MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod brucek 5. 11. 2009 15:38

Dobrý deň prajem. Chcel by som sa spýtať jednu vec. Objednal som si Magio TV optik Klasik. Včera som inštaloval stb, myslím,že je to Motorola s HDD. Napojil som ho cez HDMI kábel do LCD Samsung. Vsetko išlo ako po masle, ale problém nastal až pri pozeraní TV kanálov. Približne každú minútu mi zmizne úplne obraz a zvuk a na obrazovke sa objaví text: Nie je mozne zobrazit video
cez HDMI. Chyba v HDCP.(H 1005). Jednoducho sa nedá nič pozerať. Volal som aj na Magio podporu, tak mi povedali, aby som reštartoval systém, čo som aj spravil, ale žiadny pozitívny výsledok. Cez scart kábel to funguje bez problémov, ale obraz s porovnaním HDMI kábla je neporovnateľný. Neviete mi niekto poradiť, ako sa dá tento problém vyriešiť? Ďakujem.
brucek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Geniusss 5. 11. 2009 15:47

Tak Slovanet dodrzal termin november ohladom HD balika tu su info..

http://medialne.etrend.sk/televizia-tla ... aliky.html

4 HD kanaly za 3,5 eura na mesiac.. slusne a konecne je tam aj Eurosport HD, len skoda ze chyba Nova Sport HD... tak som zvedavy , ci aj Tcom dodrzi ako slubil november pre HD balik a samozrejme ake v nom budu kanaly ,ak len DIscovery a National Geographics tak to bude o nicom..
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod Geniusss 5. 11. 2009 15:50

brucek píše:Dobrý deň prajem. Chcel by som sa spýtať jednu vec. Objednal som si Magio TV optik Klasik. Včera som inštaloval stb, myslím,že je to Motorola s HDD. Napojil som ho cez HDMI kábel do LCD Samsung. Vsetko išlo ako po masle, ale problém nastal až pri pozeraní TV kanálov. Približne každú minútu mi zmizne úplne obraz a zvuk a na obrazovke sa objaví text: Nie je mozne zobrazit video
cez HDMI. Chyba v HDCP.(H 1005). Jednoducho sa nedá nič pozerať. Volal som aj na Magio podporu, tak mi povedali, aby som reštartoval systém, čo som aj spravil, ale žiadny pozitívny výsledok. Cez scart kábel to funguje bez problémov, ale obraz s porovnaním HDMI kábla je neporovnateľný. Neviete mi niekto poradiť, ako sa dá tento problém vyriešiť? Ďakujem.


Ahoj! uz sa to tu riesilo , jedine asi pomoze vymena boxu za iny mam ten pocit... napr. tu je prispevok z minulosti s tym istym problemom..

Podobne skusenosti mam s televizorom LG, pricom to iste funguje s pocitacom Takze chyba je v Magiu. Telekom ponuka riesenie vymenu boxu. Problem je asi HDCP, vraj niektore certifikaty boli revoknute a mozno niektore televizory su tym postinute
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod paterliny 5. 11. 2009 17:07

Geniusss píše:Tak Slovanet dodrzal termin november ohladom HD balika tu su info..

http://medialne.etrend.sk/televizia-tla ... aliky.html

4 HD kanaly za 3,5 eura na mesiac.. slusne a konecne je tam aj Eurosport HD, len skoda ze chyba Nova Sport HD... tak som zvedavy , ci aj Tcom dodrzi ako slubil november pre HD balik a samozrejme ake v nom budu kanaly ,ak len DIscovery a National Geographics tak to bude o nicom..


Naprosto s Tebou súhlasím. Dúfam že tam bude aj Eurosport HD a dúfam že pridajú aj nejaké nové SD programy (napr. Sport2 atď.). Lebo konkurencia im akosi uteká... :-|A dúfam že nazačnú kašľať na klasické MAGIO po spustení satelitného...
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod modrylev 5. 11. 2009 17:16

wapman píše:Ziwa mne to len vtedy spravilo, potom uz nahralo hocico. Zaujimave je len to ze pri sledovani a sucasnom nahravani Panelaku mi zamrzne obraz na par sekund kazdy den! Vcera dokonca 5krat. V inom case mi to nerobi! Ani cez vikend, asi im tam musim zavolat.je to divne.

Pred niekoľkými mesiacmi som mal rovnaký problém a to aj keď som nenahrával. Párkrát som zavolal do T-comu, ale vždy ma odbili s tým, aby som reštartoval box. Reštart nikdy nepomohol, ale kupodivu, po nejakom čase sa to napravilo samé. Takže volaj a nenechaj sa odbiť. Chyba asi nebude u teba.
modrylev
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 5. 11. 2009 18:25

Geniusss píše:Tak Slovanet dodrzal termin november ohladom HD balika tu su info..


Bebe v HD. :-))
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod paterliny 5. 11. 2009 19:08

Pietro (novy) píše:
Geniusss píše:Tak Slovanet dodrzal termin november ohladom HD balika tu su info..


Bebe v HD. :-))


Nevadí, ale je tam Eurosport HD. Dúfam že MAGIO nepridá iba DiscoveryHD. Tipujem že v tom balíku bede aj STV3 HD a STV 3 SD bude v základnom.
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod lkopca 5. 11. 2009 19:24

To je blbé. Aby som platil HD balík - 1 HD discovery a ostatné šport čo nemusím ani nemienim platiť. BAlíky by mali rozdeliť podla tematiky, nie podla toho čí je to hd alebo sd.
lkopca
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 5. 11. 2009 19:26

paterliny píše:Nevadí, ale je tam Eurosport HD. Dúfam že MAGIO nepridá iba DiscoveryHD. Tipujem že v tom balíku bede aj STV3 HD a STV 3 SD bude v základnom.


Ja by som bral ešte Nova Sport HD, pretože pozerávam anglickú ligu.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod f_fabregas4 5. 11. 2009 21:39

ja by som tiež nejaké športové HD kanály rád a tiež sa prikláňam k Nova Sport :-)
a tú "HD" STV3 nech láskavo dajú preč z rastra a nahradia radšej SD STV3
f_fabregas4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thomas82 5. 11. 2009 22:18

Neaky sportovy kanal kde ide spanielska liga neexistuje? Privital by som ho na magiu.
Thomas82
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 5. 11. 2009 22:46

Španielska liga chodí na Nova Sport, Sport 1 a Sport 2. Tento týždeň Osasuna-Barcelona, na budúci Barcelona-Mallorca a Atletico-Real Madrid.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas82 5. 11. 2009 23:08

Super a prave sportovy balicek nemam predplateny. Teraz som si predplatil dokumentarny ale este mi ho nespustili.
Thomas82
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 5. 11. 2009 23:33

Na Sport 1 chodí aj talianska, škótska a portugalská liga. Ešte by to chcelo Eurosport 2 Bundesliga.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 5. 11. 2009 23:50

ten HD balik od slovanetu je dost smiesny ved HBO aj Discovery uz Magio ma nejaku tu dobu v hd a oni len predrazene kopiruju

Magio HD balik ak bude dufam ze zaradia z kazdeho rozku trosku naj by bolo filmovy,hudobny,sportovy,prirodopisny. tak na zaciatok aj staci :mrgreen: 8-P mozme snivat vsakze
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků