MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 28. 2. 2010 20:35

semi852 píše:Vy ktorí už máte skúsenosti s Magiom by ste ho odporucali alebo nie ?

Ja mám Magio cez DSL a jednoznačne odporúčam. Veľmi som to ocenil ten cez olympiádu, keď mi konečne neuniklo nič z toho, čo som chcel pozerať. Ten problém s EPG, čo spomína strelko123, je logický, keďže aj na olympiáde sa program menil, presúval alebo predlžoval, takže samozrejme sa neustále menil aj program televízií, čo EPG nemohol zachytiť. Ja som to riešil tak, že som sledoval oznamy televízií a nahrávanie som nastavoval ručne alebo som dal nahrávanie od 23.00 do 6.00 ráno a čo ma nezaujímalo, to som pretočil.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Asta-killer 28. 2. 2010 23:04

sowiet píše:
tcomak píše:No to áno,ale pri obejdnaní služby si dostal KZ hag vlastne za 1 Sk.a box si si kupil približne za tisícku.No a niekomu darovať KZ v hodnote niekolko tisíc...,ktore po skončení služby môžeš využívať napr.na net u konkurencií ;-) - je to tak šalamunsky vymyslené.

pozeram zmluvu ja som mal aj box za 1 Sk ze akciova cena. Neda sa do toho boxu dostat nejaky soft kde by to dvb-t fungovalo? Viem ze sa to tu uz riesilo, ja len tak ci niekto na nieco neprisiel.

Pripajam sa k ziadosti. Verim ze tcomak bude vediet odpoved. Mne osobne pomohol v minulosti za co som mu velmi vdacny. Dneskom s magiom uplne koncim a aj z firmou ST.Prechadzam ku konkurencii. Naposledy ta tcomak prosim, zisti prosim ako v STB Kiss dosiahnut fungovanie DVB-T. Ak by to robilo problem zverejnit, mozes aj sukromne. Jednoducho chce to originalny ovladaci soft od vyrobcu a nie tento specialne upraveny Windows pre T-Com.

Vdaka.
http://linkbun.ch/268h
Asta-killer
Junior

Odeslat příspěvekod Marek89 28. 2. 2010 23:39

Pietro (novy) píše:
stelko123 píše:sprehladnit nahravky na boxe aby sa dalo lepsie orientovat v nahravkach lebo ak je ich tam 50 tak to trva kym sa clovek preklika. rozhodni sa sam

Odporúčam používať tlačidlo na prepínanie kanálov, čo je ekvivalent Page Down/Up. S tým sa to dá preklikať bleskovo (zvyčajne mám okolo 70 nahrávok).

To je ktore tlacidlo na Motorole ?
Marek89
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 1. 3. 2010 01:25

Je to tlačidlo na prepínanie kanálov +/-. Keď si v EPG alebo nahrávkach, tak s ním preskočíš celú stranu, čo je len 5 riadkov, ale je to oveľa rýchlejšie než so šípkami.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 1. 3. 2010 01:36

stelko123 píše:Zahranicne TV programy maju EPG rozhadzane tazko sa da nahravat seria ako napriklad Panelak ze si nastavite seriu a za kazdym bude nahravat inu cast pri inych TV programoch oznacuje seriu ako jednu epizodu ktora ide viac krat do tyzdna dost onicom.

Na toto mám jeden tip. Ja si pri seriáloch nechám vypísať zoznam vo vyhľadávaní a potom v zozname len stláčam tlačidlo nahrávania (s červeným kruhom). Celé to zaberie len chvíľku.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod cogsoghio 1. 3. 2010 09:39

Dobry den. Som tu novy a mam jednu otazku. Premyslam o zmene poskytovatela televizneho pripojenia (mam kablovku UPC). K bytu v ktorom byvam je natiahnuty opticky kabel pre pripojenie MAGIA. Nakolko mam prerobeny byt (znizeny strop), je dost problematicke tahat novy kabel cez cely byt az k TV. Preto som sa spytal dealera Magio na moznost bezdrotoveho pripojenia k set-boxu. Povedal mi ze taka moznost existuje, ale vyzaduje si naviac nakup zariadenia v hodnote cca 60,- EUR, ktore to zabezpeci. Kedze nie som tak technicky zdatny, potreboval by som vediet, ci ma niekto skusenopsti s takymto pripojenim resp. ake su uskalia takeho pripojenia. Napriklad ked bude to zariadenie v strope, ci kvalita sigalu bude dostatocna, atd.
Dakujem za pripadne info.
cogsoghio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DanculD 1. 3. 2010 10:30

To cogsoghio: Je otazne ci ste sa s dealerom rozumeli, pretoze opticky kabel ti musia do bytu natiahnut vzdy (tam ziadny bezdrotovy prenos neexistuje) az po ONT zariadenie, co je vlaste konvertor optika <-> ethernet. Toto zariadenie ma 4 porty. Do portu 1 zapajas prvy MagioBox a do strvteho router pre internet. Teraz je otazka ako bezdrotovo to ten dealer myslel, ci cez zasuvky, co vlastne nieje bezdrotovo. Lebo o inom oficialnom rieseni neviem.

PS: Ktore zariadenie chces prosim ta davat do stropu? ONT, MagioBox alebo wifi router? Pretoze vsetky tieto zariadenia musis mat.
DanculD
Junior

Odeslat příspěvekod cogsoghio 1. 3. 2010 11:09

To DanculD: Hovorim ze nie som technicky zdatny :-)) . Moja predstava bola, ze ONT zariadenie sa umiestni do stropu a Magiobox bude pri TV. S internetom som vobec nepocital. Dealer mi povedal, ze existuje zariadenie ktore prenesie bezdrotovo prenesie signal od ONT zariadenia do MagioBoxu. Zatial Vdaka.
cogsoghio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 1. 3. 2010 12:33

Bezdrôtovo ani tak nie, ale cez elektrické zásuvky. Volá sa to homeplug a stojí to tých cca 60,- €, čiže asi mysleli v T-Come práve toto.
Ja to doma používam na pripojenie druhého magioboxu a funguje to v poriadku.
Len je teda podmienka mať pri ONT zariadení volnú zásuvku (čo musí byť tak či tak, pretože ONT treba takisto zapojiť do zásuvky) a zásuvka pri magioboxe musí byť na rovnakej el. fáze.
Dá sa takto zapojiť prakticky čokolvek z ONT, či už magiobox alebo router alebo VOIP telefón.
ScorpionSX
Core i5 3450 | 8GB DDR3 | HD7850 2GB | 120GB SSD | 2TB HDD | 24" LCD
DELL XPS™ M1330 | DELL OptiPlex™ 990 MT
APPLE iPhone 4S 16GB | APPLE iPad (2012) 16GB WiFi
ScorpionSX
Junior

Odeslat příspěvekod silveron 1. 3. 2010 12:51

Tiez by ma zaujimalo, kde vsade nejde na MAGIU optic HBO HD. Vo Zvolene, gen. Svobodu blok 28 nejde asi od soboty. Pracuju na odstraneni poruchy, ale im to trva. Zatial som im nevolal. Zrejme by som sa aj tak nic nedozvedel.
silveron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cogsoghio 1. 3. 2010 13:17

To ScorpionSX:
A mozu byt z jednej alebo druhej zasuvky napajane aj ine zariadenia ako napr. TV, MagioBox, atd? Alebo zasuvka ma sluzit iba pre homepug?
cogsoghio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octavius001 1. 3. 2010 14:03

silveron píše:Tiez by ma zaujimalo, kde vsade nejde na MAGIU optic HBO HD. Vo Zvolene, gen. Svobodu blok 28 nejde asi od soboty. Pracuju na odstraneni poruchy, ale im to trva. Zatial som im nevolal. Zrejme by som sa aj tak nic nedozvedel.

Nejde ani v Nitre, taktiež od soboty...volal som technikom a povedali mi len to, čo je na HBO HD - porucha pri prenose signálu, na odstránení pracujú... teda nič nové som sa nedozvedel.
octavius001
Junior

Odeslat příspěvekod Sefko 1. 3. 2010 15:46

Mne este vcera vecer islo normalne HBO HD (lokalita Senec) a dnes uz doobeda je tam hlaska ze sa ospravedlnuju a blabla..:)
Sefko
Junior

Odeslat příspěvekod Flymaster 1. 3. 2010 16:05

Sefko píše:Mne este vcera vecer islo normalne HBO HD (lokalita Senec) a dnes uz doobeda je tam hlaska ze sa ospravedlnuju a blabla..:)

to je dost divne, lebo mne HBO HD nejde uz od soboty a tiez som v lokalite Senec... :shock:
PC: GIGABYTE P55-UD3, INTEL Core i5-750 2.66GHz, 2x2GB DDR3 1333MHz Corsair,GIGABYTE N250ZL-1GI, 1GB DDR3 - NVIDIA GeForce GTS250, DELL WFP2208
TV+NET: T-Com Magio Komplet + HBO, Cinemax, HD, Internet 2MB
Mobil: T-Mobile, Sony Ericsson T715
Flymaster
Junior

Odeslat příspěvekod zazou 1. 3. 2010 16:55

cogsoghio píše:To ScorpionSX:
A mozu byt z jednej alebo druhej zasuvky napajane aj ine zariadenia ako napr. TV, MagioBox, atd? Alebo zasuvka ma sluzit iba pre homepug?

Samozrejme že môžu, podmienkou je len aby oba adaptéry pre prenos ethernetového signálu boli na tej istej fáze. Aby si rozumel signál z optického terminálu do magioboxu sa prenesie po elektrickom vedení a nemusíš ťahať ethernetový kábel pre ich prepojenoie.
zazou
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka