Černobíle a na nože: Firefox vs. Opera

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Jaký internetový prohlížeč používáte?
Firefox 180 %  52%  [ 180 ]
Opera 153 %  44%  [ 153 ]
Internet Explorer 13 %  3%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 346

Odeslat příspěvekod BugMeNot 16. 2. 2008 21:57

K tomu vyhledavani F6 a zkratka a hledam, zajimave ze ve ff mi to funguje uplne stejne jako vam bez jakehokoliv rozsireni viz http://firefox.czilla.cz/otazky/#otazka-11 (a tuto funkci ma firefox uz od verze 1.*, v 1.5.* to mel urcite, a mam pocit, ze to umel i v 1.0.)

A ohledne doby nastavovani firefoxu je to take uplne jednoduche, staci pouzit rozsireni FEBE (vyexportuje mi vsechna rozireni a nastaveni firefoxu, ktere si vyberu) a CLEO (vytvori z toho jediny .xpi balicek, ktery se nainstaluje jako obycejne rozsireni) a pak si mohu firefox kdekoliv jednim kliknutim nastavit presne tak, jak jsem zvykly.
BugMeNot
Junior

Odeslat příspěvekod Michal P 16. 2. 2008 22:47

Většinou používám Firefox hlavně na diskusní fóra. V Opeře se mi zase líp pohybuje v obrázkových galeriích. A v podnikovém intranetu se pohybuju v IE6.
...
Michal P
Junior

Odeslat příspěvekod mattiash_king 16. 2. 2008 23:17

Operu som skúsil, používal som aj integrovaného mail klienta... Podobne som skúsil aj IE7. FF mi proste najviac vyhovuje, sila zvyku, používam od dôb 1.x plus k tomu správne vodítko od kolegu zabezpečujúceho lokalizáciu do slovenského jazyka. Nesnažím sa hľadať zlé a dobré veci, jediné čo mi vadilo na Opere 9.25, bolo problematické otváranie niektorých typov web stránok, ktoré navštevujem. Žiadny z týchto dvoch úplne neuprednostňujem sú to pre mňa rovnocenní kandidáti. Teším sa na FF3...
LG Optimus Sol E730
mattiash_king
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 16. 2. 2008 23:20

PC -> Firefox
PDA -> IE
Mobil -> Opera

:roll:

kedze ale vacsinu casu sa na internete pohybujem prostrednictvom PC tak u mna vedie FF....
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom028 16. 2. 2008 23:48

JA pouzival do doby, nez vysel Firefox Operu. Od zlomu Mozilla/Firefox jsem presel na FF, nebot mi dava volnost v rozsireni a pro vyvoj je daleko lepsi. Ale jinak si myslim, ze clovek to nazor. To bychom mohli srovnavat Windows X Linux, WM mobile X Symbian atd.
IBM Z61m
tom028
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlik1957 17. 2. 2008 00:31

Operu používám už cca 5 let k naprosté spokojenosti, Firfox jsem zkoušel a nevyhovuje mi, že se musí dodělávat, navíc se mi přes něj tlačily do počítače různé mršky. Je ale pravda, že každému vyhoví na co je zvyklý, znám lidi kteří přes to, že mají oba uvedené programy nainstalované, používají stejně IE7.
Pavlik1957
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tučňák 17. 2. 2008 10:45

Na PC + notebook převážně Operu.

Mobil :arrow: Safari.

Nainstalovány mám všechny 3 prohlížeče z důvodu optimalizace webových stránek. I když dneska už většina stránek pokud jsou dobře napsány pro Operu/Firefox tak se prakticky stejně zobrazí i v druhém prohlížeči..Jen ten IE nám ty standarty furt nějak nechce dodržovat :)

Ale co se týče surfování vyhovuje mi nejvíc Opera už taky nějaký ten rok, takže hlas pro ni :wink:
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukiboy15 17. 2. 2008 11:27

Radiť k sebe Operu a FF je ako porovnávať OSX a Linux. Ten, kto túži po kvalite vyhotovenia a dokonalých funciách v základe, siahne po Opere. Kto sa nerád prispôsobuje a túži sa poklaď za tvorcu svojho prehliadača, zvolí v základe málo vybavený FF, ktorý môže dotvoriť. Jednoduchá rovnica užívateľov. :|

Osobne som spokojný s Operou a takmer po 5 rokoch používania sa nemienim upísať konkurencií. :)
Pentium + Turion = wuuuuuuuhuuuu
lukiboy15
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Big Muscle 17. 2. 2008 12:07

Já raději Operu.

Když vidím ty changelogy každé nové verze Firefoxu, kolik bezpečnostních chyb tam bylo opraveno, tak bych se při jeho používání mohl maximálně klepat, kolik těch chyb najdou zase do další verze...
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 2. 2008 12:21

Chyby jsou v každém softwaru. Buďme rádi, že je opravují.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 17. 2. 2008 12:46

Používám Operu na všech PC + verzi Mini i na mobilu. Využívám téměř všechny vestavěné funkce (RSS, IRC, mail klient atd) krom torrentu. Jediné co mi vadí, je nedobrá linuxová verze. Hlavně ty problémy s flashem
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan Šimonovič 17. 2. 2008 13:01

Btw, (ne)funkcnost niektorych ajax/web2.0 veci v Opere riesim pomocou Prism (http://www.zive.cz/default.aspx?section ... cle=140180). Pouzivam v tom naprikald aj Google Reader, nie vsak kvoli tomu, ze by v Opere nesiel spravne - ale kvoli pocitu oddelenej aplikacie :).
BTW - som zvedavy, kedy zacne synchronizacia v Opere podporovat vsetko, tj. nielen bookmarks a speed dial ale napriklad aj hesla ...
Nemusim vediet uplne vsetko, staci ked viem, kde a ako to mam najst ...
Dušan Šimonovič
Redaktor Computeru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pazout666 17. 2. 2008 13:13

no co ja ma firefox a pomoci nejakeho pluginu se mi chova podone jako FF
pazout666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uTorrent.CZ 17. 2. 2008 16:11

Začínal jsem asi jako 99% z vás na IE. Po nějaké době jsem se začal rozhlížet po alternativách. Přesně v duchu tohoto článku Firefox vs. Opera. Firefoxe jsem asi 5x nainstaloval a 5x smazal jako něco příšerného. Asi na dva měsíce jsem zůstal u bannerové verze Opery (bez banneru :P ) ale co se týče kompatibility stránek, nebylo to nic moc (tehdy, nevím, jak dnes). Pročítal jsem různá fóra, na kterých se pořád vyzdvihoval Firefox. Tak jsem jej nainstaloval po 6té a začal ho používat. Už jsem u něj zůstal. Pro mě Firefox číslo jedna...

Jedním z důvodů odchodu z IE byla bezpečnost. Opera i Firefox patří ke špičce. Oba mají co nabídnout. Jsem rád, že:
1. existuje alternativa k IE
2. nejsme odkázání jen jediný prohlížeč
3. malicherné dohady o tom, kdo je lepší, vedou k neustálému vývoji

Výsledky zdejší ankety zatlačily IE do ústraní. Realita je však jiná. Zde jsou statistiky prohlížečů, na kterých byly zobrazeny mé webové stránky (více než 1.000.000 návštěv).

2008
IE 41.6% (IE7 24.4%, IE6 16.9%)
Firefox 38.9%
Opera 10.2%

2007
IE 46.2% (IE7 16.3%, IE6 29.6%)
Firefox 36.9%
Opera 10.9%

2006
IE 45.2% (IE7 1.5%, IE6 42.7%, IE5 0.7%)
Firefox 34.9%
Opera 12%
uTorrent.CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod j.tvr 17. 2. 2008 16:14

Opera na surfování, Firefox (+FireBug...) na vývoj
j.tvr
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků