Čím nahradit QIP 2005

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Thomas123 6. 8. 2009 11:49

Zdravím,

už dlouho používám QIP 2005 pro ICQ protokol. Protože chci ale přispět k vymizení tohoto protokolu, ale zároveň ho potřebuji pro pár uživatelů, kteří nechtějí přejít jinam, tak potřebuji multiprotokolový IM. Ovšem, nový QIP Infium či jak se to jmenuje, mi přijde nějaký divný, sice je pěkné, že je multiprotokolový, ale nějak nechápu, proč musím mít další účet od QIPu a soubory se standartně nahrávají na web a podobné blbosti. Proto jsem se odhodlal a chci přejít někam jinam, kde mi nabídnou minimálně to stejné a ještě lepší. A tak se ptám, kam mám přejít?

Jediného alternativního IM, který jsem našel a vypadá jako alternativa ke QIPu, tak je Miranda, ale nevím, jestli jsem to pochopil správně. Miranda je v základu nějaký odrbaný program, do kterého musím nahrát buď pack nebo pluginy, aby to vůbec fungovalo? Je to opravdu moc složité? Chtěl bych, aby to plně portable a abych to mohl spustit i pod WINE na Ubuntu, splní mi toto Miranda? Popř. jaký pack a vůbec doplňky byste mi doporučili, chtěl bych, aby mi to připomínalo QIP a hlavně aby to nebylo černé.

Předem děkuji za odpovědi a za to, že jste přečetli celý příspěvek :-)

P.S.: Jakou mi doporučíte verzi a je dobré toto: http://gecko.me/?miranda ?
Naposledy upravil Thomas123 dne 6. 8. 2009 13:53, celkově upraveno 1
// I vy můžete mít legální software, stačí používat Linux Ubuntu //
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod g.sus 6. 8. 2009 11:58

skus Pidgin
- you bleed just to know you're alive -
g.sus
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 6. 8. 2009 12:00

Co si jeste tak vzpominam tak dalsi multiprotocolovej client je Trillian
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod jagd 6. 8. 2009 12:04

Přesně tak, vyzkoušej Pidgin. Je to multiprotokolový a multiplatformní klient pro Windows, Linux, a snad i pro MacOS X ..
Windows - okna virům otevřená dokořán.
jagd
Junior

Odeslat příspěvekod Wolfheart 6. 8. 2009 12:08

Asi nemyslíte další účet do QIPu, ale ten jejich ruský jabber, že? Ale to už jde obejít pěkně dlouho.

:: standartně nahrávají na web a podobné blbosti

co prosím?

Zkuste ten Infium pořádně ;-) a s isoleted módem.

http://wiki.qipim.cz/index.php/Isolated
Wolfheart
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas123 6. 8. 2009 12:09

No Pidgina mám na Ubuntu, ale že bych byl nějak spokojený, to se nedá říct.

Jinak, už jsem se tedy rozhodl pro Mirandu, ale co mi k ní řeknete a doporučíte? Dobrá volba? Jaké packy a pluginy?

Zatím jsem na Linuxu a na Windows se dostanu nejdříve v sobotu, ale už teď vybírám různé pluginy a vzhledy. Ale nějak jsem nepochopil IE View, to je co?
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas123 6. 8. 2009 12:17

to Wolfheart: Obcházet to takto, no nevím, celkově se mi ale nový QIP nějak nelíbí, vzhledově moc odlišný není, ale stejně se mi líbí ta 2005. Ovšem QIP posílá zprávy se špatným kódováním apod. A rád bych vyzkoušel něco jiného.

Pro Mirandu jsem si zatím vybral tyto pluginy:

Czech 2.18.1
Scriver (Unicode) 2.8.1.1
Modern Contact List (Unicode) 0.8.1.1
ModernClear 1.2.0
Avonlea Light
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Wolfheart 6. 8. 2009 12:20

Pokud nechceš poradit, raději se neptej. ;-)

Vypadalo to, že chceš hotovej produkt ve kterým se není nutný vrtat a furt něco ladit a zjišťovat proč tohle s tamtím nefunguje. Miranda je úžasná studnice nekompatibilních věciček nanic. Hodně štěstí :)
Wolfheart
Junior

Odeslat příspěvekod jagd 6. 8. 2009 12:20

Nu, jak myslíš. Mirandu jsem taky nějaký čas používal, ale s těmi pluginy atp. se z ní stane docela systém zbytečně vytěžující moloch, jak možná poznáš, takže dnes už je pro mne pasé.
Špatná volba nemusí být třeba Ψ (psí), taky občas používám ;)
Windows - okna virům otevřená dokořán.
jagd
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 8. 2009 12:31

Jsem na QIP Infium a nemám s tím problém. Problém je, pokud člověk ty problémy hledá ;) Pokud se ti nelíbí vzhled Infia, existuje obrovský množství již vytvořených vzhledů, které stačí stáhnout. Posílat soubory na server nemusíš (na to je jednoduché zaškrtávátko u volby posílání souborů - posílat soubory přes server/posílat soubory okamžitě).

Do Mirandy bych nešel, pokud nechceš trávit hodiny nastavování a upravováním. Miranda sama o sobě není použitelný klient. Je možnost stáhnout nějaký pack, který má ovšem v sobě hodně přebytečných věcí.

Doporučil bych ti možná na zkoušku qutIM (multiprotokolový multiplatformní klient). Sice je stále ve vývoji, ale v tuto chvíli je naprosto použitelný a schopný (alespoň verze pro Win, na linuxu to nemám odzkoušené). České fórum zde
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Thomas123 6. 8. 2009 12:37

No dejme tomu, že jste mi Mirandu jakž takž vymluvili. Jak je to tedy s tím isolated, jde to nějak integrovat nebo kompletně obejít?
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Wolfheart 6. 8. 2009 12:50

Ehm, zástupce spustí program s parametrem. Co na tomhle chceš ještě upravovat? Jednou to tak nastavíš a už se o to nikdy víc nestaráš.
Wolfheart
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas123 6. 8. 2009 13:01

Ehm, nějak patchnout ten QIP nebo ho nějak donutit, aby se tak spouštěl vždy, protože, když si vezmu, že to budu muset přidávat u zástupců pro další uživatele PC a ještě to dávat třeba do Po spuštění nebo nedej bože si s tím hrát v registrech.
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas123 6. 8. 2009 13:16

Ještě pár detailů, které jsem zatím odhalil pod WINE, kde se to spustilo nějak divně. Jak odstraním to hnusné pozadí - gradient z bílé do modré?
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod ArboriusCZ1 6. 8. 2009 13:23

Mirandu si ještě rozmysli.Doporučil bych ti http://www.miranda-easy.net/mirandapack .Skvělej balíček a nic ti chybět nebude:)Sám ho dlouho používám jen vzhled se už změnil k nepoznání:)A hlavně není nic snažšího než pluginy co nevyužiješ zakázat nebo rovnou smazat.
Obrázek

Ještě pidgin není tak špatnej ale když jsem viděl že užírá ze systému 80MB letěl :)
ArboriusCZ1
Junior

Další stránka