Jak stáhnout 4,5 GB iso

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod koumi78 26. 4. 2008 16:48

Snažím se stáhnout 4,5 GB iso soubor pomocí Opery a pokaždé mi to při 94% spadne a začne tahat znovu. Poraďte pomocí čeho lze stáhnout takto velký soubor. Jedná se o distribuci Linuxu. Ve foru jsem našel, že by to měl umět wget, ale s tím si nevím rady použil jsem příkazovou řádku a napsal url souboru. Během cca 10 vteřin jsem měl všechno "done" a konec. Díky za rady.
koumi78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 26. 4. 2008 16:59

Jak máš naformátovaný disk, na který stahuješ? Musí to být NTFS, protože na FAT 32 neuložíš větší než 4 GB soubor.

Pro stahování doporučuji nějaký download manager, já používám Free download manager http://www.freedownloadmanager.org/ . Tento manager umí navázat přerušené stahování.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod SCSI 26. 4. 2008 17:00

testni Free Download Manager (je to opensource)
http://sourceforge.net/projects/freedownload
SCSI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SCSI 26. 4. 2008 17:00

hh byl si rychlejsi vladimire :)
SCSI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koumi78 26. 4. 2008 18:11

Používám NTFS ormátování
koumi78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sorken 26. 4. 2008 18:24

V tom případě testni ten download manager popřípade to zkus stáhnout ve Firefoxu.
I  Mac
Sorken
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 26. 4. 2008 19:21

koumi78 píše:Používám NTFS ormátování

Pak je to z tohoto ohledu O.K.

Nevím, jak funguje stahování přes Operu, ale například Internet Explorer stahuje napřed na disk C do dočasných souborů a teprve pak zkopíruje soubor do cílového adresáře. Takže pokud by to fungovalo obdobně a používáš více disků, musí být NTFS nejenom na cílovém disku, ale i na disku C a taky tam musí být dostatek místa.

Poznámka: Free download manager stahuje přímo na cílový disk.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod koumi78 26. 4. 2008 19:40

Všechny disky mám v NTFS i s dostatkem místa jak systémový tak cílový. Teď zkouším doporučený Freee download manager. Výsledek zjistím za pár hodin.
koumi78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hotspot 1. 5. 2008 16:12

Navazat download umi i Opera, samozrejme to musi podporovat taky ten server... Jinak u Linuxovych dister se mi asi trikrat taky stala podobna vec, tusim ze se mi to zaseklo na 98% - a myslim ze to delalo ten problem jen u ceskeho zdroje, ze zahranici se to dotahlo v pohode... Takze problem nemusi byt nutne jen u tebe, taky proto, ze mi Opera i jinak stahuje vetsi soubory bez problemu.
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 3. 5. 2008 11:46

Zkus to stáhnout přes torrent
torrenty umí stahovat i Opera, jinak ti na windows doporučím třeba uTorrent
AndrewJ
VIP uživatel