Mozilla vydala Firefox 3 beta 5, nejrychlejší v historii

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 2. 4. 2008 18:37

Mozilla Corporation vydala Mozilla Firefox 3 beta 5 ve 45 jazycích včetně češtiny. Obsahuje více než 750 změn předchozí betaverze. Zlepšuje stabilitu a webovou kompatibilitu, platformu i uživatelského rozhraní včetně lepší integrace s linuxovým pracovním prostředím. Firefox je nyní rychlejší než kdykoliv předtím.
Petr Tomeš
Junior

Odeslat příspěvekod digiking 2. 4. 2008 18:48

no konecne, ja si uz rikal, ze tu betu 5 snad nevydaj, jen tak dal mozilo moje mozilovata:)
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 2. 4. 2008 18:54

8. dubna by měl být zmraženo přidávání nového kódu pro RC, takže zhruba za měsíc zde bude Firefox 3 Release Candidate.
Petr Tomeš
Junior

Odeslat příspěvekod Povik 10. 4. 2008 22:38

Zdar Petře, Mozilla beta 5 je sice hezká věc, ale všechny moje pluginy včetně blokování reklam atd jsou mi teď k ničemu, nefungujou...musel jsem zase sáhnout po osvětčené 2ce... ;o)
"Představte si nekonečně dimenzionální vektorový prostor..." (Žemlička Jan - Algebra, MFF UK)
Povik
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 10. 4. 2008 23:13

skoda ze ta beta neni aspon tak rychla jak aktualni Safari :-|
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tomcop 11. 4. 2008 06:13

Ja mam s touto verziou dost problemy, casto pada... Samozrejme moze to byt aj nekompatibilitou extensions ale b4 mi tak nepadala.... Hlavne na strankach, kde je vela skriptu a pod. Hadam sa to zlepsi.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod WalkerCZ 11. 4. 2008 06:56

Povik píše:Zdar Petře, Mozilla beta 5 je sice hezká věc, ale všechny moje pluginy včetně blokování reklam atd jsou mi teď k ničemu, nefungujou...musel jsem zase sáhnout po osvětčené 2ce... ;o)

Nazdar... No mě to na začátku taky trochu štvalo a tak jsem se rozhodl hledat. Našel jsem pro betu 5 flashblock i adblock_plus. Takže jestli se ti nechce hledat pošlu ti tyhle dva doplňky mailem, nebo je zkus pohledat sám...
Měj se
WalkerCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AndrewJ 12. 4. 2008 15:30

TAk adblock+ je pro betu5 už myslím i oficiálně,a lespoň mě se sám od sebe zaktualizoval a funguje.
Mě nejvíc chybí (když už jede Scribefire) Gmail Manager.
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 4. 2008 16:14

AndrewJ píše:Mě nejvíc chybí (když už jede Scribefire) Gmail Manager.

Existuje upravená verze Gmail Manageru, která jede i v betách FF3. Dostupná je zde.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AndrewJ 12. 4. 2008 17:13

Dík, vyzkouším..
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod psychocowboy 16. 4. 2008 07:14

Zdravím. FFb5 je opravdu daleko nejrychlejší ze všech. Mě se všechny pluginy samy zaktualizovaly úplně korektně. Pády byly od b1 až po b4 velmi častým problémem, nicméně b5 padá už pouze při objemných scriptech nebo v nekorektním načtení přehrávače médií (obvykle WMP 11)..

Jinak musím říct, že velmi potěšil. :tleskani
psychocowboy
Junior

Odeslat příspěvekod dr.jakub 16. 4. 2008 07:20

Tak Firefox 3 beta5 mě celkem často padá, prostě se kousne a musím ho natvrdo odpálit.
A dále mě vadí jedna věc - pokud mám otevřené některé stránky, např. zive.cz, tak ty mě neúměrně zatěžují procesor ( 30% a víc). To se pak roztočí větrák na processoru a strašně to hučí. Ale to dělá i starší verze. Nevíte někdo co s tím? To zatěžování procesoru dělají jen některé stránky ( ww.zive.cz, http://www.idnes.cz atd... ). P.S. Výkon PC je dostatečný ( 3.5 GHz CPU, 2 GB Ram ...)
dr.jakub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wojta 16. 4. 2008 07:22

Tohle je nejspíš chyba nějakého pluginu do Firefoxu, nejspíš Flash player.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod WalkerCZ 16. 4. 2008 07:24

dr.jakub píše:Tak Firefox 3 beta5 mě celkem často padá, prostě se kousne a musím ho natvrdo odpálit.
A dále mě vadí jedna věc - pokud mám otevřené některé stránky, např. zive.cz, tak ty mě neúměrně zatěžují procesor ( 30% a víc). To se pak roztočí větrák na processoru a strašně to hučí. Ale to dělá i starší verze. Nevíte někdo co s tím? To zatěžování procesoru dělají jen některé stránky ( ww.zive.cz, http://www.idnes.cz atd... ). P.S. Výkon PC je dostatečný ( 3.5 GHz CPU, 2 GB Ram ...)

Nazdar... mě to dělalo taky po aktualizaci na 3.b5. Musel jsem dát pryč všechny pluginy a instalovat je jednu po druhé. Teď jich mám asi 5 a všechno je v pohodě. Takže to chce chvilku trpělivosti... Ať se daří.
WalkerCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pcwifi 16. 4. 2008 08:16

FF3B5 je sjuper :D ,nemam k nemu vyhrad...nekouse se,nevim co rici hledam nejake minus,ale zadne mne nenapada ;-] ,napada mne plus a to,ze vyzira mene RAM pri vice otevrenych oknech,nez verze 2.xxx ,provoz na WXPSP2
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W7, 500GB USB3,Samsung S7 EDGE,TM FLAT + 7,5GB, Home DSL 50/5, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, Pioneer VSX-322 5.1, Octagon SF4008 2x DVB-S2, DigiTV
pcwifi
Junior

Další stránka