Loadbalancing - praktické skusenosti

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sh run 7. 2. 2007 13:29

Zaujimalo by ma či niekto reálne používa (vo firme, doma, v stodole...a pod.) čosi na sposob "Loadbalancing-u" pre pripojenie do Internetu.
(teda 2 nezavisle WAN linky do internetu nejakým sposobom zlucene...)

Priklad: Povedzme, ze mala firma si kupi pripojenie do Inetu od dvoch roznych ISP, od kazdeho dostane na stol po jednom smerovaci s 1Mbit linkou.
:?: Dokaze vynaliezavy "ajtík" zlučiť dve linky do jednej 2megovej rury? Je mozne rovnomerne vytazovat obidve pripojenia? alebo vzdy sa najprv vytazi kapacita primarnej az nasledne kapacita sekundarnej?...

dik za komentare/postrehy/nazory
wikipedia ruleez!
"Yeah, piece of cake!" & ''Nobody steals our chicks... and lives!'' (Duke Nukem 3D)
sh run
Junior

Odeslat příspěvekod benco 7. 2. 2007 15:04

Hmm, osobne si myslim, ze na to musi byt schopny SW. Napr neviem ci prehliadac dokaze vyuzit dve rozne pripojenia( napr. u mna Wifi a LAN) a spojit to do jedneho. Ale ze take nieco existuje v Unix to som pocul
LOCK LOCK LOCK :o
benco
Junior

Odeslat příspěvekod freightcar 7. 2. 2007 15:15

To understand the concept, you should think of “free” as in “free beer”, not as in “free speech”.
freightcar
Junior

Odeslat příspěvekod asta 8. 2. 2007 08:45

Nie som si ista, ale mam taky pocit ze linuxu staci "povedat" ze mas 2 gatewaye, vytvoris 2 routovacie tabullky, . Pripadne priradit kazdemu pripojeniu rovnaku vahu.
There is no light without darkness.
asta
Junior