Domácí WIFI síť + připojení k internetu přes WIFI

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eugen 28. 3. 2007 21:42

zdravim.

no presne tato vec zaujima aj mna - jednym zariadenim prijimat net cez wifi a zaroven ho vysielat cez wifi, aby som to mohol lokalne prijimat bookom/pda a este si kablom pripojit desktop...

vie mi niekto napisat, ze ako sa vola ta zalezitost, aby to dane zariadenie splnalo? lebo "wireless router" alebo gateway to zrejme nestaci.

co som sa zatial docital asi to bude WDS Wireless Distribution System v mode Wireless Repeating ?

Akurat podla wikipedie to ma iste nevyhody - nedaju sa pouzivat dynamic encryption keys, max prenosova rychlost sa kazdym pridanym "wifi repeaterom" znizi na polovicu a hlavne tam pisu, ze rozne zariadenia od roznych vyrobcov mozu byt nekompatibilne.

Takze ked si kupim taketo zariadenie trebars Asus a moj poskytovatel ma nejake uplne ine zariadenie, pojde to?
A hlavne nemusia tie zariadenie byt spolocne nejak rovnako nakonfigurovane (co samozrejme by poskytoval asi tazko konfiguroval jeho AP kvoli mne extra) ?

A este jedna konkretna otazka na Asus WL-520g, o antenach uvadzaju:

1 x internal inverted-F PCB antenna
1 x external dipole antenna with reverse-SMA antenna connector

ta druha je zrejme konektor na normalnu antenu, ktorou to bude chytat napr net od ISP a ta prva to bude vysielat po dome. Da sa ta interna nahradit nejakou externou, aby to malo vacsi dosah? Lebo by som chcel pokryt signalom dom (prizemie, poschodie) a dvor, ako je to realne?

Dakujem.
eugen
Junior

Odeslat příspěvekod rousik 1. 4. 2007 08:56

Tak i když už nikdo nic nepřidal,postupně sem se dobral k řešení pomocí 2 zařízení ( AP v režimu client + HW Wifi router ).Teď ještě řešim,jestli je důvod kupovat si ten router značky Asus,když i notebook mám Asus - z důvodu využití technologie Afterburn.Jaké máte kdo zkušenosti?Díky

PS:Případně jestli by mi někdo mohl doporučit nějaké levné AP na příjem Wifi internetu. Jako router nejspíš zakoupím WL-520g..
rousik
Junior

Odeslat příspěvekod tark 1. 4. 2007 10:52

Nevím... Já bych to moc neřešil, každopádně Asusy jsou skvělé routery (mám Asus WL500g, ale je to pro mě až moc dobrá mašina :D )...

Ap, ap... Co Ovislink 5460? Nevím ;)
tark
Junior

Odeslat příspěvekod rousik 2. 4. 2007 11:47

tark píše:Nevím... Já bych to moc neřešil, každopádně Asusy jsou skvělé routery (mám Asus WL500g, ale je to pro mě až moc dobrá mašina :D )...

Ap, ap... Co Ovislink 5460? Nevím ;) /quote]

Ok,díky :D Tak asi zvolim řešení Ovislink WL-5450AP na příjem internetu přes wifi a ASUS WL-520g na tu mojí domácí wifi síť.Snad to bude všechno dobře fungovat.
rousik
Junior

Odeslat příspěvekod MITA 2. 4. 2007 18:14

Tak tím bych si byl docela jistej že jo.
MITA
Junior

Odeslat příspěvekod rousik 9. 8. 2007 18:11

Oživím tohle téma,ať nezakládám zbytečně další.

Doma už mi nějaký čas funguje domací wifi síť,nakonec sem vše vyřešil pomocí WL-5450AP jako klienta a wifi routeru WT-2000R.
Všechno fungovalo bez probémů,až do dneška,kdy se objevil zvláštní problém.Půl dne mi nešel internet,ale připisoval sem to možným problém kvůli počasí. Ovšem nakonec sem zjistil,že internet mi začne fungovat až potom,co přes WEB administraci rebootuju router.Pak vše funguje,ovšem jen po určitou dobu. Někdy minutu,někdy 5 minut.Pak mi opět internet přestane jít. Po dalším rebootování se situace opakuje.
Netušíte někdo, kde by mohl být problém? Jedná se zřejmě jen o problém týkající se internetu,přes wifi sem k routeru připojen neustále a i spojení s PC přes router funguje bez problémů.Díky za případnou radu.
roušík
rousik
Junior

Odeslat příspěvekod rousik 9. 8. 2007 19:45

Tak pro jistotu sem dal do routeru ještě novější firmware,ale je to pořád stejný. Momentálně sem připojený přímo na WL-5450AP ajede to bez problémů,čili chyba musí být někde v tom routeru.Jen nechápu,jaktože to zhruba měsíc bez problémů šlo,a najednou tohle..
roušík
rousik
Junior

Předchozí stránka