Jak vyřešit WiFi v domácnosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod martin_o5 1. 4. 2007 21:56

Děkuji pěkně...ještě se rozhodnu.
10000Kč je rozhodně absolutně mimo to, co bych do toho byl ochotný investovat :lol:
Řešení od -ph- se mi zdá celkem rozumné ale ještě uvidím.
Díky...

Pro všechny: Kdo říkal že bych o tom neinformoval poskytovatele?
"Štěstí je jako malé dítě. Musíte ho neustále podpírat a pomáhat mu"
martin_o5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mafo 1. 4. 2007 22:29

k parabole na strese ovis 5460 nebo nejake WRT DO MAXIMALNE 1250,-
nemolik metru UPT (8kc/m)
Router s WIFI OVISLINK 2000R anebo WRT 311, proste neco do 1600,-
cena cca 3000 i kabely
a mas naveky pokoj :-)
poskytovateli ani slovo, at ti jeste nezvedne sazbu....
Life is war with PC (etc.).
Mafo
Junior

Odeslat příspěvekod martin_o5 2. 4. 2007 13:10

S tím, že mu to oznámím a zvýší mi sazbu o +50Kč počítám. Už s ním probírám jak to udělat.
Díky všem za rady
Už do tohoto threadu nebudu přispívat
martin_o5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martin_o5 5. 4. 2007 14:33

Dělám tlustou čáru za předchozími příspěvky a začnu s novým problémem.
Zakoupil jsem 2xOvisLink WL-5460AP
Mám to zapojeno takto:
[Poskytovatel]---wifi---[1Ovis(Client)]---utp---[2Ovis(AP)]---wifi---[PC]

Nejprve jsem nastavil prvního ovise tak, že jsem jsem mu dal LAN IP 192.168.7.1(musím nastavit i výchozí bránu?) a poté jsem ho dal do režimu klient. Naklonoval jsem MAC adresu síťovky PC kvůli připojení a zapsal ke kterému SSID se má připojit.

Poté jsem připojil druhého ovise a zapnul ho

Opět jsem nastavil LAN IP a to na 192.168.7.2(opět musím nastavit výchozí bránu? Jak?) a poté jsem ho dal do režimu AP

Počítač se připojil ale na internet se pořád nedostanu...co teď mám zkontrolovat nebo znovu nastavit a jak?
Díky za rady...
martin_o5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod -ph- 5. 4. 2007 16:16

ovislink 5460 neni router. nebyla to az tak rozumna koupe pro tve domaci wifi (mozna lze z nej router udelat alternativnim firmwarem jako to slo u ovise 1120 ale to nevim, a take by to rcite nebylo jednoduche) jinak jako klient pro napojeni k poskytovateli neni problem.
znamenato nasledujici, budes potrebovat minimalne 4 IP adresy v rozsahu tveho poskytovatele, pro 1ovis , 2 ovis , 1pc , 2pc. mel bys to poskytovateli sdelit abys mu nedelal zmatek v jeho siti a pozadat ho aby ti nejake pasmo vyhradil. nemusi se mu to libit.
radilbych ti spise jeden ovis vratit a koupit neco u ceho je poznamka "ROUTER", a rozhodne se porad s nekym kdo se trochu vyzna v sitich, mozna by ti poradil i tvuj poskytovatel.

funguje ti zatim alespon pc napojene na ovislinka v rezimu klient? tim bych zacal, az pote bych resil "domaci wifi sit"
-ph-
Junior

Odeslat příspěvekod martin_o5 5. 4. 2007 17:19

Tak problém je v tom že toto mi řekl že potřebuju právě poskytovatel!!
první že mám nastavit jako WISP(prej router) a druhý jako AP...
martin_o5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martin_o5 5. 4. 2007 17:25

Píšu sem jak tupec... jsem si toho vědom... bohužel se v sítích absolutně nevyznám(nepřišel jsem s tímto příliš do styku) takže jsem absolutně mimo...
Je už pozdě takže nechci poskytovatele otravovat...kdybych to dnes nevyřešil své(vaší)pomoci tak bych mu zítra zavolal ať mi to přijede klidně za poplatek nastavit, když mi poradil co si mám koupit a jak to mám nastavit...
Problém je akorát v tom, že když jsem to tak nastavil tak to nejede no :(
martin_o5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martin_o5 5. 4. 2007 17:36

-ph- píše:ovislink 5460 neni router. nebyla to az tak rozumna koupe pro tve domaci wifi (mozna lze z nej router udelat alternativnim firmwarem jako to slo u ovise 1120 ale to nevim, a take by to rcite nebylo jednoduche) jinak jako klient pro napojeni k poskytovateli neni problem.
znamenato nasledujici, budes potrebovat minimalne 4 IP adresy v rozsahu tveho poskytovatele, pro 1ovis , 2 ovis , 1pc , 2pc. mel bys to poskytovateli sdelit abys mu nedelal zmatek v jeho siti a pozadat ho aby ti nejake pasmo vyhradil. nemusi se mu to libit.
radilbych ti spise jeden ovis vratit a koupit neco u ceho je poznamka "ROUTER", a rozhodne se porad s nekym kdo se trochu vyzna v sitich, mozna by ti poradil i tvuj poskytovatel.

funguje ti zatim alespon pc napojene na ovislinka v rezimu klient? tim bych zacal, az pote bych resil "domaci wifi sit"

Mimochodem s těmi čtyřmi IP adresami by nemusel být takový problém...jsou přidělovány přes DHCP a přístup je více méně volný...
Potřebuji to prostě zprovoznit...jakkoliv...
Na dalších věcech už bych se s poskytovatelem dohodl co a jak...
martin_o5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martin_o5 5. 4. 2007 20:19

Tak jsem to vyřešil pomocí notebooku a komunikace s kamarádem co se v tom narozdíl ode mne vyzná po icq a bylo to za necelou hodinku... Trošku problémů s tím bylo no. Už to ale jede k mé plné spokojenosti a to přes 1 IP adresu...
martin_o5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martin_o5 6. 4. 2007 18:59

Mimochodem. Jak se nastavuje WEP na AP? Nějak se s tím nemůžu domluvit... když zapíšu svůj vlastní kod a pak ho zapíšu do jednotlivých PC tak se to stejně nespojí...
martin_o5
Mírně pokročilý

Předchozí stránka