Allways On Top v Chrome

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aurum 13. 7. 2022 00:51

Zdravím všechny a prosím o radu. Při práci s webem si občas pustím videopřehrávač a na něm si navolím Allways On Top, umístím ho do menší části obrazovky a pohodlně, aniž by se mi prohlížeč zavřel, pracuji s čímkoliv, především s webovými stránkami. Tohle potřebuji s iVysíláním ČT. V Chrome si pod jednou záložkou spustím iVysílání, zadám "Přesunout odkaz do nového okna" a to si umístím do nějaké části displeje. Pak svobodně pokračuju s prohlížečem a spoustou záložek. Problém je v tom, že když pracuju v některé ze záložek a okno iVysílání není aktivní, schová se pod prohlížeč. Pokoušel jsem se o nějaké rozšíření, např. AOT, ale nechce mi to fungovat. Mám Windows 11, poradíte?
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 13. 7. 2022 12:54

Používám HotkeyP, který mimo spousty dalších věcí umí i "Okno na vrchu". Pro zamyšlené použití funguje bez problémů.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 13. 7. 2022 20:59

Tiez pouzivam HotkeyP, ale na toto mi staci Firefox a integrovana funkcia PIP, kedy sa okno z videom zobrazi v okne bez ramcekov a uz automaticky so zapnutym Always on top. Nema toto aj Chrome?

Este pozor na otvaranie jednej karty v novom okne, mne sa takto stratili vsetky otvorene karty, ked som zatvoril hlavne okno s kartami ako prve a potom okno s jednou kartou s videom, po otvoreni Chrome sa mi otvorila len 1 karta a ostatne boli stratene, neviem ci tu chybu uz opravili.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 16. 7. 2022 19:04

Díky vám za tipy. Vyzkouším.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 16. 7. 2022 20:42

aurum píše:Prosím tě, můžeš mě navést, jak v tom firefoxu spustím to okno PIP? Používám na televizi tuhle stránku a právě to bych chtěl zasadit do okna bez rámečku a mít stále navrchu...
Předem děkuji

https://www.mozilla.org/cs/firefox/feat ... n-picture/
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 7. 2022 21:40

aurum píše:Díky vám za tipy. Vyzkouším.

Odpovím ti na SZ tady. Může to být užitečné i pro ostatní.

Varianta s HotkeyP se týkala specificky iVysílání, které má u videa tlačítko Do nového okna. Tím video otevřeš v novém okně a pomocí předem vytvořené zkratky v HotkeyP ho lze uzamknout na vrchu.

Elegantnější a univerzálnější řešení je pak rozšíření Picture-in-Picture Extension (by Google). Když si pak na stránce s videem, pomocí kl. zkratky Alt+P ho přesuneš do samostatného okna, kterému lze měnit velikost i pozici a už má automaticky nastaveno "vždy na vrchu".
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 16. 7. 2022 23:43

Ten doplněk Picture-in-Picture Extension je elegantní. Jen nechápu, že okno má svou maximální velikost a nemohu si ho libovolně zvětšit, maximálně jen na čtvrtinu displeje. Ale i tak celkem super.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 16. 7. 2022 23:53

Vo Firefox je to neobmedzene, celkom sa cudujem, ze Chrome to ma len ako rozsirenie a este to ma aj obmedzenia.

Vo Firefox staci kliknut na ikonu PIP, nasledne PIP okno zvacsovat, polohovat, pretacat pomocou sipiek vlavo, vpravo, pauznut pomocou Medzernika.

Skusal som to rozsirenie pre Chrome, neumoznuje to zvacsenie na viac ako stvrtinu, nema to mute tlacidlo, nedokaze pretacat sipkami, pri posunuti kurzora sa stmavi cele okno. Taktiez nie je mozne aktivovanie PIP jedinym kliknutim, ako vo Firefox.
Naposledy upravil Dreamer dne 17. 7. 2022 00:03, celkově upraveno 1
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 16. 7. 2022 23:56

Ano, ve Firefoxu to jede parádně. Více jsem ale na chrome, tak mě to tam zajímalo.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 17. 7. 2022 00:08

Taktiez v Chrome si to nezapamata poziciu ani velkost okna, takze je to nutne stale upravit manualne, po kazdom spusteni programu.

Najviac obmedzujuce je ale podla mna absencia priamej aktivacie PIP jednym kliknutim, co je vo Firefox bezna funkcia.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků