nebyva v oblasti s castymi vypadkami prudu nie je az taky problem.
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod markus.22 3. 3. 2010 14:59

No neprepne.Na magioBoxe-sice MagioSat-mam nastavene 1080 a mozem robit co chcem a stale to tak ostane nastavene pokial to rucne neprestavis...mam Philips a nastavene na 16:9 a roztiahnuty a na LCD-Philips mam nastavenu automatiku a vtedy to ide....ale on pise ze na tom Panasonicu mu to uz takto nefunguje.
markus.22
Junior

Odeslat příspěvekod krizo 3. 3. 2010 16:42

Skutočne zlatý philips. Ak som sledoval film vo formáte 4:3 tak ho sám upravil tak, že niečo zobral zhora a súčastne ho roztiahol tak, aby to vyzeralo prirodzene. Ak začala reklama vo formáte 16:9 tak sa hneď obraz upravil na tento formát. Ak vysielanie ďalej pokračovalo trebárs v letterboxe tak do niekoľkých sekúnd upravil na celú obrazovku. Obraz však nebol iba roztiahnutý, čiastočne, spravidla po logo televízie ho philips sám orezal. Toto vtedy, keď bol režim zapnutý na automatický. Pri Panasonicu nastavím formát obrazu na automaticky, no obraz sa nemení, stále je s čiernymi pásmi po okrajoch a pri letterboxe aj zhora. Pritom v návode k tv výrobca píše, že automaticky režim vyplní celú obrazovku v závislosti na vysielanom formáte. Toto však nefunguje, skúšal som 1080i, 720p, 16:9 cez HDMI, dokonca som nahodil aj scart a nič. Takže spomienky na zlatý philips.
krizo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod markus.22 3. 3. 2010 18:57

Veru veru..zlaty Philips...a skus zavolat do Panasonicu co ti povedia..ja ked som volal do Philipsu tak som mal asi 10 otazok a chalan bez vahania odpovedal a vsetky odpovede boli na 100% spravne a napomocne.Teda ja som im napisal a oni volali mne
markus.22
Junior

Odeslat příspěvekod DanculD 3. 3. 2010 19:04

To krizo: Ja mam Panasonic TH42PX80 a automatika mi funguje bez problemov. Hacik je v tom, ze automatika TV funguje len ak je MagioBox nastaveny na pomer obrazu 4:3. Akonahle sa nastavi 16:9 alebo 720p, pripadne 1080i, tak tieto formaty su pre TV vzdy 16:9 (aj TV pise, ze sa jedna o "sirokouhly" obraz) a vtedy nema automatika dovod fungovat.

Takze ak pustis do TV HD signal (ktory je podla normy vzdy 16:9 a TV s tym pocita), tak mas moznost roztiahnut obraz na TV cez tlacidlo "Aspect" na dialkovom ovladaci od TV. Väcsinou to bude volba "Zoom 1".

Ak tam budes pustat obraz 4:3, tak ti to bude robit TV automaticky.

Ak mas pasy po stranach, tak na ovladaci magioboxu stlacaj tlacidlo enter az kym ti nenabehne typ obrazu "Roztiahnuty".
DanculD
Junior

Odeslat příspěvekod markus.22 3. 3. 2010 19:17

Lenze to je dost blbe riesenie nie?Ked chcem pozerat tak nemam chut hrat sa s ovladacmi a nastavovat vsetko
markus.22
Junior

Odeslat příspěvekod DanculD 3. 3. 2010 19:24

Nemam pocit, ze by som sa hral stale s ovladacmi. Na magioboxe to nastavis raz a toto nastavnie si pamäta aj po vypnuti a na TV si to obcas prepnem.
DanculD
Junior

Odeslat příspěvekod markus.22 3. 3. 2010 19:31

No vidis lenze on o predtym nemusel uz vobec prepinat.Raz nastavil a hotovo...a tak isto to mam ja...ale tak zalezi od zvyku a vkusu:)
markus.22
Junior

Odeslat příspěvekod DanculD 3. 3. 2010 19:54

No, ved kludne si moze zvolit na magiu pomer obrazu 4:3 a bude mu to chodit ako predtym.
DanculD
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 3. 3. 2010 22:56

krizo píše:Skutočne zlatý philips. Ak som sledoval film vo formáte 4:3 tak ho sám upravil tak, že niečo zobral zhora a súčastne ho roztiahol tak, aby to vyzeralo prirodzene. Ak začala reklama vo formáte 16:9 tak sa hneď obraz upravil na tento formát. Ak vysielanie ďalej pokračovalo trebárs v letterboxe tak do niekoľkých sekúnd upravil na celú obrazovku. Obraz však nebol iba roztiahnutý, čiastočne, spravidla po logo televízie ho philips sám orezal. Toto vtedy, keď bol režim zapnutý na automatický. Pri Panasonicu nastavím formát obrazu na automaticky, no obraz sa nemení, stále je s čiernymi pásmi po okrajoch a pri letterboxe aj zhora. Pritom v návode k tv výrobca píše, že automaticky režim vyplní celú obrazovku v závislosti na vysielanom formáte. Toto však nefunguje, skúšal som 1080i, 720p, 16:9 cez HDMI, dokonca som nahodil aj scart a nič. Takže spomienky na zlatý philips.

To co tu spominas ze robil Philips presne to iste dokaze i Panasonic.
Ja mam tiez panasonic nastaveny na "automaticky" ale magiobox mam nastaveny na "roztiahnuty". Ked je obraz televiziou vysielany v 16:9 tak je vyplnena cela obrazovka, ked je 4:3 tak je vyplnena cela obrazovka bez ciernych pasov po krajoch, ak je obraz vysielany v 4:3 s pasmy hore aj dole tak to pasy odreze aj s logom. Staci to nastavit raz a nastavenie trvalo drzi, ako som spominal aj po restarte boxu (vtedy sa zmeni obraz na 576 - "roztiahnuty" zostava, pri prestaveni na 1080,720 sa zmeni na "normalny" preto ho treba vratit na "roztiahnuty" a "roztiahnuty" zostane)
Jediny problem je pri National Geographic, tam to niekedy odreze aj titulky.
Tak si to spravne nastav, lebo pri plazme tym riskujes vypalenie ciernych pasov, pricom najkritickejsich je prvych 200 hodin.
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod semi852 4. 3. 2010 18:19

a ake su skusenosti s Magiom cez satelit ?
semi852
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Robocop3 4. 3. 2010 18:24

Pozerať po dvoch týždňoch HD vysielania na STV3 na našu hokejovú extraligu a ešte k tomu 4:3 je ako sa vrátiť o 20 rokov späť. Neostáva len si zvykať :-(
Robocop3
Junior

Odeslat příspěvekod paterliny 4. 3. 2010 18:54

Robocop3 píše:Pozerať po dvoch týždňoch HD vysielania na STV3 na našu hokejovú extraligu a ešte k tomu 4:3 je ako sa vrátiť o 20 rokov späť. Neostáva len si zvykať :-(

Úplny súhlas...Totálny amaterizmus STV, že ešte nevysielajú 16:9...škoda sa rozčuľovať...A to už ani nehovorím o kvalite prenostu (komentátori, snímanie kamier atď...)
paterliny
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka