MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod paterliny 22. 1. 2010 15:51

Yogi11 píše:mna by zaujimalo,preco nemoze byt Eurosport 16:9,ked Eurosport 2 je 16:9 ? dik.

Kvôli ruskému trhu.
paterliny
Junior

Odeslat příspěvekod TomazyHD 22. 1. 2010 16:52

sowiet píše:myslim ze by to zvladi aj na metalike, sak bitrate DD5.1 byva vacsinou 448 kbit/s. To nie je nic hrozne, co by metalika nezvladla...

ajked mi to nechyba ale potom nechapem preco ten 5.1 zvuk tam neni :oops:
Optical 40 Mbit/s
TomazyHD
Junior

Odeslat příspěvekod martincan 22. 1. 2010 20:35

anomália alebo je to už bežný štandard: v utorok mi konečne zriadili magio na optike.. zapojil som druhý setobox čo mi ostal z dsl tiež s HDD. Na hlavnom kukam HBO HD a nahrávam Filmbox a na druhom mam zapnute STV3 HD a nahrávam jetix... aj v jednom aj vdruhom mam prístup na nahrávky, ale len na tie ktore som v konkretnom magiu zriadil. myslím že sa tu spomínalo, že to je len v štádiu riešenia... tak kde je "problem!" ;-)
martincan
Junior

Odeslat příspěvekod zazou 22. 1. 2010 21:00

martincan píše:anomália alebo je to už bežný štandard: v utorok mi konečne zriadili magio na optike.. zapojil som druhý setobox čo mi ostal z dsl tiež s HDD. Na hlavnom kukam HBO HD a nahrávam Filmbox a na druhom mam zapnute STV3 HD a nahrávam jetix... aj v jednom aj vdruhom mam prístup na nahrávky, ale len na tie ktore som v konkretnom magiu zriadil. myslím že sa tu spomínalo, že to je len v štádiu riešenia... tak kde je "problem!" ;-)

Domnievam sa že v systéme T-comu nie je ešte zaevidovaná tvoja migracia z DSL na optiku a v súčasnosti máš aktívne oba učty (a preto sú oba boxy plne funkčné) Akonáhle montážna firma nahlási realizaciu tvojho optik pripojenia, pôvodný magiobox z DSL sa ti deaktivuje a budeš musieť požiadať na obchodnom mieste T-Comu o jeho aktiváciu. Potom už nebude na ňom fungovať nahrávanie.
Môžem to potvrdiť z vlastnej skúsenosti - u mňa to fungovalo presne tak isto :-l
zazou
Junior

Odeslat příspěvekod martincan 22. 1. 2010 21:07

škoda a tak som sa potešil, no čo už... Ja som žiadal o aktiváciu druhého setoboxu dnes rano a box som zapojil až dnes poobede, tak som si myslel že to už nahodili. Vďaka za vysvetlenie. :roll:
martincan
Junior

Odeslat příspěvekod zazou 22. 1. 2010 21:12

Tiež som sa najprv potešil predpokladal som že mi zostanú staré nahrávky - bohužiaľ nie je to tak. Starú Motorolu používam s druhou telkou, novú mám ako nahrávaciu (má 24 mes. záruku), lebo pri problémoch so starou ti v T-come povedia že je už po záruke a ponúknu ti novú za 1.95 eura mesačne.
zazou
Junior

Odeslat příspěvekod martincan 22. 1. 2010 21:29

ale ako to je v prípade že mi ho menili cca pred mesiacom za nový, záruka by mala byť skoro dva roky... zákon o ochrane spotrebiteľa, pri výmene tovaru za nový, tento má novú záručnú dobu 24 mes, alebo sa mýlim? :hm
martincan
Junior

Odeslat příspěvekod zazou 22. 1. 2010 21:58

Isto, máš pravdu. Tá moja však funguje od samého počiatku (už 30 mesiacov) úplne v pohode. ;-]
zazou
Junior

Odeslat příspěvekod avalion 22. 1. 2010 22:22

Dobry den, dnes som po 1x zapojil Magio a od zaciatku mam problem pozerat Magio cez HDMIl, pretoze zakazdym mi vypisuje, ze video nie je mozne prehrat cez HDMI. chyba v HDCP (h1005). Skusal som vsetky mozne pokusy opisane na roznych strankach, ale nic nepomohlo (restart, default nastavenie, vypnut a zapnut jedno skor a 2 . neskor). Operator povedal, ze si mam skontrolovat ci mam vsetko dobre zapojene !? Mam TV SAMSUNG LE40A656A, cez PS3 prehravam Blue-ray disky bez problemov. Moze mi niekto poradit, kto mal podobny problem a vyriesil to ? Podari sa mi nieco vyriesit volanim znovu na zakaznicku linku ? Vyriesi nieco novy kvalitny HDMI kabel, lebo to mam spojene s tym co prisiel s Magiom ?
Dakujem
avalion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaco 22. 1. 2010 22:32

atec píše:Zavolaj, požiadaj a daj vedieť, ako to dopadlo.

Tak zavolal som, požiadal som operátorku o HD balík, overila si moje údaje a povedala, že zriadenie bude trvať 3-5 dní. Tak dúfam, že aspoň finále Australian uvidím.
jaco
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 22. 1. 2010 22:37

slovak33 píše:
paterliny píše:Mne to robilo tiež asi 3 dni, nevedel som v čom je problém, po zavolaní do call-centra mi povedali že to ešte neaktivovali, preto mi to nešlo. Po aktivovaní mi to už šlo ako malo.

Lenže mne jeden magio box ide a druhý mi stále sťahuje dáta. Takže neviem asi do neho pustím 380 V a bude pokoj.

Bol určitý probém na mdarskej strane (platforma) ,ale už by to malo bežať OK.Spravili to niekedy popoludní.
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 22. 1. 2010 22:40

avalion píše:Dobry den, dnes som po 1x zapojil Magio a od zaciatku mam problem pozerat Magio cez HDMIl, pretoze zakazdym mi vypisuje, ze video nie je mozne prehrat cez HDMI. chyba v HDCP (h1005). Skusal som vsetky mozne pokusy opisane na roznych strankach, ale nic nepomohlo (restart, default nastavenie, vypnut a zapnut jedno skor a 2 . neskor). Operator povedal, ze si mam skontrolovat ci mam vsetko dobre zapojene !? Mam TV SAMSUNG LE40A656A, cez PS3 prehravam Blue-ray disky bez problemov. Moze mi niekto poradit, kto mal podobny problem a vyriesil to ? Podari sa mi nieco vyriesit volanim znovu na zakaznicku linku ? Vyriesi nieco novy kvalitny HDMI kabel, lebo to mam spojene s tym co prisiel s Magiom ?
Dakujem

Pri zapnutí STB to občas vypisuje aj mne,ale po 3 sekundach to zmizne...(tiež samsung) počas dalšieho používania STB,pozerania ,nahravania to už nerobí.Ked si však prepnem vstup TV na magiosat a opat na klasiku STB,tak sa to raz za čas stane.Skús vymeniť napr. iný HDMI vstup čo máš na telke.V kábli to nebude.
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod avalion 22. 1. 2010 22:47

Skusam som uz vsetky 4 porty HDMI a stale to iste. Potom som nechal bezat jeden kanal dlhsie (cca 30 minut) a mam dojem, ze to uz nerobilo tak casto, ale ked som prepol na dalsi kanal, tak znovu skoro stale. Vymenil som uz aj kable dal som do Magia ten z PS3 a to iste. Uvidim este zajtra, ale skusim zavolat znovu na zakaznicky servis. Mozno to vyriesi vymena STB, lebo takto sa to fakt pozerat neda. Trpezlivo som na to cakal 3 mesiace (boli nejake problemy s vygenerovanim objednavky), ale po tejto skusenosti som velmi sklamany z toho. Aspon, ze Internet je super..
avalion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaco 22. 1. 2010 22:50

to avalion:
Niekto tu spomínal možné problémy so synchronizáciou pri nových boxoch a LCD Samsung cez HDMI. Pýtal som sa na to technika, čo inštaluje Magia a povedal, že je to blbosť, že sa s tým ešte nestretol. No ty si ma vystrašil, lebo čoskoro očakávam nový box (starý si chcem dať ako č.2) a mám LCD Samsung.
Inak aj pri starej Motorole mi HDMI trochu blblo - ale iba zvuk. Z ničoho nič začal byť deformovaný - taký zahuhlaný efekt akoby spomalenej rýchlosti. Bolo to v HDMI, lebo cez SCART to šlo OK. Vždy mi pomohlo vypnúť TV aj Magio, potom zapnúť ako prvé Magio a až po jeho rozbehnutí zapnúť TV. Ale keď vravíš, že si to už zapínal v rôznom poradí...
jaco
Junior

Odeslat příspěvekod koky76 22. 1. 2010 23:11

mne to vypisuje tiez ale iba vtedy ak magio sat zapnem skor ako TV ak zapnem TV a potom magio tak je vsetko ok mam sam B650
koky76
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka