MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod paterliny 20. 1. 2010 18:35

Na magiu sat, určite je teletext a môžeš nahrávať dva rôzne SD kanály a tretí SD pozerať, rádia su tam tiež.
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 20. 1. 2010 18:53

mato_nr píše:ostatne otazky? uvital by som odpovede na vsetky moje otazky od tcomak-a...
na magio sat nie je ani obraz v obraze ani esprievodca (vzdialene nahravanie)? ani pocuvanie radii? aspon teletext dufam funguje!?
pisu, ze je mozne nahravat aj 2 programy sucasne. je mozne napr. sucasne nahravat 2 rozne HD programy a treti HD pozerat? tie 2 sucasne nahravane programy su maximum?


1. PIP na magioSat - nie
2.nastavenie nahravania cez esprievodcu a mobil : nie
3.teletext - ano
4.radia - nie
5.nahravanie v jednom čase: len jeden kanal ,dalši iný možno pozerať.Nezáleží na SD/HD.
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod markus.22 20. 1. 2010 18:54

ako je to s tym modemom?
markus.22
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 20. 1. 2010 19:01

modem slúži na to,aby si mal k službe magioSat aj možnosť zobrazenia magio portalu a pristupu na internet.Samozrejme,že ten modem je pripojený k STB a linke s dsl pristupom.
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod markus.22 20. 1. 2010 19:05

Aha cize by som si mal kupit daku rozdvojku na net kedze v modeme uz nemam volny vstup.....?A modem by potom mal byt stale pripojeny aj?Vraj mi ten MagioSat pride do 10 dni a potom pride zmluva...zvlastne..a ze im staci meno a rodne cislo a adresa na ktoru sa bude montovat MagioSat
markus.22
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 20. 1. 2010 19:06

tcomak píše:
Sefko píše:Aj Vam blbne EPG na CInemax??Uplne nezmysli su tam,ako keby sa tahal zdroj z nejakej zvlastne databazy..skusal som aj reset STB a nepomohlo to..


Nie neblbne,aspon mne.Skúšane na dvoch prístupoch.Cinemax aj HBO epg data u mna v poriadku.Ako si myslel,že sú tam "nezmysli"?


Pozeral som nieco doobeda a bolo to cele posunute o cca pol.hodinu a nezabral ani restart STB...skusim to ked pridem domov,ci sa nahodou nieco nezmenilo.. 8-)
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 20. 1. 2010 19:39

Ma niekto take brutalne problemy s objednamim hd balika ? 18-teho na obed som ho objednal ,
no do dnesneho vecera to nejde a nevedia mi povedat preco mi to nejde a kedy mi to na 100% nabehne
je toto mozne ?
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RomanK5 20. 1. 2010 19:46

TomazyHD píše:Ma niekto take brutalne problemy s objednamim hd balika ? 18-teho na obed som ho objednal ,
no do dnesneho vecera to nejde a nevedia mi povedat preco mi to nejde a kedy mi to na 100% nabehne
je toto mozne ?


ja som to objednaval v piatok 15. vecer okolo osmej a zapli mi to vcera niekedy pocas dna... zienka na linke mi vtedy v piatok povedala len ze ma zada do databazy a v pondelok to technici zacnu aktivovat, kedze hd balik fici len od 18-teho.
RomanK5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koky76 20. 1. 2010 19:57

markus.22 píše:Aha cize by som si mal kupit daku rozdvojku na net kedze v modeme uz nemam volny vstup.....?A modem by potom mal byt stale pripojeny aj?Vraj mi ten MagioSat pride do 10 dni a potom pride zmluva...zvlastne..a ze im staci meno a rodne cislo a adresa na ktoru sa bude montovat MagioSat

Podla mna je to zbytocne lebo ked to pripojis k netu mas tam len magio portal kde mas pocasie len niektore mesta ,kina divadla tiez par miest a to si skor najdes na nete ako na magie portale mam to odskusane
koky76
Junior

Odeslat příspěvekod krizo 20. 1. 2010 20:08

Ja by som potreboval poradiť. Pomaličky sa mi končí viazanosť magia klasik na metalike a v lete sa sťahujem do inej časti mesta, tam je magio nedostupné. Rozhodujem sa medzi Skylinkom a Magiom sat. Požiadal by som názor užívateľov magia sat, nech sa vyjadria ku kvalite obrazu / markíza, joj, HD / na 117 cm ful hd plazme Panasonic. Alebo je lepšie ísť do Skylinku ?
krizo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slovak33 20. 1. 2010 20:17

mato_nr píše:Zdravim vospolok. Tak 10.1. som to tu na fore zakrikol, ked som napisal, ze sa stavam uzivatelom magia, minuly tyzden mi prisiel list z t-comu, ze nie je mozne v mojej casti nitry na metalike zriadit magio. takze som opat na zaciatku, zabity mesiac, uz som mal aj kable natahane. teraz musim na vlastne naklady este aj magio box a ruter vracat, lebo vsak drbnutost u nas nema hranic. t-com najprv zariadenia kurierom odosle, az potom zistuje technicku dostupnost sluzby. ale zatial mi nikto nepovedal, ze to mam nejakym sposobom vratit, prisla mi domov listom akurat info o zruseni zmluv z dovodu technickej nezrealizovatelnosti sluzby...

Aktualne teda zvazujem skylink alebo magio sat. Mam zopar nejasnosti:

1) aka je kvalita obrazu na magio sat? rovnaka ako v klasickom magiu? urcite je nizsia ako na skylinku, to viem
2) pridem na magio sat-e o nejake funkcie v porovnani s klasickym magiom?
3) aka je rychlost prepinania kanalov na magio sat-e? vyzera to, ze je pomala, na tomto videu (http://nastavsatelit.sk/video.html) je pri prepinani kanalov obraz zrychleny, asi vedia preco. je to riadna spinavost a mozno je to aj nezakonne zavadzanie zakaznikov
4) co je to vlastne za znacku ten satelitny magio STB? je to HD satelitny prijimac alebo SD?
5) kolko kanalov (SD/HD/kombinacie) je mozne na magio sat sledovat/nahravat naraz?
6) ohladne skylinku v podstate nemam ziadne otazky, jedine co mi tam chyba, je animal planet

Najvacsi problem vsak vidim v dostupnosti oboch sluzieb v mieste mojho bydliska. Ak by sa mi na to mohol niekto pozriet a poradit mi, ci mi to bude fungovat, bol by som mu velmi vdacny. Skusim to popisat a dolozit obrazkami:
Viac rokov mam na balkone parabolu s motorcekom, bez problemov prijimam analogove programy z druzic 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E. Iba ked je brutal dazd/snezenie, mi obraz zrni az sa straca. Skylink vysiela cez druzice, z ktorych aktualne prijimam analogovy signal. Pokial mi ide analog a stromy v ceste mu nevadia, mal by mi fungovat aj digital alebo tam sa vyzaduje silnejsi a jasnejsi signal? Vsade totiz pisu, ze nesmiem mat vo vyhlade ziadne prekazky, no stromy v analogu mi neprekazaju. Na t-comacky amos som zatial parabolu nasmerovanu nemal (tak daleko ma motorcek nepusti). Prikladam fotky popisaneho (vsetky su robene zo stredu paraboly, ako sa mi podarili...) + som si sam spravil mapku vsetkych troch smerov na druzice z miesta umiestnenia paraboly (v pripade potreby je ju mozne posunut trochu doprava-vychodne). Parabola sa nachadza vo vyske cca 5 metrov, tie stromy mozu mat vysku aj 15 metrov a vzdialene mozu byt od 15-40 metrov, zalezi, ktoru druzicu berieme do uvahy. Parabolu by som velmi nerad daval na strechu baraku.

http://img01.imagefra.me/img/img01/2/1/ ... b8f83f.jpg
http://img38.imagefra.me/img/img38/2/1/ ... fe1795.jpg
http://img01.imagefra.me/img/img01/2/1/ ... 456bfe.jpg
http://img40.imagefra.me/img/img40/2/1/ ... 8f04e2.jpg
http://img38.imagefra.me/img/img38/2/1/ ... 7f4d0d.jpg


No mne urobili to isté.Nad tým či im vrátim tie boxy som zatiaľ neuvažoval, hoci sú mi tak na prd. Ak to chcú späť, tak nech pošlú kuriera a ja im to vrátim. Ďalej som sa dozvedel od svojej známej, že nie v každom meste alebo pobočke to môžu prebrať. Myslím, že najbližšie odberné miesto od môjho bydliska je asi 65 km, takže nech v t-come zabudnú, že im to budem viesť. Mám známu na t-come, ona mi povedala, že nech to nevraciam. Zabalím to do krabíc a uvidím čo sa bude diať. Keď pre to niekoho pošlú, tak to vrátim, ale zatiaľ si budem užívať aspoň router.
slovak33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koky76 20. 1. 2010 20:23

krizo Ak by som mal zbytocne prachy na new HD primac tak ja by som isiel do Sky link ,kedze nemam mam magio sat a kvalita mam sam.LE37b650 a spokojnost ale urcite to neni kazdy den :-)) magio sat je podla mna len skrinka ktora ti neumozni zadne zmeny programov,(poradie,ani pocet)mas urcene tieto a ziadna ina moznost vyhladat nove.Ani len scan druzic nic
koky76
Junior

Odeslat příspěvekod Geniusss 20. 1. 2010 20:25

Ahojte! Neviete bude na STV aj v Magiu olympiada v HD ? Kedze ju planuju zaradit aj do vybranych lokalit DVB-T a mozno aj v SKylinku...Vdaka ak by niekto vedel viac nech napise..
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod mato_nr 20. 1. 2010 20:33

slovak33 píše:
No mne urobili to isté.Nad tým či im vrátim tie boxy som zatiaľ neuvažoval, hoci sú mi tak na prd. Ak to chcú späť, tak nech pošlú kuriera a ja im to vrátim. Ďalej som sa dozvedel od svojej známej, že nie v každom meste alebo pobočke to môžu prebrať. Myslím, že najbližšie odberné miesto od môjho bydliska je asi 65 km, takže nech v t-come zabudnú, že im to budem viesť. Mám známu na t-come, ona mi povedala, že nech to nevraciam. Zabalím to do krabíc a uvidím čo sa bude diať. Keď pre to niekoho pošlú, tak to vrátim, ale zatiaľ si budem užívať aspoň router.


presne tak, ser na nich. ja som sa jednoznacne tetusky na call centre pytal, ze ci zrusenim zmluv z ich strany kvoli technickej nerealizovatelnosti sluzby, su vsetky veci z mojej strany voci t-comu vysporiadane a ona jednoznacne odpovedala, ze ano. ja rekuze fajn, tak uz aj idem predat ten bordel, co mi doniesol kurier, ak da za to niekto aspon cent (aspon za odvoz). a ona na to, jaj, ze tak to treba vratit. hned som zareagoval presne ako ty, ze nech ani nepomyslia na to, ze ja si budem robit s tym naklady. aspon nejake kable z toho hadam vyuzijem, ku magio sat-u tusim dodavaju len scart, tak hdmi sa zide, ak nahodou to bude mozne u mna zrealizovat (magio sat). tiez je inak riadne uchylne, ze sucastou draheho baliku vybavenia magio sat-u je podhodeny scart, to uz tych par centov navyse by ich asi zruinovalo...
mato_nr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mato_nr 20. 1. 2010 20:36

tcomak píše:1. PIP na magioSat - nie
2.nastavenie nahravania cez esprievodcu a mobil : nie
3.teletext - ano
4.radia - nie
5.nahravanie v jednom čase: len jeden kanal ,dalši iný možno pozerať.Nezáleží na SD/HD.


dik za odpovede. k bodu 5: takze na strankach t-comu su nespravne informacie?
http://www.t-com.sk/magio-sat-digitalna ... -televizia
"Váš Magio Box umožňuje nahrávať až 120 hodín vašich obľúbených programov. Nahrávať môžete aj dva televízne programy súčasne."

a este jedna otazka na t-comak-a: mozes mi pls blizsie ciselne vyjadrit kvalitu obrazu na magio sat-e?
pisalo sa tu, ze ta3-ka ide na magio sat-e H264( MPEG4) 480!x576, max 2Mbit, pricom ini poskytovatelia ju vysialaju vo vyssom rozliseni. takato slaba kvalita je na magio sat-e na vsetkych kanaloch?
mato_nr
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků