MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tcomak 3. 5. 2010 16:47

Notice: Od polnoci 00:00 do 06:00 towercom robí zásahy vo svojej el.sieti.Dopad na výpadok služieb (niektorých tv kanalov)skylink,upc direct a pod.Pri magio sat bez nahrady,pri iptv niektoré kanaly (predovšetkým slovenské) náhrada zo študia.Po polnoci radšej neplánujte nahrávky resp.ak sa niečo nenahrá,tak budete vedieť prečo.
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod lubo28 4. 5. 2010 11:10

Kedy aj Magio konečne rozšíri svoj programový raster ako ostatné platformy,ako napr.:UPC direct,či Fiber TV?
http://aktualne.centrum.sk/kultura/medi ... id=1207170
http://medialne.etrend.sk/televizia-tla ... tanic.html

Každý obohacuje svoju ponuku televíznych programov,len Magio nie.
Napríklad UPC direct a aj Skylink má v ponuke všetky české tv stanice(Nova,Prima,Nova cinema....)
Alebo si T-Com myslí,že pridaním takých h...n ako TV živa či TV8( pre akých debilov sú vlastne určené tieto "TV") obohatil ponuku?

Mne v novembri končí viazanosť Magia a pokiaľ sa nezlepší ponuka televíznych kanálov,tak s Magiom končím.
lubo28
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 4. 5. 2010 11:53

to lubo 28: no neviem či ty vôbec máš magio,ale tv ponuka v nom je viac než dobrá.80 kanálov sa ti zdá málo? Magio priebežne rozširuje raster.Niekedy je rozšírenie väčšie niekedy menšie.OK je tam zopár shitových kanalov čo spomínaš,ale rovnaké poprípade obdobné kanaly ponukajú iní napr.tebou spomínaní provideri.Ked si tak pozerám rozširovanie rastra napr.upc,tak s dosť veľa kanalmi sa vlastne len doťahuje na ponuku magia,kde už tie kanaly niekolko mesiacov fachčia.Bohužial,magio nemôže tkzv.satelitnym providerom konkurovať v zaradovaní českých komerčných tv (nova,prima atd) kvoli roznym právnym obmedzeniam medzi SK a CZ providerami.Bolo to tu už popísané nespočetne velakrát,skús si nájsť članky a príspevky od ludí,ktorí tomu asi rozumejú ovela viacej ako ty.Nič v zlom.Začnite už poniektorí prosím vás konečne robiť a vidieť rozdiely medzi satelitnou tv a kablovou-iptv tv.Pri sat.tv sa dajú niektoré právne obmedzenia vysielania kanalov nejakými kľučkami obísť,pri iptv a kablovej tv zatiaľ nie.
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod magiosat 4. 5. 2010 13:02

to tcomak:
ja mam magio sat. tych programov tam vela nie je, pricom sa mal raster rozsirovat. takisto pri spusteni sluzby kompentni vyhlasovali, ze zvazuju pravne dosledky zaradenia novy a pod. a kde nic tu nic. upc direct s tym evidentne problem nema, vid nova ponuka od 1.5. dalej co sa tyka kvality obrazu neporovnatelne oproti skylinku a teraz upc directu na thore. ked uz nezaradia nove programy, tak by mohli urobit aspon nieco s tym datovym tokom. napr. futbal na sport 1 je nepozeratelny. to ten program rovno mozu vyhodit z ponuky, ak ho maju dodavat v takej kvalite.
suma sumarum po styroch mesiacoch uzivania sluzby skutocne banujem, ze som sa nalakal a upisal na magio sat.
magiosat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubo28 4. 5. 2010 15:18

to tcomak:
Možno som nie celkom správne formuloval otázku.Mne nešlo o kvantitu televíznych kanálov,ale skor mi išlo o to,kedy sa v ponuke dočkáme nejakého kvalitnejšieho kanála na úkor množstva slabších alebo aspoň tých najslabších.
Ja mám Magio komplet už zhruba 1,5 roka.
Ja by som oveľa radšej prijal tie české stanice(Nova,Prima...),než také množstvo poväčšine "len do počtu" tv kanálov.
Viem,že kvôli tv právam to pri IPTV nie je možné,no vážne uvažujem,že si Magio nepredĺžim a dám si satelit či už Skylink alebo UPC direct,kde tieto tv stanice v ponuke sú.
A v prospech Skylinku hovorí aj oveľa kvalitnejší obraz.
"Magiosat" má ohľadne Sport1 pravdu,aj keď ja ju sledujem cez IPTV a nie cez Magiosat.
lubo28
Junior

Odeslat příspěvekod legenda2 4. 5. 2010 15:50

lubo28 píše:to tcomak:
Možno som nie celkom správne formuloval otázku.Mne nešlo o kvantitu televíznych kanálov,ale skor mi išlo o to,kedy sa v ponuke dočkáme nejakého kvalitnejšieho kanála na úkor množstva slabších alebo aspoň tých najslabších.
Ja mám Magio komplet už zhruba 1,5 roka.
Ja by som oveľa radšej prijal tie české stanice(Nova,Prima...),než také množstvo poväčšine "len do počtu" tv kanálov.
Viem,že kvôli tv právam to pri IPTV nie je možné,no vážne uvažujem,že si Magio nepredĺžim a dám si satelit či už Skylink alebo UPC direct,kde tieto tv stanice v ponuke sú.
A v prospech Skylinku hovorí aj oveľa kvalitnejší obraz.
"Magiosat" má ohľadne Sport1 pravdu,aj keď ja ju sledujem cez IPTV a nie cez Magiosat.

Ja som večný kritik IPTV služby Mágio, ale myslím si, že množstvo kanálov je postačujúce. O aké programy by si mal vlastne záujem? Podotýkam, že NOVA a PRIMA nemôžu byť v SR šírené cez IPTV siete, takže ak Ti ide výhradne o príjem týchto kanálov, naozaj by si mal prejsť na Skylink. Ak túžiš po vyššej kvalite prijímaných programov (bitrate), prejdi na Skylink.
Skylink však neponúka ani zďaleka toľko kanálov ako Mágio a UPC je pomerne drahá služba. Navyše mi vadí neestetickosť paraboly na stene domu a náchylnosť na poveternostné vplyvy. Je to o preferenciách zákazníka. Neznamená to však, že by sme nemali kritizovať T-com, ak si to zaslúži, pretože zdravá kritika poháňa kompetentných k zvyšovaniu kvality ponúkaných služieb. :-)
legenda2
Junior

Odeslat příspěvekod stelko123 4. 5. 2010 15:56

nepriamo sa tu dokazuje ze sa lepsie oplati mat satelitnu televiziu ako iptv co sa tyka rastra. v moznych nakladoch som to zatial nezrataval. iptv zatial vitazi v optokabli az do bytu + 4 streamy pre nahravanie. no na iptv by to chcelo viac. tcomak ten archiv joj a markiza kedy bude? takisto by to uz konecne chcelo iny signal pre zakaznikov na optike. ten bitrate je v niektorych pripadoch zalostny. raster uz nerieste nechajte ho tak ako je. mozete pridavat akurat tak do HD nejake novinky. Rieste interface magia + archiv a bitrate kanalov.
stelko123
Junior

Odeslat příspěvekod paterliny 4. 5. 2010 16:11

Ano na optike sa magio celkom oplatí ale zase si to zrátaj... Za každú koko...nu platíš. Za magio box 2 €, za druhý taktiež 2 €. Balík komplet stojí 540,skk mesačne a to iba ak máš internet alebo pevnú linku. Keby si chcel iba televíziu tak základ stojí 716,- skk.
U satelitnej televízie máš investície na začiatku väčšie ale návratnosť je do jedného roka.
A najväčšie plus je že máš stanice ako čt4 sport, nova, prima, nova cinema, barrandov atď. čo v iptv magiu zrejme nikdy mať nebudeš.
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod martin5516 4. 5. 2010 16:15

Potvrdené z T-Centra - rozširovanie sa chystá, zamestnankyňu zrejme zaujal maďarský balíček, vraj tam má pribudnúť nejaké TV 2 alebo M2 či čo (vraj maďarskí diváci sa sťažovali pomerne veľa, že tam daný program nie je).
Inak vraj nemá pribudnúť veľa programov, pri HD balíčku tiež nebola optimistická.

*Pardon, len som zabudol, že som sa jej pýtal k rastru pri Magio Sat.
Naposledy upravil martin5516 dne 4. 5. 2010 16:35, celkově upraveno 1
martin5516
Junior

Odeslat příspěvekod paterliny 4. 5. 2010 16:18

Kanaly ako DokuCS, TV8, TV ziva by som hneď vyhodil, len zbytočne zaberajú miesto a nahradil kvalitnými ako Sport 2, Viasat Nature, MGM, Espn america.
A hlavne by som umožnil na metalickej linke sledovať na jednom boxe HD a na druhom aspoň SD kanál. Lebo to funguje iba niektorým asi čo sú bližšie k neviem čomu...
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 4. 5. 2010 16:24

Neviem, neviem. Keby som chcel pri satelite funkcionalitu, ktorá sa blíži Magiu, potreboval by som satelitný prijímač asi za 500 € a aj tak by to nebolo vyladené ako MS Mediaroom. A stanice typu Nova sú možno pre niekoho plus, ale pre mňa sú skôr na úrovni TV8 a Živa.

-- 4. 5. 2010 17:29 --

paterliny píše:a nahradil kvalitnými ako Sport 2, Viasat Nature, MGM, Espn america.

Áno, tie by som pridal aj ja. Plus Mezzo.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod wapman 4. 5. 2010 18:06

Pred 2tyzdnami som objednaval druhy box cez net,na druhy den bola objednavka vybavena, uz mi aj zmluva dosla na podpis,aj bola zaslana spat ale box mi este nedosiel. Za aky cas vam dorucili druhy prijimac? Aky dlhy kabel davaju k Tatung? Ma aspon 15metrov?

-- 4. 5. 2010 19:17 --

To: tcomak Raz sme sa bavili o downspeed, vravel si ze pri 2prijimacoch ma byt vyssi. Kamosovi seka obraz pri druhom boxe, downspeed ma ako ja s jednym boxom(9988000) je to vporiadku? Ked kamos volal na tech.podporu tak mu povedali ze to ma byt tolko, nech nevymysla. Ty si vtedy pisal ze to ma byt vyssie tak teraz neviem.
wapman
wapman
Junior

Odeslat příspěvekod dj.uwe 4. 5. 2010 18:33

no MGM tiez nie je ziadna vyhra. za 3 roky co ho mam, len jeden film ktory sa dal pozret. tak na co by ho tam mali dat
HTC Desire
Nokia E51, E52
Nokia LD-4W + Sygic mobile 09
dj.uwe
Junior

Odeslat příspěvekod jaco 4. 5. 2010 18:42

dj.uwe píše:no MGM tiez nie je ziadna vyhra. za 3 roky co ho mam, len jeden film ktory sa dal pozret. tak na co by ho tam mali dat

takým filmovým ne-vkusom byť na tvojom mieste by som sa na verejnosti nechválil ;-)
Pravdaže sa nájdu aj tam sprostosti, ale medzi nimi aj skvosty filmovej histórie. V každom prípade filmových kanálov nie je nikdy dosť.
jaco
Junior

Odeslat příspěvekod legenda2 4. 5. 2010 19:30

dj.uwe píše:no MGM tiez nie je ziadna vyhra. za 3 roky co ho mam, len jeden film ktory sa dal pozret. tak na co by ho tam mali dat

Mne sa stačí pozrieť na TV program stanice MGM a viem, že je to výborná stanica s množstvom vyníkajúcich filmov pre fajnšmekrov. Filmová knižnica MGM je obrovská a obsahuje v prevažnej miere kvalitné filmové tituly.
legenda2
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka