Google Chrome - informace a diskuze

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod devy_ 13. 6. 2012 11:57

Zdravím,

mám dotaz ohledně google chrome - jeho zálohování. Co jsem četl zde na fóru, tak chrome nenabízí možnost přenést hesla při záloze. Je na to nějaký program, který to umí? Jako třeba u Firefox mozbackup?

Dále si chci zeptat, jestli je možné manuálně zachránit co nejvíc dat? Budu dnes mazat jeden téměř nefunkční disk, který bude zapojený jako slave, takže nejspíš nebude moc přístup do chromu> chci to řešit zálohou souborů.

U Windows XP je prosím umístění kde a jaké soubory (resp. celou složku) mám překopírovat, abych zachoval úplně vše, včetně hesel,atd.

Díky za info.

edit: u WIN 7 by to bylo tak, že bych zašel jen do
c:\Users\vaše jméno\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\
a překopíroval zmíněnou složku a nepřijdu o nic?

//edit2: tak u XP by to mělo být
c:\Documents and Settings\xxx\Local Settings\Data aplikací\Google\Chrome\User Data\.

ale co jsem se dočetl, tak i po přenesení těchto adresářů (což působí jako kompletní záloha) jsou hesla fuč - nevíte o tom, jak tohle obejít?
devy_
Junior

Odeslat příspěvekod mistrYoda 17. 6. 2012 17:13

Zdravím, mám podobný problém, jako tady kolega devy_, akorát mi nejde ani tak o zálohování historie nebo hesel (ale také by se to hodilo), ale potřebuji zachovat oblíbené stránky a data rozšiřující aplikace Read Leater Fast. Pokud to není možné, pak potřebuji pomoct s instalací rozšíření. Vůbec žádné mi totiž nejde nainstalovat. Aplikace AutoPager Chrome fungovala vždy bezvadně, ale minulý měsíc se rozhodla, že přestane fungovat. Zkoušel jsem přidávat nová pravidla na potřebné stránky, ale nic nepomohlo. Tak jsem tedy aplikaci odstanil, ale problém nastal při opětovné instalaci. Když dám přidat do Chromu, tak vyskočí stahování mmgagnmbebdebebbcleklifnobamjonh_46529.crx, které ale nikdy nedojede do konce - samo se zruší. Nakonec se mi ale podařilo z oficiální stránek aplikace stáhnout autopager-last.crx jenže nemám páru, jak jej nainstalovat - když ho spustím v chromu, opět vyskočí stahování, přitom na stránkách výrobce se přímo píše, že je možné nainstalovat AP manuálně. Nevíte tedy někdo jak?

Děkuji za veškerou pomoc...
mistrYoda
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 18. 6. 2012 08:22

Kód: Vybrat vše
mám dotaz ohledně google chrome - jeho zálohování. Co jsem četl zde na fóru, tak chrome nenabízí možnost přenést hesla při záloze. Je na to nějaký program, který to umí? Jako třeba u Firefox mozbackup?

Použivej třeba last pass + přihlašeni do google ůčtu a neexistuje abys měl problem.Mam chrome stejnej včetně hesel atd na několika počitačich,několika zcela odlišnych systemech.
Jinak mate li problemy ze kterejch nevite kudy kam prrojedte si vlakno - no je trochu delší a je tam post kdy člověk chrome dostal do stavu skoro nefunkčni a přitom nešlo znovu nainstalovat,poslal jsem mu přikaz kterym ho nainstaluje,pokud by jste měli Seven je po problemu.Stahněte si kvuli změně mirroru ktery oni maji aktualizovanou verzi přikazu a puvodni funkčnost je zase zpět.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dunga 19. 7. 2012 21:57

Mám problém se zobrazením některých stránek v google chrome - např. mapy.cz, firmy.cz, couchsurfing.com ad. Po zadání těchto adres se prohlížeč sekne a stránka se zobrazí rozházená (viz foto v příloze). Jediné co pak pomůže je restart Chromu. Nevíte někdo co s tím?
Nepomohla ani reinstalace Chromu...
Přílohy
issue.JPG
dunga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 7. 2012 11:02

zakaž rozšiřeni .najed na stranky.pokud je to ok začni hledat to ktere je problemové,nejednodušší způsob ktery zvladneš i sam pokud maš nějake rozšíření.pokud ne reportuj problem.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod People 20. 7. 2012 21:41

Ahojte, neviete kde sa da nastavit v Chrome aby som mohol vyhladavat na stranke urcity text len tym ze zacnem pisat aby som nemusel predtym stlacit Ctrl+F? Vo firefoxe som to pouzival a v chrome nikde neviem najst ako to nastavit. Alebo ak sa to neda nepoznate na to nejake rozsirenie? dik
PC:ASUS M5A97 R2.0, AMD Vishera FX-6300, MSI R9 280 GAMING 3G, 2x Kingston HyperX 8GB DDR3, SSD Samsung 250 GB, CORSAIR CX 600W
PC:ASUS M4A88T-V EVO/USB3, AMD Phenom II X4 955BE 3,2Ghz, MSI N560GTX-M2D1GD5, KINGSTON 8GB DDR3, SEAGATE 1TB, CORSAIR CX430 V2
People
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 20. 7. 2012 21:54

k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod People 21. 7. 2012 00:33

ok dik, nainstaloval som si to rozsirenie...
PC:ASUS M5A97 R2.0, AMD Vishera FX-6300, MSI R9 280 GAMING 3G, 2x Kingston HyperX 8GB DDR3, SSD Samsung 250 GB, CORSAIR CX 600W
PC:ASUS M4A88T-V EVO/USB3, AMD Phenom II X4 955BE 3,2Ghz, MSI N560GTX-M2D1GD5, KINGSTON 8GB DDR3, SEAGATE 1TB, CORSAIR CX430 V2
People
Junior

Odeslat příspěvekod dunga 23. 7. 2012 22:12

Tak v rozšířeních to není, nemám žádné...ještě nějaký tip proč se chrome seká (viz obrázek o pár postů výše)?
dunga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kluzo 2. 8. 2012 12:38

Ahoj, dnes se mi aktualizoval Chrome na verzi 21.0.1180.60 Když si pustím G+, tak normálně jakoby stránka najede,ale až se přestane načítat, obsah zmizí a zůstane jen bílá stránka. Jakoby obsah zprůhledněl (fyzicky tam ten obsah je, protože když klikám do stránky, zobrazují se mi nabídky, jako by tam obsah byl, např.profilová fotka se mi otevře v exif vieweru). Nevíte co s tím. Co vypnout, případně zapnout?
Závada zjištěna...
Dělalo to jedno rozšíření, o kterém se nesmí ani naznačovat. Takže je potřeba počkat na aktualizaci.
Hmm,tak jsem si aktualizoval filtry toho rozšíření ručně a vše OK i po zapnutí.
kluzo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 8. 2012 08:37

pouzivam prakticky celou dobu chromium,x doplnků atd,zajimavy je ze nigthly build,aktualizuji spustenim prikazu,nikoliv standartne a za celou dobu zadnej problem.tady se lidi bavi o verzi o x zpet a x postů co najednou nejde,nejede,prestavam uprimne řečeno věřit že pes je zakopanej jenom v browseru
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Artix 6. 8. 2012 19:43

Zdravím mám takový problem na Youtube.Když například dostanu novou zprávu,tak si kliknu na schranku kliknu na zpravu přečtu si ji a jdu zpátky do vyhledávače youtube.Ale stále mi to ukazuje ,že mam novou zpravu.Až kliknu na tu novou zpravu po třetí upozornění zmizí.Mám to odzkoušené dokonce i v internet explorer.Tam to (překvapivě) funguje bez chybičky.Nevíte jestli to zpravuje nějake rozšíření nebo je něco špatně nastavené ?
Artix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kluzo 27. 8. 2012 17:06

Dělá to, když používáš šipku zpět. Když se vrátíš pomocí odkazu na stránkách (případně dáš stránky znovu načíst), bude vše v pořádku. Některé stránky to tak dělají už jsem si toho taky všiml.
Mně to dělalo u zpráv na csfd.cz, teď se něco změnilo, a už mi to nedělá. Osobně to beru jako prkotinu, ale chápu, že to někoho může štvát.
kluzo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrůňa 29. 8. 2012 08:21

dunga píše:Mám problém se zobrazením některých stránek v google chrome - např. mapy.cz, firmy.cz, couchsurfing.com ad. Po zadání těchto adres se prohlížeč sekne a stránka se zobrazí rozházená (viz foto v příloze). Jediné co pak pomůže je restart Chromu. Nevíte někdo co s tím?
Nepomohla ani reinstalace Chromu...

Nainstalujte si něco použitelnějšího, navíc co Vás nebude špehovat, třeba IE9, Operu nebo Firefox.
mrůňa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rhinos 4. 10. 2012 21:14

tenhle dotaz se na webu vyskytuje x-krat ,ale neda mi to...

Lze nejakym zpusobem obnovit "nedopatrenim" smazany odkaz na oblibenou stranku?
Uz podruhe se mi povedlo smazat celou slozku s nekolika strankami.
A i kdyz si to uvedomim hned po teto akci tak uz se s tim asi neda nic delat?
Finta se soubory bookmarks a bookmarks.bak tady nefungujeprotoze jestli jsem to spravne pochopil vytvari tyto soubory pri prvnim spusteni Chrome a to v mem pripade je k nicemu.
Linky jsem do slozky natahal behem vecera a chrome mi bezi od rana ...
pouzivam i synchronizaci s goolem ale to se asi take neda vyuzit?
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka