MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tryp 18. 7. 2007 11:32

maniakomp píše:
Tryp píše:jedna otazocka
podal som reklamaciu a žiadal som o zrušenie, reklamaciu mi uznali a došlo k zrušeniu zmluvy.

mam dotaz, čisto teoreticky keďže som magio odkúpil na začiatku, malo by mi ostať alebo sa vracia??? /quote]

chces si nechat box ?
napis dovod kvoli comu si zrusil, ak ti uznali reklamaciu tak asi budes musiet vratit aj zariadenie - box. /router si zoberu urcite ten je sucast sluzby/.
bezne sa zariadenia nevracaju napr. zrusenie pred uplynutim doby viazanosti /a je jedno u akeho operatora co objednas - mobil, telefon, magio ... / zaplatis porusenie podmienok zmluvy - vypoved pred uplynutim viazanosti - zariadenie ti ostane ale zaplatis zmluvnu pokutu co je uvedena v zmluve.
vsetko zavisi od toho co je v odpovedi na reklamaciu a neboj sa urcite to budes vediet presne podla faktury co poslu :)


podaval som reklamaciu s tym ze som nespokojny so službou a viac krát mali technické problémy (mal som tam nahlasene 4 technické problémy a kopu výpadkov) a ze z toho dôvodu to chcem zrušiť. Vyjadrenie prišlo v zmysle že reklamácia sa uznáva a zmluva sa ruší samozorejme bez zmluvnej pokuty. Súčasťou bolo aj nejaké vyúčtovanie a nakoniec mi vrátili na účet 1470 Sk, ale ani slovko tam nebolo o boxe. Ale volal mi ich technik že si príde po to zariadenie, bol to ten istý technik ktorý mi to inštaloval a 1x menil box, čiže som mu "dôveroval" a box som mu dal aj s routrom i ked podla neho mi mal prísť odovzdávaci/preberací protokol spolu s tým vyrozumením a mal mi to podpísať a keby bol nejaký problém s tým nech sa mu ozvem. Ale s T-comu doteraz nič neprišlo.
Neviem ale nieje to náhodou tak že ja som to magio odkúpil za akciovú cenu 1 Sk pri zriadení, pokial by som to zrušil ja, tak zaplatím pokutu za porušenie podmienok a ostava mi magio.... ale ked sa to zrušilo na základe reklamácie, resp. toho že oni "nedodržali" zmluvné podmienky mam dojem že to magio je aj tak moje, ????
Tryp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod falco1969 18. 7. 2007 18:04

....takze uz asi tyzdenj mam Magio, zatial v poho....
T-Com mi uz viackrat volali a nahovarali ma na Magio , ale vzdy som oddolal, kedze som chcel Magio na 2 TV. Pri mojom poslednom skoro odbiti operatora,ktory mi Magio nukal, mi tento povedal,ze tuto moznost teraz dotestovali a od septembra bude vraj moznost pozerat Magio aj na druhom TV a tuto moznost ako uzivatel Magia budem mat zadara :) Hovoril operator pravdu ,alebo ma jednoducho potreboval dostat a za Magio aj na druhom TV si budem musiet priplatit??
falco1969
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peterzv 18. 7. 2007 18:48

IMHO ziadny mesacny poplatok navyse za moznost prijimat Magio na dvoch TV nie je nutny, avsak je nutne nejake dalsie podobne zariadenie ako Magio box, a to pochybujem, ze bude zadarmo.
peterzv
Junior

Odeslat příspěvekod maniakomp 18. 7. 2007 19:15

Tryp píše:
maniakomp píše:
Tryp píše:jedna otazocka
podal som reklamaciu a žiadal som o zrušenie, reklamaciu mi uznali a došlo k zrušeniu zmluvy.

mam dotaz, čisto teoreticky keďže som magio odkúpil na začiatku, malo by mi ostať alebo sa vracia??? /quote]

chces si nechat box ?
napis dovod kvoli comu si zrusil, ak ti uznali reklamaciu tak asi budes musiet vratit aj zariadenie - box. /router si zoberu urcite ten je sucast sluzby/.
bezne sa zariadenia nevracaju napr. zrusenie pred uplynutim doby viazanosti /a je jedno u akeho operatora co objednas - mobil, telefon, magio ... / zaplatis porusenie podmienok zmluvy - vypoved pred uplynutim viazanosti - zariadenie ti ostane ale zaplatis zmluvnu pokutu co je uvedena v zmluve.
vsetko zavisi od toho co je v odpovedi na reklamaciu a neboj sa urcite to budes vediet presne podla faktury co poslu :)


podaval som reklamaciu s tym ze som nespokojny so službou a viac krát mali technické problémy (mal som tam nahlasene 4 technické problémy a kopu výpadkov) a ze z toho dôvodu to chcem zrušiť. Vyjadrenie prišlo v zmysle že reklamácia sa uznáva a zmluva sa ruší samozorejme bez zmluvnej pokuty. Súčasťou bolo aj nejaké vyúčtovanie a nakoniec mi vrátili na účet 1470 Sk, ale ani slovko tam nebolo o boxe. Ale volal mi ich technik že si príde po to zariadenie, bol to ten istý technik ktorý mi to inštaloval a 1x menil box, čiže som mu "dôveroval" a box som mu dal aj s routrom i ked podla neho mi mal prísť odovzdávaci/preberací protokol spolu s tým vyrozumením a mal mi to podpísať a keby bol nejaký problém s tým nech sa mu ozvem. Ale s T-comu doteraz nič neprišlo.
Neviem ale nieje to náhodou tak že ja som to magio odkúpil za akciovú cenu 1 Sk pri zriadení, pokial by som to zrušil ja, tak zaplatím pokutu za porušenie podmienok a ostava mi magio.... ale ked sa to zrušilo na základe reklamácie, resp. toho že oni "nedodržali" zmluvné podmienky mam dojem že to magio je aj tak moje, ????m/quote]

box by bol tvoj keby si nezrusil sluzbu - t.j. akciova cena je iba pri viazanosti 24 mes. , kedze sa sluzba zrusila vsetko sa vracia operatorovi z dovodu uznanej reklamacie . takto to vidim.
to ze si mal technicke problemy je sice blbe ale v zmluvnych podmienkach ktore mam u seba a vo vseobecnych podmienkach co maju na nete nie je nikde uvedene ze dostupnost sluzby je napr. 99,9% za rok alebo nejaky iny presny udaj , cislo.
ja s tym pocitam ze sluzba nebude stale dostupnu , ved to nie je ani dosiahnutelne 100% dostupnost nema ani banka :)
navyse je to uplne nieco nove, urcite maju muchy ale tie sa vychytaju /som optimista :D/
imho box je ich, a to ze si ho dal bez papierov , mno mas smolu , sice nepredpokladam ze by ta podrazil technik, nebude predsa riskovat job kvoli debilnemu zariadeniu ale nabuduce si daj aspon nieco podpisat. stacilo na a5 - Box seriove cislo prevzal dna ten a ten c.OP , podpis odovzdavajuci, prijemca a mas doklad .....snad to uz nebude nikto od teba ziadat, ale z technikom by som sa skusil dohodnut nech ti podpise preberaci protokol alebo nieco take.
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod maniakomp 18. 7. 2007 19:20

falco1969 píše:....takze uz asi tyzdenj mam Magio, zatial v poho....
T-Com mi uz viackrat volali a nahovarali ma na Magio , ale vzdy som oddolal, kedze som chcel Magio na 2 TV. Pri mojom poslednom skoro odbiti operatora,ktory mi Magio nukal, mi tento povedal,ze tuto moznost teraz dotestovali a od septembra bude vraj moznost pozerat Magio aj na druhom TV a tuto moznost ako uzivatel Magia budem mat zadara :) Hovoril operator pravdu ,alebo ma jednoducho potreboval dostat a za Magio aj na druhom TV si budem musiet priplatit??

zariadenie typu IP box /s alebo bez hdd/ bude nevyhnutne + ethernet kabel do druhej miestnosti - jednorazovy poplatok alebo nejaka akcia ? ale som zvedavy s cim pridu, urcite to bude nejako vyriesene v cenniku. ci to naviac spoplatnania aj nejakym pausalom sa neodvazim predpovedat.
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod Linkman 23. 7. 2007 16:10

mam otazku ako to ze nechytim moju vlastnu magio wifi siet na notebooku ked magio router udajne wifi signal vysiela.... ja skenujem skenujem a ziadne wifi siete


ako spojazdnit internet z magio routera cez wifi do mojho notebooku

diky
Linkman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maniakomp 23. 7. 2007 22:57

Linkman píše:mam otazku ako to ze nechytim moju vlastnu magio wifi siet na notebooku ked magio router udajne wifi signal vysiela.... ja skenujem skenujem a ziadne wifi siete


ako spojazdnit internet z magio routera cez wifi do mojho notebooku

diky

skus postupne toto:
mozno je iba vypnuta wifi v routri - ja som si to dal vypnut uz pri instalacii magia .....

ROUTER
1. prihlas sa do routra cez prehliadac adresa 192.168.1.1 /ak nebola zmenena/ meno user heslo - ake mas teraz
/btw ak mas to defaultne co davaju tak si ho radsej zmen najma ak budes mat zapnutu wifi / 8)
2. odkaz - wireles lan - general - skontrolovat ci je zapnuta wifi, ak nie je zapnut , ak ano - nastavit mix mode 11b+11g ostatne polozky v general nechat default ako su .
ssid mozes zmenit na aky nazov chces default je t-com, kanal default je 6, ostane moznosti vypnute
3. wireles lan - security na zaciatok vypnut po rozbehani wifi nastavit!!! aspon na wpa resp co zvladne wifi v notebooku
4. access control - disable, wds - disable

teraz notebook:
vies chytit aspon nejaku inu siet ? ak je v okoli nejaka ... ak ano staci iba nastavit rovnake parametre v notebooku ako je na routery

netusim aky typ wifi mas ale pozri sa ci mozes nastavovat wifi cez OS /predpokladam ze mas win/ alebo cez specialny program od vyrobcu wifi resp notebooku aj toto moze byt jeden zo zdrojov problemov

1. by som nastavil SSID - rovnake na NB ako je v routery
2. potom kanal na ktorom je router - default je 6 - 2437 Mhz,
3. samozrejme security vypnut na wifi alebo rovnako ako v routery
4. scan s prihlasenim a mal by to chodit.
a este malickost v tcp ip setting pre wifi nastav dhcp.

skus napisat trochu viac .... NB, wifi, OS atd ... pripadne co si uz urobil.
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod Ricksyth 25. 7. 2007 17:50

neviete niekto ako sa nastavuje ovladac k "magio boxu" Motorola VIP 1216? nemam na to ziaden manual a zavraj sa da nastavit aby som s nim mohol ovladat aj TV resp. DVD
Ricksyth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maniakomp 25. 7. 2007 20:51

Ricksyth píše:neviete niekto ako sa nastavuje ovladac k "magio boxu" Motorola VIP 1216? nemam na to ziaden manual a zavraj sa da nastavit aby som s nim mohol ovladat aj TV resp. DVD

http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2060 - *funkcie nie su podporovane ....

aspon ze dokazem TV zapnut a vypnut s ovladacom, aj zmenit program na TV ....
ostatne he nefunkcne , blokovane ?! :evil:
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod wigi 26. 7. 2007 16:50

Chcem sa teda opytat ci uz u magia boli odstranene nedostatky ako napriklad obcasne trhanie, ci uplne zmratenie obrazu ako to bolo pri spusteni magia... rozmyslam o kupe tohto produktu, len sa obavam toho mrznutia a este nedostatocne kvalitneho obrazu, pretoze mam doma 37palcove LCD a na nom teda vidno kazdy detail...zatial vsak ked dam vyhladat dostupnost tak mi napise ze u mna neni zatial dostupna (je to blud alebo sa tomu da verit?), kedze byvam v rod. dome... este jedna poznamocka...doma mam net cez te. linku rychlost 2,7mb/s takze to bude asi dsl...a pisu ze ti co maju doma dsl tak je to mozne...dakujem :roll:
wigi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tryp 27. 7. 2007 11:40

neviete náhodou akú akciu budú mať na ďaľšie obdobie???
Tryp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maniakomp 27. 7. 2007 21:22

Tryp píše:neviete náhodou akú akciu budú mať na ďaľšie obdobie???o/quote]

dufam ze update firmwaru ...... potesi.
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod Linkman 30. 7. 2007 07:31

a dúfam ze tam aktivuju usb vstupy tym firmwarom
Linkman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ray 13. 8. 2007 12:27

Nejako to tu utichlo! Kazdemu to ide tak, ako ma, alebo ste to vsetci odhlasili? :-)
Nokia N95 8GB, Fw v30.0.018 (23.7.08), hacked
Nokia 6120c, Fw v5.11, hacked
SE P990i, hacked
Orange SPV C100, hacked
Fujitsu Siemens Pocket Loox 610BT/WLAN ako GPS navigacia, CompactFlash GPS prijimac
Ray
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod condor 13. 8. 2007 13:30

Ja som velmi spokojny, ziadne sekanie pocas sledovania programov(iba sem tam pri prepinani, ale to uz lepsie nebude), dokonca nejako odstranili aj tie vypadky (myslim tie polhodinove), ktoré sa opakovali par krat za mesiac. Funguje aj vyhladavac programov, nahravanie frci korektne (neusekava zaciatky), iba pri TA 3 a Nonstopkino mi nefunguje klip, internet je stabilny a rychlost nekolise. Vyuzivam aj max kartu na aktivaciu zliav, to beriem ako plus. Stale mam aj upc, nejako mi to zatial nevypli, aj ked som to uz odhlasil, takze mozem porovnavat kvalitu, napr. z casu na cas mrknem na papriku, ktora nie je v Magiu, resp. nahraval som 2 programy sucasne na Magiu a treti som si pozeral na upc a musim potvrdit, ze k upc (mal som ho 10 rokov) by som sa uz nikdy nevratil, ta kvalita obrazu na upc je o dost horsia, nehovorim o tom, ze bez progr. sprievodcu, pohodlneho nahravania programov, obcasneho pauznutia a neskorsieho dopozerania programu by som navrat k upc citil ako milovy krok spat.
condor
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků