MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 29. 10. 2009 13:33

lubo28 píše:Áno,to že v Magiu nie je stanica TV2 ozaj odrádza veľa ľudí od objednania si Magia.Bývam v Leviciach a tu je o tento kanál dosť veľký záujem.
Ale zaujímavé je,že v ponuke UPC analóg tento kanál bezproblémov je už od začiatku vysielania,takže mnohí si rozmyslia,že či si dajú miesto UPC káblovky Magio.
Keď to vie zariadiť UPC(analógová káblovka v LV),prečo to nedokáže aj T-Com.


Zaujímavé, že v bratislavskom UPC TV2 nie je, aj keď Maďarov je tu dosť. Ale RTL Klub je zasa plus pre Magio, pretože tam chodia napr. filmy, ktoré na m1, m2 alebo Duna TV, ktoré sú v bratislavskom UPC nikdy nepustia.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod karioll 29. 10. 2009 15:21

Netro píše:posledne dni pozorujem, ze diskusia o magiu smeruje aj k veciam ako LCD/plazma, support routrov belkin ci webovych prehliadacov... nejaky ochotny moderator by to tu mal mazat a presuvat tam kde to patri, zaroven upozornit uzivatelov, ze to sem nepatri, lebo sa v tom stracam a strany pribudaju rychlo... dakujem za pochopenie

pytal som sa ja vzhladom na signal z optiky magia a nie vseobecne co je lepsie.
lebo blue ray je sice pekne ale ma daleko od reality tv vysielania,a magio na metalike co maju v obchode tak na plazme nic moc a na ldc ho nemaju.a ziadne ine vysielanie v tom obchode nemaju
karioll
Junior

Odeslat příspěvekod Ajven50 29. 10. 2009 15:55

Je jedno ci je to optika alebo metalika, signal je ten isty. Magio v obchodoch co som ja videl bola naozaj bieda, bud zle vybrane TV alebo totalna ignoracia nastavenia.
Ajven50
Junior

Odeslat příspěvekod wapman 29. 10. 2009 15:58

Tak snad ked si chces kupit LCD tak ti ho v obchode predvedu nie? Co tam maju napevno napajkovane kable? Vsak si vyber typ tv ktory sa ti pozdava,daj odskusat a ked ti obraz nesedi tak dovidenia. Tolko info co tu chlapci popisali ti musi stacit, ajtak sa iny nemoze zateba rozhodnut co kup.
wapman
wapman
Junior

Odeslat příspěvekod lubo28 29. 10. 2009 16:51

karioll píše:pytal som sa ja vzhladom na signal z optiky magia a nie vseobecne co je lepsie.
lebo blue ray je sice pekne ale ma daleko od reality tv vysielania,a magio na metalike co maju v obchode tak na plazme nic moc a na ldc ho nemaju.a ziadne ine vysielanie v tom obchode nemaju

Čo si budeme nahovárať,Magio vyzerá na LCD TV a aj na plazme dosť biedne(hlavne Joj+,Filmbox,Film+,CSfilm...).A je jedno,či je to tá najlacnejšia LCD/plazma alebo tá drahšia(kvalitnejšia).
Ja mám doma 37LG5000 a niekedy sledovanie Magia je hotový "zážitok".Videl som Magio aj u známych na nedávno zakúpenom novom SAMSUNG UE40B8000(cena cez 1400€) ale aj na novej plazme PANASONIC TX-P42G10E a o nič lepší obraz,akurát farby boli krajšie.
Netvrdím,že je to nesledovateľné,no niekedy človeku leze ten obraz na nervy.Napr.:sledovanie nedávného kvalifikačného futbalového stretnutia na STV1 Slovensko-Slovinsko bolo dosť o ničom(hlavne ak kamera brala diane na ihrisku z diaľky).
Ináč službe Magio nemožem nič vytknuť,je to dobrá myšlienka a dobrá technológia,akurát nie veľmi vhodná pre LCD/plazmy.Lenže čo si má človek počať,keď sa mu pokazila stará tv.
Klasicke CRT Tv s vačšou obrazovkou už ani nepredávajú a tak je človek nútení si kúpiť modernú tv s ktorou nie je celkom spokojní.
lubo28
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 29. 10. 2009 17:16

Ale to záleží aj od zdroja. Filmbox alebo Film+ vyzerajú hrozne všade, nie len v Magiu. A zasa niektoré nemecké stanice vyzerajú v Magiu výborne a dokonca aj v analógovom UPC celom slušne.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod fyzik. 30. 10. 2009 10:03

Thomas82 píše:Super, dakujem fyzik :-D
,


Magio mas zriadene, malo by Ti to ist....
fyzik.
Junior

Odeslat příspěvekod fyzik. 30. 10. 2009 10:08

Geniusss píše:zaujimave info maju na stranke T-comu... Služba digitálna televízia Magio sa považuje za zriadenú dňom podpisu preberacieho protokolu účastníkom. Doba zriadenia služby je do 30 kalendárnych dní. :D :D len skoda , ze to nie je pravda ..


je to pravda, Ty uz nevymyslaj stale. Ty si iny pripad, Ty mas NEGARANTOVANU dobu zriadenia, nakolko Ty namas vykablovany vchod. TY mas tu smolu, ze si prvy vo Vasom vchode.Teraz vdaka tomu, ze si si to objednal, sa vykabluje vchod, pripoji na tranzitne vlakno a prripoja Ta. Tym budete mat vykablovany vchod a ked si urobi objednavku niekto dalsi, uz ta doba zriadenia bude do 1 tyzdna... Pochopis to uz ? :-)
fyzik.
Junior

Odeslat příspěvekod Geniusss 30. 10. 2009 10:35

fyzik. píše:je to pravda, Ty uz nevymyslaj stale. Ty si iny pripad, Ty mas NEGARANTOVANU dobu zriadenia, nakolko Ty namas vykablovany vchod. TY mas tu smolu, ze si prvy vo Vasom vchode.Teraz vdaka tomu, ze si si to objednal, sa vykabluje vchod, pripoji na tranzitne vlakno a prripoja Ta. Tym budete mat vykablovany vchod a ked si urobi objednavku niekto dalsi, uz ta doba zriadenia bude do 1 tyzdna... Pochopis to uz ? :-)


Nie nepochopim to lebo vchod mam vykablovany od 12.10 ( volala mi externa fima, co pracuje pre Tcom a osobne som sa snimi v ten den rozparaval ako to robili a este som im vybavil aj suhlas co nie je moja povinnost) a stale sa nic nedeje...A v predajni mi bolo povedane , ze dobra zriadenia je pri nevykablovanomm vchode do 4 tyzdnov a pri vykablovanom 2 tyzdne , pisal si to aj ty pred par stranami tak si to precitaj :D ... a ked raz nieco take vypustim z ust tak predpokladam ze to plati.. potom nech radsej vravia, ze to moze byt na dalsi rok v lete... a nech pri objednavani neklamu a nezavadzaju ze to budu 4 tyzdne a ze mozem kludne zrusit staru kablovku ze do mesiaca to mam zriadene.. a bol by som kludny... ale ak raz niekto tvrdi , ze nieco zriadi do urciteho treminu tak predpokladam , ze to aj splni.. ak by mi povedali ze to bude do 3 mesiacov tak som spokojny a neriesim to , ale ked niekto povie 4 tyzdne a 4 tyzdne su uz fuc a ja nemam ani box este tak je to divne... Alebo spustim len ulice, na ktorych viem garantovat to zriadenie a ostatne spustim neskor ak budem tam schopny poskytovat sluzby..

ale staci si precitat sekciu Tcom na staznosti.sme.sk a je jasne kde je pes zakopany :D .. co uz ja som blb ze som si tu sekciu necital predtym ako som objednaval..
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 30. 10. 2009 10:42

Geniusss: takto ti poviem...objednávku na Magio (vtedy ešte) Comfort som zadal 28.10.2008 a zapojiť mi to prišli 2.3.2009. Áno, po 4 mesiacoch!! Takže buď rád že čakáš zatial len pár dní naviac. A tie ich reči že 4 týždne keď hento a dva týždne keď toto, to ani neber do úvahy, proste ti to zapoja keď budeš na rade. Ak už ti vykáblovali vchod tak buď rád, teraz už budeš len čakať na kuriéra so zariadeniami čo si si objednal a potom ti to asi po týždni (alebo aj skôr) príde technik zapojiť.
ScorpionSX
Core i5 3450 | 8GB DDR3 | HD7850 2GB | 120GB SSD | 2TB HDD | 24" LCD
DELL XPS™ M1330 | DELL OptiPlex™ 990 MT
APPLE iPhone 4S 16GB | APPLE iPad (2012) 16GB WiFi
ScorpionSX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Geniusss 30. 10. 2009 10:49

ScorpionSX píše:Geniusss: takto ti poviem...objednávku na Magio (vtedy ešte) Comfort som zadal 28.10.2008 a zapojiť mi to prišli 2.3.2009. Áno, po 4 mesiacoch!! Takže buď rád že čakáš zatial len pár dní naviac. A tie ich reči že 4 týždne keď hento a dva týždne keď toto, to ani neber do úvahy, proste ti to zapoja keď budeš na rade. Ak už ti vykáblovali vchod tak buď rád, teraz už budeš len čakať na kuriéra so zariadeniami čo si si objednal a potom ti to asi po týždni (alebo aj skôr) príde technik zapojiť.


No o tebe viem , ale myslel som ze to su ojedinele pripady.. ale mam ten pocit , ze v tcome to je pravidlo pri optike...a reci o tom , ze nie su vykablovane vchody su tiez trapne si myslim... tak naco spustam optiku tam kde nie su vykablovane vchody ,ak neviem zabezpecit cas pre zriadenie.. len tam je problem v organizacii prace.. uz to , ze to pre Tcom robia externe firmy nie je dobre..
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod Raduliak 30. 10. 2009 17:14

Vazeni, neviem co sa stazujeje. Rano cca 1.12. 2007 som poslal dotaz cez stranku T-Com-u a vecer som si objednal sluzbu a 15.12.2007 som pozeral telku. Je sice pravda, ze sa mi poondial box Kiss 2x a teraz mam treti ale po vhodnom chladeni tento beha ako hodinky. Mrznutie obrazu alebo "kockatenie" pozorujem tak 1x za 2 mesiace a je sposobene pravdepodobne zo zdroja, pretoze po okamzitom prepnuti na analogovy signal tej istej stanice je zamrznuty aj ten. Konkretne sa to tyka Markizy. Podla mna je to sluzba dobra a kedze mi konci viazanost, uvazujem nad jej obnovenim aj ked ma sklamal pristup T-Com-u, ktory mi nechce natiahnut optiku.
Raduliak
Junior

Odeslat příspěvekod fyzik. 30. 10. 2009 17:51

Geniusss píše:
ScorpionSX píše:Geniusss: takto ti poviem...objednávku na Magio (vtedy ešte) Comfort som zadal 28.10.2008 a zapojiť mi to prišli 2.3.2009. Áno, po 4 mesiacoch!! Takže buď rád že čakáš zatial len pár dní naviac. A tie ich reči že 4 týždne keď hento a dva týždne keď toto, to ani neber do úvahy, proste ti to zapoja keď budeš na rade. Ak už ti vykáblovali vchod tak buď rád, teraz už budeš len čakať na kuriéra so zariadeniami čo si si objednal a potom ti to asi po týždni (alebo aj skôr) príde technik zapojiť.


No o tebe viem , ale myslel som ze to su ojedinele pripady.. ale mam ten pocit , ze v tcome to je pravidlo pri optike...a reci o tom , ze nie su vykablovane vchody su tiez trapne si myslim... tak naco spustam optiku tam kde nie su vykablovane vchody ,ak neviem zabezpecit cas pre zriadenie.. len tam je problem v organizacii prace.. uz to , ze to pre Tcom robia externe firmy nie je dobre..



Niekde sa to muselo zaseknut... Stavaju sa aj veci ohladom vykablovania, ze nie je v poriadku privodne vlakno a podobne. Niekde bude problem, aj by som mohol zistit kde, no nestiham... Objednal si si to na predajnom mieste, zbehni tam, oni poznaju miestnych technikov, ked nebudes mat pokrokove nazory a nebudes vulgarny :-), tak ti to zistia a ponahanaju....
fyzik.
Junior

Odeslat příspěvekod Geniusss 30. 10. 2009 18:32

No konecne som nasiel niekoho v predajni , co sa v Magiu naozaj vyznal a vedel aj nejake veci zistit... zaujimave, ze rano v tej istej predajni mi jedna pani nevedela povedat nic preco to meska..

Tak ten pan mi zistil presne kedy bol do systemu zadany vchod ako vykablovany.. a to 28.10... cize pred dvoma dnami...takze vravel, ze ak sa nic nepo... tak do dvoch tyzdnov by ma mali prist zapojit...a ked som sa ho pytal , ze preco je vykablovany od 28.10 ked fyzicky to boli robit 12.10 tak povedal, ze ta externa firma im to dava do systemu s urcitym oneskorenim az ked spravi viac blokov naraz... takze asi preto tak dlho cakam..ked ma zas nevodil za nos :D...ale vyzeral seriozne..
Tak uvidim dam vediet , ked mi pridu zriadit :)
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod Eisy 30. 10. 2009 21:18

ja som mal Internet od T-Comu (DSL-Metal) a ked som doobjednal Magio k tomu po telefone tak tusim do 3-4 dni (uz presne nepametam) som mal BOX doma a Magio bolo spustene na dalsi den, takze do 5 dni vsetko fungovalo, teraz nedavno som mal dajake problemi s vypadavanim signalu, ale aj to sa vyriesilo dost rychlo, neviem ale zatim sa nemozem stazovat na ich sluzby.....
CPU INTEL Core i7-920 (2.66GHz, 1333MHz) // ASUS RAMPAGE II EXTREME // System SSD HD // HDD 1TB WD10EADS // LG GGW-H20L LS // 6GB DDR3-1600MHz Kingston HyperX // ASUS EAH4850/HTDI/1G/A HDTV,HDMI // Monitor 24``FullHD // Zdroj:Enermax MODU82+ 525W
Eisy
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků