MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod markus.22 6. 5. 2010 18:37

aliasm píše:Od pondelka 10.mája MagioSat rozširuje svoju ponuku TV programov + test prenosu rádio staníc a VOD (videopožičovne). :-D

A to odkial mas?Nahodou nieco blizsie?
markus.22
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 6. 5. 2010 18:38

Ja sa uspokojim aj so Sport2 a NovaSport HD :))))ale to by som musel asi napisat do Snivajte s nami alebo do Modreho z neba...je to o tom,ze kolko ludi tolko chuti a nemoze tam byt vsetko zaradene..ale prijal by som tie 2 kanaly..
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod Dudo2 7. 5. 2010 09:44

Co nema Magio IPTV a ostatni maju?

Sport 2
Sport 5
Hallmark
MGM
Discovery Travel and Leisure
Investigation Discovery
Nat Geo Music
Musiq1
MTV Rocks
MTV Hits
MTV Dance
VH1 Classics
Nickelodeon
bebe tv
Mezzo
CT 24
FLN
Viasat Nature
Fishing and Hunting
Filmbox Family
Boomerang
Dudo2
Junior

Odeslat příspěvekod octavius001 7. 5. 2010 10:20

tak z uvedeného mi chýba jedine Hallmark a CT 24...v rámci zaradenia do magia
octavius001
Junior

Odeslat příspěvekod wapman 7. 5. 2010 11:22

Pekny zoznam,ale zas nemoze byt vsetko. Mne by stacilo aj keby konecne spojazdnili USBporty,a objednavky vybavovali taky co vedia co robia. 22.aprila som objednal cez web druhy box, vten isty den objednavka spracovana, vybavena. O 4dni mi prisla zmluva, 5.maja uz dorucena. Cez kontrolny odkaz som pozeral: objednany produkt Magio-vybavene. Dnes volam na infolinku kde trci box? Vraj pani ktora vybavovala objednavku nevedela ze objednany produkt nemoze byt vybaveny pokial kurierska spolocnost neprevezme a nedoruci objednavku. Takze teraz musia dat objednavku na opravu, znovu zadat, a vraj na buduci tyzden asi dojde druhy box. Este ze ma trklo im volat, mohol som cakat do nekonecna, ajked pod Moj T-com Moje produkty a sluzby uz mam zaevidovany druhy box! Trosku kompetentnejsich tam posadit,a nemali by tolko reklamacii, a take reci ze kolegina nevedela to a to, ma nemusi zaujimat. Musim sa teraz spolahnut ze pani na infolinke nezabudne znova zadat objednavku.
wapman
wapman
Junior

Odeslat příspěvekod ivan_kahanec 7. 5. 2010 12:48

markus.22 píše:
aliasm píše:Od pondelka 10.mája MagioSat rozširuje svoju ponuku TV programov + test prenosu rádio staníc a VOD (videopožičovne). :-D

A to odkial mas?Nahodou nieco blizsie?

Zrejme si to vymyslel. Aj ked nasi ludia pracuju kazdy den na tom, aby bolo Magio Sat atraktivnejsie a zaujimavejsie pre zakaznikov, tieto informacie nie su pravdive.
--
Pracujem v spoločnosti Slovak Telekom, ktorá predáva svoje produkty pod značkou T-Com, na oddelení externej komunikácie.
ivan_kahanec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod magiosat 8. 5. 2010 20:37

Tak to som nepochopil: "Aj ked nasi ludia pracuju kazdy den na tom, aby bolo Magio Sat atraktivnejsie a zaujimavejsie pre zakaznikov..." Co su to za keci. Na com pracuju? Od spustenia sluzby 15.01.10 sa nic nezmenilo, na stranke t-com ziadne info o novych programoch alebo zlepseni kvality vysielanych programov. Cele Magio Sat je jeden velky zhas. Maly pocet programov, kvalita obrazu mizerna.
magiosat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin5516 8. 5. 2010 21:43

Ale čo čakáš? Veď Magio Sat je veľmi mladá služba. Takmer všetko je potrebné vytvoriť znova, tak ako pomaly začínalo IPTV Magio, tak teraz odznova začína jeho satelitná verzia.

A že dlho trvá ten vývoj nových funkcií? Predstav si, že by vypustili nejaký soft, ktorým má x bugov. STB by ti padal každých 30 minút. To chceš? Radšej nech to nejakú dobu trvá, než by sme mali dostať do našich zariadení takéto nedorobené veci.

Podobne je na tom IPTV Magio. To teraz fičí na nejakej zastaranej verzii Mediaroomu. Microsoft síce už predstavil verziu 2.0, no T-Com aktuálne pripravuje "iba" nasadenie verzie 1.6 (práve sa testuje). Jedným z dôvodov neskoršieho nasadenia je opäť prispôsobovanie si rôznych funkcií pre Sk trh.

A TERAZ K ÚDAJNÉMU ROZŠIROVANIU RASTRA K 10.05.2010:
(skopírované z diskusie na mediálne.sk k štartu TV Nitrička)
Takze, kvoli nejakym nezrovnalostiam sme posunili termin spustenia na 10.5. kedy budeme spusteny v Magiu, hned nato by sme mali byt spusteny v MAX multimedia, s Orange sa rokuje o termine a satro zatial je v rokovani. Od 10.5. bude spsutene promo spolu s kampanou a 1.6.2010 zacina realne vysielanie, na zaciatku hlavne spravodajske z Nitry a okresu. Okruh zaujmov TV Nitricka je len mesto a okres.
martin5516
Junior

Odeslat příspěvekod magiosat 9. 5. 2010 07:37

Vyvoj novych funkcii mi je ukradnuty. Uplne mi staci nahravanie programov. Zvysok je pre mna bonus navyse. Pocet programov by som tiez prekusol, ak sa maju nove vyhladovo postupne pridavat do rastra. Uvedomujem si, ze je to mlada sluzba.
Co mi vsak vadi, je kvalita obrazu. Preco nie je na urovni Skylinku alebo UPC Direct?
magiosat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koky76 9. 5. 2010 10:06

martin5516 píše:Ale čo čakáš? Veď Magio Sat je veľmi mladá služba....

Tak toto by som netvrdil ze je to mlada sluzba lebo vacsinou je to vsetko vyskusane a overene staci to len prelozit pretoze T-com prebera od t-home.hungary kde je podstatne viacej programov a aj radia a funguje to v pohode len u nas chce na vsetkom kazdy zarobit tak to pustaju co najpomalsie lebo ludi stale pribuda ak sa ustali pocet pribudajucich tak daju velku akciu a novinku par kanalov navyse aby prilakali dalsich toto je nas tcom.A este k HD programom v madarsku maju viac HD a vysielaju niektore v Dolby 5.1 u nas je to problem pritom maju rovnake (teda my mame take iste zariadenia),Sport 2 je na druzici Amos 3 v CZjazyku ale Tcom ho nevysiela ale bude sa vyhovarat na licencie atd.len aby to bolo co najlacnejsie a co najviac sa nabalil >:-(
koky76
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 9. 5. 2010 18:44

kedy pribudnu nejake dalsie hd ? zas magio nejak zaostava
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior

Odeslat příspěvekod stanleyjr 9. 5. 2010 20:21

cez hokejovu prestavku som prepol na markizu a to je des, sak kvalitnejsie je to cez analog upc...cez optiku som cakal vyssi bitrate...hd programy su slusne, oproti beznym sd...aj ked je rozdiel aj u sd..no celkovo, cakal som viac
btw som zvedavy kedy nieco urobia so zvukom na discovery, animal planet lebo je ak by som to mal oznacit na stupnici kde 10 je hroza, tak by som to oznacil minimalne 12
a este nieco, v najblizsie dni bude mesiac co som reklamoval stb ktore sa bije s hdmi, doteraz sa mi nevyjadrili...ake mate skusenosti s reklamaciami u tcom?
stanleyjr
Junior

Odeslat příspěvekod lubo28 9. 5. 2010 21:41

T-Com by mal už konečne urobiť niečo s obrazovou kvalitou SD kanálov(zvýšiť dátový tok alebo použiť kvalitnejšiu kompresiu),lebo potvrdzujem aj ja ako tu predo mnou,že obraz stojí na LCD TV väčšej ako 32" za figu! Až na niektoré výnimky(večerné správy na Markíze,CT1 a Joj a niektoré nové premiérové filmy a seriály na týchto staniciach).
Ale napríklad keď si chce človek pozrieť niečo na Discovery(viem,že je v Magiu aj Discovery HD-no je v angličtine) alebo na Animal planet tak obraz je dosť biedny.Veď pomaly nejaké videjko,čo si pozriem na youtube má lepší obraz a to nemyslím na nejaké Hd video.
lubo28
Junior

Odeslat příspěvekod stelko123 9. 5. 2010 22:14

o com bude mediaroom 1.6? ake featury pribudnu? na co sa je tesit?
stelko123
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 10. 5. 2010 09:58

stelko123 píše:o com bude mediaroom 1.6? ake featury pribudnu? na co sa je tesit?

http://www.zive.sk/t-com-prepojime-magi ... fault.aspx
„Uvažujeme o podobnom riešení zdieľania multimediálnych súborov prostredníctvom zariadení ako mobilné telefóny, TV či PC.“, uviedol pre Živé.sk senior výkonný viceprezident pre obchodné a prevádzkové činnosti Rüdiger J. Schulz. Otvorene ale hovorí, že tak skoro to nestihne. Spustiť funkcionalitu plánuje do polovice roka 2010, skôr to podľa neho nie je technicky možné.
garpiak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka