MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jeden_clovek 2. 11. 2009 19:02

Fyzik, Tcomak, všimol som si, že Prima naďalej funguje. Chystá sa nejaké prekvapenie alebo je to len dočasné?
jeden_clovek
Junior

Odeslat příspěvekod Arrow79 2. 11. 2009 19:12

Tibi Kimi píše:Ahojte, mám problém s rýchlosťou pripojenia, problém vyzerá na router, ktorý je dodávaný k službe
Objednané služby:
Magio Tv optik Komplet, plná spokojnosť
Magio internet optik 4 - 80 Mbit/s // 4 Mbit/s

Test rýchlosti som pre korektnosť vykonal na jednom stroji, Notebook HP , s vypnutým antívírusom, bez programov s prístupom na net, s vypnutým wifi, pripojenie len po kábli.
Výsledky nasledovné:

Bez routra Belkin N+, napojenie priamo na ONT zariadenie enthernetovým káblom, ( poradené na technickej podpore)

ObrázekObrázek

S routrom Belkin N+

ObrázekObrázek
Belkin N+ F5D8235-4 v2000
Firmvér 2.01.06 , novší zatiaľ nie je
http://en-us-support.belkin.com/app/answers/detail/a_id/304/p/336

Vie mi niekto poradiť riešenie, aby som mal plnú rýchlosť aj s routrom? , respektívne kde môže byť chyba ?, Riešim to už týždeň s technickou podporou, a nejako sme sa nepohli. :oops:

Mam podobny problem, ale aj priame napojenie na ONT a vytvorenie PPoE v PC nema na ubohu rychlost ziadny vplyv.. zajtra nahlasujem ako poruchu, som zvedavy, ako to skonci..
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimi 3. 11. 2009 13:29

akosi je okolo nahrady za primu ticho aj okolo balika premium 3. Nejak sa mi to nempaci.
mimi
Junior

Odeslat příspěvekod Dudo2 3. 11. 2009 14:03

vsetci teraz makaju na satelitnom magiu a na aktualnych zakaznikov zrejme nezostava cas
Naposledy upravil Dudo2 dne 3. 11. 2009 15:03, celkově upraveno 1
Dudo2
Junior

Odeslat příspěvekod jaco 3. 11. 2009 14:52

veru, vianoce sa blížia a toľko žiadaný HD-balíček nikde, T-com nechce zarobiť?
jaco
Junior

Odeslat příspěvekod brmbolec 3. 11. 2009 15:53

f.s. píše:zdravim, chcel by som sa spytat ci ma niekto skusenosti s prepojenim routra a magio boxa inac ako kablom. ide mi o to aby som nemusel tahat kabel cez cely byt. router je wifi.

Ja to mam vyriesene cez powerline adapter Siemens Gigaset Home Plug AV200 Duo. V baleni su dva adaptery. Jeden das do elektrickej zasuvky pri routri druhy do ktorej kolvek zasuvky v byte a PC sietovym kablom spojis iba router s adapterom pri routri a inde v byte magiobox s druhym adapterom. Prenos s routra do magioboxu (v inej izbe) sa odohrava cez elektricku siet. Magio mam uz dva roky na metalike a vsetko funguje k uplnej spokojnosti.

Pre ostatnych len tolko, ze ja som so sluzbou Magio maximalne spokojny. Tento moj vztah sa vytvaral cele dva roky, a mozem povedat ze spociatku to bolo pre trpezlivych (vypadavanie obrazu, cierna obrazovka, zasekavanie prave vtedy ked som sa tesil na nejaky prenos, telefonaty s nezasvetenymi operatormi atd.), no casom sa vsetky tieto detske choroby vyliecili az do sucasnosti, ked frcim na dvoch boxoch uplne bez problemov na jednotku s hviezdickou!

Prave sa mi konci dvojrocna viazanost a prechadzam na optiku. Dufam, ze ma cakaju uz len stale lepsie a lepsie skusenosti. Mali sme aj rodinnu poradu a zvazovali sme aj ine moznosti, no nakoniec sme zistili, ze by sme si uz tazko odvykali na pohodlie sledovania TV bez Magia.
brmbolec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod atec 3. 11. 2009 18:19

atec
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 3. 11. 2009 21:51

Môže byť. Dnes by sa celkom hodila STV3 SD. Chcel som si nahrať AC Miláno - Real Madrid a na Nova Sport pozerať Manchester United - CSKA Moskva. A to je na metalike problém.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod paterliny 4. 11. 2009 07:23

Hovorilo sa že od novembra bude dostupná znovu STV3 SD, ale akosi je ticho ohľadne Magia TV.
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 4. 11. 2009 07:39

paterliny píše:Hovorilo sa že od novembra bude dostupná znovu STV3 SD, ale akosi je ticho ohľadne Magia TV.

Zrejme chceli od 1.11. robit zmeny v rastri, vyradit Primu a pridat nejake nove programy ako nahradu, tak isto pridat STV 3 SD a HD balik.
Keby teraz dali nove programy a potom by vyradili Primu bez nahrady tak by ludi este viac nastvali. Pridanim novych programov mozu zmiernit hnev ludi potom co zistia ze im nefunguje Prima, preto si rozsirenie rastra nechavaju v zalohe. Ale to STV 3 SD mohli dat.
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 4. 11. 2009 22:07

klasicka trojka len zbitocne zavadziala ... live futbalove zapasy v hd vazne parada :tleskani
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 5. 11. 2009 01:04

Áno, ten futbal predvčerom mal super obraz. Ale bol by som radšej, keby bolo SD aj HD.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod ziwa 5. 11. 2009 10:26

Pietro (novy) píše:
ziwa píše:...ale manzel to do prenajmu nechce

Prečo nie? Mne sa to zdá výhodnejšie než predtým. Najmä keď sa to pokazí po skončení záruky. Ak nový bez viazanosti stojí povedzme 200 eur, tak pri prenájme sa na tú sumu dostaneš až za 8 a pol roka.

uz som ho presvedcila, ze ten prenajom nie je az taka hrozna vec, len ma pre zmenu zaskocil T-com s tym, aky problem je objednat dalsi magiobox s HDD...takze este stale nemam istotu, ze ten box budem mat
ziwa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ziwa 5. 11. 2009 11:02

wapman píše:Ja zas mam trochu iny problem, vcera som chcel nahrat Kutil sro a darmo som mackal cerv.tlacitko-nahravanie neslo spustit.takisto ani naprogramovat neslo. Predtym som nahral panelak bezproblemu. Jedna sa o KISS.

neviem, ci to je este aktualne, ale mala som aj ja taky problem....vyriesilo sa to tak, ze som musela vymazat niekolko nahratych programov a potom to uz opat fungovalo....tak som si zmenila nastavenia pri nahravani na "uchovat do zaplnenia disku" a uz mi to viac nespravilo....inac je velmi skreslena info /reklama/, ktoru vysielali: moznost nahravania az 60 hodin...ja som tam mala max. 30 hodin v nahravkach a bol plny HDD
ziwa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wapman 5. 11. 2009 11:23

Ziwa mne to len vtedy spravilo, potom uz nahralo hocico. Zaujimave je len to ze pri sledovani a sucasnom nahravani Panelaku mi zamrzne obraz na par sekund kazdy den! Vcera dokonca 5krat. V inom case mi to nerobi! Ani cez vikend, asi im tam musim zavolat.je to divne.
wapman
wapman
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka