MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Teroo 14. 3. 2010 13:22

hm dost sa tu diskutuje o hd.. ja som si pred par dnami objednal HD balik a obraz je fajn, lenze zaroven som nasim objednal aj druhy magio box,, no a tu sa naskyta otazka. . ze ci na metalike bude v poho na jednom TV sledovat napr HD kanal a na druhom iny kanal SD, tak aby to bolo ok.
Ak nie potom tento balik je ozaj zbytocny tam kde su dva boxy, teda na metalike co ma vobec netesi.
Audio: Wavemaster Cube Mini Neo
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octavius001 14. 3. 2010 15:26

stelko123 píše:TV8 je uz na IPTV? som resol box a nic.

je a je zaradena v spravodajskom baliku. teda ak nemas tento balik aktivovany, tak nemas ani TV8...
octavius001
Junior

Odeslat příspěvekod stelko123 14. 3. 2010 16:01

myslel som ze dali do zakladneho balicka TV8 ale dat ho do spravodajskeho no co ja viem :hm
stelko123
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 14. 3. 2010 16:15

alex.30 píše:ahojte, cakam uz druhy mesiac na technika. Mam doma dva magio boxi a kazdy den minimalne 5 krat volavam na bezpl. linku a nervacim. Cista ryza.
Poradte mi prosim koho mam kontaktovat aby sa to pohlo? MAM chut vynadat niekomu vyssiemu a nie tym hovadam co mi zdvihaju telefon na bezp. linke a maximalne ma ignoruju.
Dik.

Skús to mailom na tejto adrese: techgroup@t-com.sk
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod mimi 14. 3. 2010 16:50

ahojte tak nveiem fakt ako si to mam vysvetlit, ale ked t-com nieco slubi mal by to aj dodrzat. Prisiel letak ze si mozeme skor o 3 mesiace dat novu akciu na magio. Vsetko dodrzali az na spustenie jedneho z premiovych balikov na 3 mesiace zadara, konkretne pri on-line objednavke som zvolil HD balik. Po restarte magia mi ide vsetko okrem spominaneho HD balika ktory mal naskocit. Neviem kde sa stala chyba. Sksim riesit zajtra alebo ak vie niekto preverit tak ho poprosim v com je pes zakopany. Objenaval som cez
http://www.t-com.sk/televizia-magio
mimi
Junior

Odeslat příspěvekod octavius001 14. 3. 2010 17:11

stelko123 píše:myslel som ze dali do zakladneho balicka TV8 ale dat ho do spravodajskeho no co ja viem :hm

no to iste som si myslel aj ja. Z omylu ma vyviedli az technici, ktori mi napisali, ze TV8 je v spravodajskom baliku...asi to sledovanosti tejto stanice nepomoze... :lol:
octavius001
Junior

Odeslat příspěvekod octavius001 14. 3. 2010 17:13

stelko123 píše:myslel som ze dali do zakladneho balicka TV8 ale dat ho do spravodajskeho no co ja viem :hm

no to iste som si myslel aj ja. Z omylu ma vyviedli az technici, ktori mi napisali, ze TV8 je v spravodajskom baliku...asi to sledovanosti tejto stanice nepomoze... :lol:
octavius001
Junior

Odeslat příspěvekod Asta-killer 14. 3. 2010 17:42

Odkedy som opustil sluzby Slovak Telekomu, tak sa mi lepsie dycha. Bolo ze to zozratych nervov s nimi. :-/

Slovak Telekom never more!
http://linkbun.ch/268h
Asta-killer
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 14. 3. 2010 20:09

TV8 sa do spravodajskeho balicka hodi, do zakladneho by mohli dat CT24
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 14. 3. 2010 22:47

Markiza zacina vysielat serialy v hd, prvy serial vo vysokom rozliseni Poistovna stasia
zajtra ide o 20:00 tak som na to zvedavy

inak trojka hd zvladla pekne OTA vo vysokom rozliseni
fotene mobilom
Obrázek
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior

Odeslat příspěvekod Snekyno 14. 3. 2010 22:53

Teroo píše:hm dost sa tu diskutuje o hd.. ja som si pred par dnami objednal HD balik a obraz je fajn, lenze zaroven som nasim objednal aj druhy magio box,, no a tu sa naskyta otazka. . ze ci na metalike bude v poho na jednom TV sledovat napr HD kanal a na druhom iny kanal SD, tak aby to bolo ok.
pojde to vpohode, akurat musis mat 12 mbit profil nastaveny.
Snekyno
Junior

Odeslat příspěvekod Matasias 15. 3. 2010 06:02

TomazyHD píše:Markiza zacina vysielat serialy v hd, prvy serial vo vysokom rozliseni Poistovna stasia
zajtra ide o 20:00 tak som na to zvedavy

No ale zial Markiza vysiela v HD len cez FiberTV. Takze v Magiu si ju v HD zatial nepozrieme. :hm
Matasias
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stelko123 15. 3. 2010 08:22

zaujima ma vas nazor

keby ste boli v lokalite kde sa da namontovat tangotv od antiku mali by ste ho dostupne tu je web stranka:

http://tangotv.sk/programove-baliky

rozhodli by ste sa pre magio alebo pre tangotv?

za STB juice sa plati 99euro jednorazovy poplatok za stb 0 eur mesacne zakladny balik, do konca roka 2010 premium balik za 0 eur po roku 2010 240sk by sa platilo. vyhody stbecka ze to robi sukromna firma a bezi to na linuxe cize oni maju vyvojarov nerobi to microsoft a necaka sa prehnane dlho na nejake futures. ten stb juice nema hardisk maju spristupnit v dohladnej dobe archiv 8tv stanic cize kompletny archiv co je si myslim lepsie avsak to co chcete nahrat a nezaznamenava archiv jednoducho nenahrajete to je zasa v prospech magia. STB juice ide na 100mbit ethernet kabli ziadna optika co mi ani nevadi. akurat mi vadi ze je len jeden stb cize musite listovat steny. druha telka je len na cidle ktora ide kablom z stb ktory je v inej izbe. magio mam vyriesene powerlinom neznasam listovanie ponad hlavu. to je nevyhoda pre stb juice. zda sa ze stb juice vysiela programy vo vyssom bitrate je krajsi obraz ale mozno ze len vec pohladu. maju pribudnut funkcie ako flicr a youtube ale to az casom. magio mam asi 3/4 roka akoze je to fajn produkt lepsie ako analogovy signal ako som mal predtym ale nepaci sa mi v magiu hlavne ten pristup cez tych sprostredkovatelov tcomu dalej sa mi nepaci to trapne balickovanie pokial by som chcel nieco lepsie tak cez priplatenie si. s antikom mam dlhodobe velmi dobre skusenosti od pristupu az cez dynamiku rieseni to je nebo a zem pristup k zakaznikovi. mne by zakladny balicek uplne stacil + dodatocne si dat nejaky filmovy alebo HD balicek aj za priplatenie si. chcem vediet len vas nazor. ci by ste uprednostnili tuto sluzbu pred magiom

tu si mozete pozriet sprievodne video http://tangotv.sk/
stelko123
Junior

Odeslat příspěvekod paterliny 15. 3. 2010 09:30

Teroo píše:hm dost sa tu diskutuje o hd.. ja som si pred par dnami objednal HD balik a obraz je fajn, lenze zaroven som nasim objednal aj druhy magio box,, no a tu sa naskyta otazka. . ze ci na metalike bude v poho na jednom TV sledovat napr HD kanal a na druhom iny kanal SD, tak aby to bolo ok.
Ak nie potom tento balik je ozaj zbytocny tam kde su dva boxy, teda na metalike co ma vobec netesi.

Tak sa priprav na sklamanie. Momentálne sa nedá pozerať na jednom prijímači HD a na druhom SD. Tento problém s t-comom riešim už od spustenia HD balíka. Proste na jednom sledujem HD, tak na druhom mi SD poriadne seka, zastavuje, zamrzuje. Proste sa nedá sledovať. Technik mi hovorí že všetko mám nastavené OK.
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod DanculD 15. 3. 2010 10:22

Teroo: tiez predpokladam, ze budes mat problemy pri nahravani.
DanculD
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka