Domácí WIFI síť + připojení k internetu přes WIFI

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rousik 16. 3. 2007 23:27

Dobrý den, jsem doma připojený přes WIFI k internetu.Z externí antény umístěné na střeše mám vedený kabel přímo do WIFI karty v PC. Nyní jsem si koupil notebook a tak bych si chtěl doma udělat bezdrátovou síť. Takže PC by bylo připojeno síťovým kabelem do nějakého routeru a notebook by se připojoval k tomuto routeru přes wifi. A samozřejmě chci mít možnost sdílet data mezi PC a notebookem.

Mohli by jste mi doporučit nějaké vhodné zařízení,které mi toto umožní? Čili přijímat internetové připojení přes wifi a zárověň vysílat signál po bytě?

To hlavní PC by případně mohlo být k routeru připojeno taky bezdrátově, aspoň by se využila ta WIFI karta v něm. Díky moc za rady.
rousik
Junior

Odeslat příspěvekod Sislik 16. 3. 2007 23:38

ja to mam momentalne takhle:

[antena na strese] --- <koax> --- [AP klient] --- <utp> --- [HW WiFi router] --- <wifi/utp> --- [koncove stanice]

driv jsem to mel takhle:

[antena na strese] --- <koax> --- [komp s Linuxem jako router] --- <utp> --- [switch, do ktereho bylo pripojeny obycejny AP] --- <wifi/utp> --- [koncove stanice]
Sislik
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 4daPeace 16. 3. 2007 23:49

[antena na strese] --- <koax> --- [Asus WL-520g] --- <wifi/utp> --- [PC/NB]

Cili jednodusi nez pise kolega a spolehlivejsi, snad i levnejsi. Asus WL-520G si dohledej. Pokud chces sdilet i tiskarnu bez nutnosti mit zapnute PC, kdyz chces tisknout z NB, tak si porid Asus WL-500, ktery ma USB port.
4daPeace
Junior

Odeslat příspěvekod Mafo 17. 3. 2007 00:13

ty to mas jako WDS? neni problem s NAT? Neni tento rezim blokovany ISP?
Life is war with PC (etc.).
Mafo
Junior

Odeslat příspěvekod rousik 17. 3. 2007 00:15

Takže u toho Asusu WL-520g by mi pak místnosti pokrývala ta interní anténa?Jak je to pak se sílou signálu? Všude po místnostech je jen sádrokarton a maximální vzdálenost je tam do 20-25 metrů.
rousik
Junior

Odeslat příspěvekod MITA 17. 3. 2007 12:28

[antena na strese] --- <pigtail> --- [AP klient Ovis WLA-5000AP] --- <utp> --- [HW WiFi router Edimax BR-6204Wg] --- <wifi/utp> --- [PC/PC/Notas]
MITA
Junior

Odeslat příspěvekod rousik 17. 3. 2007 12:33

Ještě dotaz. Ten Asus 520g jsem na cybexu našel ve 2 verzich:

http://cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S&Shortcut=ASU-EIK1060

http://cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S&Shortcut=ASU-151145

Je v tom pro můj případ nějaký rozdíl?
rousik
Junior

Odeslat příspěvekod 4daPeace 22. 3. 2007 23:17

Ano, ty potrebujes router, tzn tento http://cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S&Sho ... SU-EIK1060
4daPeace
Junior

Odeslat příspěvekod 4daPeace 22. 3. 2007 23:18

rousik píše:Takže u toho Asusu WL-520g by mi pak místnosti pokrývala ta interní anténa?Jak je to pak se sílou signálu? Všude po místnostech je jen sádrokarton a maximální vzdálenost je tam do 20-25 metrů. /quote]

Ano, interni antena + mala pridavna, ktera je v baleni tento prostor bez problemu pokryje
4daPeace
Junior

Odeslat příspěvekod pates 23. 3. 2007 10:56

Využiju tohoto tématu a přidám dotaz:

Mám WL-5054AP připojený k WIFI sítí, k němu UTP kabelem WT-2000R, který bude firewall a router pro bezdrátový notebook a kabelem připojené PC.

Dlouho jsem laboroval a hledal internetu až jsem zjistil, že UPT kabel z 5450 musí být do 2000R připojen do zásuvky LAN místo WAN, proč?

Fakt je, že v LAN to funguje v pohodě, ale nerozumím tomu, myslel jsem, že WAN port slouží jako vstup z AP.
pates
Junior

Odeslat příspěvekod tark 23. 3. 2007 14:45

pates: Ten router ti ale potom funguje jen jako switch a ne jako router ;-) Máš asi blbě nastavený router..
tark
Junior

Odeslat příspěvekod pates 24. 3. 2007 08:57

tark: jojo, problém byl v použití IP adres stejného rozsahu pro WAN i LAN :-(

Prostě tradičně mezi klávesnici a židlí...
pates
Junior

Odeslat příspěvekod rousik 27. 3. 2007 23:06

4daPeace píše:[antena na strese] --- <koax> --- [Asus WL-520g] --- <wifi/utp> --- [PC/NB]

Tak na stránkách Agen.cz mi bylo odpovězeno,že takhle se ten WL-520g nedá použít. Takže víte někdo,jak to teda doopravdy je?
rousik
Junior

Odeslat příspěvekod brewal 27. 3. 2007 23:55

Umi to napr. Dlink DWL-900AP (chce to proste ap ktere umi 2 mody soubezne a ma samo 2 anteny)
brewal
Junior

Odeslat příspěvekod rousik 28. 3. 2007 00:00

Jasně,že to musí mít 2 antény,to chápu.Ale to ten WL-520g má..Proto mi nebylo jasné,proč by to tak nemohlo fungovat.Zvlášť když mi to kolega kousek nad tebou celkem odhodlaně doporučoval :)
rousik
Junior

Další stránka