Opera 9.20 a zatížení procesoru

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slay 22. 5. 2007 09:04

Operu používám docela dlouho, ale teď se mi stává nemilá věc. Při zobrazení některých stránek mi CPU jede třeba na 85%. Jakmile tu stránku zavřu, spadne na 0%. Je to vada Opery, nebo mého NB. (ACER TravelMate 4650 - Win XP Pro, Intel Pentium M 1,5MHz, 512MB). Jedna t těch stránek:
http://www.automodul.com/krok2.php3?car ... page=sport
slay
Junior

Odeslat příspěvekod Pif666 22. 5. 2007 09:12

Mam podobnu skusenost, urcite to nie je vada tvojho NB. Opera nie je bez chyb ...
Pif666
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 5. 2007 09:28

To je běžná věc. Opera si strašně ráda křečkuje soubory stránek do operační paměti... A to i více stránek. Když jsem stahoval HQ fotografie (ručním "klikáním" v nových panelech atp.) tak jsem se s Operou pod 100 MB využité paměti a CPU na 69-88% nedostal.. A navíc mě už začínaly rozčilovat jisté věci - nesprávná funkčnost Javy apod... takže jsem migroval na Mozillu Firefox. A teď už pohodička..
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Hans.Wolfenstein 22. 5. 2007 09:43

To zatížení procesoru způsobují ty otřesné flashové reklamy, nebo nejaké neoptimalizované ovládací prvky, o chybu Opery se nejedná.
Jinak s tou spotřebou paměti bych zase tak nesouhlasil, s Operou jsem se dostal vždy hodne pod 100MB, zato Mozilla si rada ukusuje i 300-400MB.
PC: Intel Xeon E3-1230, 16GB DDR3, Asus P8B WS, GF 460 GTX OC, Seasonic S12 II 520W, Chieftec LBX-02B-B-B, EIZO EV2455
Hans.Wolfenstein
Junior

Odeslat příspěvekod Pafo 22. 5. 2007 09:54

Zkuste novou verzi 9.21. Mělo by být pár věcí opraveno včetně zabírání si většího množství paměti. Třeba to pomůže.
Pafo
Junior

Odeslat příspěvekod iv93 22. 5. 2007 10:05

Potvrzuju vytížení na té stránce, je tam nějaký javascript, který to způsobuje. Pomohlo js vypnout. Po následném zapnutí js už byla stránka OK, ale dál jsem to nezkoumal.
Malým dětem a blbcům počítače do rukou nepatří.®
iv93
Junior

Odeslat příspěvekod iv93 22. 5. 2007 10:23

Ještě doplním: Testnul jsem tu stránku taky v IE 6 a ve Ff 2.
V IE je procesor vytížen na cca 40%, ve Ff na cca 60%, po vypnutí js vytížení ve Ff spadne, ale opětovným zapnutím js zase vyskočí. Tudíž ta stránka pravděpodobně obsahuje něco nedobře napsaného. Nic to ale nemění na faktu, že Opera si s ní poradí nejhůře.
Malým dětem a blbcům počítače do rukou nepatří.®
iv93
Junior

Odeslat příspěvekod Hans.Wolfenstein 22. 5. 2007 20:04

to iv93 : to je diskutabilní, já mám Operu vytíženou na 39-42%
PC: Intel Xeon E3-1230, 16GB DDR3, Asus P8B WS, GF 460 GTX OC, Seasonic S12 II 520W, Chieftec LBX-02B-B-B, EIZO EV2455
Hans.Wolfenstein
Junior

Odeslat příspěvekod Aonym 22. 5. 2007 20:13

Hans.Wolfenstein: Ty jo, skoro závidim, mám 60%.

Tady nejde o to jeslti je to 20,30 nebo 90, ale o to, ze je tam nejaky pravdepodobne zacykleny skript.
Aonym

Odeslat příspěvekod r34ktor 22. 5. 2007 21:30

Tak jsem to testnul, a výsledky jsou opravdu zarážející.

FF 2.0.0.3 - zatížení CPU 10%, korektní zobrazení
Opera 9.20 - zatížení CPU cca 75%, rozpadlý layout stránky :-/
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod daivory 22. 5. 2007 21:59

mam operu 9.01 a vytizeni na zminene strance 58-60%
daivory
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 25. 5. 2007 00:17

Taky bych rad radu.
Nainstaloval jsem si operu 9.21 a jsem z ni nestastny. Totalne me depta jedna vec. A sice to, ze kdyz projdu par stranek a chci se vratit na predchozi sipkou zpet, automaticky se otevira okno s prehledem vsech navstivenych stranek a nemuzu se toho ani za boha zbavit. S nastavenim si hraju snad cely den a marne.
Da se toho vubec nejak zbavit nebo je jedine reseni vratit se k predchozi verzi?
Fido+
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 25. 5. 2007 00:28

Tak jsem vyzkoušel tlačítko Zpět v Opeře 9.21, a funguje zcela standardně. Takže těžko říci, kde je problém u tebe.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fido+ 25. 5. 2007 01:04

Ano. Funguje standardne ale jen asi do tri stranek. Pokud jich projdes vic tak uz standardne nefunguje. Po jeho zmacknuti se vzdycky objevi ten vyber navstivenych stranek. Fakt si s tim nevim rady. Zadna z predchozich verzi mi to nikdy nedelala.

Jeste doplnim, ze se mi to chova uplne stejne na dvou ruznych pc s ruznou konfiguraci. Opera byla stazena v ruzny den a pres odlisne providery. V obou pripadech ale ze stranek opery.
Fido+
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 25. 5. 2007 02:12

Prošel jsem schválně 13 stránek, a tlačítko Zpět stále fungovalo běžným způsobem.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Další stránka