Google Chrome - informace a diskuze

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod WarCZ 2. 9. 2008 22:02

Byl jsem mile překvapen rychlosti nového prohlížeče od googlu. hlavně co mě potěšilo je správce uloh, takže zjistíte že weby jako idnes atd berou až 20% CPU
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 2. 9. 2008 23:13

Jeste jsem nemel to poteseni, ale slysel jsem samou chvalu, az budu mit o vikendu chvilicku casu tak se na to podivam :-)

Mam google rad, ale uz mi prijde ze je pregooglovano :-))

Nemam nic proti tomu, kdyz je to dobre, a open source, ale uz zacinam videt vsude jen google :-))
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a.malotka 2. 9. 2008 23:43

no tak samou chvalu ne, musis cist poradne a neposlouchat jen sfanatizovanej dav.
at zije O'Neill a Asgardi.
a.malotka
Junior

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 2. 9. 2008 23:45

Jasny :-) zatim je build jen na win, takze me to moc nebere :-)
Uvidime s cim prijdou
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deer Dance 3. 9. 2008 02:53

GOOD :
rychlost, v celku nevtieravy design aj ked trocha fadny, bookmark & status bar & transfer - skryvanie, task manager, kazdy tab je vlastny proces, sandbox.
BAD :
mysacie gesta, speed dial uplne mimo moju kontrolu, zere hrozne pamat, zalostne malo nadstaveni, ziadna moznost upravy co i len skratiek klavesovych, chyba ad block, v sucasnosti ziadna moznost addonov, chyba RSS citacka, sessions, synchronizovanie bookmarkov, nemoznost vypnut jazykovu kontrolu (iba ked to dam na hindu), chyba user JavaScript alias greasemonkey...

pouzivam Operu a menit neplanujem, ale ak niekto pouziva IE alebo firefox bez addonov, tak moze kludne menit...
When I became the sun I shone life into the man's hearts
Deer Dance
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod niio 3. 9. 2008 07:27

Deer Dance píše:GOOD :
rychlost, v celku nevtieravy design aj ked trocha fadny, bookmark & status bar & transfer - skryvanie, task manager, kazdy tab je vlastny proces, sandbox.
BAD :
mysacie gesta, speed dial uplne mimo moju kontrolu, zere hrozne pamat, zalostne malo nadstaveni, ziadna moznost upravy co i len skratiek klavesovych, chyba ad block, v sucasnosti ziadna moznost addonov, chyba RSS citacka, sessions, synchronizovanie bookmarkov, nemoznost vypnut jazykovu kontrolu (iba ked to dam na hindu), chyba user JavaScript alias greasemonkey...

pouzivam Operu a menit neplanujem, ale ak niekto pouziva IE alebo firefox bez addonov, tak moze kludne menit...


Hej, mozem absolutne suhlasit vo vsetkom.
Momentalne pouzivam firefox znacne prisposobeny doplnkami, ktore chrome nema, takze zmena neprichadza zatial do uvahy. Avsak ako holy prehliadac by som ho urcite pouzival, lebo mi pride najlepsi z ff alebo ie
AMD X2 5000+ BE 2.6@3.1,ASUS EAH3870 512DDR4 890/1196,ASUS M3A AMD770FX,Samsung 16MB 250GB HD252HJ + 32MB 1TB HD103UJ ,WD320GB 7200rpm USB2.0, 4x2GB DDR2 800MHz, LG 20" LCD L204WT-BF 5ms 1680x1050,Artic freezer pro64,Fortron 400W Blue storm II
niio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chito 3. 9. 2008 13:00

zkouším ho a zatím se s ní pracuje dobře. Má samozřejmě svoje mouchy, ale je to přece beta verze. Zatím ho používám společně s operou
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DevAstor 3. 9. 2008 14:06

ja bych se bez vychytavek co mi nabizi Maxthon neobesel, ale myslim ze pro obycejne uzivatele je vyborny a bude to velka konkurence pro Firefox a IE
je mile ze uz je beta v cestine a fajn ze funguje superpretazeni do adresniho radku
take vidim ze od IE okopiroval zvyraznovani adres
nejvic ale ocenuji maximalni velikost pro zobrazovani stranek a pritom zadne dulezitejsi panely nechybi
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizpal 3. 9. 2008 14:52

MSIE mu může konkurovat tak akorát dobrou reklamou, ostatním ztěží, ptž nepředpokládám, že by nějaká jiná firma (natož google)dokázala vytvořit takovej paskvil jako MSIE.

jinak jak se říká. V IT je lepší šlápnout vedle než neudělat nic, krásným příkladem nechť je Microsoft, který touto strategií válcuje ostatní IT firmy.
Keep It Simple, Stupid!
wizpal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 3. 9. 2008 18:37

umi dokonce kontrolu pravopisu, IMHO na tento prohlizec se holy IE nebo FF nehrabe :)

test rychlosti nacitani stranek: http://www.anandtech.com/showdoc.aspx?i=3398&p=4

barevna temata: http://www.altafsayani.com/2008/09/03/d ... me-themes/

/edit: tak jsem si vsiml prvni zajimave funkce, kterou jsem jeste nikde u konkurence nevidel, pri vyhledavani na strance se mista nalezu barevne vyznaci na posuvniku, takze je videt, ze google nejen okopiroval dobre vlastnosti ostatnich prohlizecu, ale take prinasi vlastni
Naposledy upravil DevAstor dne 3. 9. 2008 18:43, celkově upraveno 1
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decried 3. 9. 2008 18:40

Stach a jeho "recenzia" http://www.ddworld.cz/software/google-c ... oveho.html
clanok ala myego(dot)cz

Osobne sa mi paci ze aj ked sa jedna o beta a prvu verejnu verziu, nevsimol som si web s ktorym by bol problem. Rychlost je velmi dobra. Dobry zaciatok :tleskani
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marsus 3. 9. 2008 19:01

Prosím pekne, ako sa dá zväčšiť na Chrome písmo? Zmenšiť ide npr. ľavé CTRL a hneď nad ním klávesa s otáznikom, CTRL a é vráti na pôvodnú veľkosť ale ako zväčšiť? CTRL a +, kde je 1 hodí na prvú záložku a CTRL a + kde je mäkčeň mi na mojej klávesnici nerobí nič.
Naposledy upravil marsus dne 3. 9. 2008 19:06, celkově upraveno 1
marsus
Junior

Odeslat příspěvekod marsus 3. 9. 2008 19:04

ok vyriešené CTRL + Fn + + kde je ? pri ľavom CTRL mám DELL
marsus
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 3. 9. 2008 19:17

mas to v menu Velikost pisma:
Vetsi: ctrl + +
Normalni: ctrl + é
Mensi: ctrl + -

Chrome: Webový prohlížeč s příchutí Google http://djsnail.bloguje.cz/719466-chrome ... google.php
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 4. 9. 2008 10:03

Zhodte si vlastny Google Chrome! :)

Staci do address baru napisat :% (dvojbodka + percento)

:lol:
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků