Černobíle a na nože: Firefox vs. Opera

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Jaký internetový prohlížeč používáte?
Firefox 180 %  52%  [ 180 ]
Opera 153 %  44%  [ 153 ]
Internet Explorer 13 %  3%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 346

Odeslat příspěvekod hekrhy 7. 6. 2008 18:49

myslím, že jsi k tomu všemu Operu docela dost znevýhodnil tím, že jsi na ni ty 3 hodiny pracoval (měla určitě spoustu předchozích stránek v paměťové cache a historii atd.), ale i tak se jen potvrzuje to, co všichni až na jednoho říkáme...

stejnak ti ale Pitomeš na tohle odpoví, že to ve Windows ukazuje tu paměť špatně...a v linuxu od teď určitě taky :D
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 6. 2008 22:35

Mám v compu všecky 3 - IE v.7, FF v.2.0.0.14 i Operu v.9.27 sestav 8841. Na ty další mi nezbývá čas stahovat a instalovat - a hlavně používat. Operu používám já, jsem na ni zvyklý a bez ní si připadám jako bez půlky myši - a FF mám jako zálohu, když mi "Velké Červené O" nezobrazí korektně některou speciální stránku - a na internetbanking. Explodér nepoužívám - jsou to vrata do zad. Moje 1/2 má radši FF, protože vypadá a funguje skoro stejně jako IE - však taky IE7 je z víc než poloviny vykradený FF...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior

Odeslat příspěvekod hulller 12. 6. 2008 19:37

mam operu 9.5 a nezobrazuje mi na ziadnych strankach flash aj ked mam flash player nainstalovany.
cim to moze byt
American beer is like sex in the canoe, fucking close to water
hulller
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 12. 6. 2008 20:20

a mas nainstalovanou i verzi pro Operu? me v ni flash funguje, ale 9.5 ma i dost jinych chyb, radeji zustan jeste u 9.27
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Big Muscle 15. 6. 2008 11:21

Mam dotaz na Petra Tomeše. V diskuzi u článku mi ho nebyl schopný odpovědět, tak pokud neodpoví zde, tak opět ukáže jaký je mamlas. Chtěl bych jenom vysvětlení.

Celou dobu se tady oháníš tím, jak Firefox žere daleko méně paměti než Opera, ale ve svém důkazu dokazuješ naprostý opak. Firefox sice žere méně paměti, ale pouze při žádném otevřeném tabu. Za běhu žere rapidně více paměti.

Teď už mě nemůžeš nařknout z toho, že jsem důkazy zfalšoval, protože ten důkaz jsi vytvořil ty sám. Zde je:

http://www.phil.muni.cz/~ptomes/fedora.swf

Tak, co si vymyslíš teď za výmluvu? ;-)
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ukomir 15. 6. 2008 12:12

Ja sa prikláňam k Firefoxu.Používal som Operu,ale mal som problémi so zobrazovaním obrázkov(albumy na Pokeci),som začal používať Firefox s ktorým som spokojný(oprava pravopisu napr.,download helper,s ktorým sa dajú stiahnuť flv videá)Dnes som si stiahol najnovšiu Operu na vyskúšanie,ale ostanem radšej pri Firefoxe.Zdá sa mi pomalšie načítavanie stránok,nejaké problémi s históriou-"späť" a niekedy mi načítalo iba textovú stánku bez obrázkov.
Ukomir
Junior

Odeslat příspěvekod Havran42 15. 6. 2008 12:40

hulller píše:mam operu 9.5 a nezobrazuje mi na ziadnych strankach flash aj ked mam flash player nainstalovany.
cim to moze byt

Tools > Preferences... > Advanced > Downloads
hide file types opened with opera nesmie byt oznacene! a do quick find dame swf, vyberieme edit a pri use plugin vyberieme volbu v ktorej je Shockwave Flash.
Restartneme operu a malo by to bezat.

(To mam od kamosa co mal rovnaky problem).
Havran42
Junior

Odeslat příspěvekod angelfury 15. 6. 2008 22:27

Opera 9.5 zatim na zkousku, prijemne me prekvapila rychlost a pekne zpracovany interface se systemem zalozek, naopak neprijemne to ze bloker reklam neni az tak dokonaly jako kombinace NoScript a Adblock plus u FF, dale nezvyraznovani linku po najeti dokud neni stranka kompletne nactena a take problemy s prehravanim streamovanych videii pokud jsou na strankach jako odkazy (na youtube a njoy) - proste se nedaji pustit, ovladaci prvky nejsou aktivni
about:blank

Sókratés: Scio me nihil scire
angelfury
Junior

Odeslat příspěvekod fridge 17. 6. 2008 18:33

2angelfury: Nevím, jak tobě, ale mně stačí v jakékoli Opeře včetně 9.5 na video jednou kliknout (aktivovat flash objekt) a je vše aktivní tak, jak má.
Vždy možnost volby. Zvolit si nesvobodu je taky volba.
fridge
Junior

Odeslat příspěvekod angelfury 18. 6. 2008 14:12

@ fridge: dela mi to jen na nekterych strankach, vazne netusim cim to je, jinak je vsechno v poradku, v jinych prohlizecich to bezi jak ma
about:blank

Sókratés: Scio me nihil scire
angelfury
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 18. 6. 2008 14:37

Opera 9.5 porusuje standardy: hodnota text ovlivni i barvu border u tabulek a prvku <hr>, stejnou neplechu dela i color v CSS, i kdyz W3C stanuvuje, ze text i color maji ovlivnovat jen barvu popredi textoveho obsahu.

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 6. 2008 15:38

takže s tím prasostandardem IE jsme se už definitivně smířili, že teď tak masivně peskujeme ostatní prohlížeče za sebemenší bug, jistojistě odstranitelnej hned v příští verzi ? :)
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Big Muscle 18. 6. 2008 16:14

Timhle akorát lidi ukazujou, že problematice vůbec nerozumí a dělají tím ze sebe hlupáky. Jestliže se někde objeví bug, tak to neznamená, že hned porušuje standardy.

To bych pak mohl začít tvrdit, že FF3 snižuje stabilitu operačního systému (= ty memory leaky, co neopravili)
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DevAstor 18. 6. 2008 16:39

vite ja jim to hlasil uz pri betaverzich a pak jeste nekolikrat, ale porad s tim nic neudelali... je to skoda, v 9.27 tato a jine chybky nebyly, ale zase mela pro me jine muchy, proto jsem cekal na finalni 9.5, ze na ni prejdu, ale docela me zklamala :( doufam teda, ze vse brzo opravi...

Big Muscle: ano, poruseje standardy a o FF si muzes tvrdit co chces...

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 6. 2008 17:03

opera se bije v prsa jakožto propagátor a "uctívač" webových standardů, čili se nemusíš bát, že by tenhle problém zůstal nepovšimnut...

ono je tam těch bugů, a mnohdy závažnějších, ještě spousta a pokud na tvůj podnět nezareagovali při vydávání "weekly buildů", nejspíš to nebyl v danou chvíli prioritní problém nebo jsi jim to hlásil na místa, kam se vývojář nikdy nedívá, čili do diskuzního fóra pod blogem :)
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Předchozí stránkaDalší stránka