MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slovak33 20. 1. 2010 11:59

markus.22 píše:Sakra ja stale cakam na t-com ze co je s mojou objednavkou na magiosat.A tak sa Vas chcem spytat,ze co treba urobit ako prve po instalacii a tak...dakujem

A kedy si zadal objednávku a akým spôsobom (net, callcentrum, predajné miesto)?
slovak33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod markus.22 20. 1. 2010 12:27

V piatok cez telefon a vraj to je rychlejsie cca o 4 dni ako mailom..teda ze okamzite.A chcela odo mna iba rodne cislo,priezvisko,cislo mobilu a adresu kde sa to bude montovat...a to je cele
markus.22
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 20. 1. 2010 12:34

So zaradenim CT HD do ponuky Magia to nevyzera ruzovo, sice nie je ziaden problem ho dostat do zakladej ponuky pod podmienkou ze budu vypinat ked pojde sport z CT4.
Problem je ten, ze CT uz nebude moct miesat svoj HD obsah zo svojich kanalov kedykolvek kedy sa im to hodi, ale bude musiet vysielat jeden program cely den. Takze je velka pravdepodobnost ze najcastejsie to bude CT4, pretoze sportove prenosy su pre divakov najatraktivnejsie. Takze ak chce CT HD odvysielat sportovy dvojhodinovy priamy prenos v HD vysielany na CT4, tak divaci Magia by mohli 24 hodin sledovat len ciernu obrazovku, keby to mohli v CT robit ako doteraz v pri testovacom vysielani tak by to bolo blokovane len tie 2 hodiny.
http://www.radiotv.cz/p_tv/t_technika/c ... olympiadu/
Takze pridavat program, na ktorom cele dni, niekedy cele tyzdne bude divak moct sledovat len ciernu obrazovku s oznamom ze obsah je pre SR blokovany, nebude uz tak atraktivne.
Naposledy upravil garpiak dne 20. 1. 2010 12:49, celkově upraveno 4
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas82 20. 1. 2010 12:37

Animal Planet HD sa neplanuje?
Thomas82
Junior

Odeslat příspěvekod majo668 20. 1. 2010 13:30

Garpiak vdaka za odpoved.Asi tak nejako to asi bude.Ale stejne ak ostatní s tym nemaju problem...ved aj oznam ze Prima skoncila bola len cierna obrazovka...nove serialy ktore idu na ČT su uz HD.
majo668
Junior

Odeslat příspěvekod koky76 20. 1. 2010 15:21

markus.22 píše:Sakra ja stale cakam na t-com ze co je s mojou objednavkou na magiosat.A tak sa Vas chcem spytat,ze co treba urobit ako prve po instalacii a tak...dakujem

Neviem co myslis po instalacii ale ked to zapnes a nabehne budes musiet registrovat kartu a nastavit parabolu.Ale jedine co mne vadi ze si nemozes usporiadat kanaly podla seba.Ako ich t-com usporiada tak ich budes mat.
koky76
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 20. 1. 2010 15:23

Detail,aj Vam blbne EPG na CInemax??Uplne nezmysli su tam,ako keby sa tahal zdroj z nejakej zvlastne databazy..skusal som aj reset STB a nepomohlo to..
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod garpiak 20. 1. 2010 15:24

majo668 píše:...ak ostatní s tym nemaju problem...ved aj oznam ze Prima skoncila bola len cierna obrazovka...nove serialy ktore idu na ČT su uz HD.

Momentalne sa vysiela len testovacie vysielanie, ze to dopadne takto Orange ani UPC nemohli tusit. To ze sa to bude musiet pri CT4 vypinat vedeli, ale ze az v takomto velkom rozsahu nie.
Orange to zrejme vyriesi tak, ze dni prip. tyzdne ked sa bude vysielat CT4 tak tam mozno pustia upscalovane CT1 SD.
garpiak
Junior

Odeslat příspěvekod paterliny 20. 1. 2010 15:30

Tak už mi aktivovali HD balík a ide mi iba Discovery HD, ostatné keď prepnem tak mi obraz zamrzne a nič...
Toto sa mi stalo už pri spustení Discovery a vtedy tvrdili že som mal niečo zle nastavené, uvidíme koľko im bude teraz trvať pokiaľ to spojazdnia.
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod markus.22 20. 1. 2010 15:40

koky76 píše:

Neviem co myslis po instalacii ale ked to zapnes a nabehne budes musiet registrovat kartu a nastavit parabolu.Ale jedine co mne vadi ze si nemozes usporiadat kanaly podla seba.Ako ich t-com usporiada tak ich budes mat.

Aha cize nemusim spustat ziadne ladenie ani take nieco?No nemam s tym skusenost:(
markus.22
Junior

Odeslat příspěvekod koky76 20. 1. 2010 15:49

nie ked si nastavis intenzitu a kvalitu signalo a programi sa nainstal. same
koky76
Junior

Odeslat příspěvekod markus.22 20. 1. 2010 15:51

Aha tak potom ok..len cakam stale tu odpoved na tu moju objednavku a nic:(
markus.22
Junior

Odeslat příspěvekod koky76 20. 1. 2010 15:54

markus.22 píše:Aha tak potom ok..len cakam stale tu odpoved na tu moju objednavku a nic:(

to ja neviem :-D mne o montovali technici zadara
koky76
Junior

Odeslat příspěvekod mato_nr 20. 1. 2010 16:14

markus.22 píše:V piatok cez telefon a vraj to je rychlejsie cca o 4 dni ako mailom..teda ze okamzite.A chcela odo mna iba rodne cislo,priezvisko,cislo mobilu a adresu kde sa to bude montovat...a to je cele

netreba hned verit tomu, co povedia na call centre a uz vobec nie informaciam ohladne objednavok produktov. ti, ktorym sa dovolas, totiz maju proviziu zo ziskaneho zakaznika a preto zavadzaju a kydaju na objednavky zadavane cez net. ja som sa o tom presvedcil uz 2x. prvykrat som si 20.12.2009 cez web objednal klasicke magio, a uz 23.12. ma telefonicky kontaktovali a 29.12. mi kurier priniesol magio box s ruterom. druhy krat som si objednal magio sat cez web 20.1.2010 o 0:30 a 20.1.2010 o 12:30 ma kontaktovali!!! na call centre schvalne tvrdia, ze to bude cez web objednanie trvat dlhsie, dokonca pri mojej prvej skusenosti mi tvrdili aj to, ze sa este bude musiet cakat na dorucenie zmluvy, nasledne na moje podpisanie a zaslanie podpisanej zmluvy atd. vobec to neni pravda, t-com necaka na to, kym im ja naspat zaslem podpisanu zmluvu. a najvacsi vrchol som pred vianocami zazil, ked mi daky pajac na call centre odmietol podat informacie ako vyplnit web objednavku (bral som totiz magio s pevnou linkou a vo web objednavke nebolo mozne zadat aky program pevnej linky chcem). pajac mi povedal, ze to sa tam zadat neda, ze to musim len cez neho. naschval mi nepovedal, ze to mozem kludne odoslat a ze nasledne ma telefonicky budu kontaktovat a tam im oznamim aky volaci program si vyberam

ako pre uplnost dodam, ze malo by to byt rychlejsie vybavene, ak sa objednavka zada cez call centrum, lebo ju hned aj nahodia do kompu, ale zavadzania o dvojtyzdennych cakaniach na kontaktovanie a mesacnych na zriadenie cez webobjednavky su doslova nechutne. od nahodenia objednavky do kompu by ti to mali zriadit do 9 dni (ak si si objednal zriadenie technikom)

takze tolko ku call centru, rozhodne to ries cez webobjednavku, dostanes este aj 10e bonus
mato_nr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rodolfo 20. 1. 2010 16:17

Porovnanie jedineho nekodovaneho kanalu TA3 na 3 platformach cez satelitnu kartu Skystar2 HD:
Skylink: MPEG2 720x576, max 3,6Mbit
MagioSat: H264( MPEG4) 480!x576, max 2Mbit
Digi: MPEG2 704x576, max 2,2Mbit
rodolfo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka