MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lubo28 20. 3. 2010 23:29

Brzdí to Orange,lebo platí Markíze zato,aby HD vysielanie mohli vysielať iba vo FiberTV!
Veď ste už určite videli reklamu na Markíze,že" najlepší obraz" je vo Fiber TV a aby to bola skutočne pravda,tak zaplatili Markíze aby mohli vysielať HD iba oni.
lubo28
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 20. 3. 2010 23:56

tak nech si zaplati aj Tcom 8-P ... inac JOJka ma krajsi obraz oproti markize pri vysielani 16:9
v hd uz aj ceska televizia barrandov http://www.youtube.com/watch?v=osFU7YBnpmg
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan_Pavol 21. 3. 2010 11:29

T-Com chystá od 01. 04. 2010 FUP - mesačné obmedzenie prenesených dát na metalike pre zákazníkov so službou Magio TV + internet. Mesačný limit bude 120 GB. Po prekročení tohto limitu bude zákazníkovi do konca zúčtovacieho obdobia rýchlosť znížená na 256 kbit/s pre downstream a 128 kbit/s pre upstream. FUP sa nedotkne televíznej časti služby Magio TV. Týka sa to však len všetkých programov objednaných od 01. 04. 2010. Zmeny vyplývajú z tarify platnej od 01. 04. 2010.
Jan_Pavol
Junior

Odeslat příspěvekod Geniusss 21. 3. 2010 12:25

TomazyHD píše:hovoria ze markiza s hd vysielanim bude spristupnena aj pre magio zaciatkom roka
neviete kedy presnejsie ? co to brzdi ?

No malo to byt do konca 1. stvrtroku..potom vysla tlacovka , ze sa to posuva na koniec prveho polroka.. takze dovtedy by mal byt spristupneny signal v SIXE aj pre Tcom, ale ci ju Tcom aj zaradi je otazne ..urcite bude za nu treba viac platit a ci sa to oplati kvoli par veciam v HD tazko povedat...
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 21. 3. 2010 14:19

Jan_Pavol píše:T-Com chystá od 01. 04. 2010 FUP - mesačné obmedzenie prenesených dát na metalike pre zákazníkov so službou Magio TV + internet. Mesačný limit bude 120 GB. Po prekročení tohto limitu bude zákazníkovi do konca zúčtovacieho obdobia rýchlosť znížená na 256 kbit/s pre downstream a 128 kbit/s pre upstream. FUP sa nedotkne televíznej časti služby Magio TV. Týka sa to však len všetkých programov objednaných od 01. 04. 2010. Zmeny vyplývajú z tarify platnej od 01. 04. 2010.

Takze, zrejme ak sa budu niekedy v dohladnom case zvysovat rychlosti (co Tcom uz pripustil, ze to bude tento rok) tak sa zrejme navysi len tym co podpisu dodatok k zmluve tykajuci sa FUP. 2Mbps a 120 GB mylim staci, ale 8Mbps a 120 GB je malo (pretoze kto ma takuto rychlost ten sa uz orientuje na HD obsah).
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod Jan_Pavol 21. 3. 2010 15:17

garpiak píše:
Jan_Pavol píše:T-Com chystá od 01. 04. 2010 FUP - mesačné obmedzenie prenesených dát na metalike pre zákazníkov so službou Magio TV + internet. Mesačný limit bude 120 GB. Po prekročení tohto limitu bude zákazníkovi do konca zúčtovacieho obdobia rýchlosť znížená na 256 kbit/s pre downstream a 128 kbit/s pre upstream. FUP sa nedotkne televíznej časti služby Magio TV. Týka sa to však len všetkých programov objednaných od 01. 04. 2010. Zmeny vyplývajú z tarify platnej od 01. 04. 2010.

Takze, zrejme ak sa budu niekedy v dohladnom case zvysovat rychlosti (co Tcom uz pripustil, ze to bude tento rok) tak sa zrejme navysi len tym co podpisu dodatok k zmluve tykajuci sa FUP. 2Mbps a 120 GB mylim staci, ale 8Mbps a 120 GB je malo (pretoze kto ma takuto rychlost ten sa uz orientuje na HD obsah).

No pri vyssich rychlostiach - od Turbo 4 sa zvysi limit na 240 GB mesacne, az potom sa bude znizovat rychlost. To vsak plati len pre samostatny internet, pri sluzbe Magio TV + internet plati limit 120 GB mesacne, lebo tam je rychlost platna pre Turbo 1, resp. Turbo 2 - teda 2 Mbit/s pre downstream a 0,25, resp. 0,5 Mbit/s pre upstream.

-- 21. 3. 2010 15:22 --

Jan_Pavol píše:
garpiak píše:
Jan_Pavol píše:T-Com chystá od 01. 04. 2010 FUP - mesačné obmedzenie prenesených dát na metalike pre zákazníkov so službou Magio TV + internet. Mesačný limit bude 120 GB. Po prekročení tohto limitu bude zákazníkovi do konca zúčtovacieho obdobia rýchlosť znížená na 256 kbit/s pre downstream a 128 kbit/s pre upstream. FUP sa nedotkne televíznej časti služby Magio TV. Týka sa to však len všetkých programov objednaných od 01. 04. 2010. Zmeny vyplývajú z tarify platnej od 01. 04. 2010.

Takze, zrejme ak sa budu niekedy v dohladnom case zvysovat rychlosti (co Tcom uz pripustil, ze to bude tento rok) tak sa zrejme navysi len tym co podpisu dodatok k zmluve tykajuci sa FUP. 2Mbps a 120 GB mylim staci, ale 8Mbps a 120 GB je malo (pretoze kto ma takuto rychlost ten sa uz orientuje na HD obsah).

No pri vyssich rychlostiach - od Turbo 4 sa zvysi limit na 240 GB mesacne, az potom sa bude znizovat rychlost. To vsak plati len pre samostatny internet, pri sluzbe Magio TV + internet plati limit 120 GB mesacne, lebo tam je rychlost platna pre Turbo 1, resp. Turbo 2 - teda 2 Mbit/s pre downstream a 0,25, resp. 0,5 Mbit/s pre upstream.

Len opravim detail - pomylil som sa, od Turbo 3 bude mesacny limit 240 GB pre FUP, nie od Turbo 4, ako som povodne napisal.
Jan_Pavol
Junior

Odeslat příspěvekod lubo28 21. 3. 2010 16:43

Jan Pavol,načo cituješ predchádzajúci príspevok na ktorý reaguješ? A ešte k tomu 2-krát. Potom sa táto diskusia stáva neprehladnou.
lubo28
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 21. 3. 2010 17:48

Jan Pavol, ja som mal na mysli zvysovanie rychlosti, ktore zatial nebude, ale je v plane v tomto roku. Napr. v CR je zakladna rychlost DSL 8 Mbps (samozrejme kto byva 8 km od ustredne ma len 2 Mbps ale plati akoby mal 8 Mbps).
Kedze sa FUP tyka len novych zakaznikov, tak predpokladam ze ked zvysia rychlost, tak stary zakaznik ked bude chciet mat vyssiu rychlost bude musiet podpisat dodatok ku zmulve v ktorom bude FUP (pri zakl. rychlosti 120 GB).
Ale to len v tom pripade ak by bolo zvysenie rychlosti vyrazne, kvoli zvyseniu o 512 kbps alebo o 1024 kbps by to nerobili. Ale to su len moje uvahy.
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod Niran 21. 3. 2010 18:31

Je tu toho napisane uz vela takze sa mi nechce v tom listovat. Chcem sa opytat zakupil som si druhy Magiobox a chcel by som vediet ci sa Magioboxy navzajom neovplyvnuju co sa tyka sekania obrazu a pod., kedze budu teraz na jeden router zapojene 2 boxy. Vopred dik...
Niran
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanko 25 21. 3. 2010 18:38

Maš optiku alebo dsl ?
stanko 25
Junior

Odeslat příspěvekod mitoo 21. 3. 2010 18:49

Jan_Pavol píše:T-Com chystá od 01. 04. 2010 FUP - mesačné obmedzenie prenesených dát na metalike pre zákazníkov so službou Magio TV + internet. Mesačný limit bude 120 GB. Po prekročení tohto limitu bude zákazníkovi do konca zúčtovacieho obdobia rýchlosť znížená na 256 kbit/s pre downstream a 128 kbit/s pre upstream. FUP sa nedotkne televíznej časti služby Magio TV. Týka sa to však len všetkých programov objednaných od 01. 04. 2010. Zmeny vyplývajú z tarify platnej od 01. 04. 2010.



Ja mam sice optiku od ORAGE,ale toto keby urobili mne,asi by som od nich isiel kade lahsie!!!
Ja mesacne prenesiem cez 300giga.A to este nestahujem ziadne filmy ani nic podobne.Mna skor zaujimaju hudobne tv cez net a hd videa.Takze ani sa nenazdam a tento limit o ktorom sa tu bavite by bol fuc.Ked som mal este metaliku od T-comu,tak 200giga nebol problem preniest a tiez som nic nestahoval.
Podla mna T-com ide uplne zlym smerom!!!
Uplatnovat FUP je uz prezitok,pri dnesnych moznostiach.Nehovoriac o agregaci.Mna osobne naviac prekvapilo,ako tu niekto pisal ze i pri T-comackej optike sa uplatnuje fup s limitom 250 giga.No to ma dostalo!!!Mojnazor je taky,ze ak vyuzivam internet na duchaplne veci , tak ma nema operator,zvlast pri optike,co obmedzovat!!!!
Ine by to malo byt pri torentoch.tie iba zahlcuju linku.
Ale ako pisem,je to krok spat.
mitoo
Junior

Odeslat příspěvekod martin5516 21. 3. 2010 20:33

Čo hovoríte na kvalitu obrazu filmu Vojak na TV JOJ? Myslím, že to ide v 16:9 s WSS (Magio Sat). Podľa mňa nádhera, zrejme maximum SDčka - skoro ako HD.
martin5516
Junior

Odeslat příspěvekod koky76 21. 3. 2010 20:47

martin5516 no neviem ako ty ale ja to musim nastavit na magio sat na roztiahnuty obraz inak mam po stranach cierne pruhy ak by to bola naj kvalita tak aspon pruhy by neboli
koky76
Junior

Odeslat příspěvekod martin5516 21. 3. 2010 21:02

Tak potom neviem, zrejem máš niečo zle v nastaveniach. Ja mám v menu nastavené "16:9" a ďalej na "roztiahnuté". Reklamy idú v letterboxe. Ono ten názov "roztiahnuté" nie je práve výstižný, pretože čo je v letterboxe má čierne pruhy, čo s príznakom a v 4:3 ide správne.

Inak, minule šlo Mafstory s WSS, dnes zasa Nové bývanie s pruhmi.
martin5516
Junior

Odeslat příspěvekod stelko123 21. 3. 2010 21:12

rychlost vam uz konecne zvysia na 8mbps a 250gb mesacne si myslim ze je viac nez dost. uz tolko nestahujte.
stelko123
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků