MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mmacoo 16. 5. 2010 16:52

žeby sa hardvérová porucha vyriešila jednoduchým vytiahnutím STB zo zásuvky? mne to nabehlo naspäť bez reštartovania, vypínania, precvaknutia ističov, či demotáže poistiek v byte. Nabudúce, keď bude výpadok, zavolajte do elektrární, nech reštartujú Mochovce, Magio nám okamžite nabehne :D
mmacoo
Junior

Odeslat příspěvekod ladok 16. 5. 2010 16:53

konečne to pred pol hodinou nabehlo,hlavne v nedeľu,ked je taký psi čas ,dúfajme ,že sa to nebude opakovať
ladok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod legenda2 16. 5. 2010 17:01

rios66 píše:Tiez sa priklanam na stranu lacikotlara a nechapem Vas ostatnych co dobre ze nepodakujete t-comu za to ze nejde magio, ale pravdepodobne mate inu alternativu kde mozete sledovat TV a nevadi Vam to natolko ze magio nejde.

Podľa lacikotlara a Teba je asi lepšie prísť na fórum, vyvrieskať sa a skludnite sa. Samozrejme, že všetkým vadil výpadok signálu. Vyplakávanie sa na tomto fóre nikomu nepomôže. Však ukážte, že Vás to hnevá a napíšte reklamáciu do T-comu, príp. až do Spolkovej republiky nemecko k majiteľovi. Mne nepomôže, že tu budem nadávať manažérom T-comu za ich neschopnosť, a to bez ohľadu na to, či mám alebo nemám alternatívu príjmu TV staníc.
Práve dnes som zazanamenal nárast nových prispievateľov do tejto sekcie, ktorí tu však dnes boli prví a poslední krát s jediným cieľom, uľaviť si a zanadávať si. :-|
legenda2
Junior

Odeslat příspěvekod MisoDca 16. 5. 2010 17:08

mmacoo píše:žeby sa hardvérová porucha vyriešila jednoduchým vytiahnutím STB zo zásuvky? mne to nabehlo naspäť bez reštartovania, vypínania, precvaknutia ističov, či demotáže poistiek v byte. Nabudúce, keď bude výpadok, zavolajte do elektrární, nech reštartujú Mochovce, Magio nám okamžite nabehne :D

tak vtipny prispevok zasmialy sme sa...nikde nie je napisane ze to vyriesilo chybu....skratka mne vobec neslo stale cierna obrazovka...ked som si precital ze pomohlo vypnut box zo zasuvky a opatovne zapnut som to skusil a cuduj sa nabehlo to...teraz daj nieco vtipne preco mi to nabehlo...
MisoDca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaco 16. 5. 2010 17:28

Pietro (novy) píše:Mne sa to stalo, ale zistil som zaujímavú vec. Chcel som si nahrávku pozrieť hneď po tom, ako sa nahrala a objavila sa čierne obrazovka, tak som to chcel hneď vymazať. Ale nedalo sa to vymazať, vyhadzovalo to hlášku, že televízne vysielanie nie je dostupné, skúste to neskôr. Tak som to nechal tak a na druhý deň som tú nahrávku skúsil pustiť znovu a už bez problémov šla. Toto sa mi stalo asi s piatimi nahrávkami. Vždy čierna obrazovka, kým sa to ešte nahrávalo alebo krátko po nahratí, ale po niekoľkých hodinách sa to dalo normálne pustiť.

Áno, po pár vymazaniach nahrávok /s patričným vulgárnym komentárom/ som to zistil aj ja. Je to divné a neviem od čoho to závisí, lebo u niektorých nahrávok sa to potom rozbehne, u niektorých zase vôbec nie - ani neskôr.
Je to nepríjemná chyba, keď u ničoho nemáš istotu, či nahrávku uvidíš - pritom komfort nahrávania je základná výhoda Magia oproti napr.Skylinku. To mám vyhrabať z pivnice VHS videorekordér?

-- 16. 5. 2010 18:31 --

... ozaj Pietro, aký maš box? Ja mám starú striebornú Motorolu - že by to záviselo od typu boxu?
jaco
Junior

Odeslat příspěvekod rios66 16. 5. 2010 18:50

legenda2 píše:
rios66 píše:Tiez sa priklanam na stranu lacikotlara a nechapem Vas ostatnych co dobre ze nepodakujete t-comu za to ze nejde magio, ale pravdepodobne mate inu alternativu kde mozete sledovat TV a nevadi Vam to natolko ze magio nejde.

Podľa lacikotlara a Teba je asi lepšie prísť na fórum, vyvrieskať sa a skludnite sa. Samozrejme, že všetkým vadil výpadok signálu. Vyplakávanie sa na tomto fóre nikomu nepomôže. Však ukážte, že Vás to hnevá a napíšte reklamáciu do T-comu, príp. až do Spolkovej republiky nemecko k majiteľovi. Mne nepomôže, že tu budem nadávať manažérom T-comu za ich neschopnosť, a to bez ohľadu na to, či mám alebo nemám alternatívu príjmu TV staníc.
Práve dnes som zazanamenal nárast nových prispievateľov do tejto sekcie, ktorí tu však dnes boli prví a poslední krát s jediným cieľom, uľaviť si a zanadávať si. :-|

Asi si si nevsimol ze som nenadaval len som napisal ze zdielam jeho nazor to je vsetko.
rios66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flymaster 16. 5. 2010 18:53

legenda2 píše:Práve dnes som zazanamenal nárast nových prispievateľov do tejto sekcie, ktorí tu však dnes boli prví a poslední krát s jediným cieľom, uľaviť si a zanadávať si. :-|

Suhlas... Magio sa rozbehlo a uz tu nie je nikto.. okrem pravidelnych prispievatelov... Vsetci uz sedia pred TV a prepinaju ako o zivot.. :D
PC: GIGABYTE P55-UD3, INTEL Core i5-750 2.66GHz, 2x2GB DDR3 1333MHz Corsair,GIGABYTE N250ZL-1GI, 1GB DDR3 - NVIDIA GeForce GTS250, DELL WFP2208
TV+NET: T-Com Magio Komplet + HBO, Cinemax, HD, Internet 2MB
Mobil: T-Mobile, Sony Ericsson T715
Flymaster
Junior

Odeslat příspěvekod madonnamia 16. 5. 2010 19:09

Závislosť na čomkoľvek, vrátane TV, by som osobne čo najskôr riešil. Potom sa čudujeme, keď sa dozvieme, že niekto pre blbosť zabil, alebo skočil z osmičky, smutné, no vidno to už aj tu, že je to realita :-S
madonnamia
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 16. 5. 2010 20:16

jaco: Ja mám tiež starú striebornú Motorolu. Ale zatiaľ sa mi nestalo, že by sa niektorá z tých nahrávok nerozbehla.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod karioll 16. 5. 2010 20:53

Mne sa to stalo, ale zistil som zaujímavú vec. Chcel som si nahrávku pozrieť hneď po tom, ako sa nahrala a objavila sa čierne obrazovka, tak som to chcel hneď vymazať. Ale nedalo sa to vymazať, vyhadzovalo to hlášku, že televízne vysielanie nie je dostupné, skúste to neskôr. Tak som to nechal tak a na druhý deň som tú nahrávku skúsil pustiť znovu a už bez problémov šla. Toto sa mi stalo asi s piatimi nahrávkami. Vždy čierna obrazovka, kým sa to ešte nahrávalo alebo krátko po nahratí, ale po niekoľkých hodinách sa to dalo normálne pustiť.[/quote]

toto iste robi aj mne,asi tyzden a som z toho na nervy
a este mi robi,ze pozeram program,stlacim rec a vobec nenahrava
karioll
Junior

Odeslat příspěvekod jaco 17. 5. 2010 07:12

OK, je to teda podobná chyba u viacerých. Ešte počkám, či ten včerajší výpadok s tým náhodou nejako nesúvisel (aj keď pochybujem) a či sa to opravou neodstránilo. Ak nie a bude sa to vyskytovať aj tento týždeň, budem to reklamovať u T-comu. Vďaka za info.
jaco
Junior

Odeslat příspěvekod Dudo2 17. 5. 2010 07:53

ahojte,
mate niekto skusenost s LEA NetSocket200V+,ktory predava T-Com? Rodicia byvaju v rodinnom dome, chcu Magio na 2 televizory, ale kazda telka je na inom poschodi a potrebujem nejako poriesit signal z routra. Viem ale urcite, ze to nie je na jednej faze. Dakujem
Dudo2
Junior

Odeslat příspěvekod Mikroo 17. 5. 2010 10:26

jaco píše:
Pietro (novy) píše:Mne sa to stalo, ale zistil som zaujímavú vec. Chcel som si nahrávku pozrieť hneď po tom, ako sa nahrala a objavila sa čierne obrazovka, tak som to chcel hneď vymazať. Ale nedalo sa to vymazať, vyhadzovalo to hlášku, že televízne vysielanie nie je dostupné, skúste to neskôr. Tak som to nechal tak a na druhý deň som tú nahrávku skúsil pustiť znovu a už bez problémov šla. Toto sa mi stalo asi s piatimi nahrávkami. Vždy čierna obrazovka, kým sa to ešte nahrávalo alebo krátko po nahratí, ale po niekoľkých hodinách sa to dalo normálne pustiť.

Áno, po pár vymazaniach nahrávok /s patričným vulgárnym komentárom/ som to zistil aj ja. Je to divné a neviem od čoho to závisí, lebo u niektorých nahrávok sa to potom rozbehne, u niektorých zase vôbec nie - ani neskôr.
Je to nepríjemná chyba, keď u ničoho nemáš istotu, či nahrávku uvidíš - pritom komfort nahrávania je základná výhoda Magia oproti napr.Skylinku. To mám vyhrabať z pivnice VHS videorekordér?

-- 16. 5. 2010 18:31 --

... ozaj Pietro, aký maš box? Ja mám starú striebornú Motorolu - že by to záviselo od typu boxu?

:-| Presne ta ista zahada aj na novej ciernej Motorolle... Asi od polovice minuleho tyzdna sa nedali niektore nahravky spustit skor ako neprestal box nahravat. Ked nahravanie skoncilo, uz ich spustit islo. Restarty nepomohli.
Takze predpokladam, ze ked sa tento problem zacal nahle objavovat u viacerych ide zrejme o chybu, ktora sa aj "sama" odstrani. Ci nie a treba to nahlasit ako poruchu?
Mikroo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fero49 17. 5. 2010 10:56

Myslím, že nahrávanie pri súčasnom sledovaní záznamu inej relácie nie je možné. Nahráva a prehráva z jediného HDD a hardware nie je na toto prispôsobené.
fero49
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 17. 5. 2010 11:18

fero49: Je to možné. Ja bežne nahrávam z dvoch kanálov a popri tom pozerám nahrávku.
Pietro (novy)
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka