Firefox Browser (od 83.0) - diskuze, řešení problémů

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod stani 20. 11. 2020 15:15

FF.jpg

Tak tu máme nový Firefox.

A hned co se nestalo. Nevím zda se mi Firefox zrovna upgradoval, či co, ale šel jsem na záložku Historie, chtěl jsem se na něco podívat, ale asi jsem omylem kliknul "Vymazat nedávnou historii"...
Nato se Firefox kousnul, musel jsem ho přes Správce ukončit, poté znovu start, ale strašně pomalý, zase se kousnul. Opakoval jsem to, ale už se normálně nerozběhl. Tak tedy restart PC, spuštění v Nouzovém režimu, ale i tady byl problém, byl pořád pomalý a kousal se, tak jsem musel udělat zálohu Profilu, restart PC, spuštění Firefoxu s Shift a volba "Obnovit Firefox"...
Jo, to proběhlo dobře, Firefox naběhl v pohodě, žádné kousání, svižný. Vyvolám tedy aktuální složku Profilu, ukončím Firefox, obsah Profilu komplet vymáznu a nakopíruji tam ten poslední-zálohovaný.
Ale ouha.. :oops:
Všechno v ...., Hesla, Záložky, Nastavení, Doplňky, modifikované CSS, nic z toho nefunguje... Jako kdybych provedl čistou instalaci nového Firefox 83.

Až potom jsem si všiml, že nový Firefox udělal na Plochu složku s názvem "Původní data aplikace Firefox". Ta složka má 542 MB.
Kouknul jsem tedy do Profiles a tam vidím u stávajících velikost 12,5 MB.

Říkám si co teď, asi nezbývá, než nová čistá instalace Firefoxu 83, co nadělám, všechno znova doplnit a nastavovat vč. hesel (viz dále).

Ale přesto jsem zkusil jeden zoufalý krok, že obsah celé té složky "Původní data aplikace Firefox" jsem nakopíroval do stávajícího Profilu (z něhož jsem předtím vše vymazal), a pak spustil Firefox, a ejhle, vše jako předtím, nic se nekouše, Hesla, Doplňky, CSS, Nastavení, vše funguje v pohodě a svižně. :shock: :-)) Akorát že tedy aktuální Profil má opravdu 551 MB. 8-D Doplnění: zmizela Historie, je tam jenom ta dnešní.

Jen taková poznámka: jak exportovat a poté zase importovat komplet hesla? Ten Lokwise umí exportovat Přihlašovací údaje, ale importovat je umí pouze z jiného prohlížeče (Edge, Explorer, Chrome).
Jak je tedy exportovat pro takovýto případ a pak znovu importovat do nové instalace?
Naposledy upravil stani dne 20. 11. 2020 17:19, celkově upraveno 1
stani
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 20. 11. 2020 15:37

Ja si do NOVÉHO profilu prenášam iba tieto súbory zo starého profilu:
C:\Users\xxx\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxxxx.default - platí pre Windows 10
1. hesla, ktoré zostali v STAROM profile:
- logins.json a key4.db
2. prihlasovacie údaje, ktoré zostali v STAROM profile:
- cookies.sqlite
3. Záložky, ktoré zostali v STAROM profile:
- bookmarks-2020-09-15_xxxxxxxxx.jsonlz4 (číselný údaj 2020-09-15 = dátum, ktorý sa denne mení). Toto je záloha z 15.09.2020
- stará história a aj záložky sú v súbore places.sqlite a formhistory.sqlite

Všetky tieto kopírovania do nového profilu sa musia vykonávať pri ukončenom Firefoxe.
https://support.mozilla.org/cs/kb/jak-p ... no#w_hesla
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 20. 11. 2020 15:49

Jojo, to jsi zkopíroval svůj vlastní post odsud. :-D

Já jsem ale v FF Quantum žádný logins.json nenašel... To možná platilo pro verzi ještě před Quantum.

Samozřejmě vše jsem mazal a kopíroval při ukončeném Firefoxu, píši to přece.
stani
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 20. 11. 2020 16:48

stani píše:Já jsem ale v FF Quantum žádný logins.json nenašel...
Zle si hladal. Ja ho tam mám stále:

C:\Users\xxxxx\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\cehecjlc.defaultxxxxx\logins.json
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 20. 11. 2020 17:07

Ano, v tomto novém profilu je, ale v tom předešlém není a nebyl (samozřejmě jsem ho tam předtím hledal).

Nevím jak je to možné, jediné co mě napadá, že při upgrade na ten nový Firefox a té chybě co nastala, že se tento soubor vymazal?... Fakt nevím, prostě v tom starém profilu není, teď jsem se znovu díval.
A teď koukám, že tam není ani formhistory.sqlite...

---

Jinak bych k tvému seznamu ještě přidal složku *chrome - ten kdo má upravené CSS styly.
A také vyhledávací moduly, doplňky (vč. jejich nastavení), a nastavení v about:config - ale nevím v jakých souborech či složkách to vše je.
stani
Junior