MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mato_nr 20. 1. 2010 16:27

Zdravim vospolok. Tak 10.1. som to tu na fore zakrikol, ked som napisal, ze sa stavam uzivatelom magia, minuly tyzden mi prisiel list z t-comu, ze nie je mozne v mojej casti nitry na metalike zriadit magio. takze som opat na zaciatku, zabity mesiac, uz som mal aj kable natahane. teraz musim na vlastne naklady este aj magio box a ruter vracat, lebo vsak drbnutost u nas nema hranic. t-com najprv zariadenia kurierom odosle, az potom zistuje technicku dostupnost sluzby. ale zatial mi nikto nepovedal, ze to mam nejakym sposobom vratit, prisla mi domov listom akurat info o zruseni zmluv z dovodu technickej nezrealizovatelnosti sluzby...

Aktualne teda zvazujem skylink alebo magio sat. Mam zopar nejasnosti:

1) aka je kvalita obrazu na magio sat? rovnaka ako v klasickom magiu? urcite je nizsia ako na skylinku, to viem
2) pridem na magio sat-e o nejake funkcie v porovnani s klasickym magiom?
3) aka je rychlost prepinania kanalov na magio sat-e? vyzera to, ze je pomala, na tomto videu (http://nastavsatelit.sk/video.html) je pri prepinani kanalov obraz zrychleny, asi vedia preco. je to riadna spinavost a mozno je to aj nezakonne zavadzanie zakaznikov
4) co je to vlastne za znacku ten satelitny magio STB? je to HD satelitny prijimac alebo SD?
5) kolko kanalov (SD/HD/kombinacie) je mozne na magio sat sledovat/nahravat naraz?
6) ohladne skylinku v podstate nemam ziadne otazky, jedine co mi tam chyba, je animal planet

Najvacsi problem vsak vidim v dostupnosti oboch sluzieb v mieste mojho bydliska. Ak by sa mi na to mohol niekto pozriet a poradit mi, ci mi to bude fungovat, bol by som mu velmi vdacny. Skusim to popisat a dolozit obrazkami:
Viac rokov mam na balkone parabolu s motorcekom, bez problemov prijimam analogove programy z druzic 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E. Iba ked je brutal dazd/snezenie, mi obraz zrni az sa straca. Skylink vysiela cez druzice, z ktorych aktualne prijimam analogovy signal. Pokial mi ide analog a stromy v ceste mu nevadia, mal by mi fungovat aj digital alebo tam sa vyzaduje silnejsi a jasnejsi signal? Vsade totiz pisu, ze nesmiem mat vo vyhlade ziadne prekazky, no stromy v analogu mi neprekazaju. Na t-comacky amos som zatial parabolu nasmerovanu nemal (tak daleko ma motorcek nepusti). Prikladam fotky popisaneho (vsetky su robene zo stredu paraboly, ako sa mi podarili...) + som si sam spravil mapku vsetkych troch smerov na druzice z miesta umiestnenia paraboly (v pripade potreby je ju mozne posunut trochu doprava-vychodne). Parabola sa nachadza vo vyske cca 5 metrov, tie stromy mozu mat vysku aj 15 metrov a vzdialene mozu byt od 15-40 metrov, zalezi, ktoru druzicu berieme do uvahy. Parabolu by som velmi nerad daval na strechu baraku.

http://img01.imagefra.me/img/img01/2/1/ ... b8f83f.jpg
http://img38.imagefra.me/img/img38/2/1/ ... fe1795.jpg
http://img01.imagefra.me/img/img01/2/1/ ... 456bfe.jpg
http://img40.imagefra.me/img/img40/2/1/ ... 8f04e2.jpg
http://img38.imagefra.me/img/img38/2/1/ ... 7f4d0d.jpg
mato_nr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mato_nr 20. 1. 2010 16:40

rodolfo píše:Porovnanie jedineho nekodovaneho kanalu TA3 na 3 platformach cez satelitnu kartu Skystar2 HD:
Skylink: MPEG2 720x576, max 3,6Mbit
MagioSat: H264( MPEG4) 480!x576, max 2Mbit
Digi: MPEG2 704x576, max 2,2Mbit

to je co za grc? to je taky nekvalitny obraz na vsetkych kanaloch magio sat-tu alebo len na ta3?
mato_nr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koky76 20. 1. 2010 16:55

to mato_nr
1.podla mna kvalita ok
2.nemas mozaik ,videopozic,hry mas vlasne len moznost nahravat
3.podla mna dost rychla .5-1.5s
4 je to HD STB a znacka SKT 5800SX
5.mozes nahravat HD aj sledovat HD mam to vyskusane ale mam len jeden set box takze pri dvoch neviem
a co tak dat sat na strechu lebo stromy tomu vadit budu aj ked nie teraz ale casom ano vyrastu a budu to rusit
Naposledy upravil koky76 dne 20. 1. 2010 17:00, celkově upraveno 1
koky76
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 20. 1. 2010 16:58

Aj Vam blbne EPG na CInemax??Uplne nezmysli su tam,ako keby sa tahal zdroj z nejakej zvlastne databazy..skusal som aj reset STB a nepomohlo to..
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod mato_nr 20. 1. 2010 17:17

koky76 píše:to mato_nr
1.podla mna kvalita ok
2.nemas mozaik ,videopozic,hry mas vlasne len moznost nahravat
3.podla mna dost rychla .5-1.5s
4 je to HD STB a znacka SKT 5800SX
5.mozes nahravat HD aj sledovat HD mam to vyskusane ale mam len jeden set box takze pri dvoch neviem
a co tak dat sat na strechu lebo stromy tomu vadit budu aj ked nie teraz ale casom ano vyrastu a budu to rusit

dik za reakciu, snad pripoja nazory aj dalsi
na infolinke mi vraveli, ze videopozicovnu na magio sat mam...
na magio sat nie je ani obraz v obraze ani esprievodca (vzdialene nahravanie)? ani pocuvanie radii? aspon teletext dufam funguje!?
pisu, ze je mozne nahravat aj 2 programy sucasne. je mozne napr. sucasne nahravat 2 rozne HD programy a treti HD pozerat? tie 2 sucasne nahravane programy su maximum?
sorry za tolko otazok, ale nikde som to nenasiel uvedene...

budem nad tou strechou uvazovat ak inak nepojde, ale v tomto vchode ziju divni ludia a s ich suhlasom to moze byt problematicke...
mato_nr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod markus.22 20. 1. 2010 17:29

Inak preco tam ukazuju router na tom videu?
markus.22
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 20. 1. 2010 17:30

mato_nr píše:na infolinke mi vraveli, ze videopozicovnu na magio sat mam...

Asi vtedy, keď si k tomu magioboxu pripojíš DSL. Aj keď ti na tej linke nemôžu zriadiť Magio, tak DSL by mohlo ísť. Aj keď to možno na videopožičovňu stačiť nebude, ale len na internet.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 20. 1. 2010 17:38

mato_nr píše:Pokial mi ide analog a stromy v ceste mu nevadia, mal by mi fungovat aj digital alebo tam sa vyzaduje silnejsi a jasnejsi signal? Vsade totiz pisu, ze nesmiem mat vo vyhlade ziadne prekazky, no stromy v analogu mi neprekazaju.

Podľa toho, čo som čítal, tak digitálu stačí nižší výkon než analógu. Aj pri DVB-T vysielajú digitálne vysielače s nižším výkonom ako analógové. To ale možno znamená, že aj tie satelity vysielajú digitál z nižším výkonom než analóg, takže možno je to nakoniec porovnateľné.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod karioll 20. 1. 2010 17:51

Sefko píše:Aj Vam blbne EPG na CInemax??Uplne nezmysli su tam,ako keby sa tahal zdroj z nejakej zvlastne databazy..skusal som aj reset STB a nepomohlo to..

mne hbo,uplne od veci,uz od vcera
karioll
Junior

Odeslat příspěvekod markus.22 20. 1. 2010 17:53

Hm cize je lepsie ked je MagioSat pripojeny aj k netu?To aby som kupil aku rozdvojku na moj Microcom AD 2706...sakra
markus.22
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 20. 1. 2010 18:18

to je strasne s tym hd balikom dokedy mam este cakat
uz je to cez 48hod. od aktivacie no stale nic :-\ ... a v tcome mi nevedia povedat kedy to pojde
Naposledy upravil TomazyHD dne 20. 1. 2010 18:29, celkově upraveno 2
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 20. 1. 2010 18:18

Sefko píše:Aj Vam blbne EPG na CInemax??Uplne nezmysli su tam,ako keby sa tahal zdroj z nejakej zvlastne databazy..skusal som aj reset STB a nepomohlo to..

Nie neblbne,aspon mne.Skúšane na dvoch prístupoch.Cinemax aj HBO epg data u mna v poriadku.Ako si myslel,že sú tam "nezmysli"?
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod mato_nr 20. 1. 2010 18:19

ostatne otazky? uvital by som odpovede na vsetky moje otazky od tcomak-a...
na magio sat nie je ani obraz v obraze ani esprievodca (vzdialene nahravanie)? ani pocuvanie radii? aspon teletext dufam funguje!?
pisu, ze je mozne nahravat aj 2 programy sucasne. je mozne napr. sucasne nahravat 2 rozne HD programy a treti HD pozerat? tie 2 sucasne nahravane programy su maximum?
mato_nr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 20. 1. 2010 18:28

mato_nr píše:na magio sat nie je ani obraz v obraze ani esprievodca (vzdialene nahravanie)?

Tu budem len hádať. DSL & Optik magioboxy používajú ako operačný systém Microsoft Mediaroom, tam je obraz v obraze, ten sat receiver asi používa linux, tam by to museli doprogramovať. A eSprievodca podla mna nefunguje, pretože by magiobox musel byť pripojený k internetu. To by do toho linuxu museli tiež doprogramovať a asi nepočítajú s veľký percentom sat magioboxov pripojených k internetu, takže sa im to nevyplatí robiť.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod paterliny 20. 1. 2010 18:33

Už mi funguje HD balík ako má a musím povedať že to je paráda pozerať Eurosport HD, fakt bomba :-)
paterliny
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka