Tlaciarne v sieti

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RandoMMeR 16. 5. 2007 21:55

takze vo firme mame 4 pocitace pripojene na internet, kazdy ma svoju osobitnu pripojku.
ale mame 3 tlaciarne a chcel by som aby hocijaky pocitac mohol tlacit na hocijaku tlaciaren, najlepsie bez nutnosti zapnuteho pc vedla tlaciarne ( som rozmyslal nad linux serverom a pripojenim tlaciarni k serveru a potom vytvorit lokalnu siet s linux serverom )

takze ako by sa to dalo poriesit? mam v zatvorkach ten moj napad, ale neviem ci to bude fungovat, zatial som iba konstruoval jednu siet aj to bez serveru.
vela skusenosti nemam, ale nieje to problem, mam s pocitacmi nejaku tu intuiciu alebo co, ze viem co by malo ist kde a ci to bude fungovat alebo nie. s konfiguraciou servera nieje problem, mame fora, mam znameho ktory by mi v nejakom hroznom pripade pomohol ale chcel by som to zvladnut sam

tak co hovorite, da sa to nejak tak rozbehat alebo by ste poradili nieco lepsie?

dik za responsy
RR
RandoMMeR
Junior

Odeslat příspěvekod v 17. 5. 2007 13:02

nechcem ta oberat o zabavu s linuxom, ale ake su tie tlaciarne?
Ak paralelne - ako ich pripojis k jednemu PC s linuxom?

Skus sa poobzerat po printserveroch, mozno to bude rychlejsia cesta
v
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 17. 5. 2007 13:07

Porid si 3portovy printserver, pocitace spoj do lokalni site (pro tvuj pripad bude stacit pevna adresaca a prac skupina). Doporucuji tisk pres lpr protokol.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod RandoMMeR 17. 5. 2007 16:27

cize kupit nejaky kvalitny printserver a napojit tam tie tlaciarne a spravit lokalku?
cize ten normal linux server tam potom nepotrebujem?
btw. o printserveroch som este ani nepocul :)

takze ten printserver sa sprava ako ten linux server, cize tlaci kde chcem, co chcem?

diki za rady
RandoMMeR
Junior

Odeslat příspěvekod Slamka 17. 5. 2007 16:56

Aké máš tlačiarne??

Moderné tlačiarne vedia byť pripojené priamo do siete cez RJ45 kábel, tak ako kompík, a potom si ich namapuješ cez IP adresy. Každej tlačiarni pridelíš inú IP adresu a vybavené.

Ak máš však staršie tlačiarne, ktoré idú len cez USB alebo nebodaj paralel port, tak musíš urobiť ten printserver... A tlačiarne musia byť v jeho dosahu, v dosahu káblov.

Preto Ti odporúčam radšej moderné tlačiarne ktoré majú aj tú možnosť pripojenia cez RJ45 konektor a vedia byť samostané mašiny na sieti........ Zrejme máš vytvorenú nejakú topológiu prípojok do siete a potom tú tlačiareň postavíš tam kde sa Ti hodí a kde dosiahneš káblom do zdierky siete.
Slamka
Junior

Odeslat příspěvekod RandoMMeR 17. 5. 2007 17:46

mno kazdy pocitac ma vlastne pripojenie na net
a tlaciarne su stare asi 2roky, RJ45 urcite nemaju, idu cez USB
cize asi ten printserver

a parallel to tiez nieje, secko ide cez USB
RandoMMeR
Junior