MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Geniusss 10. 3. 2010 18:23

TomazyHD píše:
magio_zedd píše:Zevraj Da Vinciho kod v HD na markize 20.3.2010 zasa iba vo Fiber TV :(

ak je to tak je to svinstvo :-\

Je to tak.. Markiza este nespristupnila HD signal aj inym poskytovatelom v peeringovom centre, jedine ho ma Orange...najprv to planovala do marca, teraz to predlzila do konco prveho polroka...tak snad potom to uz pojde..
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod tollos 10. 3. 2010 21:17

dá sa pripojiť pc monitor k magio boxu ?
má s tým niekto skúsenosti ?
tollos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.uwe 10. 3. 2010 21:40

t-com slubil ze od marca spristupni dokuCS, bude viac hier a stale nic
HTC Desire
Nokia E51, E52
Nokia LD-4W + Sygic mobile 09
dj.uwe
Junior

Odeslat příspěvekod stanko 25 10. 3. 2010 21:48

tollos píše:dá sa pripojiť pc monitor k magio boxu ?

Ano da sa cez TV kartu S-video,scart a činč audio.
stanko 25
Junior

Odeslat příspěvekod Beholdereye 10. 3. 2010 21:53

nazdar ludia

potrebujem Váš názor ,v máji mi končí viazanosť u T-comu na magio klasik+net (metalika) a neviem sa rozhodnúť či to zase podpísať na 2 roky.. S mágiom sme spokojný je to fakt user friendly IPTV . Až na tie obmedzenia ktoré vyplývajú z toho že je to na DSLku ,pomalý net ,HD programy idú len tak tak na hrane.. Výpadkov bolo málo ,box máme stále ten istý Kiss ,akurát trošku rezonoval tak som vypodložil nožičky s gumou a ani o ňom neviem.. Len net by sa hodil trošku rýchlejší , v dnešnej dobe optiky sa mi zdá 2Mbit málo. Som zo serede ,optika od t-comu v nedohľadne myslím ,ale máme tu optiku swan. Dať si od swanu TV by bol asi krok späť ,keby mali stb s HDD... Rozmýšľal som že by som si nechal len mágio a net dal od swanu (20/20 Mbit FUP,alebo 15/1 Mbit 20eur mesačne). Len som samozrejme ostal vyšokovaný že mágio sa dá dať samostatne len ako Solo 24 ečok ,pritom samotný klasik je za 14e!! (ja viem, čo som od nich čakal ,že? :-! ) Teraz platím 33e mesačne a nechcem to zbytočne prehánať ,už mi vyvolávajú aby som sa upísal dalej ,že mal by som sa rozhodnúť do 23.marca pritom oficiálne mi to končí okolo 15 mája! A že po skončení viazanosti mi účet stúpne na 50e :grr: úžerníci !! Rozmýšlal som aj nad magio klasik + pevná linka mini + swan net = 14e+7e+20 = 41e ,ale strašne ma bude škrieť platiť 7ečok za niečo čo nepotrebujem >:-( Ešte by ma zaujímalo ,či neviete čo chystá T-com od apríla ,lebo terajšia akcia končí 31.3. ? Len neviem či si môžem zase dovoliť čakať aj keď ten krkolomný termín 23.marec sa mi akosi nezdá.. a zase sa bojím či nebu akcia horšia ako táto ,lebo tých 8e na prvých 6 mesiacov celkom ujde. Kratšie som to nevedel napísať O:-)
Beholdereye
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tollos 10. 3. 2010 21:58

stanko 25 píše:
tollos píše:dá sa pripojiť pc monitor k magio boxu ?

Ano da sa cez TV kartu S-video,scart a činč audio.

a keď má hdmi tak to ide priamo magio - lcd monitor ?
tollos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Beholdereye 10. 3. 2010 22:51

tollos ak má hdmi konektor by s tým nemal byť problém ,ak ale nemá reproduktory tak by si musel ešte nejaké externé pripojiť...
no a najlepšie aby ten monitor mal pomer strán 16:9 so 16:10 by to už mohlo robiť psie kusy
Beholdereye
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pedrom19 10. 3. 2010 23:16

HBO digital vo videopozicovni je zdarma alebo sa tam tiez nieco plati za pozicanie...
pedrom19
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paterliny 10. 3. 2010 23:36

pedrom19 píše:HBO digital vo videopozicovni je zdarma alebo sa tam tiez nieco plati za pozicanie...

Zadarmo, ale musíš mať objednaný balík HBO. Vtedy ti HBO Digital pôjde.
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod mimi 11. 3. 2010 09:39

Programová ponuka IPTV aj Sat Magia bude rozširená o ďalšie HD kanály
lovak Telekom sa chystá na rozširovanie programových balíčkov, ktoré nesú označenie HD. Ďalšie stanice vo vysokom rozlíšení majú pribudnúť do IPTV Magia, obohateniu sa nevyhne ani ponuka "satelitnej káblovky" operátora.
T-Com v súčasnosti poskytuje služby digitálnej televízie prostredníctvom troch technológií. IPTV Magio je poskytované prostredníctvom dvoch, ide o televíziu cez optiku (FTTH) a metaliku (ADSL2+). Pri týchto variantoch ST rozdiely nerobí, ponúka rovnaké funkcie a TV kanály.
HD balík pri káblovom Magiu stojí 5,95 € mesačne, obsahuje Eurosport HD, National Geographic HD, History HD, Filmbox HD a Discovery HD Showcase. Pri rozširovaní zoznamu kanálov môže operátor uvažovať napríklad o ČT HD (nedávno zaradená do ponuky Satra), Animal Planet HD, Nova Sport HD alebo aj o ďalších.

Nejde však o oficiálne potvrdené kanály, operátor zatiaľ žiadne informácie neposkytol. Známy je len fakt, že sa rozširovanie konať bude.
Satelitná verzia Magia sa ale od tej IPTV líši zatiaľ v mnohých parametroch. Magio Sat nemá niektoré kľúčové funkcie káblovej televízie, aj ponuka kanálov je pomerne okresaná. V ponuke sa však taktiež nachádza aj HD balík, ktorý je lacnejší, no obsahuje o dva kanály menej.
Mesačný poplatok je stanovený na 3,95 eura mesačne, v ponuke sú: History HD, Eurosport HD a National Geographic HD. Tu by sa dalo opäť hovoriť o rozšírení niektorými z hore uvedených kanálov, nie je ale vylúčené, že operátor nenasadí Novu HD. Išlo by o niečo podobné ako je momentálna situácia s Primou, ktorá nemá licencie na šírenie mimo ČR v káblových sieťach, no pre satelitné šírenie takéto obmedzenie nemá. V prípade českej Novy sa podrobnosti o vysielacích právach na verejnosť nedostali.
Krok T-Comu je logický. Konkurencia nespí a neustále rozširuje svoje programové ponuky o ďalšie TV stanice vo vysokom rozlíšení. UPC po presune na nový satelit plánuje ponúknuť zákazníkom vysielanie v HD, Satro už v súčasnosti ponúka cez 8 takýchto kanálov. Orange v svojej optickej televízii taktiež ponúka HD obsah, chváli sa 16 televíziami v HD (zväčša upscale). Ako jediná ponúkla práve táto spoločnosť prvý film v natívnej HD kvalite, ktorý vysielala Markíza koncom roka 2009. V sobotu 20. marca 2010 plánuje operátor poskytnúť film TV Markíza (Da Vinciho kód) taktiež v natívnom HD.

zdroj : http://www.inet.sk/clanok/9043/programo ... -hd-kanaly
mimi
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 11. 3. 2010 09:51

nova hd by bola pecka ;-) ... CT hd uz mala byt davno stale tu nieje napisany dovod co to brzdi
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior

Odeslat příspěvekod Flymaster 11. 3. 2010 12:01

Mna by zaujimalo, ako je to teraz s STV 3 HD.. Upscaluje sa to stale, alebo ide signal len SD? Lebo v sobotu planuje STV vysielat OTO 2009 v HD prave na Trojke.. som zvedavy, ci na to T-Com zareaguje naozaj to budeme moct sledovat HD... Predsalen to bude show, buu tamurcite blikat svetla, hyrit to bude farbami.. rad by som porovnal HD a SD :)
PC: GIGABYTE P55-UD3, INTEL Core i5-750 2.66GHz, 2x2GB DDR3 1333MHz Corsair,GIGABYTE N250ZL-1GI, 1GB DDR3 - NVIDIA GeForce GTS250, DELL WFP2208
TV+NET: T-Com Magio Komplet + HBO, Cinemax, HD, Internet 2MB
Mobil: T-Mobile, Sony Ericsson T715
Flymaster
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 11. 3. 2010 12:04

ja som myslel ze stv3 v hd bude najskor zase vysielat az world cup 2010
tak to je dobra sprava s tou trojkou hd :-)
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior

Odeslat příspěvekod markus.22 11. 3. 2010 13:40

Chcel by som sa spytat aky je potrebny minimalny signal a intenzita na MagioSat?Ja mam ked je jasno LNB1:84/100 a LNB2:81-82/100 a teraz ked snezi a je zamracene mam LNB1:81/100 a LNB2:78/100 a obcas ako keby skoci obraz a zvuk ci sekne...dakujem
markus.22
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 11. 3. 2010 14:15

markus.22 píše:Chcel by som sa spytat aky je potrebny minimalny signal a intenzita na MagioSat?Ja mam ked je jasno LNB1:84/100 a LNB2:81-82/100 a teraz ked snezi a je zamracene mam LNB1:81/100 a LNB2:78/100 a obcas ako keby skoci obraz a zvuk ci sekne...dakujem

vakých časových intervaloch ti obraz seká?robí to na všetkých kanáloch.skús to preveriť aj na zahraničných kanaloch,fta (volne) a pod.parabola čistá,LNB "nezanesené"? daj viacej info.
tcomak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka