MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ril6561 8. 11. 2009 00:05

Ja mám Magio od Vianoce 2006 a trvalo asi pol roka, kým začalo chodiť ako malo. Spočiatku to bolo hlavne zamŕzanie obrazu, zahrievanie a hlučnosť boxu. Teraz mi už bude končiť viazanosť a môžem povedať, že som spokojný so všetkým, teda Magiom-TV, internetom a pevnou linkou. Nechal som si spraviť zmenu na Magio optik + internet optik2 + optik volanie. Rýchlosť internetu sa mi podstatne zvýšila a Magio Box je so 160GB HDD.
Keď si spomeniem na UPC káblovku a porovnám to, tak neni čo riešiť. To je môj názor a hlavne skúsenosť.
ril6561
Junior

Odeslat příspěvekod Smithsonnian 8. 11. 2009 00:14

Som zvedavy na novy programy, ktore budu dufam do konca roka, dalsi premium balik a dufam, ze aj HD balik. Potom by trebalo pridat par hudobnych. Nieco sa ale musi uz urobit. Za konkurenciou Magio v tomto smere dost zameskava a to sa mi nepaci. To je vlastne asi jedina vec co sa da Magiu vytknut.
Smithsonnian
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 8. 11. 2009 11:41

Smithsonnian píše:trebalo pridat par hudobnych. Nieco sa ale musi uz urobit.

presne tak, nejaky kvalitny hudobny kanal velmi chyba. hd alebo aspon 16:9
za necely mesiac startuje MTV CZ

A ta Mozaika je nedotiahnuta tak ju ani nevyuzivam nakolko tam chybaju programy a nema ani podporu 16:9 na hdtv je to zdeformovane
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 8. 11. 2009 12:59

TomazyHD píše:
Smithsonnian píše:trebalo pridat par hudobnych. Nieco sa ale musi uz urobit.

presne tak, nejaky kvalitny hudobny kanal velmi chyba. hd alebo aspon 16:9
za necely mesiac startuje MTV CZ

A ta Mozaika je nedotiahnuta tak ju ani nevyuzivam nakolko tam chybaju programy a nema ani podporu 16:9 na hdtv je to zdeformovane

Zaradenim MTV CZ do ponuky sa pocet hudobnych kanalov nezvysi pretoze sa stiahne obycajne MTV.
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod paterliny 8. 11. 2009 13:25

Ja si tiež myslím že mágio dosť zaostáva rastrom oproti iným poskytovateľom. Sú tam úplne somariny od Araringu atď. a chýbajú mi tam nové programy. A úplne nahovno je že sa neda nahrávať na svoj DVD rekordér. Napríklad som si každé MS v hokeji nahrával a robil si DVD-čka, kdežto pri Mágiu môžem na to zabudnúť...To ma dosť štve.
A to sa stavím že po spustení sat. magia budú na klasické kašľať. Dúfam že sa mýlim a pridajú nejaké nové aktuálne chcené stanice aj do klasického magia. Lebo cenu mesačnú majú veľmi vysokú oproti konkurencii (vlastne najvyššiu). A to nehovorím o skrytých platbách ako napr. za magiu box 1,5€ + minimálne internet alebo pevnú linku atď. takže ma vždy serie ta reklama že už od 6,9€ a pritom ďalšie platby nutné k službe už nehovoria...
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod *pt* 8. 11. 2009 13:33

da sa nejako vyexportovat ten ulozeny program z magio boxu napriklad do PC?
mfg
*pt*
*pt*
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paterliny 8. 11. 2009 13:39

*pt* píše:da sa nejako vyexportovat ten ulozeny program z magio boxu napriklad do PC?

Nedá a to je na .... Dokonca keď si aj prepojíš k magio boxu DVD rekordér a dáš nahrávať z AV2 (teda z magia) , tak mi to vyhodí hlášku že program je chránený atď.
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 8. 11. 2009 13:50

garpiak píše:Zaradenim MTV CZ do ponuky sa pocet hudobnych kanalov nezvysi pretoze sa stiahne obycajne MTV.

Dufam ze aj tak spravia , ved tie momentalne hudobne kanaly su vo velmi chabej kvalite
MTV CZ ma byt 16:9

vzdy je lepsie kvalitne a menej jak viac a nanič

volne siritelny pre iptv je aj novy eroticky hd kanal Penthouse HD
neplanuje ho magio do balika pre spestrenie :mrgreen: http://www.parabola.cz/zpravicky/10186/ ... robird-9a/
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior

Odeslat příspěvekod Dudo2 8. 11. 2009 15:28

Musim oponovat tcomakovi, ludia si neplatia magio, kablovu tv, fibertv preto, ze chcu pozerat nejaku konkretnu stanicu, ale preto, ze chcu mat MOZNOST VYBERU z co najvacsieho poctu moznosti, kazda stanica, ktoru sleduje aspon 1 Vas zakaznik, ma v rastri opodstatnenie. Preto nepohrdaj tymi, co v rastri mate a nezatracuj navrhy ostatnych. Napriklad taky Hallmark sleduje denne 12 tisic ludi (vasich potencialnych zakaznikov) a vy ho v rastri nemate, co je viac ako Nova Sport (napriklad). TV Papriku si napr. zapne aspon raz do tyzdna 87 tisic ludi, co je viac ako AXN alebo FIlmbox (cca. 63 tis.) Data su MML 2. a 3.vlna 2009
Dudo2
Junior

Odeslat příspěvekod ril6561 8. 11. 2009 16:30

*pt*:Bežným spôsobom ako dostať film z Magia sa to nedá. Myslím si, že to by si musel spraviť nejaky zásah do magia napr. vybratím HDD, alebo upraviť výstup z Magia a využiť napr.S-Video. Najskôr si zisti, v akom formáte ukladá Magio na HDD napr.film a či nie je kódovaný, čo myslím že je.
ril6561
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas82 8. 11. 2009 17:21

Mne tam chyba nemecka Viva a Vox. A Sport 2 preco nie je v ponuke?
Thomas82
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 8. 11. 2009 17:37

paterliny píše: A úplne nahovno je že sa neda nahrávať na svoj DVD rekordér. Napríklad som si každé MS v hokeji nahrával a robil si DVD-čka, kdežto pri Mágiu môžem na to zabudnúť...To ma dosť štve.

Preco? Ved nahravat na vlastny DVD rekorder sa predsa na Magiu da. Nedaju sa nahrat len filmy s pozicovne. :?: :?: :?:
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod Spaceber111 8. 11. 2009 17:43

Jedina moznost prepojit Magiobox s TV kartou cez S-video (kompozitny) a zvuk cez chince. Tak to robim aj ja.
Spaceber111
Junior

Odeslat příspěvekod madonnamia 8. 11. 2009 18:23

ril6561 píše:*pt*:Bežným spôsobom ako dostať film z Magia sa to nedá. Myslím si, že to by si musel spraviť nejaky zásah do magia napr. vybratím HDD, alebo upraviť výstup z Magia a využiť napr.S-Video. Najskôr si zisti, v akom formáte ukladá Magio na HDD napr.film a či nie je kódovaný, čo myslím že je.
Na toto treba zabudnúť, už sa to tu riešilo. Z HDD sa film dostať nedá, iba ak z Mágia klasickou cestou na DVD rekordér ako keď ide signál do TV.
madonnamia
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 8. 11. 2009 18:25

Dudo2 píše:Musim oponovat tcomakovi, ludia si neplatia magio, kablovu tv, fibertv preto, ze chcu pozerat nejaku konkretnu stanicu, ale preto, ze chcu mat MOZNOST VYBERU z co najvacsieho poctu moznosti, kazda stanica, ktoru sleduje aspon 1 Vas zakaznik, ma v rastri opodstatnenie. Preto nepohrdaj tymi, co v rastri mate a nezatracuj navrhy ostatnych. Napriklad taky Hallmark sleduje denne 12 tisic ludi (vasich potencialnych zakaznikov) a vy ho v rastri nemate, co je viac ako Nova Sport (napriklad). TV Papriku si napr. zapne aspon raz do tyzdna 87 tisic ludi, co je viac ako AXN alebo FIlmbox (cca. 63 tis.) Data su MML 2. a 3.vlna 2009

ale ved v magiu máš na výber,alebo nie?Ja nepohrdam rastrom magia ani ostatných providerov,mne absolutne stačí.Ja nie som klasický rastrový divák,ktorý presedí väčšinou svojho voľného času pred tv a prepína kanály.Mám k možnosti síce full raster mágia 63staníc + VoD a HBO VoD,ale pozerám v skutočnosti len pár staníc.Chápem však,že každý sme iný.Niekto si na tom zakladá oveľa viacej,čo nedsudzujem.
Ako si si všimol ,tak v priebehu 2 strán diskusie o rastri vyhovuje každému niečo iné,čo jednoducho splnitelne nieje!To si treba uvedomiť.Musíš sa na to tak trochu pozerať aj cez financie...A možnosti návratu vložených peňazí.Ved o tom je podnikanie.
Náklad na jednu stanicu/vybavenie HW+softu,konfig platformy/ a jej pustenia do rastra je od 35 do 40 tisic Ečiek a vtom ešte nieje zahrnutá licencia od dodávateľa.Soft riešenie platformy od microsoftu stoji tiež nemale peniaze,ale je podla mna na slovensku najlepším riešením.Neviem aký je náklad u ostatných operátorov a ako to maju technicky ošetrene.Nepoznám však iptv operátora na SK,čo ti ponukne tolko benefitov /nie len raster/ a možností v ramci jednej služby ako magio.Neobávaj sa, služby v rámci magia sa budú aj nadalej rozširovať.
Dalšia vec je,že kde je istota,že tí tkzv. potencionálni zákaznici napr.po dodaní do rastra magia spomenutých stanic paprika a hallmark,by si službu u súčasneho operátora zrušili a dali napr.magio?Nikde.To je dosť skreslujuci pohlad na vec.Nemusí tam byť možnosť zriadenia služby,nevyhovujuca cena,nepotrebnosť využitia dalších výhod magia,zlé skúsenosti s tcomom atď.Možno,že časom budu aj tieto stanice.Treba však počkať.Je mi jasné,že u niekoho je raster na prvom mieste a nevyužije možnosti služby akoby chcel resp.to nepotrebuje.Potom je naozaj pre neho oveľa lepším riešením napr.satelitne riešenie s predplatenými kartami od rôznych providerov aj s natáčacím mechanizmom.Poprípade /ak má možnosť/nejakeho káblového operátora.To je už na rozhodnutí každého jedného osobitne.Preto na tému raster sa už dalej nemienim baviť - iným to samozrejme nezakazujem :D .Nemám na to žiadny vplyv a pripadá mi to v poslednom čase ako spamovanie. 8-)
tcomak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka