MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tcomak 10. 11. 2009 00:23

0rphu píše:Servus,

rad by som sa opytal ci je tu niekto kto objednaval Magio v aktualnej vianocnej akcii a hlavne ako dlho to trvalo. Ja som mal do tyzdna doma pristroje aj prihlasovacie udaje na net, odvtedy ale presiel dalsi tyzden a zatial ide len internet, Magio nie. Na 0800 123 456 mi povedali ze mam cakat na SMS, tak teda cakam, ale rad by som vedel ci to viazne aj u niekoho ineho. A okrem toho som si vsimol, ze toto forum navsetvuju aj pani z t-comu, ktori by snad mohli aj pozriet ci a co sa deje. Vopred dakujem!


možno to už máš aj urobene,len k tebe nedorazila sms.možno sa niekde zatulala :hm .Vieš si to zistiť aj sám jednoduchým sposobom.Kedže ako píšeš net ide,máš tam určite dsl vrstvu.Doležité je však aký typ,či klasicku dsl alebo už vrstvu pre magio adsl2+.
Zistíš to takto /ak máš miesto stareho routra už zapojený nový: vigor 2700/
1.otvor si internetový prehliadač a zadaj ip adresu 192.168.1.1
2.po zobrazeni prihlasovacej tabulky napíš:login - user , password - user
3.Si v zobrazeni routra a na lavej strane máš záložku : Online status - klikni na nu
4.Pozri uplne na spodny riadok a ked pod položkou ADSL Status Mode je zeleným napísane : ADSL 2+ (G.992.5) znamená,že už si pripojený na port,ktorý poskytuje možnosti využitia internetu a telky.Ak to tam nemáš zavolaj na 0800123777 a skús sa popýtať ,kdeto "vězí"
Ak to tam máš-strč eth kabel z STB do LAN portu 4 na routri,zapni STB do el.siete.Nechaj nabootovať soft z platformy /prvotne okolo 20min/.Počas bootovania nič nerob a nereštartuj router,nech sa to v klude natiahne a nevzniknu nejake komplikacie.
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod Netro 10. 11. 2009 09:25

andrejeu píše:Chcem sa opytat ci bude fungovat internet na metalike od ineho providera ako t-com (napr.GTS 2MB) a dva magio boxi na magio tv. Dakujem

no to by aj mna zaujmalo, zatial len teoreticky... napr. UPC povedzme 100Mbit a k tomu si zaviest Magio TV, ktore by mi islo cez kable UPC. Je mi jasne, ze by T-Com nevedel garantovat dostupnost sluzby.
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ajven50 10. 11. 2009 09:37

Netro píše:
andrejeu píše:Chcem sa opytat ci bude fungovat internet na metalike od ineho providera ako t-com (napr.GTS 2MB) a dva magio boxi na magio tv. Dakujem

no to by aj mna zaujmalo, zatial len teoreticky... napr. UPC povedzme 100Mbit a k tomu si zaviest Magio TV, ktore by mi islo cez kable UPC. Je mi jasne, ze by T-Com nevedel garantovat dostupnost sluzby.

Teoreticky by taketo riesenie cez kable UPC urcite urobit slo, ale stalo by ta to desattisice euro za technicke riesenie usite tebe na mieru
Ajven50
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 10. 11. 2009 10:05

Ajven50 píše:
Netro píše:
andrejeu píše:Chcem sa opytat ci bude fungovat internet na metalike od ineho providera ako t-com (napr.GTS 2MB) a dva magio boxi na magio tv. Dakujem

no to by aj mna zaujmalo, zatial len teoreticky... napr. UPC povedzme 100Mbit a k tomu si zaviest Magio TV, ktore by mi islo cez kable UPC. Je mi jasne, ze by T-Com nevedel garantovat dostupnost sluzby.

Teoreticky by taketo riesenie cez kable UPC urcite urobit slo, ale stalo by ta to desattisice euro za technicke riesenie usite tebe na mieru

Podla mna tu riesite blbosti, ved sa pripravuje Magio cez satelit, cize Magio TV bude dostupne aj tam kde nie je potiahnuty ziadny kabel.
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 10. 11. 2009 10:22

andrejeu píše:Chcem sa opytat ci bude fungovat internet na metalike od ineho providera ako t-com (napr.GTS 2MB) a dva magio boxi na magio tv. Dakujem

No neviem ako to myslis, o metalike GTS som nepocul (na co by tahali vlasnu metaliku ked si mozu za rovnaku cenu natahat optiku), ale nevylucujem, ze ju mozu niekde mat.
Skor si myslim, ze si myslel to, ze ci si mozes zriadit Magio TV na tcomackej metalike spolu s internetom od alternativneho poskytovatela napr.GTS 2MB. To samozrejme mozne je aj s dvomi boxami (samozrejme ak si v dosahu DSL2+). Otazne je ci sa ti to vyplati, pretoze cena bude vyssia.
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod 0rphu 10. 11. 2009 14:15

No tak som opat zavolal na 0800 123 777, odpoved som dostal tu istu. Standardna doba vybavenia obejdnavky je 7 az 22 pracovnych dni, cakajte na SMS... Viac pre mna nemozu urobit, tak budem cakat :-(. Este mam 10 pracovnych dni...
0rphu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TomazyHD 10. 11. 2009 15:24

nejake nove info ohladne premium 3 a hd balika ??
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziwa 10. 11. 2009 21:55

Geniusss píše:
ril6561 píše:Ahoj.
Mal so tiež Magio zriadené v akcii Vianoce 2006.Teraz mi bude končiť viazanosť, tak som si dal zaviesť optiku. Podľa technikov, čo mi zaviedli optiku sa zatiaľ nedá nahrávať na druhý box. Tak som si zatiaľ zobral nový Magio Box (čierne prevedenie)so 160GB HDD. Keď to bude možné, tak si potom požičiam ešte jeden, čo nebude problém.


Coooo cierne prevedenie? to je aka znacka?? aj ja chcem taky.. mne dosiel box pred par dnami a mam strieborny KISS... odkedy davaju cierny?


Mne dnes konecne dorucili novy box a tiez v ciernom prevedeni....Motorola
ziwa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Geniusss 10. 11. 2009 21:59

ziwa píše:Mne dnes konecne dorucili novy box a tiez v ciernom prevedeni....Motorola


Hmm zaujimave..nemozes odfotit? zaujimalo by ma ako vyzera...
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod ziwa 10. 11. 2009 22:07

Geniusss píše:
ziwa píše:Mne dnes konecne dorucili novy box a tiez v ciernom prevedeni....Motorola


Hmm zaujimave..nemozes odfotit? zaujimalo by ma ako vyzera...


No doteraz sme mali oba boxy strieborne..Kiss...takze ked ich porovnam, je dizainovo dost odlisny a o nieco vacsi...co mi vsak vadi, je uplne dierkovana vrchna cast boxu, co je snad dobre na odvetravanie, ale toho prachu co sa tam teraz dostane...no neviem, neviem
ziwa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Raduliak 10. 11. 2009 22:13

Dnes som sa docital na stranke T-Comu:"Aktivačný jednorazový poplatok za každý ďalší Magio Box je 19,95 € (601,- Sk)..." Ak mam stary funkcny z minulej akcie a chcem si na dalsiu akciu zobrat novy a samozrejme pouzivat oba, zaplatim tych 19,95€?
Raduliak
Junior

Odeslat příspěvekod ziwa 10. 11. 2009 22:34

Raduliak píše:Dnes som sa docital na stranke T-Comu:"Aktivačný jednorazový poplatok za každý ďalší Magio Box je 19,95 € (601,- Sk)..." Ak mam stary funkcny z minulej akcie a chcem si na dalsiu akciu zobrat novy a samozrejme pouzivat oba, zaplatim tych 19,95€?


Ano, zaplatis....dalsi ti dodaju bez HDD, a za jeho aktivaciu platis ten jednorazovy poplatok...ale budes moct sledovat magio nezavisle na dvoch tv
ziwa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sefko 11. 11. 2009 02:14

Ahojte,mam taky troska zvlastny problem...zapozical som si od znameho Powerline adaptery na test,koli tomu ze by som mal zaujem si zriadit Magio a Magiobox by som chcel mat pripojeny cez Powerline,kedze nechcem tahat kable cez 2 miestnosti.Moj problem spociva v tom,ze aktualne mam T4 a ked som pripojil vsetko tak ako ma byt,tak cez soft dodany k Powerline som zistil ze spojenie sa cez LAN drzi pri necinnosti na urovni 30Mbps,akonahle som vsak chcel stiahnut nejaky subor tak pripojenie neuveritelne zacalo kolisat a nepresiahlo viac ako 5Mbps a spravalo sa to viac nez divne,teda 1-2 minuty tahalo data,potom na 20-30 sekund to prestalo ist a potom sa to znova rozbehlo a obcas sa mi stalo,ako keby sa nerospoznali oba adaptery,ako keby mal problem z vyssimi rychlostami..pokial mam PC pripojene priamo cez LAN alebo aj WiFi tak ide vsetko bez problemov,takze podozrievam nekvalitne el.vedenie a tieto vypadky mozu byt sposobene prave nim,nestretol sa niekto uz s niecim podobnym?Po tejto skusenosti mam strach si objednat Magio a k nemu nejake Powerline,lebo sa bojim toho,ze by to mrzlo a Magiobox by sa nevedel dobre zosynchronizovat z routrom...btw.MagioTV je vlastne takisto prenos dat,takze sa bojim tych vypadkov..:((
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod Ray 11. 11. 2009 07:24

A mas Powerline na jednej a tej istej el. faze?
Nokia N95 8GB, Fw v30.0.018 (23.7.08), hacked
Nokia 6120c, Fw v5.11, hacked
SE P990i, hacked
Orange SPV C100, hacked
Fujitsu Siemens Pocket Loox 610BT/WLAN ako GPS navigacia, CompactFlash GPS prijimac
Ray
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod demonte 11. 11. 2009 09:18

Ahojte
mate prosim niekto info ci sa chysta zlepsenie kvality obrazu?
S magiom som viac menej spokojny, az na ten obraz. Viem ze inac to asi nebude, vzhladom na princip systemu,
a nema to nic spolocne analog-digital, aj z analogu dokaze liezt slusny obraz.
HD kvalita, ked uz o tom pisete na viacerych castiach diskusie by mala byt aspon ako slusne DVD.
HD kvalita magia sa podoba na kvalitnejsi antenny televizny signal.Podla mna je to dost zavadzajuce,
pretoze aj HDMI nie je v skutocnosti HD, je to len upscalling.
Na CRT to moc nie je vidiet, len ked sa na to pozriete z blizka.
Denon AVR-1909 DCD-1500AE * Jamo C605/C60 * Panasonic TX-P42U10E * Opticum 9500HD
demonte
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků