jak funguje 2xwan router

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod josefs 8. 4. 2007 11:02

Dobrý den,

poradili byste mi, prosím, jak funguje 2xwan router. Potřebuji mít neustálé připojení k internetu. Budu mít dvě připojení k internetu od dvou nezávislých providerů na dvou rozdílných technologiích.

Chtěl bych ty dvě připojení sloučit do naší malé síťě tak, aby v případě výpadku jednoho providera nebylo přerušeno spojení k internetu.
Našel jsem, že toto by mi mohl umožnit router s 2xwan. Moc se v tom nevyznám a nejsem si úplně jistý, jak to vlastně funguje. Je to tak, že k tomu routeru připojím dva modemy, které budu mít? Jeden na ADSL a jeden na Wi-fi. Vysvětlili byste mi, prosím, jak to vlastně funguje. Případně doporučili jak technologicky vyřešit mojí potřebu neustálého připojení k internetu.

Za jakoukoliv radu moc děkuji.
josefs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 8. 4. 2007 11:11

Ano vetsinou ten 2x wan router funguje.
Asi 2 jedine rozumne rezimy co ma.
1) vse posila do jednoho wan a kdyz vypadne tak to zacne posilat na druhy. Ale tady je trosku problem s tim zjistenim kdyz vypadne, protoze se to nemusi odpojit, ale jen nechodi data, takze asi se to jeste chvili bude snazit cpat to tam data a kdyz nic nebude prichazet prepnout na druhy.
2) posila stridave data do obou portu, tim se vam "zvysi" rychlost a v pripade vypadku to bude posilat jen do jednoho.

Tohle umi snad kazdej 2x wan router.
3) pripadne by mohla byt nejaka kombinace treba jedne ip adrese v siti nastavit jeden wan, a celemu zbytku site druhy atd... ale to nechces a asi to nebude umet kazdej.

A samozrejme zalezi na tom jak si ten router nastavis. Aby to fungovalo jak potrebujes.
A zapojit presne tak jak pises. Proste pres dva ethernet kabely dotahnes do tech 2 wan portu internet. Co je pred nima ten router vubec nezajima, tam se o to postara modem nebo neco jineho. On si s tim pak bude zachazet jak potrebuje.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod tark 8. 4. 2007 11:13

pravdepodobne pinga na nakou adresu (pripadne nekolik) a v pripade nedostupnosti prepina na druhe pripojeni... takhle funguje muj asus wl500g s cdma firmwarem (ale ma 1x wan a usb port, takze muzes mit treba adsl + cdma..)
tark
Junior

Odeslat příspěvekod josefs 8. 4. 2007 17:23

Moc děkuji za vysvětlení. Opravdu mi to pomohlo.
josefs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.a.r.t.i.n 1. 8. 2007 12:30

Mate prosim niekto skusenosti s Linksys 10 / 100 VPN 4-Port Router RV042 zariadenim na pouzite na 2xwan. Viem si v tomto zarideni nastavit prepinanie portov pomocou pingu? Vrati sa na ,,hlavne,, pripojenie ked opetovne zacne fungovat?

Dakujem.
m.a.r.t.i.n
Kolemjdoucí