Internet na "samotě u lesa"

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bbob 24. 2. 2007 12:10

CDMA jsem měl a varuju tě před ním. Podle smlouvy nemáš nárok na nic a jen spoustu poviností. Navíc přes něj připojíš akorát jedno PC a ostatní maj smůlu páč jakmile zaktivuješ síťovku tak ti spadne modem CDMA. Známej mi to zkoušel nějak obejít ale nepodařilo se. Jinak se můžeš juknout na http://www.cdma.cz
bbob
Junior

Odeslat příspěvekod yaroukh 24. 2. 2007 12:21

bbob píše:jakmile zaktivuješ síťovku tak ti spadne modem CDMA.M/quote]

???
ve Čt jsem byl CDMA-modemem připojenej z kompa, kterej byl v síti, žádnej problém
my favourite music: sounds4u.net/?fuID=3
yaroukh
Junior

Odeslat příspěvekod XXTeens 24. 2. 2007 13:09

Vyzkoušej internet 4G.
XXTeens - Simply closer...
XXTeens
Junior

Odeslat příspěvekod tark 24. 2. 2007 15:42

CDMA ... no, nechal bych ho jako krajní možnost, zkusil bych se opravdu poptat v těch vesnicích, koupit POŘÁDNOU ANTÉNU a zkusit to... Asi to bude na hranici a pojede to, ovšem bacha na přešvihnutí limitů...
tark
Junior

Odeslat příspěvekod zvonicek 24. 2. 2007 23:41

venousekh píše:7 km na WiFi ? .... tak to asi ne

Myslím, že by to šlo. Pokud se použije kvalitní a silná anténa, mohlo by to fungovat.

Jinak u nás na chatě taky není telefon, je to na takovém konci světa, ale přes kopec (cca 5 km) je APčko, takže jsme koupili silnou směrovou anténu a na místě, kde je problém chytit GSM signál si frčíme na netu rychlostí 5000 kbps :D :D
zvonicek
Junior

Odeslat příspěvekod tark 26. 2. 2007 14:15

zvoníček: Samozřejmě s dodržováním 20dB (100mW) limitu od ČTU, co? :D
tark
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 26. 2. 2007 14:44

Mám CDMA + router ASUS 500gP a naprostá spokojenost mám připojené 2-3 NB přes WiFi
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod tark 26. 2. 2007 15:00

Kroxigor: To je OT. Není problém vytvořit síť v dosahu 100m, ale 7km..
tark
Junior

Odeslat příspěvekod zvonicek 26. 2. 2007 16:35

zvonicek píše:

Myslím, že by to šlo. Pokud se použije kvalitní a silná anténa, mohlo by to fungovat.

Jinak u nás na chatě taky není telefon, je to na takovém konci světa, ale přes kopec (cca 5 km) je APčko, takže jsme koupili silnou směrovou anténu a na místě, kde je problém chytit GSM signál si frčíme na netu rychlostí 5000 kbps :D :Dr/quote]

Nechci kecat, ale mám dojem, že anténa předpisy neporušuje !
zvonicek
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 26. 2. 2007 16:38

tark píše:Kroxigor: To je OT. Není problém vytvořit síť v dosahu 100m, ale 7km..7/quote]

Já se ale vyjadřuju k připojení přes CDMA což je připojení i na desítky km od vysílače a tím routrem jsem chtěl naznačit bezproblémovost sdílení i více PC/NB ...
Naposledy upravil Kroxigor dne 26. 2. 2007 16:45, celkově upraveno 2
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod tark 26. 2. 2007 16:42

Dobre, sorry... ;)

zvonicek: tady máš nějaké výkony: http://en.wikipedia.org/wiki/DBm ... bere se výkon routeru - ztráty (anténní kabely, konektory..) + zesílení antény... to znamená, že např. když z routeru pustíš 2db (= 1,6mW), anténa je 20dB a ztráty na kabelu by byly 2db, tak se vlezeš PŘESNĚ do limitu (= 20dB)... Ovšem kdybys už pustil o 0,4mW víc, tak limit přešvihneš... ;-)

Hele, nechci buzerovat, chápu, že tam to je v klidu, ale třeba ve městě bych za to vraždil ;)
tark
Junior

Odeslat příspěvekod retr.pet 26. 2. 2007 17:25

no co se týče toho CDMA nemam moc dobre skusenosti a to jak na vesnici tak ve městě .....l. jinak jak pišeš nechceš ty NB přes wi-fi protože by si musel mit anteny na každem rohu ale to se docela pleteś jelikož staći jedna silější anténa a maš pokryto cca 100 m okolo domu takže by to šlo aj na ten kopl do druheho domu ..... jinak mé nic nenapadá možná tak počkat si na 3G ale to je asi v nedohlednu
retr.pet
Junior

Odeslat příspěvekod retr.pet 26. 2. 2007 17:31

zvonicek píše:

Jinak u nás na chatě taky není telefon, je to na takovém konci světa, ale přes kopec (cca 5 km) je APčko, takže jsme koupili silnou směrovou anténu a na místě, kde je problém chytit GSM signál si frčíme na netu rychlostí 5000 kbps :D :Dr/quote]
přes kopec ? to asi téžko ne ? možná že je apčko na kopci ale přes kopec ? to mi néjak nejde do hlavy ...
retr.pet
Junior

Odeslat příspěvekod tark 26. 2. 2007 17:34

Já taky s CDMA nemám moc dobré zkušenosti, momentálně je rychlost max. 20KB/s (město se skvělým signálem!) ... Už jen čekám na optiku, až se toho verglu zbavím ;-) Zkusil bych to WiFi...

PS: Obyčejná 2dB anténa ti pokryje krásně prostor okolo domu... Budeš mít prostě silnou anténu na střeše -> ap -> router, který vytvoří další wifi, soukromou jen pro tebe..
tark
Junior

Předchozí stránka