MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod paterliny 11. 4. 2010 12:51

zozzi píše:ako riesite Skylink a pozeranie na viacerych TV? funguje v pohode to zdielanie kariet? pretoze toto je jeden z argumentov ze na 1 magio tv na optike mozes mat az 4 STB (kolko s nahravanim, kolko HD ?) ...

ak by mi ale stacila 1 skylink hd karta a trebars 2 dalsie prijimace tak jednoznacne kvoli kvalite radsej skylink

vase skusenosti?

Čo skylink??? Ale zdieľať sa dá karta UPC ;-) Predplatíš si celý balík za cca. 20€, zoženieš si napr. 5 ľudí (môžu bývať aj 20 km od seba), zložíte sa a pozeráte každý nezáväzne na čo chcete. Zdielanie je super vec ale potrebuješ to všetko dobre nastaviť a hlavne sat. prijímač čo podporuje zdielanie.
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod stanko 25 12. 4. 2010 10:49

Tak to som zveavy ako sa da karta na UPC zdielat na 5 satelitov ked UPC ide cez Nagra-3 .
stanko 25
Junior

Odeslat příspěvekod paterliny 12. 4. 2010 15:45

stanko 25 píše:Tak to som zveavy ako sa da karta na UPC zdielat na 5 satelitov ked UPC ide cez Nagra-3 .

si mýliš pojmy zdielanie a "EMU"... Zdielanie funguje že sa kúpi legálne, oficiálne jedna karta atď. ;-)
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod zozzi 13. 4. 2010 00:05

paterliny: diky za info ... pozeram stranku upc a kedze chcem hlavne kvoli dobry obraz za rozumne peniaze pockam este chvilku co urobi s kvalitou ten novy satelit

co mas inak proti kvalite skylinku? mam za to, ze je to najlepsia alternativa pre CZ/SK .. hlavne teda ak si to aktivujem v CZ tak ziskam kanaly ktore v SK kablovke nikdy nedostanem (a tie zakladne slovenske hluposti aj tak mam v DVBT)
zozzi
zozzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanko 25 13. 4. 2010 10:18

Maš pravdu nemam nič proti UPC,SKYLINK ,DIGI ,MAGIO a pod.JA som mal skoro všetko takže viem dobre porovnat spomenutych operatorov.
stanko 25
Junior

Odeslat příspěvekod mimi 13. 4. 2010 13:45

no viem ze to nepatri moc sem ale am to suvis s t-comomom

no mame plno bodov ale elektronicky maxklub nejak nefunguje neda sa tam prihlasit neda sa klikat na polozky skusili sme uz vsetko co sa dalo. Skusil som aj vsetky weboveve prehliadace vysledok rovnaky. J Mate aj vy taku skusenost?
mimi
Junior

Odeslat příspěvekod paterliny 13. 4. 2010 14:37

Aj ja som mal všetko okrem Digi a môžem porovnávať. Jednoznačne najlepší obraz u ZAKLADNÝCH PROGRAMOCH (STV, ČT, Nova atď.) je na Skylinku alebo CSlinku. Magio sa absolútne nechytá. Pri pozeraní napr. na futbal (stv3), stačí pozrieť na logo ako sa chová na magiu a skylinku a hneď si rozmyslíš čo si objednáš.
Za magio dáš ročne cca. 235€, Skylink kupiš kartu a pozeráš aj 20 rokov zadara, pokiaľ ti stačia zakladné programy a k tomu máš navyše Novu, Primu, ČT4, atď. čo na mágiu nikdy nebudeš mať.
Premiové programy sú zhruba všade v rovnakej kvalite. Možno o čosi horšie na magiu.
HD jednoznačne lepšie na skylinku.
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 13. 4. 2010 15:19

S dôrazom na "pokiaľ ti stačia základné programy". Pretože ak ti nestačia, tak je ten výber v Skylinku nič moc.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod zazou 13. 4. 2010 16:58

Pre mimi
Môžem povtrdiť rovnaký problém. Do Max clubu som sa dostal cez Môj T-com, ale na stránke max klubu nereaguje žiadna voľba, či už z lišty na ľavej strane stránky, či hypertextový odkaz.
zazou
Junior

Odeslat příspěvekod mmacoo 13. 4. 2010 17:06

mne sa raz podarilo cez ten max klub na stránke t-comu zaplatiť film z požičovne, myslím, že som to robil cez IE, cez iné prehliadače mi to tiež nereagovalo. .
mmacoo
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 13. 4. 2010 17:48

mimi píše:no viem ze to nepatri moc sem ale am to suvis s t-comomom

no mame plno bodov ale elektronicky maxklub nejak nefunguje neda sa tam prihlasit neda sa klikat na polozky skusili sme uz vsetko co sa dalo. Skusil som aj vsetky weboveve prehliadace vysledok rovnaky. J Mate aj vy taku skusenost?

robili sa určité zásahy do "spriazneného" portalu v noci a mohlo sa objaviť zopár chybičiek.V priebehu dna sa však niektoré veci dotiahli a malo by to byť OK.Skúšal som prehliadač IE a Mozila.Maxklub a hypertextové linky v nom fungujú.
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod RomanK5 13. 4. 2010 19:35

[quote="paterliny"]Za magio dáš ročne cca. 235€, Skylink kupiš kartu a pozeráš aj 20 rokov zadara, pokiaľ ti stačia zakladné programy a k tomu máš navyše Novu, Primu, ČT4, atď. čo na mágiu nikdy nebudeš mať...

kolka naivita ze to bude donekonecna zadarmo... nic nie je zadarmo... a aj ten potencial stale novych kariet (tusim teraz dosiahli 1 milion) sa raz vycerpa a tym padom aj prijem do skylinku z jednorazovych poplatkov za karty akosi skonci... a tych par ludi co si plati tu ich biednu rozsirenu ponuku to neuzivi...
RomanK5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paterliny 13. 4. 2010 22:00

Ale bude to stále zadarmo, neboj. A balík Multi má dosť ľudí objednaný a v podstate stačí. Daj si ruku na srdce a povedz koľko programov sleduješ na mágiu? A ako často? Ja mám tiež objednaný KOMPLET a v podstate sledujem iba šport, teda milion dokumentarných staníc nanič...
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 14. 4. 2010 02:06

Nejde ani tak o to, koľko programov sleduješ, ale skôr o to, aký máš výber. Keď si chceš pozrieť nejaký film alebo seriál pri základnom balíku, tak môžeš čakať roky alebo rovno sťahovať z internetu. Napr. na takom AXN chodia niektoré seriály len s pár týždňovým omeškaním oproti USA, alebo neamerické seriály, ktoré sú ťažko zohnateľné aj na internete. Alebo šport. Ja často pozerám ORF alebo SAT1, pretože tam idú iné zápasy Ligy majstrov a poháru UEFA ako na STV, ČT a Nova Sporte.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod mitoo 14. 4. 2010 06:46

RomanK5 píše:
paterliny píše:Za magio dáš ročne cca. 235€, Skylink kupiš kartu a pozeráš aj 20 rokov zadara, pokiaľ ti stačia zakladné programy a k tomu máš navyše Novu, Primu, ČT4, atď. čo na mágiu nikdy nebudeš mať...

kolka naivita ze to bude donekonecna zadarmo... nic nie je zadarmo... a aj ten potencial stale novych kariet (tusim teraz dosiahli 1 milion) sa raz vycerpa a tym padom aj prijem do skylinku z jednorazovych poplatkov za karty akosi skonci... a tych par ludi co si plati tu ich biednu rozsirenu ponuku to neuzivi...

Nechcem ti kazit iluzie....No SKYLINK a CSLINK , resp. samotny prenos TV si platia jednotlive televizie!!!!Vyuzivaju ich ako distribucnu trasu!!!!To v praxi znamena,ze 99% nakladov hradia samotne televizie.Tym padom bude prijem tycho tv dozivotne zadarmo.Minimalne vsak na 10 rokov.Zalezi to od platnosti licencie,,,,,

Ten poplatok,co platis,ako vtupne je vlastne suma za kartu a pripojenie do systemu....

No stale je to daleko lacnejsie a vyhodnejsie ako MAGIO a FIBERTV,nehovoriac o malych kablovkach,ktore kvalitou paroduju kablove spolocnosti.V sucastnosti je cena za prijem cez kabel s IPTV,velmi premrstena.Platit za magio alebo fibertv viac ako 20€ v priemere,je absolutne smiesne.A to do toho nezahrnam poplatok za internet.Tieto spolocnosti vlastne ryzuju dvakrat.Prvy krat vyberaju poplatok od samotnych vysielatelov a to v dost vysokej sme a druhy od samotnych zakaznikov.No sila.Prebornikom v cenach je samotne UPC.Tam su ine palky!!!!!

Vratim sa k magiu....Magio nie je zle,ale ponuka prog. je niekde inde a moc sa nerozvija.Fibertv je oblbovak!!!Ano,obraz pekny....No to je asi tak vsetko.Orange zaspal dobu a vobec tuto sluzbu neposuva dalej,co je skoda.

Suma sumarum , SKYLINK a CSLINK vychadzaju v tomto boji ako jednotky!!!!I co sa tyka ceny ale hlavne , programovej struktury.Ved mat na jednom mieste ceske a slovenske tv,ktore ludia chu pozerat je predsa super.A ludi nezaujimaju dristy,autorske prava a podobne....Ludia chcu len pozerat.

A este mi neda neposmenut.Ak uz mame na trhu tzv. IPTV prevadzkovatelov , tak by sa konecne mohol najst prevadzkovatel,nieco ako sledujtv.sk , kde by som si mohol akykolvek program pozriet cen PC.A bolo by jedno,ci som doma , alebo v praci , ci na chate.
Pre mna je nanjvys smutne , ze prave tieto sluzby nerobia ako doplnok MAGIO a FIBER....
No nahrada je jasna.Mam stastie,ze som nasiel zahranicne stranky,ktore to robia.A tak mam v slusnej kvalite na jednom mieste vsetky CZ a SK stanice.

Tym je asi povedane vsetko.
mitoo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka