Youtube 4k video se seká

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod SuchacCZ 17. 3. 2021 19:58

Zdar lidi, koupil jsem si nový 4k monitor (měl jsem fullHD) a zjistil jsem, že se mi youtube 4k videa sekají. HW akceleraci v prohlížeči (Chrome) mám zaplou. Internet mám 250Mbit (ověřeno), Chrome je aktuální (seká se i Edge), stejně tak ovladače GPU. Při přehrávání jede CPU přes 90%, GPU cca 30%. Počítač není sice žádný dělo, ale video by snad zvládnout měl. Když mi to dá i televize... O:-)

HW:
AMD Phenom II x4 @ 3,6GHz
AMD 7870, 2 GB VRAM
12GB RAM
4k@60Hz monitor přes display port
Win10

Je někde ještě nějaký nastavení, který jsem přehlídnul? 4k video, které bych vyzkoušel z disku nemám...
SuchacCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 17. 3. 2021 20:54

Jak píšeš sám když ti to nedává CPU tak jak to chceš vyřešit?

CPU ještě neumí pracovat na 150% takže vyměnit CPU za výkonnější.....

PS. Asi ta akcelerace neběží úplně OK a něco počítá pořád CPU který nestíhá.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod djkubas91 18. 3. 2021 09:37

HW akcelerace hlavně funguje jen u videí, které umí hardwarově dekódovat grafika/CPU, ne? Což 13letý procesor a 8 let stará grafika bude umět jen těžko...
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 3. 2021 11:10

Youtube používá pro 4k video kodek VP9. Ten AMD HD7870 akcelerovat neumí (má UVD 4.0; viz tabulka). A procesor je slabý, takže to nedává.

TV má pravděpodobně čip, který HW dekódování VP9 podporuje.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SuchacCZ 19. 3. 2021 19:50

Dík za odpověď. Celkem mě to překvapilo, nemyslím si, že chybí výkon. Spíš chybí podpora GPU jádra v ovladačích, prostě marketingová tlačenka prodeje novějších karet.
Nejsem žádnej velkej gamesník, ale třeba Jedi Fallen Order nebo SW Squadrons jsem si na stařence v pohodě zahrál. Dishonored dává dokonce ve 4k

BTW, doporučíte mi nějakou budgetovou AMD grafiku s novějšim jádrem hlavně na 2d + sem tam nějakou hru (spíš starší) bez větších nároků? Na hry máme doma novej Xbox ;-)
SuchacCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 20. 3. 2021 01:46

r34ktor píše:Youtube používá pro 4k video kodek VP9. Ten AMD HD7870 akcelerovat neumí

Co na této odpovědi nechápeš? Prostě tvá grafika kodek VP9 neumí a tak to počítá CPU který to prostě nestíhá počítat.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SuchacCZ 8. 10. 2021 00:26

Možná to někomu pomůže - stará grafika mi odešla, tak jsem koupil GTX 1050 Ti za necelé 4k CZK. Je o trochu výkonnější ve 3d a 4k@60 YouTube videa zvládá se zatížením cca 30%. Při dnešních cenách GPU jsem nenašel jinou alternativu.
SuchacCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod atti.hombre 8. 10. 2021 07:38

A vyťaženie toho Phenoma je teraz kolko % ?
Ryzen5 1600, Prime X370 Pro, Flare X 3200 MHz CL14 16GB, Sapphire HD 7750 Ultimate, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
atti.hombre
Junior

Odeslat příspěvekod SuchacCZ 8. 10. 2021 14:46

Tři jadra kolem 20%, čtvrté idle. Oprava ke GPU - 40-45%. (video na YT 4k Costa Rica, nebo tak nějak, jeden z prvních výsledků při vyhledávání "4k")
Edit: Optimalizované a starší hry zvládá na snížené detaily ve 4k, např Assetto Corsa v 60fps stabilně.
SuchacCZ
Kolemjdoucí