ADSL router s WiFi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pichalsi 14. 4. 2007 15:20

Zdravim,
prezrel som uz cele forum a vidim ze takychto prispevkov je tu uz mnoho ale aj tak sa radsej opytam znova... Doteraz som mal jedno pc pripojene cez usb dsl modem a notebook cez windows internet connection sharing ale uz ma to prestava bavit ked to PC zamrzne a pod. Preto som sa rozhodol si kupit daky router a ked uz tak rovno s WiFi kedze som zistil ake su relativne lacne... Kedze sa v tom dost nevyznam chcel by som vediet za co sa oplati priplatit lebo napriklad taky uplne najlacnesi ako tento http://www.atcomp.sk/zbozi/belkin-cable ... ?p=z:86901
mi nepripada az taky zly...

Je tam nejaky zadrhel? Do toho WAN portu len pripojim kabel zo splittera, ponastavujem a pojde to? Tychto routerov som nasiel vela no a neviem sa rozhodnut... Ak mate daky dobry typ tak sem s nim len nech to je do nejakych 1800 SK s DPH aspon... Dik
pichalsi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honzas 14. 4. 2007 15:47

To co jsi našel, je router bez modemu. Aby to fungovalo, musíš mít ještě dsl modem. Pokud chceš mít jedno zřízení, tak třeba tohle http://www.atcomp.sk/zbozi/a-link-adsl2 ... ?p=z:71297
Honzas
Junior

Odeslat příspěvekod pichalsi 14. 4. 2007 18:12

Aha... Vdaka, no prave toto som si myslel, takze s to asi nebude ani do 2000 Sk takze este uvidim
pichalsi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod psychocowboy 14. 4. 2007 18:22

zkus najit well pti, cislo nevim...ted je nova verze...sou naslapane, mam ho doma, podporuje i adsl 2+... cia..
psychocowboy
Junior

Odeslat příspěvekod ramonez 14. 4. 2007 18:50

Skus pozriet nieco take:

D-Link DSL-G684T (mozno aj do 2000Cz)
Well PTI-8505G (tento mozno mal na mysli psychocowboy)
Ovislink WT-2000ARM
Microcom AD 2735

Osobne sa chystam kupit do tyzdna jeden zo spominanych a stale neviem, ktory to bude. Pouzivam teraz jeden podobny(Microcom, nieco ako starsiu verziu od toho spominaneho) a pravdepodobne pri tejto znacke asi ostanem. Ale kludne si necham poradit,ak by som mal ist do ineho.
ramonez
Junior

Odeslat příspěvekod Mike Wazowski 14. 4. 2007 21:31

Drobný poznatek k tomu D-Linku.

Starší model s Wifi pískal, tento je již v tomto ohledu v pořádku jen bych řekl, že docela topí. Určitě hodně záleží na umístění (možná by bylo vhodné zavěsit na zeď), ale jinak je to dobrá volba. Mnoho funkcí, přehledné rozhraní, rozumná cena (aktuálně u O2 1903,-).
Mike Wazowski
Junior

Odeslat příspěvekod tark 14. 4. 2007 21:36

Tak to že topí bych moc neřešil, stejně jej strčíš někde kde nebude zavazet (já ho mám v kuchyni..)
tark
Junior

Odeslat příspěvekod Mike Wazowski 14. 4. 2007 21:46

Mám ale obavy, že mu to na výdrži (životnosti) moc nepřidá. Ve srovnání s jinými typy mi přišel dost teplý.
Mike Wazowski
Junior