České radiokomunikace tiše zvedly rychlost připojení!

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cabaczech 2. 4. 2007 09:19

Mrkněte se na http://www.cra.cz na nabízené rychlosti, tak už se těším až mi ji zvednou :-)....teda aspoň doufám, že to stávajícím zákazníkům zvednou. :-/
DFI Infinity nF Ultra II - M2/G, AMD Athlon 64 X2 4000+ (2048 L2 :-)), 2x512MB DDRII 800MHz GEIL Ultra (4-4-4-12), VGA GigaByte 7900GT 256MB DDR3 (NX79T256DP-RH), Zvuk X-Fi Xtreme, TV Leadtek TV2000 XP Expert, Zdroj ENERMAX LIBERTY 400 W
cabaczech
Junior

Odeslat příspěvekod cabaczech 2. 4. 2007 09:26

Blbý je, že na druhou stranu zvedly agregaci na 1:50 :evil:
DFI Infinity nF Ultra II - M2/G, AMD Athlon 64 X2 4000+ (2048 L2 :-)), 2x512MB DDRII 800MHz GEIL Ultra (4-4-4-12), VGA GigaByte 7900GT 256MB DDR3 (NX79T256DP-RH), Zvuk X-Fi Xtreme, TV Leadtek TV2000 XP Expert, Zdroj ENERMAX LIBERTY 400 W
cabaczech
Junior

Odeslat příspěvekod cassper 2. 4. 2007 10:25

No tak to je při pondělku příjemná zpráva :D Volal jsem tam a stávajícím to zrychlí asi až od 1.května a to ještě jenom a pouze pokud dotyčný o změnu zažádá. To jsem zvědavej jak zrychlí můj stávající 1Mbit 8) A taky jak se teda promítne zvýšená agregace :?
cassper
Junior

Odeslat příspěvekod cabaczech 2. 4. 2007 10:36

tak to si o to asi rychle zavolám :-)
cabaczech
Junior

Odeslat příspěvekod Milan Š. 2. 4. 2007 10:47

A když si nepožádám, tak mi to nezrychlí a jenom zvýší agregaci? To by byla vypečená fintička :-( .

Nevíte někdo, jestli vůbec mají možnost bez souhlasu zákazníka tu službu změnit? Ano, můžu si přečíst milión stran podmínek, ale nejprve se raději zeptám, zda už to někdo třeba nečetl ;-) .

Milan Š.
Milan Š.
Junior

Odeslat příspěvekod cassper 2. 4. 2007 10:51

[quote="Milan Š.";A když si nepožádám, tak mi to nezrychlí a jenom zvýší agregaci? To by byla vypečená fintička :-( . /quote]
Já jsem to pochopil tak, že když člověk nepožádá, tak že mu zůstane co má, ale samozřejmě to je informace od operátorky která mohla být ještě společensky unavená po víkendu :lol:
gquote]Nevíte někdo, jestli vůbec mají možnost bez souhlasu zákazníka tu službu změnit? Ano, můžu si přečíst milión stran podmínek, ale nejprve se raději zeptám, zda už to někdo třeba nečetl ;-) .i/quote]

Ty podmínky jsem nečetl, ale vsadil bych boty na to, že tam mají nějak právnicky ošetřeno, že si vlastně můžou dělat co chtějí :P
cassper
Junior

Odeslat příspěvekod Milan Š. 2. 4. 2007 10:59

cassper píše:Ty podmínky jsem nečetl, ale vsadil bych boty na to, že tam mají nějak právnicky ošetřeno, že si vlastně můžou dělat co chtějí :P /quote]

Taky si myslím, jsou to lišáci ;-) .

Teď přemýšlím, jestli je lepší 2 Mbit s agregací 1:20 nebo 4 Mbit s 1:50. Navíc mi přijde, že u těch vyšších rychlostí je realita cca 70 až 80 % z objednané rychlosti, zatímco já jedu na 2 Mbitu víceméně trvale na 90 %. Dilema ;-) .

Milan Š.
Milan Š.
Junior

Odeslat příspěvekod Jura.z.Brna 2. 4. 2007 11:09

0,7*4M = 2,8M
0,9*2M = 1,8M

Jaké dilema?;)
Jura.z.Brna
Junior

Odeslat příspěvekod Milan Š. 2. 4. 2007 11:14

Jura.z.Brna píše:0,7*4M = 2,8M
0,9*2M = 1,8M

Jaké dilema?;))/quote]

Takhle jsem se na to nepodíval, to vypadá dobře :-) . Milan Š.
Milan Š.
Junior

Odeslat příspěvekod cabaczech 2. 4. 2007 11:21

V mem pripade se prakticky velky agregace bat nemusim, bydlim na malomeste a kolem me je to samej duchodce, takze to snad bude OK :-). Predtim jsem mel internet od telecomu s touto agregaci a taky jsem nezaznamenal zadne potize s malou rychlosti. Jinak co se podminek ve smlouve tyce, tak oni si mohou delat skoro co se jim zlibi, tudiz te klidne prepnou na vyssi agregaci bez souhlasu pri zachovani stejny ceny, viz. zdrazovani pausalu u Telecomu, taky se te nikdo neptal jestli to chces, protoze v tom pripade by si vsichni nechali stary pausaly s volnyma minutama, a pro telecom a ted ty kysliky jsou penize "az na prvnim miste"....je proste lepsi si zazadat rovnou o vyssi rychlost, nez se s nima pak dlouhe mesice dohadovat o stokorune....a pokud nebydlis zrovna nekde na sidlisti, tak by te ani agregace nemela moc strasit
cabaczech
Junior

Odeslat příspěvekod Milan Š. 2. 4. 2007 11:35

cabaczech píše:...a pokud nebydlis zrovna nekde na sidlisti, tak by te ani agregace nemela moc strasit

Praha, nová sídlištní zástavba ;-) . Ovšem dosud jsem agregaci nepozoroval, jak píšu výše, jenže 1:50 už by mohlo být znát. Ale asi máš pravdu, než se dohadovat, tak to radši rovnou nechat navýšit a mít za stejné prachy alespoň nějaké zrychlení (o dvojnásobném pochybuji ;-) ). Milan Š.
Milan Š.
Junior

Odeslat příspěvekod misapu 2. 4. 2007 11:45

Zmizela ale ta krásná větička, že Radiokomunikace neuplatňují FUP.
Tzn. abych si nezažádal o zvýšení z 1Mb bez FUPu na 2Mb s FUPem.
misapu
Junior

Odeslat příspěvekod cassper 2. 4. 2007 12:18

misapu píše:Zmizela ale ta krásná větička, že Radiokomunikace neuplatňují FUP.
Tzn. abych si nezažádal o zvýšení z 1Mb bez FUPu na 2Mb s FUPem.2/quote]

No to by teda bylo pěkně na draka :evil:
cassper
Junior

Odeslat příspěvekod cabaczech 2. 4. 2007 12:37

zas na druhou stranu ani nepisou ze nejaky uplatnujou, takze doufam, ze to tak zustane....kdyz se nahore chlubi tim, ze je to bez omezeni, no a kdyz to omezi, tak aspon budu mit zas duvod zmenit operatora....
cabaczech
Junior

Odeslat příspěvekod glaver 2. 4. 2007 12:54

tak to si piste, mam informaci od zdroje, ze FUP BUDE !!! :cry:

to je v ***** s tim netem v nasi krajine
glaver
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 2. 4. 2007 13:03

JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cassper 2. 4. 2007 13:06

glaver píše:tak to si piste, mam informaci od zdroje, ze FUP BUDE !!! :cry:

Pokud bude nějak rozumně nastavený tak by to snad nějak šlo. Ale pokud ne, tak se asi v červnu (až mi skončí smlouva) s ČRa rozloučím :cry:
cassper
Junior

Odeslat příspěvekod FUNNY 2. 4. 2007 13:08

glaver: fup bude i u tarifu do 1.4.2007? jako kdyz mam 3mb/s, 1:25 agregaci a bez FUP?
FUNNY
Junior

Odeslat příspěvekod Fuck8r 2. 4. 2007 13:19

JRD píše:Co vám brání přejít po porovnání jinám ?li/quote]

jo přesně tak ... kdo má dostupnou alternativní síť - je pro něj tou nejlepší volbou Volný ... kdo má dostupnou jen O2 síť - tam teď bude nejlepším providerem přímo O2 (díky tomu zrychlování)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glaver 2. 4. 2007 13:22

cassper píše:
glaver píše:tak to si piste, mam informaci od zdroje, ze FUP BUDE !!! :cry:

Pokud bude nějak rozumně nastavený tak by to snad nějak šlo. Ale pokud ne, tak se asi v červnu (až mi skončí smlouva) s ČRa rozloučím :cry:-/quote]

jo vidim to stejne... jeste neni nic jiste, ta nabidka by mela byt zajimavejsi nez u O2, treba bude fup 100GB a bude to ok
glaver
Junior

Odeslat příspěvekod cabaczech 2. 4. 2007 13:40

kvuli neexistujicimu FUP jsek k nim presel a jestli ho zavedou, tak maj stopro o jednoho zakaznika min:-(....ale taky musim vydrzet do cervna nez mi vyprsi rok smlouvy
cabaczech
Junior

Odeslat příspěvekod glaver 2. 4. 2007 13:47

cabaczech píše:kvuli neexistujicimu FUP jsek k nim presel a jestli ho zavedou, tak maj stopro o jednoho zakaznika min:-(....ale taky musim vydrzet do cervna nez mi vyprsi rok smlouvy

jo tak to jsme na tom stejne.... kazdopadne si muzes byt jist, ze to co mas ve smlouve, tak plati... myslim, ze kdyz jim po roce reknes ze kvuli FUPu koncis, polezou ti doprdele.... respektive hodne rychle zjistej, jakou udelali kravinu... ale co ja vim, tak na Premium nemaji zisky, takze jim mozna na tom ani nezalezi, i kdyz pak tedy nechapu tu masivni kampan vloni .... jsem zklaman a vidim to na volny, nehlede na to, ze me zanedlouho ceka rozhodovani jake adsl do noveho bytu, takze asi budu hodne dlouho premyslet, abych se nenapalil jako u CRa ... fakt sok
glaver
Junior

Odeslat příspěvekod glaver 2. 4. 2007 13:49

Fuck8r píše:
JRD píše:Co vám brání přejít po porovnání jinám ?li/quote]

jo přesně tak ... kdo má dostupnou alternativní síť - je pro něj tou nejlepší volbou
glaver
Junior

Odeslat příspěvekod glaver 2. 4. 2007 13:52

FUNNY píše:glaver: fup bude i u tarifu do 1.4.2007? jako kdyz mam 3mb/s, 1:25 agregaci a bez FUP?

mas snad smlouvu na jeden rok ne ??? ja ji uplne necetl, ale predpokladam, ze ty parametry musi ponechat a po uplynuti automaticky prechazis na nejpodobnejsi tarif... resp. nyni 2x rychlejsi s FUP a 2x vetsi agregaci ;o) Ale uvidime, trebas bude Fup 50 nebo 100GB, a pak bude FUP uplne FU*K
glaver
Junior

Odeslat příspěvekod Fuck8r 2. 4. 2007 14:05

glaver píše:Jasně, ať žije rychlý a neomezený intenet po neuvěřitelně dlouhou dobu 3 hodin v měsíci a po zbylých 717 hodin si muzete zavzpomínat na rychlost internetu před příchodem ADSL ;o)c/quote]

ne :D ... ať žije O2 aDSL neomezený 2 Mbit za 899 Kč 8) (s DPH a telefonem za 1,400 Kč)
Fuck8r
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glaver 2. 4. 2007 14:29

hmm.. tak to je trochu dost... kdyby to aspon bylo 2/2 Mbit... navic nechapu proc porad prudej s tou pevnou... budu volat az bude levne voip, jinak volam pouze pritelkyni zadarmo, s kamarady od vodafonu :o)
glaver
Junior

Odeslat příspěvekod Fuck8r 2. 4. 2007 14:37

maj monopol = můžou si diktovat co chtěj :-/ no jo je to 2M/128k ... ideál by byl 2M/512k no ale co se dá dělat - nic :o
Fuck8r
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glaver 2. 4. 2007 14:40

bohuzel.... aspon radiocomunications maj up 256kbit bez fup....
respektive to do ted tak bylo ... jak to bude dal, je ve hvezdach
glaver
Junior

Odeslat příspěvekod Milan Š. 2. 4. 2007 14:44

V diskuzi na http://www.dsl.cz byla uvedena odpověď od Radiokomunikací, že přechod na nový tarif bude podmíněn dalším dvanáctiměsíčním úvazkem. Detaily údajně přijdou s nejbližším vyúčtováním.

Z mého pohledu dojedu 5,5 měsíce do konce úvazku klidně na stávajících podmínkách (zvlášť, pokud by chtěli zavést FUP, o kterém teď na webu vůbec u nových tarifů nemluví, což je podezřelé ;-) ) a pak se rozhodnu.

Koukal jsem třeba na nabídku Volného, ale ty mají "bezinformační" ceník. Žádný údaj o odchozí rychlosti, žádný údaj o agregaci. A navíc snad chtějí úvazek 24 měsíců, nic moc :-( .

Milan Š.
Milan Š.
Junior

Odeslat příspěvekod jayD 2. 4. 2007 14:49

bych se toho nebal

premium ADSL 2048/512 kbit/s Voice je podle me bez FUP

jen clasic ADSL je s FUPem:-)

alespon tak to vidim na strankach ja:-)
jayD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glaver 2. 4. 2007 15:01

jayD píše:bych se toho nebal

OK, tak si porovnej to co tam vidis, s tim co tam bylo do 1.4.07 ;o)

Výhody služby
žádný paušál za telefon
trvalé připojení k internetu za pevnou měsíční cenu
skutečně žádný limit přenesených dat
skutečně žádná omezení rychlosti (žádný FUP - Fair User Policy), žádné příplatky
výhodné ceny volání - na mobil i do zahraničí
volitelně od 1.9. neomezené volání ve špičce i mimo špičku do pevné sítě v ČR
bezpečné - vylučuje podvodné směrování tzv. dialery
za internet i telefon už jen jedno přehledné vyúčtování
jediné a plně kompetentní zákaznické centrum pro Vaše přání, změny a požadavky
glaver
Junior

Odeslat příspěvekod cabaczech 2. 4. 2007 15:07

ma recht, fakt to tam bylo...myslim si, ze to opravdu naznacuje nemilou realitu... :evil: a podminovat zmenu sluzby podpisem novy smlouvy je podle mne minimalne neeticke
cabaczech
Junior

Odeslat příspěvekod Fuck8r 2. 4. 2007 15:14

jayD píše:bych se toho nebal

jen že Klasik ADSL je přes O2 linky - 98% pokrytí a Premium ADSL je po jejich vlastních linkách - 5% pokrytí ČR :wink:
Fuck8r
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cabaczech 2. 4. 2007 15:18

ja mam teda Premium...a ted si nejsem jistej, jestli budu mit pravdu, ale mam pocit, ze to realizují pomocí pronajatých smyček od O2 (LLU), takze to co rikas asi neni pravda....ale ruku do ohne bych za to nedal
cabaczech
Junior

Odeslat příspěvekod glaver 2. 4. 2007 15:22

cabaczech píše:ja mam teda Premium...a ted si nejsem jistej, jestli budu mit pravdu, ale mam pocit, ze to realizují pomocí pronajatých smyček od O2 (LLU), takze to co rikas asi neni pravda....ale ruku do ohne bych za to nedale/quote]

mas pravdu, jednoduse receno, draty jsou dusiku (modreho prdu)
glaver
Junior

Odeslat příspěvekod glaver 2. 4. 2007 15:24

a dale bychom mohli nadavat na politiky, ze sice zrusili monopol telecomu, ale nezajisitili, aby musel prodavat smycky alternativnim operatorum... to znamena, ze nas chudaky, kteri jinou volbu nez adsl bude dusik vydirat az do smrti
glaver
Junior

Odeslat příspěvekod jayD 2. 4. 2007 15:26

5% to je nejak malo:-) no ja koukal na mapu a pokud nelzou tak u nas pokryti je..takze pohoda:-)))

no me ceka vyber noveho poskytovatele az v listopadu tak uvidim:-) snad se karneval trosku pochlapi s FUP..i kdyz je pravda, ze pro verzi light je tam 40GB v jednom smeru na 40 GB v druhym smeru...nebo se pletu a je to 40GB dohromady?

pokud by to bylo zvlast tak by to byla pohodicka
jayD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fuck8r 2. 4. 2007 15:32

Obrázek

LLU je právě ta alternativní síť :roll: (přes kterou je připojení výhodný a který je drtivé většině lidí nedostupné)

a vše ostatní přes síť telefoniky O2 (O2, Volný, GTS, Radio) je prakticky totožná rychlostí, cenou, FUPem vším ...
Fuck8r
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glaver 2. 4. 2007 15:42

Local Loop Unbundling (LLU) neboli zpřístupnění místní smyčky či poslední míle má radikální vliv na konkurenční prostředí v oblasti pevných telekomunikačních sítí. V Evropě z historických důvodů platí, že telefonní vedení mezi ústřednou a koncovým účastníkem budoval jen jeden telekomunikační operátor. Po liberalizaci trhu však ve všech státech EU (a nejen tam) došlo k řešení otázky, jak zpřístupnit vedení ostatním operátorům a umožnit tak konkurenci na trhu. První model řešený přes propojovací poplatky se vcelku osvědčil. Druhý model jde pak ještě více do hloubky a nabízí alternativním operátorům možnost pronájmu kabeláže od jejího vlastníka. Zákazník, který využívá alternativního operátora s LLU přitom nemusí platit žádný měsíční paušál původnímu monopolu a přechází přímo pod daného operátora.
glaver
Junior

Odeslat příspěvekod Milan Š. 2. 4. 2007 15:43

Fuck8r píše:LLU je právě ta alternativní síť (přes kterou je připojení výhodný a který je drtivé většině lidí nedostupné)i/quote]

Teď to nemůžu najít, ale nedávno někde vyšla zpráva, že Volný pokrývá snad 800 000 domácností, což rozhodně není "drtivé většině lidí nedostupné". Domácností s pevnou linkou je snad cca 2 500 000. Milan Š.
Milan Š.
Junior

Odeslat příspěvekod glaver 2. 4. 2007 15:46

respektive : LLU znamena, ze si alt. operator pronajme veskere vybaveni od Telecomu ...... V pripade vlastni site (Cra,GTS,Volny) je veskere zarizeni vlastni, az na draty ;o)
glaver
Junior

Odeslat příspěvekod Milan Š. 2. 4. 2007 15:48

glaver píše:Zákazník, který využívá alternativního operátora s LLU přitom nemusí platit žádný měsíční paušál původnímu monopolu a přechází přímo pod daného operátora.
Milan Š.
Junior

Odeslat příspěvekod Fuck8r 2. 4. 2007 15:51

přesně ...

Volný, GTS, Radiokomunikace - přes LLU = levný, bez FUP, bez poplatků za pevnou

Volný, GTS, Radiokomunikace - přes Telefonica O2 = drahý, s FUP a s poplatkama za pevnou (je to vlastně jenom přejmenovaný O2 připojení)

LLU = dostupný jenom v několika největších městech
Fuck8r
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glaver 2. 4. 2007 16:03

jo, ale protoze alternativnimu operatorovi to dusik preproda za velkoobchodni cenu... respektive pronajme to jinemu isp...... ten uz si muze na to neco nasadit, aby vydelal..... Coz treba CRa jako nejaci mecenasi neudelali...
Ale neni vsechno zlato co se trpyti ;)
glaver
Junior

Odeslat příspěvekod RiZe 2. 4. 2007 16:06

Tak nevím nevím, před Vánoci jsem si u nich objednal ADSL Premium 1Mb/s, to bylo asi to nejlepší co jsem našel, a teď už s tím zase dělají "čachry". Každopádně, jak mohu zjistit zda běžím na LLU, nebo ne. Doufám, že tam FUP nebude :(, to by mě opravdu pěkně ********* :evil:
RiZe
Junior

Odeslat příspěvekod Fuck8r 2. 4. 2007 16:28

Premium je jenom na LLU :)
Fuck8r
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RiZe 2. 4. 2007 17:16

Máte někdo tušáka, jestli tam to FUPko bude? Fakt mě to docela štve, hraju online hry, takže za jeden den s TS to je treba 0.5GB v každým směru (to bylo o víkendu, jinak asi 0.3GB), takže bych se třeba taky nevešel do limitu :/:(
We must go deeper ^_^
RiZe
Junior

Odeslat příspěvekod EllE 2. 4. 2007 17:30

FUP je na vsech variantach ...bohuzel :( kolik konkretne giga to bude se dovime v kvetnu.
C:\ format everything and everyone
EllE
Junior

Odeslat příspěvekod RiZe 2. 4. 2007 17:43

Kam to ten internet zase spěje. za chvíli budem zas všichni na dial upu pod monopolem našeho ČTc :evil: :'(
We must go deeper ^_^
RiZe
Junior

Odeslat příspěvekod EllE 2. 4. 2007 17:55

RiZe píše:Kam to ten internet zase spěje. za chvíli budem zas všichni na dial upu pod monopolem našeho ČTc :evil: :'(:/quote]

To nehrozi... alternativci jako Volny nebo Bluetone si budou chtit jiste zachovat svou vyrazne vyhodnejsi nabidku...
Otazka je kolik to bude giga... jestli 100 pro ten 10mbit tak to neni az tak strasny
EllE
Junior

Odeslat příspěvekod cabaczech 2. 4. 2007 18:54

nechme se prekvapit, treba taky muzou dat FUP jen na tu nejvyssi rychlost a ty nizke nechat byt....uvidime
cabaczech
Junior

Odeslat příspěvekod EllE 2. 4. 2007 19:04

cabaczech píše:nechme se prekvapit, treba taky muzou dat FUP jen na tu nejvyssi rychlost a ty nizke nechat byt....uvidime

Ja se teda nechci nechat prekvapit :) radsi bych prekousl vyssi agregaci :)
EllE
Junior

Odeslat příspěvekod RiZe 2. 4. 2007 22:46

Doufám, že to skutečně nepůjde tak nízko jako u kyslíku. Hlavně že kyslík bude zvyšovat, když nechá ten svůj směšný limit 3 GB, přijde mi to jako naprostá debilovina. A tohle mě teď čeká u mého dosud neomezeného netu, snad opravdu radší tu agregaci než FUP. Kdyby to nastavili řekněme na 30GB v základu pro nynější 1Mb, tak ani neotevřu ústa.
RiZe
Junior

Odeslat příspěvekod silas15 2. 4. 2007 23:45

teď sem se na to koukal, tak na premium ADSL jak to nazývaj, není tam žádná zmínka o fup nebo něčem podobným (což je opravdu divný, protože to tam bylo!), a pak sem se podíval na premium sky, jsou tam nižší rychlosti a agragace 1:20, a taky že není žádný fup, tak, sem rád že sem si toto všiml, chtel sem na ně přejít, ale vydím to na to že u kyslíku ječtě nějakou tu chvilku pobudu

p.s.
mam takovej pocit že jak budou zvedat rychlosti tak zvednou i fup a to u těch 2Mb na 12GB
silas15
Junior

Odeslat příspěvekod glaver 3. 4. 2007 06:47

Výhody služby Premium do 1.4.07
žádný paušál za telefon
skutečně žádný limit přenesených dat
skutečně žádná omezení rychlosti (žádný FUP - Fair User Policy), žádné příplatky
volitelně od 1.9. neomezené volání ve špičce i mimo špičku do pevné sítě v ČR
jediné a plně kompetentní zákaznické centrum pro Vaše přání, změny a požadavky

Výhody služby Premium od 1.4.07
žádný paušál za telefon
volitelně neomezené volání ve špičce i mimo špičku do pevné sítě v ČR