2 IP adresy v siti???

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LOSER_ 17. 2. 2007 18:34

Ahoj, mam na Vas zkusenejsi dotaz. Mam internet (kabelova televize) a posledni dobou me nejde nic stahnout z rapidsharu, pise me to, ze moje IP prave stahuje. Je mozny, ze by nekdo v panelaku jel na moji IP ADRESU? Jde to nejak zjistit ( a jak ) bez obraceni na providera? DEKUJU za odpovedi. :?:
LOSER_
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 17. 2. 2007 18:47

Pokud máš veřejnou IP, tak by to nemělo jít. Není to neveřejná adresa?
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 17. 2. 2007 18:52

Muzete pouzivat napr. stejny proxy server.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LOSER_ 17. 2. 2007 18:54

Muzete me poradit jak tohle vsechno zjistim:(
LOSER_
Junior

Odeslat příspěvekod petzed 17. 2. 2007 21:55

Kontaktuj sveho poskytovatele, at ti sdeli, jestli mas pouze svoji verejnou IP nebo se o ni s nekem delis.
petzed
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod badbat 18. 2. 2007 09:56

Pravdepodobne nemas verejnu ip ... co znamena ze za jednou ip su s tebou aj uzivatelia v tvojej sieti

zistis to nasledovne:
google my ip address existuje vela stranok ktore zistia tvoju "vonkajsiu" ip

potom chod na start run napis: cmd enter napis ipconfig/all

porovnej ip adresu zo stranky ktoru si nasiel cez google a tu ktoru dostal cez cmd/ipconfig

1. ak su zhodne mas verejnu ip
2. ak nie mas neverejnu ip a niekto na tvojej sieti taha z rapid share ako ty
badbat
Junior

Odeslat příspěvekod petzed 18. 2. 2007 10:45

badbat:
To nemusi byt 100%.
Nekdy se to dela i tak, ze se pouzije NAT1:1, aby se ke klientovi nemusel routovat verejny rozsah, ale dela se to vyjimecne.
Vypada to pak tak, ze se na hlavni brane priradi verejna IP k nejake neverejne (1:1), chova se to uplne stejne jako by mel klient na sve sitovce verejnou IP.
Podle me nema tazatel svoji vlastni verejnou IP, tzn je za NATem.
Pro stahovani z rapidshare se daji pouzit ruzne anonymizery.
petzed
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOSER_ 18. 2. 2007 13:13

Tak adresu v prikazovem radku a na showmyip.com mam TOTALNE jinou....takze myslite ze to je ten problem...ani totiz treba nepustim ftp klienta:(

jeste jsem nenasel nic co by spolehlive obeslo rapida:( jestli mate....budu rad
LOSER_
Junior

Odeslat příspěvekod .ParadoX. 18. 2. 2007 13:27

pro obejiti rapida jsem drive pouzival verejne (NEanonymni) proxy servery, jejich rychlost je obvykle vetsi nez ty anonymni a to, ze neskryva mou skutecnou IP je u rapidu jedno, on totiz kontroluje jen IP te proxy, ne klienta za proxy :) takze drive jsem obcas pouzival HTTP proxy treba odsud http://www.checker.freeproxy.ru/checker ... roxies.php - u nekterych byla rychlost i pres 1,5Mbps takze jsem byl spokojen...

jinak abys zjistil svou IP, jak tady panove psali, na netu je plno stranek, treba http://darkhell.mysteria.cz - ukaze ti jak ip, tak prislusny hostname - pokud se ti objevi neco jako nat.kabelovka.cz tak je jasne, ze verejnou ip nemas. Ukazuje to i ip adresu proxy, a pokud neni proxy anonymni, tak i ip za proxy..

ps: z rapida jsem netahal ani nepamatuju, vse co chci mam na BT (ja toho zase moc nechci, pravda) :lol:
<? echo "hello world"; ?>
.ParadoX.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOSER_ 18. 2. 2007 13:31

BT??? Dekuju moc. Tak se na ne zkusim obratit jestli by nesla udelat verejna ip andresa....nemel by to byt problem ne....:( ukazalo me to tohle Obrázek
LOSER_
Junior

Odeslat příspěvekod .ParadoX. 18. 2. 2007 13:34

Bittorrent :) tady je jeden prima vyhledavac BT - http://www.torrentspy.com :) jinak co se tyka verejne IP, tu by ti mohl dat poskytovatel urcite za priplatek, aspon obvykle to tak je
.ParadoX.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOSER_ 18. 2. 2007 13:37

Ale dneska preci uz kazdej dava verejnou ip nebo se pletu...takze to jen ja jsem zase za opicema...:( vrrr ta stranka na ty adresy(kvuli rapidu) jak se s tim pracuje nemas icq?:) :wink:
LOSER_
Junior

Odeslat příspěvekod .ParadoX. 18. 2. 2007 13:40

http://www.licanet.cz/clanek-ip-adresa- ... pojeni.htm - tvuj poskytovatel dava defaultne asi neverejnou ip adresu (clanek o "skryte" ip adrese)
.ParadoX.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petzed 18. 2. 2007 13:41

LOSER_ píše:...ani totiz treba nepustim ftp klienta:(

To si snad delas srandu, to jsem jeste nezazil, aby nekdo blokoval i FTP.
Zkus treba v Total comanderu se prihlasit na ftp.linux.cz (prihlas se jako anonym a vypln email). Mel bys videt to sami, jako kdyz to vlozis do prohlizece.
petzed
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOSER_ 18. 2. 2007 13:48

Nemam comandera... ale myslim ze je to kvuli tomu ze nemam verejnou ip adresu....:( No nic pise se tam at konzultuju s technikem tak jdeme psat mail:)) dekuju
LOSER_
Junior

Další stránka