Internet Explorer 7.0 Final AE následný downgrade a error

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod holobit 21. 7. 2007 13:39

zdar,

mám WXP Pro SP2 OEM (legal)

chtěl jsem porovnat odlišnosti ve verzi MS Internet Explorer 7.0 Final AE oproti verzi IE7-WindowsXP-x86-csy. Jaké bylo však mé překvapení , když po dokončení instalace nastal downgrade na verzi IE6!

Upgrade na IE7 se již nezdařil a zanechal mě v pasti restartů, po sérii pokusů o obnovení původního nastavení. Nepomohlo ani postupovat dle návodu na stránkách MS, tak jsem googlil, ale též bez úspěchu, při odinstalaci přes odebrat programy chybí soubor:
"mshtml.dll 000" Má být součástí Windows NT service pack uninstal directory.

za případné rady budu rád, bohužel potřebuji IE na některé mnou prováděné činnosti. Jinak jedu na FF.

POUČENÍ: Neinstaluj SW po 12ti hodinové noční směně :)

Bez něj nelze dokončit odinstalaci ie7.

nemohl by ste mi ho někdo někam hodit, jako do prostoru
holobit
Junior

Odeslat příspěvekod Ozzy 21. 7. 2007 13:47

...12-ti hodinové směny nedělám,ale mám úplně stejný zážitek... :-/
Tolerance je tísnivý pocit, že ten druhý by mohl mít nakonec pravdu.

ROBERT FROST
Ozzy
Junior

Odeslat příspěvekod holobit 21. 7. 2007 13:49

A jak si to vyřešil???

Prozraď!!!

thx za info!
holobit
Junior

Odeslat příspěvekod firefox4free 21. 7. 2007 14:31

Ahoj, skus toto:

Stiahni si subor mshtml.dll z tejto lokality:
http://www.dll-files.com/dllindex/download.php?mshtmldownload0UKhXCYLdR

Uloz tento subor do c:\windows\system32\dllcache a potom do c:\windows\system32

(Pozn. K adresaru dllcache sa dostanes tak ze z prikazoveho riadku zavolas toto: c:\Windows\System32\dllcache)

Restartuj pocitac a skus odobrat poskodeny program, ktory si instaloval, prip. nanovo nainstaluj IE 7.

Vela stastia :)
Naposledy upravil firefox4free dne 21. 7. 2007 14:43, celkově upraveno 1
firefox4free
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 7. 2007 14:38

to holobit:
Nejjednodušší je použít Obnovení systému (z tvého příspěvku bohužel nevyplývá, zda jsi to zkoušel, či ne).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod holobit 21. 7. 2007 15:03

Tak jsem to úspěšně rozchodil dokonce tu verzi MS Internet Explorer 7.0 Final AE! (3x hurá, fakt mě to dost zarazilo)

Kdyby se někdo ocitnul ve stejné situaci, mně pomohlo toto:

1. přidat nebo ubrat programy - zobrazit aktualizace - odinstalovat IE 7, po chvíli to hlásí soubory, které nelze nalézt a začne se ptát na jejich umístění. Valná většina těch souborů se nalézá ve Windows\help\

ale některé i jinde použil jsem normálně vyhledávání a dal je načíst z aktuálního umístění. Až na ten proklatý "mshtml.dll 000", který to v mém případě chtělo jako poslední. Dal jsem ho přeskočit a zeptalo se to, jestli ručně odstranit adresář windows\ie7. Dal jsem že ano. Pak jsem to restartoval. Po naběhnutí systému jsem dle nějaký help stránky Microsoftu, vypnul antivirák a Firewall. Protože jinak to vždy hlásilo, cosi jako: "souběžně s touto aktualizací probíhá další aktualizace, instalaci nelze dokončit." Pak jsem spustil instalaci MS Internet Explorer 7.0 Final AE. Trvalo to poměrně dlouho na mé šnečí P4 a slimáčím připojení :). Během instalace si to natahalo znovu několik záplat týkajících se IE a myslím, že i Win. Po té, bylo nutno doinstalovat ještě jednu záplatu z WinUpdate. Nějaká bezpečnostní, teď se mi to nechce hledat.

Pak restart a všechno se zdá být v cajku!

No, hrozná vopičárna s tou instalací, nevím, jestli se to tahle rozhodí všem, ale mě to dost na*ralo!

No, snad to někomu pomůže.

V neposlední řadě všem dík za reakce!

edit: pravopis
Naposledy upravil holobit dne 21. 7. 2007 15:10, celkově upraveno 1
holobit
Junior

Odeslat příspěvekod holobit 21. 7. 2007 15:07

To reaktor: jj, právě, že jsem to zkoušel, ale obnovení systému nepomohlo a to jsem si od toho dost sliboval, protože mi to často pomohlo!

Hlavně, že už je klid a šlape to - jak má!

ps: jsem zvědavej co novýho to přináší, jestli to vůbec stálo za to...
holobit
Junior