MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod karioll 4. 3. 2010 19:08

paterliny píše:
Robocop3 píše:Pozerať po dvoch týždňoch HD vysielania na STV3 na našu hokejovú extraligu a ešte k tomu 4:3 je ako sa vrátiť o 20 rokov späť. Neostáva len si zvykať :-(

Úplny súhlas...Totálny amaterizmus STV, že ešte nevysielajú 16:9...škoda sa rozčuľovať...A to už ani nehovorím o kvalite prenostu (komentátori, snímanie kamier atď...)

oni ako keby nemali ruchove mikrofony ci co,nova sport je uplne super a stv3,skoda reci
karioll
Junior

Odeslat příspěvekod stelko123 4. 3. 2010 21:10

Robocop3 píše:Pozerať po dvoch týždňoch HD vysielania na STV3 na našu hokejovú extraligu a ešte k tomu 4:3 je ako sa vrátiť o 20 rokov späť. Neostáva len si zvykať :-(

este som nevidel ziaden zapas ale viem si to predstavit. v podstate STV3 SD a STV3 HD najblizsie roky ani nevyuzijem. MS 2011 na Slovensku budu uplne rovnake pochybujem ze sa nieco preto spravi a takisto Olympiada letna je az v roku 2012 takze do vtedy HD ziadne jedine reprizy z Vancouveru.

Pisal som na nete s jednym Americanom. Neviem kolko si priplaca alebo ako to je ci je to volne siritelne nechcem roznasat nepravdive alebo polopravdive informacie ale ma doma u seba v Kanade moznost pozerat NHL zapasy v HD kvalite a v inej ani nepozera. Tam dokonca 2 TV spolocnosti distribuuju signal pravdepodobne zapasy na striedacku lebo v jeden cas moze ist viac zapasov. My tu nemame nic jedine na STV NHL power week nic viac. Nova Sport vraj v noci vysiela nejake menej atraktivne zapasy ale akosi za kazdu somarinu priplacat ma uz nebavi. Nechcem tym povedat ze NHL je somarina ale STVecka je pre mna slabo atraktivna. Dokonca aj kaviaren slavia co zacala chodit sa mi celkom pacila rad som si to pozrel a natocili len tusim 8 casti a zase nic.
stelko123
Junior

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 5. 3. 2010 10:12

Tiež mám pár známych v USA a Kanade a popravde skoro som o nich prišiel keď zistili že v akej diere to vlastne žijem.
To, že ešte u nás TV nevysielajú nonstop v HD ešte prekusli, aj keď im bolo divné že prečo ani najsledovanejšie TV nevysielajú v HD aspoň svoj obsah, ale keď som im ako perličku prezradil že ešte niektorí neprešli ani len na 16:9, tak to už bolo moc...a to som ani len nezačal o DVB-T...
STV3 mala fakt pekný obraz cez olympiádu, keď človek stlmil zvuk, tak sa aj ten hokej dal pozerať, ale nechápem či im to neni už aj trápne, byť sto rokov za opicami, každý hovorí o HD, 16:9 a pod. ako o úplne bežných veciach a taká Markíza minulý rok ohlasovala prechod na 16:9 ako niečo úplne nepredstavitelné...a čo JOJka dokazuje s tým panelákom v letterboxe to je tiež niečo čo sa tak lahko nevidí...
ScorpionSX
Core i5 3450 | 8GB DDR3 | HD7850 2GB | 120GB SSD | 2TB HDD | 24" LCD
DELL XPS™ M1330 | DELL OptiPlex™ 990 MT
APPLE iPhone 4S 16GB | APPLE iPad (2012) 16GB WiFi
ScorpionSX
Junior

Odeslat příspěvekod pepek92 5. 3. 2010 11:20

Keby len s Panelákom. Včera to isté Mafstory, a v utorok to isté Profesionáli. Letterbox. Podľa upútaviek má ísť v nedeľu Nové byvanie v 16:9, predpokladám, že zasa v letterboxe a nové časti Sedem, DeFacto a Exclusiv stále v 4:3. O spravodajstve ani nehovorím. A to sme ešte nespomínali ShowDance. Markíza môže hovoriť o Let's Dance v 16:9, ale v JOJke o takom vysielacom formáte asi ešte nepočuli.
pepek92
Junior

Odeslat příspěvekod paterliny 5. 3. 2010 12:19

A keď som položil pred ZOH otázku od Areny koľko stoja HD práva na olympiádu, odpovedali mi že HD práva za športové prenosy sú rovnaké ako SD...Takže vôbec nechápem prečo STV nekupuje HD práva a nevysiela ich...Sú to amatéri a komplet od základov by trebalo prerobiť ich športovú trojku.
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod stelko123 5. 3. 2010 12:59

Kto je Arena? Len HD signal byt nemoze. Vysledok by bol ako STV3 HD.
stelko123
Junior

Odeslat příspěvekod Speedtrash 5. 3. 2010 13:59

Arenu myslel diskusnu relaciu s nazvom Arena :)
este na margo NHL, na nova sport bezi 1-2 zapasy tyzdenne, jeden dokonca v dobrom case pre nas, myslim ze najma v nedelu vecer
podmienene je to aj tym kedy sa tie zapasy hraju v USA a tych ktore sa tam hraju na obed (teda u nas vecer) je malicko...Sport 2 dava skoro kazdy den nejaky prenos, ale vsetko v noci a navyse Sport2 vela uzivatelov ani nema....
Speedtrash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimi 5. 3. 2010 14:57

na margo vysielania extraligy a inych prenosov nasich lig. Hovorili v tej relacii arena na trojke ze prenosove vozy ktore posielaju na zapasy nevedia vysielat 16:9 tak preto. No a prensovy voz co to stoji, tak to aj chapem. No ele ked uz budu kupovat nove tak nech nejaky pako zase da tender na nakup vozov 16:9 a nie rovno HD tak ako byva na tomto skorumpovanom bananovom state tradicou.
mimi
Junior

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 5. 3. 2010 17:17

No veď to je práve to...že oni tú techniku nakupujú ako keby ju mali dnes kúpiť a zajtra znova meniť. Veď to nie sú rožky že každý deň sú nové (čerstvé)!
Veď nakúpim to čo je v tej dobe najmodernejšie a zase s tým nejakú dobu vydržím!
Nehovorím že by hneď mali kupovať 3D kamery a pod. ale zabilo by ich keby sa točilo aspoň v HD (teda HD Ready)? Keď už teda nie FullHD. Spraviť "downscale" je vždy lepšie pre kvalitu obrazu ako pozerať upscalovanú Trojku alebo Markízu (keby som mal Orange).
Keď mám zase použiť príklad zo zahraničia, tak napr. seriály ako The Big Bang Theory, Two and a half men a pod. sa točia vo FullHD kvalite, vysielajú sa v HD Ready a predávajú sa momentálne iba na DVD. Ale ten obraz na DVD je perfektný! Pochybujem že keby si porovnám taký Panelák a povedzme TBBT, tak bude Panelák na rovnakej kvalite. Nebude tam asi až taký strašne velký rozdiel, ale myslím že FullHD LCD by určite kvalitnejšie prehralo to TBBT na DVD ako Panelák.
Je to proste bieda no...ale čo už, veď niekto musí byť posledný...
ScorpionSX
Core i5 3450 | 8GB DDR3 | HD7850 2GB | 120GB SSD | 2TB HDD | 24" LCD
DELL XPS™ M1330 | DELL OptiPlex™ 990 MT
APPLE iPhone 4S 16GB | APPLE iPad (2012) 16GB WiFi
ScorpionSX
Junior

Odeslat příspěvekod karioll 5. 3. 2010 19:33

viete,respektive mate doma,alebo mozte porovnat magio na metalike s upc digital?
karioll
Junior

Odeslat příspěvekod rodolfo 5. 3. 2010 20:33

ScorpionSX píše:No veď to je práve to...že oni tú techniku nakupujú ako keby ju mali dnes kúpiť a zajtra znova meniť. Veď to nie sú rožky že každý deň sú nové (čerstvé)!
Veď nakúpim to čo je v tej dobe najmodernejšie a zase s tým nejakú dobu vydržím!
Nehovorím že by hneď mali kupovať 3D kamery a pod. ale zabilo by ich keby sa točilo aspoň v HD (teda HD Ready)? Keď už teda nie FullHD. Spraviť "downscale" je vždy lepšie pre kvalitu obrazu ako pozerať upscalovanú Trojku alebo Markízu (keby som mal Orange).
Keď mám zase použiť príklad zo zahraničia, tak napr. seriály ako The Big Bang Theory, Two and a half men a pod. sa točia vo FullHD kvalite, vysielajú sa v HD Ready a predávajú sa momentálne iba na DVD. Ale ten obraz na DVD je perfektný! Pochybujem že keby si porovnám taký Panelák a povedzme TBBT, tak bude Panelák na rovnakej kvalite. Nebude tam asi až taký strašne velký rozdiel, ale myslím že FullHD LCD by určite kvalitnejšie prehralo to TBBT na DVD ako Panelák.
Je to proste bieda no...ale čo už, veď niekto musí byť posledný...

Zial vsetko je o velkosti trhu. 38 mil. Polsko uz ide do 3D a ma niekolko platforiem, ktore ponukaju HD za velmi prijatelne ceny: http://www.parabola.cz/zpravicky/11427/ ... -vysilani/
Mozno ze v EU by mali zacat zozmyslet po zjednoteni trhu, meny a volnom pohybe kapitalu o zjednoteni reci. Znie to neuveritelne ale toto by prineslo 350 mil. trhu obrovsku konkurencnu vyhodu. :!:
rodolfo
Junior

Odeslat příspěvekod redw 5. 3. 2010 22:33

zdravim. mam problem s ovladacom k magiu. mam motorolu a strieborny ovladac, niekedy po stlaceni tlacidla vykona nieco uplne ine. Najhorsie ze sa to stava hlavne po pretacani dozadu, prepne mi na iny kanal a vsetko z pamate je vymazane. Mam to reklamovat? Pripadne ak hej, maju to nejako v tcome vyriesene, nerad by som ostal mesiac bez ovladaca. dakujem
redw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod atec 5. 3. 2010 22:38

Tiež by som chcel mať TV v maximálnej kvalite, ale zase sa z toho nepo... Telka nie je až taká dôležitá. Musel som sa pousmiať, že niekto takmer stratil amerických priateľov, lebo nemá doma non-stop HDTV alebo 16:9. No to je fakt úžasné kritérium! :-)
Darmo tu budeme nariekať nad slovenskými televíziami - k zmenám pristúpia, keď to budú chcieť ich majitelia. A to bude len vtedy, keď im z toho niečo kvapne. Veď sa len pozrite, ako blokujú rôznymi obštrukciami a lobbingom rozvoj DVB-T, len aby zabránili, alebo aspoň čo najviac oddialili nástup konkurencie a tým zmenšenie svojho podielu na reklamnom koláči. K tomu pripočítajte malosť slovenského trhu (s obidvomi významami slova malosť ^^) a máte náčrt perspektívy slovenského televízneho trhu.
Všimli ste si napríklad, ako potichúčky prešla zmena zákona upravujúceho vysielanie TV reklamy? Je častejšia, otravnejšia, dokonca už môže prerušovať aj správy. Aj z toho vidieť, akú váhu má pre televízie zisk. Urobiť niečo výlučne pre divákov nie je prioritou. Z extrémneho pohľadu a s trochou irónie: Podstatou súkromnej telky je vysielanie reklamy, ktorá sa prerušuje čo najatraktívnejším programom na zaistenie čo najvyššej sledovanosti reklám. ;-)
Sorry za off-topic.
atec
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 5. 3. 2010 22:46

karioll píše:viete,respektive mate doma,alebo mozte porovnat magio na metalike s upc digital?

UPC Digital majú moji rodičia a na CRT, takže neviem porovnať obraz s Magiom. Základný STB UPC má len scart. Pre niekoho môže byť výhoda, že UPC Digital má viac jazykových stôp pri jednotlivých kanáloch, napr. Eurosport má asi 5 jazykových verzií. Ten softvér v STB je ale otrasný. Funkcie takmer nulové, hrozná grafika, prepnutie programu trvá 2-3 sekundy, niekedy pri prepnutí programu ide len zvuk a čierna obrazovka - vtedy treba prepnúť späť a znovu na ten program, niekedy aj viac krát, kým naskočí aj obraz. Hral som sa s tým len chvíľu, takže to je zatiaľ všetko, čo som si všimol.

Text od súčasného užívateľa UPC Digital a bývalého užívateľa Magia:
http://humno.sk/index.php?option=com_co ... &Itemid=12
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 5. 3. 2010 22:53

atec píše:Musel som sa pousmiať, že niekto takmer stratil amerických priateľov, lebo nemá doma non-stop HDTV alebo 16:9. No to je fakt úžasné kritérium! :-)

Áno, to bol výborný fór. So mnou sa zase chceli všetci Američania kamarátiť, keď zistili, že v zásuvke máme 220 Voltov a nie len úbohých 120. :-) ;-)
Pietro (novy)
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka